Prasklina

Poslaťod marian5 » 20 Feb 17, 10:12:52

to sa stava, ze niekedy sa proste len nepochopia ludia a potom dochadza k takymto nezhodam..ale podla mna je podstatne ze vies kde je pravda ako to vlastne cele funguje a co robit keby nahodou sa niekedy ocitnes v podobnej situacii. Ze uz nebudes naivne verit tomu ze kazdu jednu ti opravia ;)
„Tá má pekné nohy“, povedal a hneď tú stoličku naložil do auta.“

marian5 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 08 Dec 14, 13:53:16

Poslaťod majino » 27 Feb 17, 12:29:10

vybavovali ste niekto prasklinu cez havarijnu poistku? myslel som najprv ze by to slo cez pzp ale nepodarilo sa mi zastavit kamion od ktoreho kamen odskocil. Takze to budem musiet tak zrejme cez havarijnu, lenze ako to je v tomto pripade? co budem platit? ako to urobit tak, aby som nic nemusel platit ale aby mi to poistovna nejako proste preplatila??

majino 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 03 Dec 15, 10:06:25

Poslaťod komar » 08 Mar 17, 13:48:39

takych ludi je velmi vela, ktori riesili takuto vec cez havarijnu..no to je skoda, ze sa ho zastavit nepodarilo. Ide pri havarijnej presne o to, ze tam budes musiet platit spoluucast. Ze tomu nie je tam nejako sanca sa vyhnut. Treba si zistit na kolko ta spoluucast chyti, ci by sa ti to skor neoplatilo riesit inak a nie cez havarijnu

komar 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 05 Dec 14, 15:20:04

Poslaťod marian5 » 13 Mar 17, 9:04:20

majino píše:vybavovali ste niekto prasklinu cez havarijnu poistku? myslel som najprv ze by to slo cez pzp ale nepodarilo sa mi zastavit kamion od ktoreho kamen odskocil. Takze to budem musiet tak zrejme cez havarijnu, lenze ako to je v tomto pripade? co budem platit? ako to urobit tak, aby som nic nemusel platit ale aby mi to poistovna nejako proste preplatila??


teraz som cital niekde zas clanok s titulkom ze "poistovna vam musi prasknute celne sklo preplatit" avsak ozaj som uz nemal ani chut a ani silu ho otvorit, pretoze je to furt to iste dookola. Take a hentake podmienky, cakanie na to na hento, kopa papierov a aj tak nie je iste, ci to preplatia. Co sa tyka havarijnej tak tam sa spoluucasti nevyhnes, zisti si ako tu uz zaznelo kolko ta vyjde spoluucast
„Tá má pekné nohy“, povedal a hneď tú stoličku naložil do auta.“

marian5 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 08 Dec 14, 13:53:16

Poslaťod Doloman » 11 Apr 17, 9:36:19

tiez som sa k takemu clanku dostal. avsak bolo to uz davnejsie. problem je ten ze poistovne si neustale davaju nejake podmienky. mal som pred pol rokom chut si dat poistit celne sklo ze si dam akoze pripoistenie k pzpcke urobit ale podla podmienok a vyhod pre mna sa mi to celkom fer nezdalo a mal som pocit ze vo vyhode bola len poistovna a ja ani tak nie. tak som to neriesil a teraz mam prasklinu na celnom skle a neviem ci to riesit cez samotnu pzpcku ci sa tam s nimi natahovat alebo ako to cele vymysliet :roll:

Doloman 


 
Príspevky: 50
Registrovaný: 25 Jan 17, 18:02:05

Poslaťod erno » 20 Apr 17, 14:51:20

Doloman píše:tiez som sa k takemu clanku dostal. avsak bolo to uz davnejsie. problem je ten ze poistovne si neustale davaju nejake podmienky. mal som pred pol rokom chut si dat poistit celne sklo ze si dam akoze pripoistenie k pzpcke urobit ale podla podmienok a vyhod pre mna sa mi to celkom fer nezdalo a mal som pocit ze vo vyhode bola len poistovna a ja ani tak nie. tak som to neriesil a teraz mam prasklinu na celnom skle a neviem ci to riesit cez samotnu pzpcku ci sa tam s nimi natahovat alebo ako to cele vymysliet :roll:


tak ak ti to cez poistovnu nevyhovuje tak to ries inym sposobom v dnesnej dobe myslim, ze uz mame dostatok moznosti ako sa v takejto situacii vynajst a co robit.
Aj ked pokial nemam problem tak to neriesim a tam padom o tych moznostiach neviem to je logicke ;)

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod janosik93 » 20 Apr 17, 15:33:27

doloman: ak nemaš pripoistene sklo, tak bohužial. šahnuť do peňaženky a vymeniť. ved v dnešnej dobe to už nieje velka položka
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod Doloman » 27 Apr 17, 9:30:46

janosik veru som aj sahnut do vrecka musel. ano viem ze kedysi tie ceny boli vyssie ako v dnesnej dobe ale aj tak je to pomerne velka polozka na to kolko zarabame aspon teda z mojho pohladu teraz si pojdem popozerat aj ponuky tych poisteni a dam to predsa len poistit len keby som nasiel nejake poistenie, co bude vyhodne pre mna a nie vo vacsej miere prave pre poistovnu, sklo uz je na poriadku to som musel riesit co najskor aby nahodou sa nieco neudialo horsie takze uz len toto s tym poistenim nejako vyriesit a budem mat pokoj teda aspon dufam

Doloman 


 
Príspevky: 50
Registrovaný: 25 Jan 17, 18:02:05

Poslaťod janosik93 » 27 Apr 17, 10:05:13

ake maš auto? tie skla niesu až take drahe ...
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod Doloman » 04 Máj 17, 12:20:04

bmw 320i? kolko by ma mohlo sklo vyjst keby som si to riesil sam? ale som v konecnom dosledku rad, ze som to vyriesil sposobom, ze som to dal urobit niekomu inemu. a aj tak mi doslo, ze ved aj za tu pracu si musia nieco pytat, ze to tiez nieco stoji.

Doloman 


 
Príspevky: 50
Registrovaný: 25 Jan 17, 18:02:05

Poslaťod erno » 10 Máj 17, 9:25:17

Doloman píše:bmw 320i? kolko by ma mohlo sklo vyjst keby som si to riesil sam? ale som v konecnom dosledku rad, ze som to vyriesil sposobom, ze som to dal urobit niekomu inemu. a aj tak mi doslo, ze ved aj za tu pracu si musia nieco pytat, ze to tiez nieco stoji.


podla mna je to zbytocne uz riesit ako, kolko a podobne veci, naco sa v tom zbytocne pitvat, ked to uz mas vyriesene a nemas problem. Samozrejme, ze ta praca nieco stoji ako vsetko. Niekedy proste je to lepsie riesit cez odbornikov, ktori maju prax v tom co robia niekolko rokov a nemusis aspon riesit kadejake ine veci :x

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod Doloman » 25 Máj 17, 14:03:55

erno ako si napisal, uz to ani riesit nebudem nikam to nevedie, ked uz mam problem na poriadku a nemusim si s tym lamat hlavu, ked dojde na nejaky podobny problem, tak potom sa mozno nad tym opat zamyslim, aj ked teraz my toto riesenie v podstate tiez vyhovovalo lebo ma to zbavilo problemu, ktory ma trapil a prave to bolo pre mna prioritne aby to bolo dobre urobene aby som mal pokoj aky teraz mam ;)

Doloman 


 
Príspevky: 50
Registrovaný: 25 Jan 17, 18:02:05

Poslaťod carburo » 21 Jún 17, 9:01:28

Caute, rad by som vedel ako je to, co sa tyka pokut pri prasklinach. Kedy policajt by mi mohol dat pokutu za prasklinu?
Riesi sa to nejako podla velkosti praskliny, hlbky alebo podla toho kde sa nachadza?

carburo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 21 Mar 17, 11:43:10

Poslaťod majlan » 26 Jún 17, 6:43:18

carburo píše:Caute, rad by som vedel ako je to, co sa tyka pokut pri prasklinach. Kedy policajt by mi mohol dat pokutu za prasklinu?
Riesi sa to nejako podla velkosti praskliny, hlbky alebo podla toho kde sa nachadza?


podľa toho, čo viem, platí, že kľudne aj malá ďobka je dôvodom na pokutu, alebo ani nie na pokutu, ale na zadržanie techničkáku. pretože auto s prasknutým čelným sklom podľa zákona nie je spôsobilé na jazdu. v zákone sa píše, že ak má vozidlo prasknuté alebo poškodené čelné sklo v stieracej ploche s veľkosťou väčšou ako 20mm. vieš a tam potom sa to už vezie jedno s druhým, lebo keď ťa zastavia, zadržia techničák, tak ešte budeš musieť si riešiť aj odťahovku, neoplatí sa to :-)

majlan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 20 Máj 17, 15:19:09

Poslaťod mario83 » 30 Jún 17, 8:19:44

Aj podľa veľkosti. Aj podľa toho kde je. Avšak toto je vec, ktorú by som ja teda neriešil a dal sklo hneď urobiť. Nestojí mi to zato, budem chodiť na aute stresovať sa aby ma nezastavili a potom aby si náhodou policajti nevšimli, že mám prasklinu, to by k čomu bolo dobré žiť v takom strese? Veď to dám urobiť a bez starostí.
Auto nemáš na celý život ako ženu.

mario83 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 26 Apr 17, 15:38:42

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hladam servis

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron