Prasklina

Poslaťod carburo » 03 Júl 17, 8:53:45

Aj za malu dobku? Bodku na skle? To som si nemyslel, ze je to az taketo u nas narocne s tymto, cize nemoze byt nijako poskodene hej? Teda ked neratam do tych 20mm, ale to je dokopy nic taka velkost, to ked kamienok trafi, tak to je po vacsine viac.
Len ono ta oprava to vsetko okolo toho mi zaberie zas kopu casu a pritom ho mozem vyuzit inak a efektivnejsie. :/

carburo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 21 Mar 17, 11:43:10

Poslaťod midnight_man » 03 Júl 17, 11:26:44

kazda viditelna prasklina na skle..teda aj bodka, ktora udre hliadke do oka..je dôvodom na zvesenie SPZ.

Opravovat bodky, sa mozu len mimo zorneho pola vodica...
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke /btw, ak môžem pomôžem

midnight_man 


 
Príspevky: 28
Registrovaný: 06 Aug 14, 18:47:35
Bydlisko: RK

Poslaťod julibar » 11 Júl 17, 10:14:41

preco by sa mohli opravovat, len mimo zorneho pola vodica? myslim, ze opravovat sa da dobka, ktora je mala a kdekolvek samozrejme nemoze byt niekde v blizkosti okrajov a tak, co viem
ale nejako by nemal byt problem s tym, ze ci je alebo nie je v zornom poli :O

julibar 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Registrovaný: 03 Sep 15, 17:45:31

Poslaťod majlan » 12 Júl 17, 14:32:04

julibar píše:preco by sa mohli opravovat, len mimo zorneho pola vodica? myslim, ze opravovat sa da dobka, ktora je mala a kdekolvek samozrejme nemoze byt niekde v blizkosti okrajov a tak, co viem
ale nejako by nemal byt problem s tym, ze ci je alebo nie je v zornom poli :O


to ako to je prečo a čo to podľa mňa nie je potrebné nejako riešiť, stačí ak by si zašiel napríklad do Hornetu alebo tak, kde ti priamo na rovinu povedia, že či je to sklo potrebné na výmenu alebo či postačí oprava, čo správiš, keď to budeš skôr vedieť? či oprava alebo výmena? s tým nič nezmôžeš budeš to musieť dať robiť tak či tak, či ccheš či nechceš a bez debaty, ak nechceš riešiť nejaké problémy ak by ťa fakt niekde nejaká hliadka zastavila alebo čo

majlan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 20 Máj 17, 15:19:09

Poslaťod zarolo » 13 Júl 17, 8:42:34

sice nebude vediet co s tym robit, nevyhne sa tomu, ale aspon sa bude vediet ako tak psychicky pripravit na to kolko ho to bude stat, aj ked to tiez je dost individualne podla toho, kde by si to isiel dat spravit, hlavne myslim, ze netreba sa snazit si dat nejaku prasklinu na poriadok doma na dvore alebo tak nejako na kolene ;)

zarolo 


 
Príspevky: 34
Registrovaný: 29 Mar 17, 12:59:40

Poslaťod lajk77 » 19 Júl 17, 8:54:37

veci sa maju tak aspon podla toho co viem kedze uz niekolkokrat som tieto veci musel riesit ze podla vyhlasky by sa opravovat sklo v zornom poli nemalo lebo sa moze stat ze na tom skle nieco zostane vidiet cize vtedy vacsinou sa odporuca sklo vymenit avsak su ludia ktori aj tak chcu v takom pripade sklo len opravit cize je to potom zrejme len na samotnom cloveku vodicovi ze ako sa rozhodne ci to da vymenit alebo ci to chce opravit kazdy sa sam musi rozhodnut

lajk77 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 27 Mar 17, 9:32:47

Poslaťod jojomix » 21 Júl 17, 9:46:03

lajk ma v tomto pripade pravdu, mam znameho, co chcel sklo opravit, aj ked mu povedali, ze nie je vhodne ho opravovat, ale ist radsej do vymeny, potom clovek moze dufat, ze na tom skle nic nezostane, je mozne, ze na nom nic nebude, ale tak nejake to percento rizika je tam ;)

jojomix 


 
Príspevky: 51
Registrovaný: 05 Dec 14, 9:38:46

Poslaťod max1 » 24 Júl 17, 10:56:25

jojomix píše:lajk ma v tomto pripade pravdu, mam znameho, co chcel sklo opravit, aj ked mu povedali, ze nie je vhodne ho opravovat, ale ist radsej do vymeny, potom clovek moze dufat, ze na tom skle nic nezostane, je mozne, ze na nom nic nebude, ale tak nejake to percento rizika je tam ;)


kolko bezne stoji taka vymena celneho skla? je mi jasne, ze ta cena sa odvija od typu auta, ale aspon priblizne s akou sumou by som mohol ratat, ze na kolko ma taka vymena chyti, ked sa rozhodnem dat urobit prasklinu, ktoru mam na celnom uz nejaky ten cas? a teraz pomaly mam pocit, ze sa zacala zvacsovat? necchel som to dat hned robit lebo som nemal peniaze na zvys a teraz kedze som nieco posetril, tak by som to asi aj dal urobit, nastastie ma zatial policajti nezastavili, len ak zastavia, tak to bude asi celkom problem

max1 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 02 Dec 14, 15:20:14

Poslaťod lajk77 » 27 Júl 17, 11:48:01

jojomix píše:lajk ma v tomto pripade pravdu, mam znameho, co chcel sklo opravit, aj ked mu povedali, ze nie je vhodne ho opravovat, ale ist radsej do vymeny, potom clovek moze dufat, ze na tom skle nic nezostane, je mozne, ze na nom nic nebude, ale tak nejake to percento rizika je tam ;)


viem ze mam pravdu :-D ide skor o to ze ludia vidia to ze ta oprava menej stoji preto vacsinou sa stava ze za kazdych okolnosti by si najradsej dali sklo len opravit len ono bohuzial takto to nefunguje
a vela ludi si neuvedomuje ze ohrozuju tym predovsetkym seba aj svoju bezpecnost ;)

lajk77 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 27 Mar 17, 9:32:47

Poslaťod majlan » 28 Júl 17, 8:39:49

max1 píše:kolko bezne stoji taka vymena celneho skla? je mi jasne, ze ta cena sa odvija od typu auta, ale aspon priblizne s akou sumou by som mohol ratat, ze na kolko ma taka vymena chyti, ked sa rozhodnem dat urobit prasklinu, ktoru mam na celnom uz nejaky ten cas? a teraz pomaly mam pocit, ze sa zacala zvacsovat? necchel som to dat hned robit lebo som nemal peniaze na zvys a teraz kedze som nieco posetril, tak by som to asi aj dal urobit, nastastie ma zatial policajti nezastavili, len ak zastavia, tak to bude asi celkom problem


výmena bežne? myslím, že môžeš rátať tak minimálne od stovky hore, presne ako si napísal závisí to od skla, na aké auto je, aké má vybavenie, či má len nejakú základnú výbavu alebo niečo viac, od toho sa odvíja cena smerom nahor a samozrejme potom treba prirátať si aj prácu, ale pri tomto neviem či je dobré pozerať na peniaze, skôr myslím, že je potrebné toto riešiť štýlom, že to potrebujem mať urobené dobre a najmä kvalitne ;)

majlan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 20 Máj 17, 15:19:09

Poslaťod julibar » 31 Júl 17, 10:48:33

majlan píše:preco by sa mohli opravovat, len mimo zorneho pola vodica? myslim, ze opravovat sa da dobka, ktora je mala a kdekolvek samozrejme nemoze byt niekde v blizkosti okrajov a tak, co viem
ale nejako by nemal byt problem s tym, ze ci je alebo nie je v zornom poli :O


myslis, ze tak je to najvhodnejsie riesit? ze nie dopredu sa nad tym zamyslat a neviem co, ale riesit to az na mieste, ked to pojdem riesit, ci to dat opravit alebo vymenit?
obavam sa toho aby to nebolo tak, ze niekde mi povedia, ze treba to vymenit a pritom to vobec nebude potrebne, aby som zbytocne nemenil sklo, ked to nebude nutne,
a stacila by len nejaka oprava

julibar 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Registrovaný: 03 Sep 15, 17:45:31

Poslaťod majlan » 01 Aug 17, 15:10:16

julibar píše:myslis, ze tak je to najvhodnejsie riesit? ze nie dopredu sa nad tym zamyslat a neviem co, ale riesit to az na mieste, ked to pojdem riesit, ci to dat opravit alebo vymenit?
obavam sa toho aby to nebolo tak, ze niekde mi povedia, ze treba to vymenit a pritom to vobec nebude potrebne, aby som zbytocne nemenil sklo, ked to nebude nutne,
a stacila by len nejaka oprava


myslím, že áno, lebo oni ti hneď na mieste podľa skúseností a podľa toho, čo hovoria vyhlášky a neviem čo všetko ti povedia ako je to potrebné riešiť a budeš mať aspoň istotu, že nebudeš mať nejaký problém ak by ťa aj policajti náhodou zastavili alebo neviem čo proste máš doklad kde si to riešil a vybavené ;)

majlan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 20 Máj 17, 15:19:09

Poslaťod onoxis » 02 Aug 17, 9:14:42

ked som sa ja musel s tymito problemami pasovat tak som to riesil stylom ze neriesil som si ci vymenit ci opravit pretoze som do toho nevidel absolutne a nevedel som ako to je ako to funguje kedy sa menit ma sklo kedy len opravovat nechal som auto v hornete oni mi povedali co bude potrebne s nim robit a tomu som sa prisposobil podla mna ked niekto ma niekolko rokov prax v tomto smere ze skor vie ti povedat akym sposobom je vhodne to riesit a osobne nemam problem sa istym veciam prisposobit ked viem ze ja o nich nemam ani paru ale tak kazdy sme iny podla mna to treba vymenit ak to je v zornom poli vodica ;-) ale to je len moj odhad ;-)

onoxis 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Registrovaný: 27 Jan 15, 13:29:49

Poslaťod renne23 » 21 Aug 17, 12:07:39

ked sa opravuje celne sklo, tak nemalo by potom zostat na tom skle nic, ze? Doslova a do pismena, hej?
Nemalo by byt vidiet ani nejaky naznak praskliny, ziadnu ryhu a tak?

renne23 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Registrovaný: 19 Dec 14, 11:34:49

Poslaťod julibar » 23 Aug 17, 8:40:47

renne23 píše:ked sa opravuje celne sklo, tak nemalo by potom zostat na tom skle nic, ze? Doslova a do pismena, hej?
Nemalo by byt vidiet ani nejaky naznak praskliny, ziadnu ryhu a tak?


ked raz si idem dat opravit celne sklo, tak bol by celkom nezmysel, ze by mi tam nieco po nom zostalo nemyslis? Aspon teda mne sa to zda celkom absurdne,
taketo nieco by som asi ani neriesil, ze by mi tam nieco zostalo,
ak nieco zostane, tak to asi nebolo dobre urobene alebo niekde proste nastal problem, ktory je potrebne vyriesit

julibar 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Registrovaný: 03 Sep 15, 17:45:31

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hladam servis

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron