Skoda Fabia 3, 1.0 55kW /1.2, 81kW - 2015 – LPG iba 12€?

Poslaťod simullko » 19 Okt 17, 12:30:53

mourto píše:nie je jednoduchšie si už kúpiť auto s lpg? ja by som povedal, že aj hej? odpadajú ti starosti s prepisom, papierovačkami, zháňaním dodávateľa. bude v tých systémoch až taký veľký rozdiel?


V tomto prípade by som povedal, že ide o uhol pohľadu. Ide o to, že je to jednoduchšie, mám na mysli akože pohodlnejšie pre teba. Ale je rozdiel, keď kúpiš auto so systémom, ktorý tam už je nejakú dobu. Nemáš možnosť si tým pádom vybrať aký systém v tom aute bude a ani kto ti ho tam namontuje. Čo sú dve dôležité veci. Ja osobne som rád, že v tomto smere som sa mohol rozhodovať sám. Taktiež nevieš akým spôsobom sa jazdilo na tom aute, akým spôsobom bolo o ten systém starané a či vôbec a toto keď nevieš si myslím, že môže byť celkom problém pretože môže sa stať, že bude treba veľa vecí dať v servise na poriadok.

simullko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Registrovaný: 23 Jan 17, 16:23:41

Poslaťod mourto » 19 Okt 17, 19:17:26

áno ja rozumiem tomu čo píšeš, len proste človek si niekedy nemôže kúpiť nové auto a na to si dať namontovať plyn.. ty ideš aj do tej škodovky či len do lpg? a ako si sa k tomu vlastne dostal?

mourto 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 24 Feb 17, 13:04:53

Poslaťod rolokaz » 23 Okt 17, 8:58:41

ako je to so zarukou? teda resp. aku davaju na tie splynovace?

rolokaz 


 
Príspevky: 26
Registrovaný: 28 Feb 17, 13:32:40

Poslaťod simullko » 24 Okt 17, 8:55:35

mourto píše:áno ja rozumiem tomu čo píšeš, len proste človek si niekedy nemôže kúpiť nové auto a na to si dať namontovať plyn.. ty ideš aj do tej škodovky či len do lpg? a ako si sa k tomu vlastne dostal?


Neviem celkom komu patril tento tvoj komentár. Hlavne je potrebné si zvážiť, či sa mi oplatí ísť do toho LPG, či to má v mojom prípade zmysel, či je tá úspora fajn, či to budem cítiť.
Ja osobne som do Fabie išiel a aj do LPG, dostal som sa k tomu náhodou, keď sme sedeli s kamarátmi v krčme. Rozprávali sme sa ako to je s cenami benzínu, ako sa menia, ako to ide hore, ako platíme stále viac a viac a nič z toho. Tak vtedy ma to tak podnietilo nad tým ešte viac začať rozmýšľať a urobiť niečo preto aby ma auto finančne nežmýkalo :-)

simullko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Registrovaný: 23 Jan 17, 16:23:41

Poslaťod samoul » 24 Okt 17, 13:09:09

@simulko a do fabie si siel preco? Preto, ze sa ti to auto pacilo alebo kvoli lpg?

samoul 


 
Príspevky: 35
Registrovaný: 30 Sep 15, 9:32:47

Poslaťod julibar » 25 Okt 17, 8:29:28

samoul píše:@simulko a do fabie si siel preco? Preto, ze sa ti to auto pacilo alebo kvoli lpg?


k tomuto sa ti mozem aj ja vyjadrit si myslim, kedze aj ja som majitelom tohto auta a uz ho mam aj na LPG, pre Fabiu som sa rozhodol na zaklade toho ake je to auto, ze je prakticke, aj velkostne nam to vyhovuje a hlavne je spolahlive, to boli faktory, ktore ma presvedcili, ze je to vhodna kupa, ze je to prakticke auto, ze ho dame na LPG som sa rozhodol az po nejakej dobe a to preto lebo mi bolo luto neustale davat peniaze za tankovanie, respektive tolko penazi ;-)

julibar 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Registrovaný: 03 Sep 15, 17:45:31

Poslaťod Sti2003 » 27 Okt 17, 11:56:53

julibar píše:
samoul píše:@simulko a do fabie si siel preco? Preto, ze sa ti to auto pacilo alebo kvoli lpg?


k tomuto sa ti mozem aj ja vyjadrit si myslim, kedze aj ja som majitelom tohto auta a uz ho mam aj na LPG, pre Fabiu som sa rozhodol na zaklade toho ake je to auto, ze je prakticke, aj velkostne nam to vyhovuje a hlavne je spolahlive, to boli faktory, ktore ma presvedcili, ze je to vhodna kupa, ze je to prakticke auto, ze ho dame na LPG som sa rozhodol az po nejakej dobe a to preto lebo mi bolo luto neustale davat peniaze za tankovanie, respektive tolko penazi ;-)


tak pre normalnu klasicku rodinu je fabia dobra volba. nizka obstaracacia cena a v podstate slusna vybava a hlavne, naklady na pripadny servis

Sti2003 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 09 Mar 17, 14:38:32

Poslaťod carburo » 27 Okt 17, 15:39:59

mourto píše:nie je jednoduchšie si už kúpiť auto s lpg? ja by som povedal, že aj hej? odpadajú ti starosti s prepisom, papierovačkami, zháňaním dodávateľa. bude v tých systémoch až taký veľký rozdiel?


Nie je, teda je. Ale potom to nie je jednoduche, pretoze sa mozu objavit zavady, ktore ty nevies zistit, ktore by musel pozriet clovek, co sa do LPG rozumie. System LPG netreba zanedbavat, je potrebne chodis s nim do servisu na prahliadky, na pripadne doladenie systemu a podobne zalezitosti a ak nahodou toto majitel pred tebou nerobil, tak ti to moze trosku vrasky narobit ;)

carburo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 21 Mar 17, 11:43:10

Poslaťod mourto » 31 Okt 17, 14:25:56

carburo píše:
mourto píše:nie je jednoduchšie si už kúpiť auto s lpg? ja by som povedal, že aj hej? odpadajú ti starosti s prepisom, papierovačkami, zháňaním dodávateľa. bude v tých systémoch až taký veľký rozdiel?


Nie je, teda je. Ale potom to nie je jednoduche, pretoze sa mozu objavit zavady, ktore ty nevies zistit, ktore by musel pozriet clovek, co sa do LPG rozumie. System LPG netreba zanedbavat, je potrebne chodis s nim do servisu na prahliadky, na pripadne doladenie systemu a podobne zalezitosti a ak nahodou toto majitel pred tebou nerobil, tak ti to moze trosku vrasky narobit ;)


to je pravda. mozno stoji teda za uvahu si dat sam namontovat lpg, aspon by som vedel ,ze je to vsetko v poriadku a tak ako ma byt

mourto 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 24 Feb 17, 13:04:53

Poslaťod erno » 03 Nov 17, 10:05:14

mourto píše:to je pravda. mozno stoji teda za uvahu si dat sam namontovat lpg, aspon by som vedel ,ze je to vsetko v poriadku a tak ako ma byt


podla mna nad tym netreba nejako uvazovat, staci si uvedomit, ze ked si dam ja auto na LPG prerobit, tak mam moznost vybrat si system, ktory chcem do auta, viem si vybrat servis, kde by mi ten system mali namontovat a potom zalezi odo mna ako sa budem starat o ten system, o to auto, od toho potom zavisia veci aj v buducnosti ;) Ked uz vezmes auto so systemom, tak vies akurat tak aky system, mozno aj kde bol montovany, ale nevies v akom je stave ;)

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod simullko » 06 Nov 17, 9:10:23

samoul píše:@simulko a do fabie si siel preco? Preto, ze sa ti to auto pacilo alebo kvoli lpg?


To auto je funkčné, praktické, s LPG šetrné. Čo je pre mňa dôležité.
Taktiež ma teší fakt, že šetrím aj auto, aj peniaze a taktiež stúpla cena auta s LPG, čo tiež vnímam ako dosť veľké pozitívum.
Aj keď môj názor je taký, že do väčšiny áut sa oplatí dať LPG.

simullko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Registrovaný: 23 Jan 17, 16:23:41

Poslaťod babcan » 07 Nov 17, 9:34:52

Dlho som ani ja nerozumel ci vobec a hlavne preco, no postupom casu a cim viac informacii o LPG viem, tym som viac presvedceny o tom, ze je to dobra investicia a oplati sa do toho ist.
Len je potrebne vybrat si fajn servis a system, na com ja prave pracujem, aby som urobil rozhodnutie, ktore mi usetri nie male peniaze a to v podstate dennodenne
:-L :-L :/up

babcan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 22 Máj 17, 10:56:05

Poslaťod samoul » 07 Nov 17, 20:32:58

simullko píše:
samoul píše:@simulko a do fabie si siel preco? Preto, ze sa ti to auto pacilo alebo kvoli lpg?


To auto je funkčné, praktické, s LPG šetrné. Čo je pre mňa dôležité.
Taktiež ma teší fakt, že šetrím aj auto, aj peniaze a taktiež stúpla cena auta s LPG, čo tiež vnímam ako dosť veľké pozitívum.
Aj keď môj názor je taký, že do väčšiny áut sa oplatí dať LPG.


mna to len tak zaujimalo, ci to do takeho motora aj nie je skoda

samoul 


 
Príspevky: 35
Registrovaný: 30 Sep 15, 9:32:47

Poslaťod samoul » 07 Nov 17, 20:34:04

babcan píše:Dlho som ani ja nerozumel ci vobec a hlavne preco, no postupom casu a cim viac informacii o LPG viem, tym som viac presvedceny o tom, ze je to dobra investicia a oplati sa do toho ist.
Len je potrebne vybrat si fajn servis a system, na com ja prave pracujem, aby som urobil rozhodnutie, ktore mi usetri nie male peniaze a to v podstate dennodenne
:-L :-L :/up

investicia to je dobra, no mna by napriklad zaujimalo, ci je toto riesenie vhodne pre vsetky benzinove motori

samoul 


 
Príspevky: 35
Registrovaný: 30 Sep 15, 9:32:47

Poslaťod benzinak » 08 Nov 17, 10:00:09

samoul píše:
babcan píše:Dlho som ani ja nerozumel ci vobec a hlavne preco, no postupom casu a cim viac informacii o LPG viem, tym som viac presvedceny o tom, ze je to dobra investicia a oplati sa do toho ist.
Len je potrebne vybrat si fajn servis a system, na com ja prave pracujem, aby som urobil rozhodnutie, ktore mi usetri nie male peniaze a to v podstate dennodenne
:-L :-L :/up

investicia to je dobra, no mna by napriklad zaujimalo, ci je toto riesenie vhodne pre vsetky benzinove motori


A nemalo by byt, ci preco to myslis?

benzinak 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 15 Mar 17, 19:11:05

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off Topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron