Alfa GT JTD - pár problémov , potreboval by som poradiť

Poslaťod Sapo » 04 Jan 15, 21:17:02

Ahojte kolegovci. Kúpil som si Alfu GT v horšom stave za lepší peniaz a tak si ju postupne dávam dokopy. Mám však pár menších problémov s ktorými by som potreboval poradiť:

1. Motor sa nezohrieva. Teplota sa drží na 65-70 stupnoch. ked auto povytacam tak stupne na 80 ale hned sa schladi na 65. Všimol som si ze ventilator sa mi spusti uz pri cca 70stupnoch . Termostat je tam novy. Napada ma iba cidlo teploty vody . co vy na to? co este by to mohlo byt? Cez diagnostiku ukazuje taku istu teplotu ako budik, tj tych 65-70 a motor na dotyk je teply ale nie extra horuci

2. S prvou vecou zrejme suvisi dalsia vec a to ze mi slabo vykuruje interier. pozrel som sa na pelovy filter a bol uplne zaneseny. vycistil som ho a uz to kuri lepsie ale nieje to ono. cakam na objednany novy, tak uvidime. Moze byt aj zaneseny radiator? Je pri radiatore este nejaky iny filter, alebo odvzdusnovak? Odvzdusnovaky som nasiel iba 3 , jeden pred blokom motora na liatinovej trubke , druhy na chladici pri pravom svetle a treti je v podstate to cidlo teploty vody na termostate. Je este nejaky?

3. cúvaci senzor nereaguje. S tym mi asi neporadite. zrejme to budu kable ze? alebo mozu byt aj snimace KO ? Kde je napojeny ten senzor, respektive ako by som ho mohol skontrolovat a najst chybu?

4. po zatvoreni dveri sa mi okienko nie vzdy vytiahne uplne.Niekedy ide normalne , niekedy trocha, niekedy vobec ... mechanizmus/senzor?

5. Od naprav pocut vrzganie ale nie klepot a buchanie. Mozu to byt podla vas napravy alebo skor tlmice?

6. Este jedna vec, viete mi poradit aky typ xenonov sa montovalo do tychto aut? myslim paticu alebo ako to nazvat, je ich v ponuke viac a nejak sa mi to nepodarilo najst. jeden xenon mam biely a druhy svieti do zlta takze predpokladam ze uz odchadza


Za akukolvek radu a odpoved vam dakujem :)

Sapo 


 
Príspevky: 4
Registrovaný: 11 Nov 10, 14:20:03

Poslaťod autickar21 » 04 Jan 15, 21:25:46

1. je to termostat
2. mozno termostat, mozno nejake cidlo teploty. po vymene termostatu uvidis. Ked nepomoze, tak diagnsotika.
3. treba pomerat co a ako.
4. Mechanizmus okna

vrzgaju silenbloky ramien. Tie sa ti neoplati menit, vymen rovno cele ramena, ale kvalitne.

AK potrebujes nejake diely, kamarat rozbieha obchod, vie posielat aj na dobierku, ceny ma nizsie voci konkurencii. Kludne napis.

autickar21 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 620
Registrovaný: 16 Jún 10, 15:22:18
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Poslaťod Sapo » 04 Jan 15, 22:34:23

To si mi teda poradil :-D

Preco myslis ze termostat?

Sapo 


 
Príspevky: 4
Registrovaný: 11 Nov 10, 14:20:03

Poslaťod delong » 04 Jan 15, 23:03:34

Ak sa ti spustí ventilátor tak na chladiči by mal byť tepelný spínač . Ak ho odpojíš ventilátor sa vypne a teplota by mala stúpnuť nie ? Možno je vadný treba ho vymeniť.
Ja dávam senzor teploty na vstup do radiátora kúrenia. Potom na výstup. Tým zmerám rozdiel teploty. Ak je voda horúca a nekúri tak vyčistiť radiátor z vonku aj zvnútra . Ale je to drbačka :mrgreen: . To musí radiátor von . Záleží aj na tom čo do chladiacej sústavy lieval . Ak chcanky tak nie je čo riešiť :roll: .
Cúvací senzor by sa dal zmerať na diagnostike. Niekedy sú zhnité kontakty na konektoroch. Ale môže odísť aj senzor. RJ len tak ľahko neodíde .Treba to dať na diagnostiku.
Okno drhne treba rozobrať vyčistiť a namazať mechanizmus . Len neviem či to zvládneš :roll: .
Ak ti vŕzgajú silentbloky ramien tak skús prestriekať silikónovým olejom . Začas to pomôže. Ináč len výmena za nové.
Na poslednú otázku ti odpoviem takto. Typ xenónov bez VIN-ka alebo bez TP (čiže neviem žiadne údaje o tvojom aute ) neviem moja veštecká guľa je práve vo fáze hybernácie :mrgreen: .

delong 


 
Príspevky: 17
Registrovaný: 18 Aug 12, 1:47:08
Bydlisko: LUČENEC

Poslaťod autickar21 » 05 Jan 15, 13:25:43

Sapo píše:To si mi teda poradil :-D

Preco myslis ze termostat?

Pretoze ti cez termostat nepusti vodu no chladica vody, teplu vodu mas len na vnutoronom okruhu, teda radiator kurenia. Ked ti nejde pri nadstavenej maximalnej teplote korenia vrety vzduch, je to tym termostatom.

autickar21 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 620
Registrovaný: 16 Jún 10, 15:22:18
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Poslaťod Sapo » 17 Jan 15, 22:58:58

Taaakze vybojky objednane, auto uz kuri ako ma. Zistil som ze tam su dva pelove filtre :-D , takze su vymenene. Ramena som vycistil a prestriekal silikonovym olejom, prestali vrzgat tak dufam ze to tak aj vydrzi :-)

Avsak co ma stale trapi je to ze motor sa mi nezohrieva, respektive sa zohreje horko tazko na 75 stupnov a vtedy sa spusti ventilator a znova ho schladi na 60 , vzdy je voda studena, nechapem to . termostat je tam novy ...

Druha vec co ma trapi je to ze mi svieti vaha vzduchu, teda kontrolka motora. Cez diagnostiku mi ukazuje chybu "hmotnost vzduchu" . tak som teda kupil novu vahu magnetti marelli, vymazal chyby a dal novy vzduchovy filter. Po par km zase svieti kontrolka motora a diagnostika ukazuje znovu zlu hmotnost vzduchu . WTF?

Sapo 


 
Príspevky: 4
Registrovaný: 11 Nov 10, 14:20:03

Poslaťod acryll » 17 Jan 15, 23:48:10

nemas zaslepene egr?

acryll 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115
Registrovaný: 25 Máj 12, 9:42:19

Poslaťod Sapo » 18 Jan 15, 9:01:17

Tak to teda neviem, moze to byt tym? Musim sa na to pozriet :-O

Ak by bolo zaslepene, co musim spravit aby mi to nevyhadzovalo ako chybu?

Sapo 


 
Príspevky: 4
Registrovaný: 11 Nov 10, 14:20:03

Poslaťod bjukemen » 23 Jan 15, 18:15:45

vypnut v softe egr alebo ho odslepit, a KED SA TI PUSTA VENTILATOR TAK UKAZUJE ZLE BUDIK ale ked je chladic studeny co aj predpokladam alfy sa tazsie zohrievaju bude chyba v niecom inom

bjukemen 


 
Príspevky: 794
Registrovaný: 13 Jún 10, 16:33:40

Poslaťod dieselM » 08 Apr 16, 10:53:55

v com bola chyba? dopatral si sa?

dieselM 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 04 Dec 14, 9:44:22


Späť na Údržba a technické problémy Alfa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron