spojka

Poslaťod Alpiners2 » 30 Júl 10, 1:13:13

zotrvačník bol tak v prdeli že pri zošliapnutí spojky prítlačný tanier brúsil stenu prevodovky
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod Alpiners2 » 30 Júl 10, 1:28:33

tak sme sa rozhodli že ho zavaríme a bude s neho jednohmota :grr
celé nám to spravil chalan s nickom miro22 a perfektne odvedenú robotu môžem len pochváliť.
nejaké fotky:
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod autickar21 » 30 Júl 10, 5:24:22

Vyvazit si ho dal kde?... Ja by som mu rovno dal na sustruhu stiahnut tak 1 az 2 kg...

autickar21 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 620
Registrovaný: 16 Jún 10, 15:22:18
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Poslaťod Breznew18 » 30 Júl 10, 9:26:41

mame to kompletku:P darmo kto umi ten umi :D
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

Poslaťod Alpiners2 » 30 Júl 10, 10:05:22

áno, kompletka. dokáže ho vyvyriť, vyvážiť, odlahčiť, čo len chceš. áno, mohli sme ho odlahčiť ale keď sme obzerali projekty v jeho dielni tak na všetko ostatné sme zabudli, napadlo náz to potom :roll: obzerali sme monštrum ktoré mu stojí v garáži a o ktorom sa bude asi dosť písať lebo vidieť auto s výkonom o 300% up nie je len tak. pridám len fotku turba a keď to bude vo finále tak dúfam že na našej stránke predstaví miro22 auto ako na prvej :rr
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod mp3turbo » 30 Júl 10, 12:56:46

si mal suchy orgazmus, co?

chlapci gratulujem, nech bratovi alficka jazdi !! s jednohmotou tomu moze pridrbavat kolkolen chce :)

mp3turbo 


 
Príspevky: 257
Registrovaný: 27 Júl 10, 23:12:27

Poslaťod Breznew18 » 30 Júl 10, 18:51:52

urco to bude fajne robil mi to profik :rr
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

Poslaťod autickar21 » 30 Júl 10, 20:07:10

No tieto zabery s krabickou cigaret su pekne , mne sa paci nautube video, kde kribcku cigaret polozil do sacej casti turba a este mu tam chybalo... nakonec z toho bola 900konova lancia delta integrale.

autickar21 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 620
Registrovaný: 16 Jún 10, 15:22:18
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Poslaťod miro22 » 01 Aug 10, 19:44:04

prdele, alpiners ma riadne vychvalil. :rr

takze ta spojka je test.. nikdy pred tym som ju nerobil napevno.. postup je jasny, inak by to nebolo ok, hlavne ak je rozbita..

a to auto +300% je amerika. je to testovacie auto, na ktorom sa ucim ako na upravy.. 900hp nebude mat, ale chcel by som 600. malo ori 150hp a motor klakol 2 krat aj pri tom vykone. nie je to vydareny motor.. uspechy som dosiahol take, ze pri odhadovanych 350hp uz motor drzal bez prob a preto som sa rozhodol skusit hranicu toho motora a pokusit sa o to, co sa este nik pokial viem na svete s tym motorom nedosiahol.. pisem a volam si z jednym americanom, ktory je znamy na nete zo sprintov a dakedy upravoval tento motor. pokial viem, tak bol najlepsi v upravach, aspom na nete.. dosiahol 530hp. casy na 400m boli okolo 10 sec pri FWD prevedeni. to znamena nie 300%, ale o cosi menej.

dalej som sa rozhodol spravit do toho motora aj LPG(vlasnymi silami vsetko vyrobit) a dokonca by som chcel prejst aj emisnou kontrolou na benzine. budu tam katalizatory.. skratka chcem spravit nieco, co este nik nespravil, ale len pre to, aby som si sam nieco dokazal. bude to moja maturitna skuska.. ak vinde, mozno sa rozhodnem aj pre viac ako 300%, ale to uz zavana pruserom, lebo plyny v potrubiach budu prudit rychlejsie ako zvuk a hlava valcov to nevydrzi.. tavilo by kanale, ventili v hlave.. mozno zo 16ventilovou technikou by sa dalo aj 400%, ale s 8 a obsahom 2,2L v tom prevedeni motora ako je konstruovany asi tazko..s lancie sa da dosiahnut vedsi vykon ako s mojho motora, ale aj tam nie je sranda pri 300% a viac.. mozno raz skusim aj tam take navysenie. :)

len pre zaujimavost, robota len na motore trva uz viac ako 2 roky, skoro vsetko som si vyrabal sam a aj tak je v motore okolo 12tis €. prerobene je uplne, ale uplne vsetko. nic tam uz z ori nepasuje, ani sroby.. obsah som nemenil. zbieram energiu na dokoncenie. mozno na jesen sa do toho pustim znovu. ak budem mat silu a energiu.. uz je prakt vsetko hotove..
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod Alpiners2 » 01 Aug 10, 20:50:50

tak pred chvílou sme auto doskladali a bol som ho prebehnúť.
spojka zaberá normálne, pri rozjazde nie je žiadne trhanie. takže pohýnanie sa s autom je rovnaké ako by tam bola dvojhmota.
mierne negatívum je trochu hlučnejší motor na volnobeh, ale už pri 1500ot to stíchne. dôvod môže byť aj málo prevodového oleja, momentálne je tam len liter, ráno sa dokúpi zvyšok.

ale celú úpravu hodnotím fakt velmi pozitívne a miro22 spravil tú jednohmotu na 1+ :rr
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod janosik93 » 01 Aug 10, 20:59:00

aj pre brata by som bral takú jednohmotu do octavie.... miro, napíš ss, čo take niečo stojí..
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod miro22 » 01 Aug 10, 21:44:41

dam to sem, aby kazdy videl cenu. 100€ za komplet aj s vyvazenim..

chcel by som akurat vsetkych upozornit, ze na nizke tocky okolo volnobehu to nemoze chodit tak tichucko ako s ori. nicomu to vsak skodit nemoze. ked vsak zoberiem do uvahy cenu noveho kusu, tak ja osobne by som to radsej spravil na pevno. dalsia vyhoda je, ze potom to je uz neznicitelne.. ak sa niekto rozhodne si kupit jazdeny kus, tak zase hra loteriu. odpruzenie tam hra ulohu akusticku, ktora robi vedsie pohodlie v malych otackach. vo vyssich iste nik rozdiel nezisti. vyssie su okolo 2000ot a viac. kazdy nech si to riadne zvazi a precita toto.

este si pockam na zajtrajsie detaily od alpinersa.
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod Breznew18 » 02 Aug 10, 6:20:09

no tak som pobehal na aute.je to super motor ide plynule na nizkych otackach aj pri malej rychlosti motor netrha a ide pekne jedine ten cinkavy zvuk ale na to si zvyknem :P dnes este revyzia srobov doliatie prev. oleja a mozem lietat :D fire
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

Poslaťod miro22 » 02 Aug 10, 15:04:34

som rad, ze to ide lepsie, ako som si myslel. na mojom aute mam takto na pevno vsetko a presne takto sa to sprava ako pises, len ja mam benzinak auto.
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod Breznew18 » 01 Feb 11, 19:03:11

prednedavnom ma dotiahi domov napriek zaradenej rychlosti bol neutral :grr spojkova lamela nevydrzala italske kone a ulomil sa stred. takze som zvolil spojkovu sadu sachs :vc/
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Údržba a technické problémy Alfa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron