Prasklina

Poslaťod rory » 23 Mar 18, 11:02:52

slavopstruh píše:tak ja vám ďakujem
za to, čo ste mi popísali, skúšal som volať do toho autoskla, aby som tam nešiel niekam na pobočku úplne zbytočne a povedali mi ako mám postupovať, kedy mám prísť a taktiež čo všetko ma bude čakať


Super ak ti to pomohlo. Je to fajn sa takto vopred informovať aby si sa vedel zariadiť, čo vlastne spraviť, kedy to budeš môcť vymeniť, kedy tam zájsť a podobne, dajú ti termín a pôjdeš tam keď to bude možné ;-)

rory 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 21 Sep 17, 13:36:16
Bydlisko: Leopoldov

Poslaťod andys » 26 Mar 18, 13:52:35

to mozes byt rad, ze takto si to vybavil, ze si sa informoval a vies sa aspon posunut dalej, vyriesit to a nie len nad tym nejako necinne sediet a premyslat v hlave, ze co dalej, keby si mal sklo poistene, tak uz to mas v suchu a nemusis sa zozierat niecim takym ;)
rychlost je droga

andys 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 08 Apr 17, 10:38:40

Poslaťod powerman » 27 Mar 18, 9:33:24

Toto su este tie lahsie veci, ci vymenit alebo opravit, horsie je to potom ked je potrebna aj kalibracia,
ked to je vec, ktoru nerobia vsetci a je to proste mnohokrat potrebne, ak ma clovek kameru ;-)

powerman 


 
Príspevky: 51
Registrovaný: 18 Aug 15, 14:25:37

Poslaťod slavopstruh » 28 Mar 18, 10:09:19

rory píše:Super ak ti to pomohlo. Je to fajn sa takto vopred informovať aby si sa vedel zariadiť, čo vlastne spraviť, kedy to budeš môcť vymeniť, kedy tam zájsť a podobne, dajú ti termín a pôjdeš tam keď to bude možné ;-)


hej pomohlo, no veď preto som bol rád, že mi vedeli takto povedať, že som sa nikam neprehnal a že to vybavím všetko naraz a hlavne bez problémov, že to nebude nadarmo

slavopstruh 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 28 Apr 17, 17:24:57

Poslaťod powerman » 03 Apr 18, 9:16:52

To ano, rozumiem ti, ze si s tymto v pohodke, ze si rad.
Lebo inak by to asi sranda nebolo keby si sa niekde zbytocne prehanal.
Ty nemas kameru, o ktorej som pisal?

powerman 


 
Príspevky: 51
Registrovaný: 18 Aug 15, 14:25:37

Poslaťod babcan » 04 Apr 18, 10:20:35

powerman píše:To ano, rozumiem ti, ze si s tymto v pohodke, ze si rad.
Lebo inak by to asi sranda nebolo keby si sa niekde zbytocne prehanal.
Ty nemas kameru, o ktorej som pisal?


Preco by to mal byt nejaky problem s kamerou? S nou si myslim, ze to tiez nebude nejake komplikovane, kedze ju maju v dnesnej dobe v aute mnohi

babcan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 22 Máj 17, 10:56:05

Poslaťod vovalac » 05 Apr 18, 13:18:38

babcan píše:Preco by to mal byt nejaky problem s kamerou? S nou si myslim, ze to tiez nebude nejake komplikovane, kedze ju maju v dnesnej dobe v aute mnohi


to, že mnohí majú kameru v aute absolútne o ničom nehovorí a už vôbec nie o tom, že už aj také sklo, kde je kamera sa bude dať bez problémov vymeniť kdekoľvek, teda sklo ako také asi hej, ale kamera neviem neviem, aspoň ja si tak myslím podľa toho, čo som sa tento rok dozvedel,
čo som sa naučil ohľadne týchto vecičiek

vovalac 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 25 Júl 17, 18:57:39
Bydlisko: Komárno

Poslaťod janosik93 » 05 Apr 18, 14:00:11

kamery sa musie po výmene skla kalibrovať
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod babcan » 09 Apr 18, 7:14:36

A kalibracia je nejako komplikovana, alebo kde je akoze ten problem?
Uchadza mi to nejako ;-)

babcan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 22 Máj 17, 10:56:05

Poslaťod vovalac » 10 Apr 18, 12:41:13

problém je skôr v tom, že na kalibráciu je potrebné špeciálne zariadenie, vďaka ktorému sa dá skontrolovať a nakalibrovať tá kamera aby to bolo okej, a práve o tomto to je, že čo viem tak bežné servisy takéto zariadenie nemajú, len autorizované servisy a autosklá, ale to tiež nie každé, preto je to celkom problémom a je veľmi dôležité mať po výmene tú kameru správne nastavenú ;-)

vovalac 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 25 Júl 17, 18:57:39
Bydlisko: Komárno

Poslaťod andys » 11 Apr 18, 8:43:33

vovalac nie som si isty celkom ci to maju vsetky autoskla, viem, ze Hornet ma taketo zariadenie, ze to robia, ze aj skontroluju na zaciatku, ci je to v poriadku, potom vymenia sklo a potom to skontroluju opat a nakalibruju, ze proste robia aj kvazi vstupnu a vystupnu prehliadku aby to vsetko bolo dobre aby nebol nejaky problem ;-)
rychlost je droga

andys 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 08 Apr 17, 10:38:40

Poslaťod erno » 12 Apr 18, 8:52:26

je uplne jedno, ci to maju vsetky ci nie, podla mna je dolezite aj to aku pracu odvadzaju jednotlive autoskla, nie je to len o tom, kto ma zariadenie na kalibraciu kamery, ale aj kto vymenu urobi dobre, kvalitne aby nezatekalo, aby to bolo kvalitne osadene ako pred vymenou skla ako takou.
Mnohe veci idu v tomto ruka v ruke, cize treba na to mysliet.

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod vovalac » 13 Apr 18, 9:15:24

andys píše:vovalac nie som si isty celkom ci to maju vsetky autoskla, viem, ze Hornet ma taketo zariadenie, ze to robia, ze aj skontroluju na zaciatku, ci je to v poriadku, potom vymenia sklo a potom to skontroluju opat a nakalibruju, ze proste robia aj kvazi vstupnu a vystupnu prehliadku aby to vsetko bolo dobre aby nebol nejaky problem ;-)


to viem aj ja, že oni to majú, treba si to vopred zistiť, keď niekam sa rozhodnem, že kam chcem ísť meniť sklo a podobne, či tam takúto možnosť majú, ale podľa mňa je lepšie keď to všetko sa dá vybaviť na jednom mieste ;)

vovalac 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 25 Júl 17, 18:57:39
Bydlisko: Komárno

Poslaťod Doloman » 17 Apr 18, 9:20:18

vovalac píše:to viem aj ja, že oni to majú, treba si to vopred zistiť, keď niekam sa rozhodnem, že kam chcem ísť meniť sklo a podobne, či tam takúto možnosť majú, ale podľa mňa je lepšie keď to všetko sa dá vybaviť na jednom mieste ;)


to hej lebo nemusis merat dvakrat rozne cesty a kvazi zbytocne, potom ta to stoji aj peniaze, aj cas a myslim, ze uplne zbytocne, ja tiez uz teraz radsej idem tam kde vsetko vybavim naraz, kde nemusim dlho cakat, kde mi to vyhovuje ;-)

Doloman 


 
Príspevky: 50
Registrovaný: 25 Jan 17, 18:02:05

Poslaťod julibar » 18 Apr 18, 9:52:02

Doloman píše:to hej lebo nemusis merat dvakrat rozne cesty a kvazi zbytocne, potom ta to stoji aj peniaze, aj cas a myslim, ze uplne zbytocne, ja tiez uz teraz radsej idem tam kde vsetko vybavim naraz, kde nemusim dlho cakat, kde mi to vyhovuje ;-)


kazdy sa k tomuto inak staviame ;) ale ja sa stotoznujem s tym, co si napisal, len kazdy sa k tomu musi postavit ako si mysli, ze je najvhodnejsie, len nema zmysel vymenu alebo napriklad teda opravu odkladat a cakat ci nahodou niekde nenarazim na nejakych policajtov, ci nevzniknu nejake problemy a pod
:? neoplati sa to

julibar 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Registrovaný: 03 Sep 15, 17:45:31

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hladam servis

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron