Prasklina

Poslaťod andys » 24 Aug 22, 14:08:34

mna by zaujimalo, ze ako dlho vam vydrzia tie tekute stierace. asi to nebude u kazdeho rovnako, ale tak orientacne. tusim sa udava, ze by to malo byt na rok a potom ked tak to obnovit. ale ze ci je to tak aj v skutocnosti.
rychlost je droga

andys 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 08 Apr 17, 10:38:40

Poslaťod tomtrompower » 25 Aug 22, 10:26:38

Davnejsie som tu riesil kamaratov problem so sklom. Tak ho spomeniem znova. Ked riesil to sklo a veci okolo toho, tak si daval aplikovat aj taketo tekute stierace. Neviem, ci to je presne to iste, co mas na mysli, ale pri tych jeho sa uvadza, ze vydrzia az rok a ze to pomaha aj v dazdi aj v snehu, aj ked mrzne, tak ze ide lahsie ocistit sklo.
„Biblia je ako mapa. Študovať ju, ešte neznamená, že sa dostaneme do cieľa. Treba nasadnúť do auta, naštartovať a ísť.“

tomtrompower 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 07 Mar 19, 16:30:39
Bydlisko: Poprad

Poslaťod slavopstruh » 26 Aug 22, 8:36:31

mate skusenost aj ze ste ich mali nanesene a muselo sa sklo opravit? potom sa ta vrstava tekutych stieracov nanesie opatovne?

slavopstruh 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 28 Apr 17, 17:24:57

Poslaťod jano7 » 30 Aug 22, 11:35:08

myslim si, ze potom sa to dorobi na tom mieste, ktore sa opravuje. to mas ako keby menis sklo a mal by si si robit nanovo stk alebo ek, lebo by si tym padom nemal nalepky na skle, keby sa davalo nove.

jano7 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 23 Nov 15, 10:32:18

Poslaťod diondi » 31 Aug 22, 8:03:26

treba si pozriet, co ste podpisali chalani, v zmluve to isto bude uvedene si myslim. pripadne infolinka to isti.

diondi 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 09 Okt 15, 13:54:52

Poslaťod janulo58 » 05 Sep 22, 9:13:56

Keby som vedel o takychto moznostiach davnejsie, ked som potreboval riesit opravu alebo vymenu skla. Vtedy som sa v tom nejak neorientoval este, nemal som to poskodenie nejake velke, proste len taka dobka, mini dierka. Ale ma zastavili, robili kontrolu a toto neviem ci narocky si to nevsimli alebo to proste nechali tak, ze sa im to nechcelo so mnou uz riesit, ale ja cely doplaseny som to daval potom hned menit. Keby som bol vedel vtedy to co teraz, tak by som vedel, ze staci vymena a ze ma to nemusi ani tolko stat.

janulo58 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 14 Okt 16, 14:15:36

Poslaťod richino » 16 Nov 22, 11:24:02

kamosko to mozes byt velmi rad, ze si to nevsimli. ja som tak dobre neobisiel. sice to bolo este davnejsie, ale pokutka sa mi pritrafila a nevykecal som to nijak. to bol policajt proste pedant a kazdu jednu vec kontroloval, som tam vtedy stravil asi polku zivota s nimi.

richino 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 24 Nov 15, 9:56:53

Poslaťod baliak » 18 Nov 22, 11:13:11

to riešia úplne každé poškodenie? akože chápem, keď sa niekomu tiahne prasklina cez polku skla, tak to je také aj nebezpečné už asi, ale tak keď je len nejaký malý fŕkanec? to sa netoleruje?

baliak 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 09 Jún 17, 14:13:33
Bydlisko: Lučenec

Poslaťod janosik93 » 19 Nov 22, 0:51:50

čo je to podľa teba malý frkanec?
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod baliak » 21 Nov 22, 11:26:24

len tak proste, keď ťa trafí kamienok nejaký, štrk alebo také čosi. že to nie je ani prasklina, ani diera v tom skle. ale zase niečo tam už je vidno.

baliak 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 09 Jún 17, 14:13:33
Bydlisko: Lučenec

Poslaťod frontlo » 22 Nov 22, 11:52:14

ak si to spravne predstavujem podla toho, ako si to opisal, tak ani takato prasklina by proste na tom skle byt nemala. lahko sa to da opravit. ale sice zalezi aj, ze kde sa nachadza, lebo v niektorych pripadoch nie je oprava mozna a potom sa to riesi vymenou. najlepsie by bolo, keby si to pre lepsie posudenie odfotil. ale akoze isto ta nepochvalia za to, ak by ta zastavili.

frontlo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 27 Apr 17, 9:46:50

Poslaťod lubokop » 24 Nov 22, 9:53:33

Ak by si si to chcel sám opraviť, tak sú aj sady na to také kadejaké. Ale je dosť na zvážení, či sa do toho púšťať svojpomocne alebo to radšej zveriť do rúk niekomu, kto vie aj čo robí, nie ty by si predpokladám išiel cestou pokus omyl. Tie sklá sa opravujú nie len tak, využívajú na to nejakú špeci technológiu. Nerobia to tak, že by to len zaliali lepidlom ako ty doma.
Predal som svoje staré auto a teraz sa snažím nájsť nové "ojazdené".

lubokop 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 20 Apr 17, 14:05:16

Poslaťod onoxis » 25 Nov 22, 9:52:19

ked som mal podobny problem, tak to som si rovno povedal, ze sa tym nebudem sam zapodievat. skusenost som s tym nemal, tak som to nechcel skusat a testovat na svojom aute :D ono ani nebolo iste, ze ci by to vyslo a ci by sa to vlastne dalo opravit, to by bolo ozaj len ta cesta pokus omyl co pise lubokop. nechal som auto v hornete a tam uz ked na to pozreli, tak vedeli hned, co bude treba. isto sa tomu lepsie rozumeju ako ja, kedze s tym robia a uz maju predsa len aj skusenosti aj prax a jedno s druhym.

onoxis 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Registrovaný: 27 Jan 15, 13:29:49

Poslaťod goodman » 25 Nov 22, 14:49:21

Ja som naivne volal do autorizovaného servisu, keď som potreboval narýchlo dať na poriadok sklo. Čakal som kadečo, ale pri tej sume, čo mi povedal do telefónu... Dobre, že som sedel :mm

goodman 


 
Príspevky: 41
Registrovaný: 23 Sep 15, 13:51:43

Poslaťod jozol » 28 Nov 22, 9:55:55

tak to si ale musel cakat, akej odpovede sa v autorizaku dockas. tam na pockanie fakt musi byt, aby si natrafil, ze ti hned zoberu auto a spravia. si myslim, ze tam nebavaju nejak do zasoby nahradne diely alebo aj tie skla napriklad. ze to proste trva, kym objednaju a pride im to. suma pekna, co? ako si to teda poriesil? si to dal niekde inde spravit?

jozol 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 07 Jún 17, 13:02:57
Bydlisko: Trenčín

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hladam servis

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia

cron