Prasklina

Poslaťod renne23 » 24 Aug 17, 13:37:49

julibar píše:
ked raz si idem dat opravit celne sklo, tak bol by celkom nezmysel, ze by mi tam nieco po nom zostalo nemyslis? Aspon teda mne sa to zda celkom absurdne,
taketo nieco by som asi ani neriesil, ze by mi tam nieco zostalo,
ak nieco zostane, tak to asi nebolo dobre urobene alebo niekde proste nastal problem, ktory je potrebne vyriesit


nezmysel? To som si aj ja myslel, ale ked som to videl, ze je to mozne, tak som akoze ostal celkom obareny, ze co to.
Preto uvazujem nad tym, ci ja som nejaky mimo, ze sa mi to nezda normalne, alebo ozaj to nie je normalne. Ja furt tam prasklinu vidim.

renne23 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Registrovaný: 19 Dec 14, 11:34:49

Poslaťod onoxis » 28 Aug 17, 8:08:38

je to mozne ja som uz tiez o tom pocul ale neviem akym sposobom to robia, ale tiez kamos prisiel s niecim podobnym a bol z toho nesvoj, ze ci je to ok ci nie, ze si to dal tiez niekomu len tak doma opravit a potom riesil to, ci s tym jazdit moze ci mu z toho nemozu vzniknut nejako problemy no podla mna sa neoplati dat si robit taketo veci niekomu len tak doma na kolene, je dobre, ked to robia ludia, ktori sa tomu venuju a vedia co s tym ;)

onoxis 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Registrovaný: 27 Jan 15, 13:29:49

Poslaťod renne23 » 30 Aug 17, 7:11:37

takto nejako vyzera momentalne prasklina na mojom skle po oprave. Nechapem co vidim.
Myslel som, ze som sa zblaznil, ked som to videl, mal by som asi zavolat ocovemu znamemu, ze co akoze to ma byt a ze ako to robia, ked prasklina ako taka zostane, len nie je ju citit.
Neviem co s tym mam teraz robit, uz som premyslal, ze by som to isiel dat niekomu, kto robieva opravy a vymeny bezne, ze mi bude vediet snad pomoct.
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.

renne23 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Registrovaný: 19 Dec 14, 11:34:49

Poslaťod julibar » 04 Sep 17, 10:00:04

toto na tej fotke mi chces povedat, ze je opravene sklo ano? sa blaznis? ved to za takuto opravu by som asi nedal ani len fuka tomu co by mi to robil,
mozno kedysi sa to takto robilo a islo o to aby to nebolo citit neriesili, ci to bude alebo nebude vidiet, avsak dnes aj ta viditelnost je velmi dolezita
moze to branit napriklad vo vyhlade a to nie je sranda

julibar 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Registrovaný: 03 Sep 15, 17:45:31

Poslaťod renne23 » 06 Sep 17, 8:21:23

ano toto je opravene sklo, ako som pisal na dotyk necitim absolutne nic, ale prasklina je tam zjavna.
Tak ja som myslel, ze je to normalne najskor som ani nemal v plane to riesit, avsak coraz viac, ked sa nad tym zamyslam,
tak mi dochadza, ze nieco nie je s kostolnym poriadkom, takze mam to chapat tak, ze vymenit?

renne23 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Registrovaný: 19 Dec 14, 11:34:49

Poslaťod janosik93 » 07 Sep 17, 13:29:18

táto prasklina je už na výmenu skla , nie opravu ....
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod erno » 07 Sep 17, 15:21:52

vymenit a hned, ani by som nerozmyslal nad tym, ze to nechat tak, nevies ako bude to sklo pracovat, radsej by som to vzal a dal vymenit napriklad do hornetu to zanes a budes mat po probleme, tam nebudes ani dlho cakat ani nic, ako niekde v nejakom servise, aspon teda moja skusenost je taka, lebo podla mna nechces ani ty riskovat to, ze niekde ta odstavia, dostanes pokutu alebo nedajboze este ti vezmu technicak a si akurat tak nahraty :opf?

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod majlan » 12 Sep 17, 10:35:04

unikátna oprava praskliny, to ti teda poviem, takéto sklo a po oprave to som ešte nevidel a dúfam, že som sa s tým stretol prvý a posledný krát, toto je podľa mňa znakom toho, že by takéto veci, ani výmeny a ani opravy nemali robiť ľudia, ktorí v tom nemajú prax, ktorí nevedia, čo všetko je potrebné spraviť aby dobre bolo aby aj človek bol v bezpečí po tej oprave skla, lebo pri takejto takto opravenej praskline nevieš či sa nejako vnútri skla nezačne rozširovať a či potom nepraskne

majlan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 20 Máj 17, 15:19:09

Poslaťod panstefan » 13 Sep 17, 14:19:14

Ak je toto opravene sklo, tak klobuk dolu. Toto som naposledy videl asi pred desiatimi rokmi. Odvtedy som sa s takouto opravou nestretol.
Toto by som povedal, ze ide o nejaku opravu urobenu doma, ze v podstate sa len vyplnila ta prasklina. Nie je to spravene technologiou akou sa to robieva dnes v roznych autosklach a v servisoch. Predsa len tie technologie uz pokrocili a dnes by po oprave nemal ostat ani len naznak.

panstefan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 19 Nov 15, 10:00:51

Poslaťod erno » 20 Sep 17, 9:53:14

jasne, to je sto a jedno oproti tomu akym sposobom akymi technologiami sa v dnesnej dobe skla opravuju, tiez som netusil, ze este takto to moze niekto urobit, ale ako vidis tak moze ;-)

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod renne23 » 28 Sep 17, 10:29:47

skvele ste sa zabavili ako citam. No sranda to pre mna nebola.
Uz mam nastastie cele sklo vymenene. Ale toto bolo pre mna akoze nieco nove az som z toho nechapal.
Ze takymto sposobom moze oprava dopadnut :-D

renne23 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Registrovaný: 19 Dec 14, 11:34:49

Poslaťod panstefan » 03 Okt 17, 9:50:07

Nezabavili. Aj ked ano bola to kuriozita, lebo toto som nevidel ani nepamatam.
Je fajn, ze si to vyriesil, ze si to dal na novo spravit, lebo asi tiez na tvojom mieste, by som sa hnal to dat vymenit raz a poriadne,
aby som nemusel mat dake obavy

panstefan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 19 Nov 15, 10:00:51

Poslaťod simullko » 04 Okt 17, 7:46:47

Ako dlho trvala výmena toho skla? Kde si to dal meniť? Prasknuté sklo na aute som mal raz za život. Ešteže vtedy bol otec ešte ochotný, že to dá on vymeniť aby som sa ja tým nemusel nejako trápiť, že kde to dať urobiť, vymeniť a podobné záležitosti. Dnes našťastie je už viacero možností kde si to môžme dať urobiť, už je potom len na nás, že na koho sa obrátime, komu budeme v tomto smere dôverovať.

simullko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Registrovaný: 23 Jan 17, 16:23:41

Poslaťod renne23 » 06 Okt 17, 10:46:34

simullko píše:Ako dlho trvala výmena toho skla? Kde si to dal meniť? Prasknuté sklo na aute som mal raz za život. Ešteže vtedy bol otec ešte ochotný, že to dá on vymeniť aby som sa ja tým nemusel nejako trápiť, že kde to dať urobiť, vymeniť a podobné záležitosti. Dnes našťastie je už viacero možností kde si to môžme dať urobiť, už je potom len na nás, že na koho sa obrátime, komu budeme v tomto smere dôverovať.


vymena skla cca 2 hodiny trvala, skrz to, ze to lepidlo aby stuhlo tak ako ma aby bolo bezpecne ist s tym autom na cestu, inak, ze by to bolo menej
esteze veru, ze tych moznosti je viac, aj ked ja tiez bol mimo, ze kam to dat, ale dal som to vymenit do hornetu ked sa specializuju na tieto veci
a oni mi to dali vsetko na poriadok

renne23 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Registrovaný: 19 Dec 14, 11:34:49

Poslaťod andys » 09 Okt 17, 9:45:54

ak si spravne pamatam, ked som aj ja menil sklo, tak sa to vola nejako tak, ze bezpecny odjazd auta alebo nieco take, ked uz je to vsetko ok tak je bezpecne odist dovtedy sa to moc neodporuca, ale zase si myslim , ze firma, ktora sa na taketo veci specializuje by ani skorsi odchod neumoznila
rychlost je droga

andys 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 08 Apr 17, 10:38:40

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hladam servis

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron