JTD zdecha!

Poslaťod sikin1987 » 25 Feb 12, 21:29:03

ja nevim ja sme nikdy live data nestihl udleat,protoze to zdechalo tak casto,ze to neslo ani napichnout.
Ja jen nabizim, ze mam na prodej.
ted to auto musim zaklepat slape co se tyce vykonu,spotreby a zdechani,ale setrvak mi rozvibroval neco v palubce a dela to sileny ramus. brzo bude konecna auta

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

Poslaťod caki » 29 Mar 12, 19:25:41

tak vdaka za vsetky rady, problem sa vyriesil este pred mesiacom ked sa oteplilo. :grr Primrzla resp skrystalizovala mi niekde nafta. Boli to letne zasoby a ani vacsie mnozstvo VIF-ka tomu nepomohlo :opf? .
Riesenie bolo nastartovat a hybat sa sa napojenym PC. Hned ked zdochlo cez PC sme vymazali chybu a auto chytilo hned. Prvych 10 km mi tak zdochol 4x a potom s nahriatou naftou uz isiel bez chyby. Dotankoval som a aj ked odvtedy este bolo asi 2x aj minus 10 stupnov, uz mi po starte ani pocas jazdy nezdochol.
celkova investicia bola nastastie iba palivovy filter a diagn. kabel ELM327 :vc/

caki 


 
Príspevky: 4
Registrovaný: 21 Feb 12, 21:49:05

Poslaťod sikin1987 » 13 Máj 12, 20:28:42

tak sem dneska resil s kamsoem ty moje vibrace. sme docela vykuleni. on si myslel,ze setrvak,ale jelikoz mu nedavno odesel vi jak s eto chva pri rozjezdu. a rikal,ze to na 80% nemlati setrvacnik,ale ze nema poneti co jinyho. vstriky sme udelali prepadovou zkouzku a vscehny mely krasne stejne a za tu minutku a pul nateklo docela malo. musim se priznat,ze vstriky sme nevytahli. kamos mi rekl narovinu jako Alpin ,ze se mu nechce:D a ja na to nemam vytahovak,takze su v prdeli. on to delal nejakym divnym zpusobem co sam zkouset nebudu. zkusilis me zmerit ventilove vule a byly vscehny stejne 30 na vyfuku a sani
pak se kamosovi zdalo,ze mi to jakoby strili do sani tak zkusil jestli fouka odvzdusneni kliky a konstatoval,ze tlaky musim mit super,ze to ani trosku nefoukne.pak sem si vzpomel,ze mam upraveny AIRbox a je to hlucnejsi jak to prisava vzduch zespoda. takze vstriky nemam otestovane jak prasi jen jak pousti do prepadu. kamosa napadla jedina vec a to preskoceni rozvodu o zuba,el to je nemozny mam rozvody porad s napisme maji najeto 14 tis km a za toho borca co mi je dlela bych dal ruku do ohne delal 3 roky ve fiatu a JTDcek udelal desitky. je pravda,ze to vibruje od doby,co sem vymenil silentbloky motoru. vseci to svadi na chip,ale delalo to aj predtim to vylucuju.takze nevim setrvak asi zbytecne zkouset nebudu

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

Poslaťod sikin1987 » 13 Máj 12, 20:32:11

jo jeste mi rikal,ze i dkyz se cerpaldo na JTD nenastavu,tak ma rysku a ze to je lepsi nastavit kdyz tam je,ze to muze pak hur startovat jakoze o 2 otacky vic treba. ja nevim asi to je nesmysl jinak by se nesirilo,ze se to proste prdi a muze otocit jak chce

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

Poslaťod bjukemen » 13 Máj 12, 22:13:37

..az ti nejaky servisak bude tvrdit ze cerpadlo CR (ktore je iba pumpa a stale tlaci do listy naftu) treba nastavit na risku ktora tam ani nieje :nnnn je dobre ho cim skorej vymenit...

..vybracie budu koli zle nastavenemu rozvodu,ja som na tomto motore mal dlho zorvod skoceny o zuba to preto ze som si to dal tiez robit servisakovi a bolo to zle,potom som sa raz z alpinersom dohodol rozobrali sme to a bolo to skocene...motor sice isiel ale kus viac vybrovl a dlhsie startoval..rozvod je to prve co si mal uz davno dat skontrolovat

bjukemen 


 
Príspevky: 794
Registrovaný: 13 Jún 10, 16:33:40

Poslaťod sikin1987 » 13 Máj 12, 23:15:47

jestli je tam ryska nevim. ale muzu se podivat. mam cerpadlo nahradni. ty rozvody musim zkontrolovat s kamosme sma si an to netroufnu,ale neverim tomu. kdyz s ety rozvody delali bezelo to krasne. pak se s tim tahl tezky prives potrhali se silentbloky motoru a prevodovky vsechno sem vymenil a problemy zacaly. Chci znova vsechno povolit nastartovat a pak zkouset pomalicku pritahovat,ale to uz se delalo 2x mozna to chce vic nekam natlacit motor.
mimochodem alpin mi taky sliboval ze rozvody zkoukne,ale pak kdyz to poslouchal rikal,ze to bude asi dobre. ten setrvak teda zase pozastavuju,ale to co to dela kdyz vyrazuju ty vychylky volnobehu to je udajne projev spatneho setrvaku

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

Poslaťod sikin1987 » 14 Máj 12, 14:36:57

ryska tam samozrejme neni to uz sem se hadal predtim. jdu ho servat at neplaca:D ty rozvody asi rozhodime at mame vseci klid. aspon se to naucim

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

Poslaťod sikin1987 » 17 Máj 12, 21:06:43

takze znova opravuji. ryska na remenici cerpadla je!!!! podle AUTODAT. dle manualu se nemusi nastavovat, ale proste je tam.
jinak dneska sem si vytahl prvni vstrik. slo to napikacu pul hodiny prace pomoci 30citky klice a sundaneho vika ventilu. vymenil sem zkuebne a bez rozdilu. vibrace jsou OK. jen tlumeni je nahovno

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

Poslaťod autickar21 » 18 Máj 12, 6:14:44

Co si robil s 30kou klucom??? na vstrek je 10 imbus.

autickar21 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 620
Registrovaný: 16 Jún 10, 15:22:18
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Poslaťod sikin1987 » 18 Máj 12, 9:06:20

nerikej?:D a kdyz ti nejde vstrik vytahnout jako alpinovi tak udelas co? sezene si vytahovak zejo. ten vstrik se ani nepohnul do strany natos nahoru. ale to je jedno dulezity je,ze kdyz sem hodil vstrik co byl na stolici v super stavu najeto 110 tis,tak se zhorsilo startovani.chvilku s tim pojezdim,ale asi dam z5 ten starej. vytahnu postupne vsechny at pak do budoucna neni problem

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

Poslaťod autickar21 » 18 Máj 12, 15:18:25

Ked idem nieco robit, najprv si prezistim co to obnasa. S baranovym kladivom som vytiahol bez problemov vsetky. Samozrejme pri nastartovanom motore, nech sa co najviac povoluju same. Osvedceny system... Ked mas trochu casu, povolis trisku ktora ti nejde von a jazdis na povolenej aj 3 dni, nakoniec povoli kazda.

autickar21 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 620
Registrovaný: 16 Jún 10, 15:22:18
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Poslaťod Miki2t » 18 Máj 12, 16:30:51

Otázka pre absolventov predmetu fyzika základná škola, mám sústavu 3 ozubených kolies s ozubeným remenom,
Jendo koliesko ma x zubov (kluka), druhé ma dvakrát viac zubov (vačka) a tretia nemá celočíselný násobok počtu zubov x.
Príklad kluka 20z vačka 40z čerpadlo 35z. Otázka, nastavím na risky všetky kolieska, otočím spodným dvakrát, bude mi sediet riska na vsetkých kolieskach ?
Z toho plynie : pokial niekto tvrdí že je lepšie nastaviť čerpadlo na risku, tak pri výmene rozvodov po pretočení motorom neskontroloval či mu risky sedia. ( To že neabsolval základnú školu je už vec iná ) Ale netvrď nám že na učnovke automechanika neučia že pri výmene rozvodov si musí motor pretočiť a skontrolovať čo spáchal.

Miki2t 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 84
Registrovaný: 25 Okt 10, 13:55:21

Poslaťod sikin1987 » 18 Máj 12, 20:17:42

ja te nechapu o cem mluvis. rozvody nastavoval tehda jedne mechos co delal 3 roky ve fiatu a JTDcekm udelal asi 50 a vedle co dela. ted mi mel nastavovat rozvody kamos mechanik co dela fiaty odmalicka. a riska na cerpadlo v AUTOdatech opravdu je!!! poslal mi screen. ale ja nebudu resit picoviny ted mam starost s urvanym steftem v hlave

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

Poslaťod Miki2t » 18 Máj 12, 21:01:32

V autodatach je hlavne nacrtok na TD, to by si si vsimnut mohol, je tam vacka na 7zubov dopredu.
A ak to stale stym pomerom zubov nechapes, tak ja uz neviem.

Miki2t 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 84
Registrovaný: 25 Okt 10, 13:55:21

Poslaťod autickar21 » 19 Máj 12, 7:02:00

teoreticky je mozne ze to ozubene kolecko na cerpadle sa predtym pouzivalo u nejakych TD, a samozrejme aby usetrili o 1 diel, pouzili ho aj na jtd, kde ta riska nic neriesi.

autickar21 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 620
Registrovaný: 16 Jún 10, 15:22:18
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PredchádzajúciĎalší

Späť na Údržba a technické problémy Fiat

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron