Logovanie turba, Váhy a vzduchu TDI motorov

Poslaťod janosik93 » 06 Apr 16, 0:25:29

bojkes:
ja by kupil original vahu..... je draha, ale vydrži x rokov.
pripadne maff off, aj to viem poriešiť
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod obelixo » 07 Apr 16, 10:34:32

Čaute. Viete mi niekto pozrieť Log. 2.0 TDI VW Golf5 BKD Auto v prudšom stúpani pokiaľ necham spadnut otáčky na 2000 a odrazu pridam ide do nudzaku. Chybu hlási
1 Fault Found:
16683 - regulace plniciho tlaku: regulacniho rozsahu nedosazeno
P0299 - 000 - -
info o závadě:
Otáčky: 2100 /min
Kroutící moment: 298.0 Nm
Rychlost: 111.0 km/h
Výkon/klapka: 62.0 %
Napětí: 14.14 V
Provozní stav: 00001000
Tlak: 2193.0 mbar
Tlak: 1785.0 mbar
tu je log. http://leteckaposta.cz/743264116 3.rych.stupen a prudky stupak. plyn na podlahe.
Vďaka.
Ešte nikdy nebolo tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie.

obelixo 


 
Príspevky: 5
Registrovaný: 07 Apr 16, 10:22:12

Poslaťod janosik93 » 08 Apr 16, 9:55:31

nemaš niekde dieru v hadici? podtlakove hadičky su ok?
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod obelixo » 08 Apr 16, 10:07:22

janosik93 píše:nemaš niekde dieru v hadici? podtlakove hadičky su ok?

No zajtra to prejdem cele. Mal som rozobraty filterbox. Hadice som nerozoberal, ale striekal som motor tak z toho dôvodu som ho mal celý von, aby som mohol vyfúkať vodu čo zostala niekde na kábloch, nakoľko mi samovoľne spúšťali sahary. Tie po vysušení su OK ale je celkom možne, že som niečo ohol viac ako som mal a prelomil som niekde nejakú hadičku, alebo sacie potrubie. Vďaka za skorú odpoveď. Keď nájdem chybu dám vedieť.
Ešte nikdy nebolo tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie.

obelixo 


 
Príspevky: 5
Registrovaný: 07 Apr 16, 10:22:12

Poslaťod JanSkapec » 09 Apr 16, 22:04:09

Andyno2410 píše:
JanSkapec píše:zdravím možete sa mi juknut na tento log auto neťahá je ako chorá vrana http://leteckaposta.cz/540209712 motor 2,5 132 kw AKE
Ďakujem



nechyta ti nahodou niekde falosny vzduch do sania ? na mojej 2.5 som mal podobny problem,chytal falosny vzduch a log bol skoro identicky !! Navrhoval by som skontrolovat vsetko co sa nachadza za vahou vzduchu....celu cestu sacieho potrubia
Este otazka,nevyhadzuje ti chybu ?


Ahoj niekedy tam zostane zapisana 575-ka ale neviem uz mam z toho hlavu ako balon hadice vyzeraju ok neviem preco je ta krivka turba tak odspodu a ty si mal konkretne co na prd. Dik za odpoved

JanSkapec 


 
Príspevky: 3
Registrovaný: 28 Sep 14, 19:10:43

Poslaťod obelixo » 10 Apr 16, 20:17:52

obelixo píše:
janosik93 píše:nemaš niekde dieru v hadici? podtlakove hadičky su ok?

No zajtra to prejdem cele. Mal som rozobraty filterbox. Hadice som nerozoberal, ale striekal som motor tak z toho dôvodu som ho mal celý von, aby som mohol vyfúkať vodu čo zostala niekde na kábloch, nakoľko mi samovoľne spúšťali sahary. Tie po vysušení su OK ale je celkom možne, že som niečo ohol viac ako som mal a prelomil som niekde nejakú hadičku, alebo sacie potrubie. Vďaka za skorú odpoveď. Keď nájdem chybu dám vedieť.


Takže závada odstránená. Filterbox mal vydrate dierky na šrubky po obvode, takže ho pravdepodobne nadvihovalo a poťahovalo pod neho vzduch. Oprava spočívala v odvŕtaní plastových dier, kde išli šrúby a do vnútra som vlepil 8mm hmoždinku. Navŕtal som ju a tým pádom som vyrobil nové lôžko pre závrtné šrúby. No dočasne je to OK ale kúpim nový box.
Ešte nikdy nebolo tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie.

obelixo 


 
Príspevky: 5
Registrovaný: 07 Apr 16, 10:22:12

Poslaťod Andyno2410 » 14 Apr 16, 10:57:49

JanSkapec píše:
Andyno2410 píše:
JanSkapec píše:zdravím možete sa mi juknut na tento log auto neťahá je ako chorá vrana http://leteckaposta.cz/540209712 motor 2,5 132 kw AKE
Ďakujem



nechyta ti nahodou niekde falosny vzduch do sania ? na mojej 2.5 som mal podobny problem,chytal falosny vzduch a log bol skoro identicky !! Navrhoval by som skontrolovat vsetko co sa nachadza za vahou vzduchu....celu cestu sacieho potrubia
Este otazka,nevyhadzuje ti chybu ?


Ahoj niekedy tam zostane zapisana 575-ka ale neviem uz mam z toho hlavu ako balon hadice vyzeraju ok neviem preco je ta krivka turba tak odspodu a ty si mal konkretne co na prd. Dik za odpoved



No ja som mal konkretne chybu na sacom potrubi...tie zvody,alebo ako to mam nazvat,co su primontovane k hlave motoru(6 imbusovych srobov to drzi) tak od spodu do telesa som mal dieru...tym padom mi chytal falosny vzduch a aj diagnostika mi ukazovala chybu ze slaby prietok vzduchu cez vahu....a strasne to strpalo a piskalo ked motor potiahol vzduch...tam som mal ja problem...preto dom ti spominal,ze radsej prekontroluj celu cestu od turba,cez 2 intercoolery,skrtiacu klapku az po tie telesa co su primontovane na hlave motora...ked ti to nechyta vzduch potom by som skusil este test N75 a podtlakovej banky....ci chodi pekne,ci ju nahodou nedrhne atd

Andyno2410 


 
Príspevky: 26
Registrovaný: 18 Feb 16, 21:10:52

Poslaťod bojkes » 14 Apr 16, 17:29:08

janosik93 píše:bojkes:
ja by kupil original vahu..... je draha, ale vydrži x rokov.
pripadne maff off, aj to viem poriešiť

Zdravim, kupil som novu vahu vzduchu BOSCH. Pripajam logy, ktore som robil dnes. http://leteckaposta.cz/678922951 auto ma aj tak slaby vykon akoby neskoro zaberalo turbo. Zistil som ze hadicka od EGR je odpojena a zaslepena nejakou skrutkou.

bojkes 


 
Príspevky: 8
Registrovaný: 03 Apr 16, 20:18:06

Poslaťod janosik93 » 14 Apr 16, 21:23:57

bojkes: treba aj turbo vyčistiť a potom znova log. Ako som pisal, tie nahrady vah su na hovno .... toto čo sa predava, su len druhovyroba a maju zle hodnoty. Pri vyrobe sa to robi takto:
vyrabaju sa diely určitej hodnoty. diely zodpovedajuce hodnotam sa posielaju ako origo diely.
Diely s určitou histereziou hodnoty, ale ešte len tak tak splnaju hodnoty, sa predavaju ako nahrady.
diely nesplňajuce špecifikaciu sa pradavaju napr ako starline a pod :-)
a ty si kupil nejaky takyto diel :-)
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod bojkes » 14 Apr 16, 21:28:44

janosik93 píše:bojkes: treba aj turbo vyčistiť a potom znova log. Ako som pisal, tie nahrady vah su na hovno .... toto čo sa predava, su len druhovyroba a maju zle hodnoty. Pri vyrobe sa to robi takto:
vyrabaju sa diely určitej hodnoty. diely zodpovedajuce hodnotam sa posielaju ako origo diely.
Diely s určitou histereziou hodnoty, ale ešte len tak tak splnaju hodnoty, sa predavaju ako nahrady.
diely nesplňajuce špecifikaciu sa pradavaju napr ako starline a pod :-)
a ty si kupil nejaky takyto diel :-)

neviem ta vaha stala 100 eur. Hovorili ze je to original diel y prvovyroby.

bojkes 


 
Príspevky: 8
Registrovaný: 03 Apr 16, 20:18:06

Poslaťod janosik93 » 14 Apr 16, 21:31:38

sprav ešte turbo ... drhne ti variabilita.
ďalšia otazka, je sacie potrunie original? či nejaka uprava?
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod bojkes » 14 Apr 16, 21:36:17

janosik93 píše:sprav ešte turbo ... drhne ti variabilita.
ďalšia otazka, je sacie potrunie original? či nejaka uprava?

sacie je origo nie je tam ziadna uprava. nemoze ten motor dostavat malo nafty. mam pocit akoby mal chudobnu zmes.

bojkes 


 
Príspevky: 8
Registrovaný: 03 Apr 16, 20:18:06

Poslaťod bojkes » 14 Apr 16, 21:38:25

bojkes píše:
janosik93 píše:sprav ešte turbo ... drhne ti variabilita.
ďalšia otazka, je sacie potrunie original? či nejaka uprava?

sacie je origo nie je tam ziadna uprava. nemoze ten motor dostavat malo nafty. mam pocit akoby mal chudobnu zmes.

turbo som mal vonku v decembri. vypodlozil som ho 0,1 mm.

bojkes 


 
Príspevky: 8
Registrovaný: 03 Apr 16, 20:18:06

Poslaťod janosik93 » 14 Apr 16, 21:40:42

podla logu je tam paliva dosť
sprav to turbo ako som pisal. bude stačiť vyčistiť a nova banka
podložky von a znova log. asi zase pridrete alebo banka na prd ... hadičky ok?
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod bojkes » 14 Apr 16, 21:43:22

janosik93 píše:podla logu je tam paliva dosť
sprav to turbo ako som pisal. bude stačiť vyčistiť a nova banka
podložky von a znova log. asi zase pridrete alebo banka na prd ... hadičky ok?

skusim to vycistit, banku som daval novu v decembri spolu so vsetkymi hadickami. V tom logu je vidiet ze turbo natlaci pozadovany tlak dost neskoro, nepomoze mu povolit trochu toho cervika napr o 1/4 otacky?

bojkes 


 
Príspevky: 8
Registrovaný: 03 Apr 16, 20:18:06

PredchádzajúciĎalší

Späť na Diagnostika -software,hardware VW group

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 19 hostia

cron