Prasklina

Poslaťod klc00 » 09 Jan 23, 10:35:19

staré vozidlo znamená čo? však ale to čo je to poistenie čisto čo sa čelného týka, tak tam sa nerozlišuje, o aké staré auto ide, či hej?
narážam na to, že pri havarijnej sa rieši vek vozidla..

klc00 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 27 Júl 17, 9:51:27
Bydlisko: Zlaté Moravce

Poslaťod andy1 » 11 Jan 23, 10:30:47

zalezi samozrejme, ze ako kde, vsakze. lebo co poistovna, to ine podmienky a ine ceny v podstate za to iste. takze nejak vseobecne tazko povedat. ale co som si daval poistku a robil som ju potom aj otcovi na auto, tak tam sa vek auto do uvahy nebral, jedine to, v akom stave je to sklo.

andy1 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 21 Jan 15, 13:30:21

Poslaťod milkos » 12 Jan 23, 9:37:05

To je uplne jedno, o com je rec, stale sa debata toci okolo ceny.
Akoze uplne to chapem, tiez by som sa zaujimal v provom rade asi o toto, ale ako niekto aj predtym pisal, netreba sa nechat zlakat len cenou, ale dolezitu su aj podmienky, co vsetko ti ponuka poistovna za tu cenu, ktoru budes platit.
Mam skusenost s vymenou celneho skla, bohuzial, stalo sa, to uz davnejsie a to som rad, ze som to riesil cez Hornet, ze som nemusel behat do servisu klasickeho, cakat, kym ma vobec zoberu, potom vyckavat, kym objednaju sklo.
Tu som to mal vybavene a vyriesene rychlejsie.

milkos 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 10 Feb 17, 18:56:01

Poslaťod bandur » 13 Jan 23, 10:34:52

ako si to tam riesil? si sa vopred nejak dohodol, ze kedy mas prist, ci si isiel rovno do servisu?

bandur 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 01 Jún 17, 14:28:03

Poslaťod falcak » 13 Jan 23, 12:52:05

klc tak zas nie je to nejaký šrot, ale skôr vidíš na ceste novšie autá než staršie od tohto môjho. Neviem veru, ale nemám pocit, že vek vozidla by mal len v taktomto prípade pripoistenia nejakú váhu.

falcak 


 
Príspevky: 18
Registrovaný: 05 Sep 17, 11:42:40
Bydlisko: Koniarovce

Poslaťod jumero » 16 Jan 23, 11:32:33

ak chces dat len cisto dopoistit celne sklo, tak to, ake mas auto, kolko ma rokov, v akom je stave, tak to podstatne nie je. jedine tak to, v akom stave je to celne. ci ma nejake poskodenia uz v case uzatvarania poistenia.

jumero 


 
Príspevky: 47
Registrovaný: 06 Máj 17, 13:56:52

Poslaťod milkos » 16 Jan 23, 13:14:35

Bandur vies co, ja som tak uz nejak navyknuty, ze ked mam niekam ist takto nieco vybavovat a riesit, tak sa tak ci tak ohlasim dopredu, ze o co ide.
Sa mi to osvedcilo, ze proste si dohodneme termin a mam istotu, ze ked pridem, tak ma vybavia, nemusim cakat, ale sa nestane, ze by tam niekto nebol.
Takze ano, aj do servisu som najskor volal, oznamil, co sa udialo a dohodli sme si termin.
Uz ked som tam potom prisiel, to islo, da sa povedat, rychlo.

milkos 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 10 Feb 17, 18:56:01

Poslaťod technicek » 17 Jan 23, 10:04:09

Ak máte niekto nejak poškodené sklo, že tam máte prasklinu, tak odporúčam dať si to spraviť čím skôr. Mal som to takto poškodené dávnejšie a keď udreli mrazy, tak sa to rapídne zhoršilo. Pozeral som predpoveď, tak len taká moja rada.

technicek 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 05 Nov 15, 13:37:20

Poslaťod renne23 » 17 Jan 23, 14:15:44

jhaj myslis, akoze ze tie mrazy s tym sklom dorobia galibu?
to by mi nebolo napadlo, ze to moze este viacej poskodit.
ale asi zalezi aj od toho, ze ake je to poskodenie, ci je to nejaky skrabanec alebo rovno puklina, nie?
nehovorim, ze by nebolo nieco z toho opravovat, ale tak chapes.

renne23 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Registrovaný: 19 Dec 14, 11:34:49

Poslaťod technicek » 19 Jan 23, 12:11:57

No jasné, však to vidíš aj každý rok na cestách, čo vie dorobiť to, že nasneží, naprší, potom to zamrzne a tak dokola. Takže to isté sa môže stať aj s tým sklom. Tiež to nevydrží všetko. A okrem toho, robíš to pre vlastné bezpečie.

technicek 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 05 Nov 15, 13:37:20

Poslaťod martens » 20 Jan 23, 11:49:38

to poškodenie je lepšie ale opraviť či to rovno dať vymeniť?

martens 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 31 Júl 17, 9:58:07
Bydlisko: Nové Zámky

Poslaťod libabo » 23 Jan 23, 10:57:04

všetko to záleží od rozsahu a miesta poškodenia, takže ťažko takto bez nejakých ďalších informácií poskytnúť informácie tebe. skús to upresniť a dostaneš lepšiu odpoveď :-L

libabo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 10 Aug 17, 16:01:08
Bydlisko: Modra

Poslaťod rasto7 » 24 Jan 23, 12:49:32

uz som aj take zazil, ze si typek prelepil normalnou lepiacou paskou prasklinu, to bol akoze extrem. ale na jeho obranu aj zvnutra aj zvonka :rr
auto je len prechodny jav ako Japonci pasuju ocel

rasto7 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 09 Dec 14, 14:54:58

Poslaťod andy1 » 25 Jan 23, 11:28:49

tak toto musel byt riaden odbornik ti poviem. este mi povedz, ze to ani nedal opravit a akoze.... vsak to nie je realne takto fungovat, s takouto exkluzivnou opravou. keby ho zastavili, tak si na nom pekne zgustnu. jednak za to, ze jazdi s poskodenim sklom a jednak za to, ako to "opravil". vsak to zase nie je take nakladne, dat si to vyspravit.

andy1 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 21 Jan 15, 13:30:21

Poslaťod michau » 26 Jan 23, 9:31:49

fungovat sa da s barscim, to by si bol prekvapeny. vsak isto si videl tie kade po internetoch takychto odbornikov. ono sa to aj realne deje :D ale tiez nechapem, ze co tym sleduju, lebo tak ci tak to bude treba opravit. to som sa naucil, alebo zena ma naucila, ze niektore veci sa neoplati odkladat.

michau 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 10 Aug 15, 16:13:01

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hladam servis

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia