alternativne palivo do diesla

Poslaťod djrjay » 28 Nov 11, 23:44:42

Caute.
Akurat som cital nejake tie diskusie ohladom vseljakych alternativnych palivach do dieslov ci uz TDI,HDI,JTD alebo obycajnych komorkacov.
Niekto jazdi na olej ako napr.moj znamy na TRAFO(cisty),alebo pridavyju vseljake prisady do nafty ako npr. riedidlo S6006D+pripadne PETROLEJ+M2T.
Co si o tom myslite a kto ma co vyskusane a na akom motore?

djrjay 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 617
Registrovaný: 22 Jún 10, 21:27:21
Bydlisko: PD-SK

Poslaťod bjukemen » 28 Nov 11, 23:51:02

..skusiť možeš čokolvek na čomkolvek


..bezaromatika M2T som sušal kedysi na alfe aj tempre malo to niečo do seba len ten olej musi splnať api TC nie ten najlacnejší olej do benzína


..na trafo sa da jazdiť hlavne v predkomorkach,kup si 306 1.9TD a možeš behať na čokolvek zhltne to všetko,do HDi by som už mal dilemu čo a ako predsa len treba predohrev alebo riedenie petrolejom a to sa predražuje

bjukemen 


 
Príspevky: 794
Registrovaný: 13 Jún 10, 16:33:40

Poslaťod djrjay » 28 Nov 11, 23:54:59

bjukemen píše:..skusiť možeš čokolvek na čomkolvek


..bezaromatika M2T som sušal kedysi na alfe aj tempre malo to niečo do seba len ten olej musi splnať api TC nie ten najlacnejší olej do benzína


..na trafo sa da jazdiť hlavne v predkomorkach,kup si 306 1.9TD a možeš behať na čokolvek zhltne to všetko,do HDi by som už mal dilemu čo a ako predsa len treba predohrev alebo riedenie petrolejom a to sa predražuje


presne od teba som cakal reakciu na danu temu.
Na nejakych forach som cital tvoje prispevky.

A ked len das do nafty tu bezaromatiku?

djrjay 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 617
Registrovaný: 22 Jún 10, 21:27:21
Bydlisko: PD-SK

Poslaťod bjukemen » 28 Nov 11, 23:59:29

..hehe :EEE


..bezaromatik čiže S6006D samo o sebe odmastuje a to je problem pre rozne tesnenia atd. v čerpadle a tak dalej,preto použitie oleja (kvalitneho) je podmienené aby to fachalo akoto ma...ked si kukneš zloženie toho riedidla tak sa dozvieš že je tam tažky ropny benzin atd. a s tým olejom tvorí fajn pár čiže je z toho aditívum,davkovanie treba vyskušať,ja momentalne nedavam riedidlo oba olej M2t do nafty je to osvedčene ako čistič vstrekov teda hlavne ked sa zadierajú

bjukemen 


 
Príspevky: 794
Registrovaný: 13 Jún 10, 16:33:40

Poslaťod djrjay » 29 Nov 11, 0:02:05

bjukemen píše:..hehe :EEE


..bezaromatik čiže S6006D samo o sebe odmastuje a to je problem pre rozne tesnenia atd. v čerpadle a tak dalej,preto použitie oleja (kvalitneho) je podmienené aby to fachalo akoto ma...ked si kukneš zloženie toho riedidla tak sa dozvieš že je tam tažky ropny benzin atd. a s tým olejom tvorí fajn pár čiže je z toho aditívum,davkovanie treba vyskušať,ja momentalne nedavam riedidlo oba olej M2t do nafty je to osvedčene ako čistič vstrekov teda hlavne ked sa zadierajú


Kamos ma dost toho TRAFO oleja.
Aj dnes som na neho pozeral ako to tlaci do Alhambry a zatial ciste.
A uz na tom nabehal hadam aj 5000km a pohoda.
Keby som to daval 1:1?

djrjay 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 617
Registrovaný: 22 Jún 10, 21:27:21
Bydlisko: PD-SK

Poslaťod bjukemen » 29 Nov 11, 0:04:30

..s naftou.?..to by sa aj dalo ono trafo olej ma stabilnu viskozitu čiže aj v mrazoch by mal byť rovnako tekuty ale lepšie je to zriediť ako píšeš

bjukemen 


 
Príspevky: 794
Registrovaný: 13 Jún 10, 16:33:40

Poslaťod djrjay » 29 Nov 11, 0:09:05

bjukemen píše:..s naftou.?..to by sa aj dalo ono trafo olej ma stabilnu viskozitu čiže aj v mrazoch by mal byť rovnako tekuty ale lepšie je to zriediť ako píšeš


a do toho trochu S6006D nie ?

djrjay 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 617
Registrovaný: 22 Jún 10, 21:27:21
Bydlisko: PD-SK

Poslaťod bjukemen » 29 Nov 11, 0:11:18

..až maš origo S6006D tak ho tam šupni až to budeš davať na plnu nadrž tak kludne pol litra ja už som aj liter dal raz,ale ako sa hovorí menej je niekedy viac

bjukemen 


 
Príspevky: 794
Registrovaný: 13 Jún 10, 16:33:40

Poslaťod djrjay » 29 Nov 11, 0:21:01

bjukemen píše:..až maš origo S6006D tak ho tam šupni až to budeš davať na plnu nadrž tak kludne pol litra ja už som aj liter dal raz,ale ako sa hovorí menej je niekedy viac


u nas to zevraj nejde zohnat?
A co tak benzin?Ten sa asi tak dobre nenaviaze?

djrjay 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 617
Registrovaný: 22 Jún 10, 21:27:21
Bydlisko: PD-SK

Poslaťod bjukemen » 29 Nov 11, 0:31:52

..neda ja som ho nevidel ,jeden borec mi ho raz doniesol..treba origo bezaromatik benzin nedavaj to je na chuja,to iba proti zamrznutiu nafty je dobry

bjukemen 


 
Príspevky: 794
Registrovaný: 13 Jún 10, 16:33:40

Poslaťod djrjay » 29 Nov 11, 0:33:51

bjukemen píše:..neda ja som ho nevidel ,jeden borec mi ho raz doniesol..treba origo bezaromatik benzin nedavaj to je na chuja,to iba proti zamrznutiu nafty je dobry


a co klasicka S6006?

djrjay 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 617
Registrovaný: 22 Jún 10, 21:27:21
Bydlisko: PD-SK

Poslaťod bjukemen » 29 Nov 11, 0:38:04

..obyčajne som nedaval a nič podrobnejšie som sa nedozvedel aky je medzi nimi rozdiel,ale skus a uvidiš až nezoženieš to origo D

bjukemen 


 
Príspevky: 794
Registrovaný: 13 Jún 10, 16:33:40

Poslaťod djrjay » 29 Nov 11, 0:38:42

bjukemen píše:..obyčajne som nedaval a nič podrobnejšie som sa nedozvedel aky je medzi nimi rozdiel,ale skus a uvidiš až nezoženieš to origo D


alebo asi lepsie kvalitne aditivum ako napr.VIF co?

djrjay 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 617
Registrovaný: 22 Jún 10, 21:27:21
Bydlisko: PD-SK

Poslaťod bjukemen » 29 Nov 11, 0:43:10

..neviem z VIF mam dosť skusenosti ale aj takych že zvyšuje spotrebu aj ked sa uvadza niečo ine ked aditívum tak ekolube envirox to chvalia na fore len to je už palka takže zase nam ostal len bezaromatik a olej ,ale olej maš tak dosť ten bezaromatik,inak da sa objednať z netu niekde mam dojem

bjukemen 


 
Príspevky: 794
Registrovaný: 13 Jún 10, 16:33:40

Poslaťod djrjay » 29 Nov 11, 0:51:03

bjukemen píše:..neviem z VIF mam dosť skusenosti ale aj takych že zvyšuje spotrebu aj ked sa uvadza niečo ine ked aditívum tak ekolube envirox to chvalia na fore len to je už palka takže zase nam ostal len bezaromatik a olej ,ale olej maš tak dosť ten bezaromatik,inak da sa objednať z netu niekde mam dojem


nieco uz vyskusam :grr

djrjay 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 617
Registrovaný: 22 Jún 10, 21:27:21
Bydlisko: PD-SK

Ďalší

Späť na Off Topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron