JTD zdecha!

Poslaťod sikin1987 » 14 Aug 11, 16:11:53

nebudu to vse vypisovat a dam odkaz na jiz rozjete tema. Ale v kratce: zacal mi zdechat motor. nejspis s eodpojuje podavaci cerpadlo bud je uplne KO nebo problem v elektrice sanci sem daval relatkum,ale po prehozeni se nic nezmenilo,ale zahrivaji se obe co jsou vedle sebe dost brutalne.
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... 005#627005

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

Poslaťod autickar21 » 14 Aug 11, 17:31:18

Auto umiera... Treba mu dat ranu z milosti :Ll . Typujem, hnila kabelaz?

autickar21 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 620
Registrovaný: 16 Jún 10, 15:22:18
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Poslaťod sikin1987 » 14 Aug 11, 20:53:48

tak ted sem uplne vystresovany potrrebuju opravdu poradit. mam totalne stejny priznaky jako tadhle borec
http://www.fiatbravoklub.com/fiat/disku ... &id=545843
s tim, ze mi to nikdy nezdechne pri vysokem tlaku.
Obavam se,ze mam taky neco s rozvodama,protoze mi to zacalo pri nejvetsim tlaku taky vic cerne hulit stejne jako normalni TDi:D,ale na JTD proste moc i kdyz chipovane.Uz asi muzu uplne vyloucit palivovej filtr,protoze to bdue spis zadrene cerpadlo nebo DRV ze?

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

Poslaťod sikin1987 » 14 Aug 11, 21:55:17

takze na 90% KO cerpadlo nevim absolutne kdo mi ho vymeni :(

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

Poslaťod Alpiners2 » 15 Aug 11, 12:19:10

však si to napichni na diagnostiku a sleduj lak v raily a ostatné veci. pustiť sa bezhlavo do výmeny všetkého možného je somarina, a navyše pekne drahá. ;)
tipujem že to bude z tých pokusov jazdiť na rastlinný olej čo si skúšal. ono všetko sa dá, ale niekedy len raz :kk/
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod sikin1987 » 15 Aug 11, 18:54:39

Jo mas pravdu,ale urcite tomu pridal aj vysoky tlak po chipu,protoze borec mi rikal,ze kdyz ti kolisa tlak paliva pri volnobehu vic jak 5 tedy treba 320 tak je KO cerpadlo a me to ukazovalo mylsim uz pred rokem 340 pokud se nemilim.
Kazdopadne ted sme to sel premerit mam nastartovany motor a neslo se pripojit k RJ. tak sem to zdechl otocim klicek neslo porad az cvaklo relatko tak to slo. Podle toho cvaknuti poznam,ze nastartuju po zdechnuti jak nic necvakne nejede cerpadlo a nestartuje je to jake cele ... :opf? .
Jinak jak sem to pripojil tak to ukazalo na volnobeh nesmyslne tlak asi 520 a okamzite zdechlo pokazde. hodilo to chybu cidlo vysokeho tlaku spatny signal bo tak. neco

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

Poslaťod autickar21 » 15 Aug 11, 20:11:16

skontroluj regulator na cerpadle. Ja som ho mal z nicoho nic seknuty pri vymene palivoveho filtra. Prihol som este kontakty na konektore a od vtedy bez problemov. ked tak ho vyber , vyfukaj s kompresorom.

autickar21 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 620
Registrovaný: 16 Jún 10, 15:22:18
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Poslaťod sikin1987 » 15 Aug 11, 20:29:08

nooo ten sem se pokousel pred pul rokem vytahnout a povolil sme jedne sroub a k druhemu je tak blby pristup,ze sem to proste nedokazal povolit:(. Urcite bude zasrany,ale obavam se,ze vs ezacalo tim,ze mi odchazi podavaci cerpadlo to udelalo pilinky ty prorvali filtr pridrely DRV a ted uz nejspis aj vysokotlak,protoze to fakt jede divne. am pocit jakobych jel se zabrzdenym autem. ono to jede a porad lip nez seriove auto,ktere sme zkosel vcera,ale z takovym odporem. Je to kravina abych poznal odpor cerpadla na plynu,ale takove pocity mam.
Zkusim to nejak vytahnout. ale borec co se mu takto seklo cerpadlo a zadrel motor mi rikal,ze kdybych vymenil cerpadlo musim cely system vyvystit a na to nemam nervy,takze to nakonec asi skonci ,tak ze budu jezdit a za se podka motor zahodim to. moje velka chyba ,ze sme to koupil a hlavne do nej dal 35 tis za opravy:(. za chyby se plati holt

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

Poslaťod sikin1987 » 20 Aug 11, 20:06:33

vymenil sem palivak na zkouzku jestli pasne a auto nastartuje a hned zdechne. Tak sem dal z5 starej a zdecha porad takze sem asi neco jeste posral navic a nemuzu ani odjet nikam. Proste sem asi levej. vypada to jakoby tam nesla nafta.

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

Poslaťod Breznew18 » 21 Aug 11, 5:52:02

neskusal si jazdit aj na bravcovu mast? mozno ti to v nadrzi zhustlo :D podla mna sa odkurilo cerpadlo
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

Poslaťod autickar21 » 21 Aug 11, 7:37:56

No auto pyta svoje. Bud mu to das alebo nejazdis. mas na vyber....

autickar21 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 620
Registrovaný: 16 Jún 10, 15:22:18
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Poslaťod sikin1987 » 21 Aug 11, 8:43:14

ale vzdyt sem kazdy den jezdil a nez sem vytahkl filtr normalne to fungovalo. ted se to zablokuje jakoby to natahlo naftu a pak ji to ztratilo

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

Poslaťod Breznew18 » 21 Aug 11, 10:12:10

nemohlo ti niekde upchat hadicu alebo sa nieco dostalo dnuka do systemu a nestiha sosat naftu z nadrze a preto zdochyna
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

Poslaťod sikin1987 » 21 Aug 11, 16:57:02

to vypada fakt jakobych dal blbe hadice ,ale to snad fakt nejde.kolem te diry ve sroubu to obtece a vali do cerpadla zejo?

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

Poslaťod sikin1987 » 21 Aug 11, 20:18:34

tak tu byl kamos kontroloval mi jestli sem dal vse spravne a premyslel ,ale jako me bylo jasne,ze nic nevyresi akorat by mi mohl dotahnout druhe soucastky z jineho JTD. Odjel a ja se silene nasral a zacal to rozebirat. rikam si nestartuje to nic uz vic nepokazim kdyz to chcu vyhodit. Nikdy se mi nepodarilo vytahnout DRV ,ktery uz sem chtel zkusit vytahnout pred rokem kvuli vibracim a spatnym startum.
Odmontoval sem co slo a 15 min sem se trefoval na sroubek:D rval sem jak prase nakonec se podarilo a i kdyz bylo namale povolilo to. ted si rikam. Kluci rikali otocit o 90 stupnu ono to bylo teda mylsim o min,ale slo to otocit,ale ne vytahnout. Bal sem se tam strkat srubovak at neprorvu nejaky tesneni,ale nakonec se podarilo.DRV bylo venku :/up . Okamzity pohled na miniaturni sitko a po prvnim doteku sem mel dojem,ze tam jsou ty piliny coz znamena KO vysokotlak :cry: . Prvni myslenka kluci rikali dat do benalu ja to dal teda do petroleje,ale nic nepustilo. Pak sem si vzpomel ze zkusit magnet,ale ten nic nenabral tak sem vzal jenmy hadrik a zacal to opatrne cistit. ono to je tak maly,ze prd clovek vidi co udelal a sitko sem nevedl jak sundat ani klestema neslo. Rikam si ted to tam vratim a motor mi vybuchne :/fff
opatrne sem ho tam soupl a pri zapojovani konektoru sme zjistil,ze sem ho dal opacne o 180 stupnu tak si rikam bud to je uplne jedno nebo se to posere zapojil sem odpojeny veci a sel sem zkusit nastartovat. Zrovna cervenym klickem co byl po ruce. Motor chytnul a ja cumel jak brko :grr .Akorat mi poprve v zivot zustalo svitit CODE. zkusil sem proturovat a motor bezel. vypnu vemu druhy klicek nastaruju CODE zhaslo svtrik nesvitil tak sem to sel prohrat a projet. Motor ani 1x nezdechl pri jakemkoliv rezimu :rr
Ba dokonce se zacal chovat uplne jinak je klidnejsi jako JTD asi 3 jinych kamosu. vibrace jsou sice porad,ale daleko mensi pri rozjezdu a pri prechodu na volnobeh je to klidnejsi. Bezelo to opravdu jak vino. Nechci to zakriknout,protroze kazdou chvili muzu zadrit vysokotlak,ale dneska jelo coz je pro me a STK dulezity.Pokud kapne vysokotlak a potka se motor,tak auto vyhodim a kupuju nove to nema cenu resit,ale kdyby jeste par mesicu jezdilo byl bych rad.

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

Ďalší

Späť na Údržba a technické problémy Fiat

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron