výfuk - montážny materiál

Poslaťod viktorddd » 27 Jan 11, 14:43:24

Zdravím každého
keď to sem nepatrí tak to zmažte alebo presuňte
takže môj problém, hľadám nejaký obchod najlepšie v KE alebo nejaký e-shop kde by som mohol zohnať montážny materiál na výfuky, nejaké trubky, kolená, spojky, atď., proste univerzálne diely aby som z toho mohol pozvárať čo potrebujem, v každom obchode kde som sa pýtal mi vraveli že majú len origo výfuky na konkrétne autá a príslušenstvo k nim, a keď som sa pýtal na na 60mm trubku a kolená k nej tak len krútili hlavou, tak keď niekto vie nech mi pomôže

mám v pláne spraviť náhradu katalyzátora alebo možno komplet straight pipe, origo priemer mám 60mm ten by som chcel zachovať, ale pekne to spraviť tak aby som v prípade potreby ten kat tam mohol vrátiť

diki za odpovede

viktorddd 


 
Príspevky: 25
Registrovaný: 03 Jan 11, 16:41:14

Poslaťod Breznew18 » 27 Jan 11, 14:52:45

v nejakom zeleziarstve musia mat trubky nerezove ci obycajne inde to podla mna nekupis
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

Poslaťod janosik93 » 27 Jan 11, 15:43:51

máš napr v rožňave firmu čo robí s nerezou .. tam maju čo chceš. Kamoš od tial tiež nakupuje.
firma Italinox
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod barborka » 27 Jan 11, 18:22:52

ano ako vidim janosik ma predbehol pracujem z nerezom a v roznave maju velke sklady firma sice sidli v BA ale ak si v googli pozhanas cislo tak ti to aj privezu a ak nie tak ti ho mozem zohnat ak chces aj kamosi a ja nakupujeme odtial veci na sukromne akcie
edit tu je ich stranka inak cislo co ti viem zohnat je hlavne pre vychod neviem odkial si ale ak z vychodu zavolas a ujo ti to privezie az na dvor kam si povies ;) http://www.italinox.sk/
VW BORA VARIANT 1,9 TDI PD 85 Kw AJM 6 kvalt
PONUKAM ZVARANIE TIG (zelezo,nerez ) viac PM
hľadám prácu ako zvárač TIG,MIG,MMA kontakt email :)
Momentalne sice pracujem ale lepsiej ponuke neodolam :p

barborka 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 221
Registrovaný: 20 Jún 10, 10:33:46
Bydlisko: Prešov okolie

Poslaťod janosik93 » 27 Jan 11, 23:52:46

V tej central Italinoxu som montoval elektricke ovladanie okien a požiarne zabezpečenie. To len okrajovo :-) ( ved je to v BA skoro na konci BA :-) )
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod miro22 » 28 Jan 11, 20:08:19

skoda, ze tam nemaju aj tensie steny na trubkach.. 0,5mm by bodlo.
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod barborka » 28 Jan 11, 21:13:02

no tak pockaj ja nechcem do toho kecat ale nejaku tu trubku som uz zavaril a ked chces robit vyfuk to tam chces dat akoze 0,5 mm hrubku steny ?? ved take trubky sa ani nevyrabaju tusim jedine na objednavku ale asi nemas velmi predstavu o hrubke podla mna na vyfuk je trubka s hrubkou steny 1,5 ako stvorena a nie je ani velmi tazka ale je to na tebe.Inak bol by som zvedavy cim by si zvaral tu 0,5 material ved to by chcelo TIG a nejakych 35 max 40 A a samozrejme skusenosti nie je to sranda ale neber to ze ta podcenujem mozno si v tom zbehlesji viac ako ja
P.S: ak checs tu 0,5 mm hrubku kup si jeden plech nechaj ho nastrihat a u najblizsiho stresneho centra si ho nechaj zakruzit a nasledne zafalcovat podla mna ;)
VW BORA VARIANT 1,9 TDI PD 85 Kw AJM 6 kvalt
PONUKAM ZVARANIE TIG (zelezo,nerez ) viac PM
hľadám prácu ako zvárač TIG,MIG,MMA kontakt email :)
Momentalne sice pracujem ale lepsiej ponuke neodolam :p

barborka 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 221
Registrovaný: 20 Jún 10, 10:33:46
Bydlisko: Prešov okolie

Poslaťod miro22 » 28 Jan 11, 21:25:18

vraj nemam dobru predstavivost. :-D presne take vyfuky robim a take by sa mali robit.. rury si vyrabam sam a to ma na tom trapi. stena 1,5mm je uplne zbytocna vaha, hlavne ak to je vykonne auto. napr teraz robim 90mm vyfuk. zrataj si, ze aka vaha by bola? teraz bude mat 23kg pri 0,5mm.

zavodne veci sa robia aj z tensieho materialu a jasne, ze zvaras tigom a zvara sa to dost tazko. kazdy nenosi rad zo sebou zbytocne zavazie. :-D tieto rury nekoroduju a preto by postacila aj 0,3mm stena.. :idea:
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod barborka » 28 Jan 11, 21:30:22

no dobre beriem spat asi som zle pozrel ze to chces mat na zadovdne auto ja som si myslel ze len musis opravit vyfuk ako ja a preto to chces z nerezu inak neviem si velmi dobre predstavit to ako pises ze si rury vyrabas sam inak neber to v zlom co som pisal oki dufam ze som sa ta nejako nedotkol inak aj mna caka oprava vyfuku lebo mem nejaku dieru za katom tak preto to budem prerabat aj ja a dam tam tiez asi inox ale asi len 1,5 mne to staci nie som zavodnik potrebujme aby to plnilo ucel ale keby si dal tajny typ ako si vyrobit z tensieho plechu inak ako som to popisoval tak by to bolo super :/up
VW BORA VARIANT 1,9 TDI PD 85 Kw AJM 6 kvalt
PONUKAM ZVARANIE TIG (zelezo,nerez ) viac PM
hľadám prácu ako zvárač TIG,MIG,MMA kontakt email :)
Momentalne sice pracujem ale lepsiej ponuke neodolam :p

barborka 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 221
Registrovaný: 20 Jún 10, 10:33:46
Bydlisko: Prešov okolie

Poslaťod miro22 » 28 Jan 11, 21:39:40

vyrobis to tak, ako si popisoval. nastrihas si plech a skruzis na skruzovacke. potom to zvaras, ale nie je to sranda z 0,5mm plechom.. potom vybrusis zvary a nasledne zase das do skruzovacky, aby spravilo z vajca ruru. na konci to vypada ako rura, ale ked to pozvaras, tak sa to velmi na ruru nepodoba.. a zabudol som, ze este pred tym ako to hodis do skruzovacky to nasunies na hrubostennu ruru a preklepes zvary kladivom, aby to ta skruzovacka uz len dokoncila. 50mm hrube rury by si takto vyrabal dost tazko, lebo take skruzovacky neviem ci su.. 70mm sa uz da a viac mm. mozno aj nad 60 by sa dalo. dost pruzi ten plech.

presah plechu na zvaranie treba nechat aspom pol cm.
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod janosik93 » 28 Jan 11, 23:37:21

mam sa ti mirko opýtať v byvalej firme, ake vedia skružiť najmenšie rury? tam sa bežne robili .... ( vyrabali sme tam aj komínove nerezove vložky
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod miro22 » 28 Jan 11, 23:42:10

mozes, ale prob je, ze ak by aj bolo niekedy treba, tak po zazvarani treba znovu skruzit. ale dobre bude vediet, ake vedia skruzit. :-) dik.
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod janosik93 » 28 Jan 11, 23:47:25

v pondelok tam zavolam
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod viktorddd » 29 Jan 11, 13:21:36

diki chlapci za rady, ten italinox vyzerá gut, keď budem robiť komplet výfuk tak určite od nich zoberiem trubky

inak podľa mňa je 1,5mm akurát, stále je to lepšie ako lešenárska trubka :D
0,5mm je už moc tenké, a tých 23kg váhy ti určite nerobia trubky, ale tlmiče, rezonátory atď., veď trubky majú popri tlmičoch zanedbateľnú váhu, ale s nikým sa nehádam, som v tom laik :mrgreen:

viktorddd 


 
Príspevky: 25
Registrovaný: 03 Jan 11, 16:41:14

Poslaťod miro22 » 29 Jan 11, 15:15:56

cely vyfuk su trubky, len 90mm a 200mm co je obal tlmica(tiez ale trubka) a v tlmici su zase len trubky. cely vyfuk vyrabam z 0,5mm nereze, vratane tlmica. akurat katalizator je o niecom inom. vlasne ak by to bolo spravene z 1,5mm nereze, tak vaha by bola niekde okolo 50kg, teda minimalne.

je rozdiel, ci mas obvod nerez plechu 50mm ruru, alebo 90. ta vsak ide az do vnutra tlmica a takisto aj z vnutra tlmica(tlmic je poskladany z trubiek aj vo vnutri). neratat trubky do vahy vyfuku by bolo videt iba katalizator a mozno nejake rovne pliesky. skor ma trapi, ze kolena neviem zohnat 0,5mm a preto to nabralo tu vahu. nebyt tazkych lolien, tak vaha sekne dole aj o 5kg.

1,5mm nerez v trubkach okolo 55mm sa da zniest. este ak sa menia iba trubky spajacie jednotlive diely. mozno sa tu najde niekde kontakt na take trubky a kolena - 0,5mm a 89mm priemer. :-)
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Ďalší

Späť na Zvyšovanie výkonu VW group

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia