výfuk - montážny materiál

Poslaťod janosik93 » 29 Jan 11, 21:04:33

pýtal som sa ich mirko, a ono vedia len 95 mm najtenšiu :-(
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod dr.risko » 28 Feb 11, 21:08:45

tak nech jazdec zhodi 20kg alebo tam pridaj 10koni a je vybavene... :grr

btw: v strojarine su to rurky resp rury... trubky maju tak akurat fidlikanti :-D

...mimochoodom si neviem predstavit ako vtipne sa ohybaju do kolien tie zvarane 0,5tky a to s priemerom 50mm... Ak sa to aj vsetko podari od dokonalosti to bude mat na kilometre daleko. Okrem toho 0,5tka musi mrte rezonovat a ohne sa na prvej skale ako plechovka tak fakt neviem ci az tak sa oplati ta 0,5. Ale zase 50kilovu srandu ulozenu na par silentblock-och tiez moze byt sranda hladat po zakrutach :lol:
Naposledy upravil dr.risko dňa 28 Feb 11, 21:27:28, celkovo upravené 2
Fabia 1,9TDi pd

dr.risko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 24 Jún 10, 16:06:01

Poslaťod Alpiners2 » 28 Feb 11, 21:16:12

moja ex bola tiež trubka :grr
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod miro22 » 28 Feb 11, 21:49:10

risko vidim, ze nemas paru o vyfuku. ori aj na BMW zvody su dvojity obal a vrchna vrstva je asi 0,5mm. v taliansku sa daju zohnat, len su drahe. nejak to mas dopletene aj s tymi skalkami, lebo nerez je odolnejsia voci narazom, ako bezna vyfukovina. :!: koncovy tlmic (obal) sa robi asi aj z tensieho materialu ako 0,5mm. skus niekedy rozrezat.

minule som ti uz pisal, aby si nezavadzal ludi nepravdivymi a laickymi zavermi. zabudol si?
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod dr.risko » 01 Mar 11, 17:36:31

ty si riadny talent chlapce... uz mi ides fest na nervy s tvojim arogantnym a povyseneckym pristupom!

...tak za prve orig. zvody BMW niesu lacna zalezitost pokial sa nejedna o 30 rocne BMW. Ak je tam pouzita tato technologia tak ma svoj vyznam no mozno keby si nieco o strojarine vedel tak by si prisiel na to ze asi 0,5mm neznamena 0,5mm - v strojarine sa pouziva presna miera nie tvoje oko a vedel by si ze technologia ktora sa pouzije nebude ta co mas ty doma v garazi - jednu vrtacku a kladivo. Mimochodom da sa pekne poohybat 0,5mm rurka ale nie s priemerom 200mm a robi sa to uplne inak ako je tvoja predstava.
Ked sa ale vratim k tomu co pises o BMW tak to vobec nema nic spolocne s tym co ty tu dristas pretoze sposob akym sa urobi ten tvoj dvojity obal teda rurka v rurke je celkom jednoduchy ale vysledna stena ma v konecnom dosledku tresnem do vetra 2-3m co je teda od tvojho 0,3mm troska daleko ze?
Dalsia vec je ta comu ty celkom nechapes ze chcem vidiet ako z 0,3 alebo 0,5mm plechu zakruzeneho do 60mm a zvareneho urobis ukazkove koleno ale nie so strednym priemerom obluku 300km ale pekne krasne dajme tomu 100mm priemerom... Ale este aby si tomu presne presne chapal tak v na celej dlzke bude mat to koleno v priereze kruh a nie nejake elipticke tvary a podobne... Ak ti hovori nieco taznost materialu a s nou suvisiace dalsie parametre ohladom plastickej deformacie a sklzovych napati v kristalickych mriezkach asi by si o tom vedel viac no na to by si musel mat vystudovanu strojarinu lebo na to nestaci vediet len ako sa kladivo v ruke drzi.
A to este som nespomenul to ze tvoja elegantna "trubka" bude zvarena taktiez od oka. mozno by ta zaujimala aj medzikristalicka korozia v zvaroch a samozrejme transformacia krystalickych mriezok pri teplotnych zmenach. Cize v konecom dosledku ti to na tej ohybacke moze po zvarani a tvojej extremne 0,3mm stene celkom lahko prasknut co ty ale samozrejme nemas sancu vediet lebo si v tomto smere strojariny na rozdiel odo mna iba teoretik s vedomostami co ta forum a sesed od vedla priucil...
Inak nerez ocel je len viac menej ludovy nazov ale kazdopadne nic nemeni na tom ze tvoja "trubka" - podla mna rura s priemerom 60mm a hrubkou steny ci uz 0,3 ci uz 0,5 mm a s dlzkou 2 metre z dovodu urcitej miery pruznosti materialu bude poriadne rezonovat a co horsie pokial ju nepodopries v x miestach bude sa pri tych namahaniac celkom vtipne a luxusne deformovat. Nehovoriac o tom ze napriklad po ostreknuti studenou vodou z mlaky na rozeravene sportove vyfukove potrubie z dielne pana mira22 so stenoun 0,3mm a v ohyboch extremne ponapinane dojde vplyvom rychleho ochladnutia k miestnym zmenam struktury materialu napriklad k lud. povedane k zakaleniu (teda to asi nejdem rozoberat lebo zrejme take veci ako austenit , cementit a podobne ti tazko nieco hovoria) a k vzniku dalsich pnuti co sa prejavi deformaciou tak tentkeho profilu pripadne trhlinami atd...
Mam pokracovat este???

Vsimol si si mirko ze s nie jednym uzivatelom mas problem? Vsimol si si ze tvoje oponetne reakcie su stylom " daj dokaz a log" ? Alebo vtipnejsie daj zrychlenie na mokrej vozovke...
Okrem ineho v teme kde si ma akoze zrusil ze sa nemam motat do odbornych veci ktorym nerozumiem - podla mna tomu nerozumies celkom ty kedze si nevedel ani vysvetlit co co urobi vstrekovac na to aby si ty mal 100mg paliva pri vstreku... A mimochodom z tej temy som odisiel ja z ineho dovodu ale ak poznas prislovie ze mudrejsi ustupi tak prave preto...
Nebol by som ta takto odfajcil ale posral si to tym ze opat zasa raz zo seba robis pana dokonaleho ktorym v skutocnosti niesi a okamzite reagujes tak ze posielas ludi s obrovskym vysmechom do riti...

A som zvedavy kto toto vymaze ? lebo mam taky silny pocit ze nieco co je pravda a naaaaahodne sa trosku dotyka urcitej osoby tak zraru z fora zmizne. ...
Fabia 1,9TDi pd

dr.risko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 24 Jún 10, 16:06:01

Poslaťod miro22 » 01 Mar 11, 18:20:07

pocuj, ak budes dalej sabotovat toto forum, tak dostanes upozornenie. mam viac vysledkov v praxi, ktore mozes sledovat cez net, ako ty datumov a opravneni vo vodicskom preukaze. prob mam len s ludmi, ktori si myslia vo svojich 20rokoch, ze ich ego je v inej slnecnej sustave.

pred nedavnom si este pisal do jednej temy a teoretizoval, ci plietol sa v teorii v spojeni z vyfukom a teraz si tu akoze panom a sabotujes?

takze: do tejto temy bud prispej niecim, co nadvezuje na temu, alebo budes mazany, ak sa ti bude jednat o sabotaz. toto forum nie je o tebe a o mne, ale o temach a realnych odpovediach zo skusenosti. hadky sa v tomto fore netoleruju, iba fakty a dokazy.
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod Alpiners2 » 01 Mar 11, 19:04:01

táto téma ale neni odborná, pretože otázka bola kde zohnať montážny materiál. takže žiadne mazanie :twisted:
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod miro22 » 01 Mar 11, 20:33:19

ked sa citis dotknuty, tak ta ma niekto oslovit. precitaj si o com pise.. sprta uz v 2 teme. mne je to jedno. skor sa mi jedna len o pravdu.
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod bjukemen » 01 Mar 11, 21:24:57

miro22 píše:risko vidim, ze nemas paru o vyfuku. ori aj na BMW zvody su dvojity obal a vrchna vrstva je asi 0,5mm. v taliansku sa daju zohnat, len su drahe. nejak to mas dopletene aj s tymi skalkami, lebo nerez je odolnejsia voci narazom, ako bezna vyfukovina. :!: koncovy tlmic (obal) sa robi asi aj z tensieho materialu ako 0,5mm. skus niekedy rozrezat.

minule som ti uz pisal, aby si nezavadzal ludi nepravdivymi a laickymi zavermi. zabudol si?



..mam doma origo vyfuk z BMW e 30 1.8 benzín,tiež bol dvojplačtovy,až nezabudnem zmeriam hrubku steny viem že to bol velmi tenky plech až som sa čudoval

bjukemen 


 
Príspevky: 794
Registrovaný: 13 Jún 10, 16:33:40

Poslaťod Alpiners2 » 01 Mar 11, 22:29:25

miro22 píše:ked sa citis dotknuty, tak ta ma niekto oslovit. precitaj si o com pise.. sprta uz v 2 teme. mne je to jedno. skor sa mi jedna len o pravdu.

ja sa necítim dotknutý. ale sme na fóre a každý má svoj názor. a trochu slušnosti v príspevkoch nezaškodí. takže si prečítajte svoje príspevky a popremýšlajte trochu. a téma kde zohnať montážny materiál na výfukové potrubie nieje odborná, to len k tomu.
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod miro22 » 02 Mar 11, 2:26:01

takze sa pytam znovu: vie niekto zohnat 89mm kolena nerez o stene 0,5mm? popripade rurky 89mm 0,5mm stena? take steny na rurkach by som potreboval aj na 100mm priemeroch. velmi tazko sa to da zohnat. je to ciste len na zavodne ucely. tam ide o kazde kilo.
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod janosik93 » 02 Mar 11, 8:56:02

viem ti dať spraviť ruru len o priemere tých spomínaných 95 mm z akého koľvek tenkého nerezového plechu. ak sa taký plech dá kúpiť, tak mi ho zkružia a zavaria. Dĺžka je však 1m na kus.
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod miro22 » 02 Mar 11, 17:56:00

ako som uz pisal postup, ako ich takto vyrabam sam, skor sa mi jedna o ori ruru zvaranu svovym zvaranim(strojovo vyrobenu).. takisto aj tie kolena. kolena by sikli aj stena 1mm, lebo ani take sa nedaju zohnat bezne.

dalej uz ked je tu tato tema, tak by som mal zaujem aj o hlinikove kolena priemerov 63 - 75 - 80mm. stena cim najtensia, teda ak by sa dalo, tak 2 - 3mm hruba.
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod Lada » 02 Mar 11, 18:18:48

http://www.ford-galaxy.cz/
Ford Galaxy 1.9 TDI PD 85 kW r.v.06/2000
Seat Alhambra Vigo 1.9 TDI PD 110 kW r.v.12/2005 chip by alpiners2 141 kW

Lada 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62
Registrovaný: 13 Jún 10, 11:32:14
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod miro22 » 02 Mar 11, 18:46:45

minimalna stena na 100vkach kolenach je 2mm. rurky su min stena 1,5mm. skor sa mi jedna o 0,5mm az 1mm.
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

PredchádzajúciĎalší

Späť na Zvyšovanie výkonu VW group

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron