Skoda Fabia 3, 1.0 55kW /1.2, 81kW - 2015 – LPG iba 12€?

Poslaťod rolokaz » 17 Jan 18, 14:16:09

to je pravda, no podla mna cloveka zaujima skor ta realna uspora ako ta orientacna

rolokaz 


 
Príspevky: 26
Registrovaný: 28 Feb 17, 13:32:40

Poslaťod misuliak » 18 Jan 18, 11:01:25

rolokaz píše:to je pravda, no podla mna cloveka zaujima skor ta realna uspora ako ta orientacna


Ak je kvalitny system a aj servis, ktory ho montuje na urovni, tak si myslim, ze sa udavana spotreba od tej realnej az tak moc lisit nebude

misuliak 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 25 Mar 17, 15:09:31

Poslaťod carburo » 18 Jan 18, 13:33:50

Pokial pri prepocte si zadas realne hodnoty, tak nie je dovod aby sa to nejako lisilo od realu, nejake odchylky tam byt mozu, ale nejako by som z toho vedu nerobil, lebo to budu minimalne ;-)

carburo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 21 Mar 17, 11:43:10

Poslaťod majlan » 19 Jan 18, 8:19:55

myslím, že trošku sa nechápeme o akej spotrebe ty píšeš? mal si skôr asi na mysli úsporu nie? spotreba ako taká je o niečo zvýšená pri LPG, ale to je úplne o inom, to je normálne a má to svoje opodstatnenie, vyplýva to z fyzikálnych vlastností LPG, ale to tiež nemôže prekročiť nejaké to percento, nemôže byť tá spotreba ja neviem napríklad o 20% vyššia ako spotreba na benzín a podobne, keď sa tak stane, tak je potom niekde problém a je potrebné ho riešiť, buď môže ísť o zlé nastavenie alebo nejakú poruchu, približne by to malo robiť len cca 10% ;) ;)

majlan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 20 Máj 17, 15:19:09

Poslaťod babcan » 22 Jan 18, 8:34:00

To ano, ja som si zo zaciatku myslel, ze si mam tu spotrebu aj nejako sledovat aby sa nestalo, ze to bude viac percent akoby to malo byt, no potom som ozaj pochopil to, co mi vsetci hovorili, ze keby sa mi spotreba zvysi o viac, tak to je vec, ktoru proste neprehliadnem, ked dennodenne som v aute, ked s nim viac menej zijem :-D :-D :-D

babcan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 22 Máj 17, 10:56:05

Poslaťod mourto » 22 Jan 18, 9:35:32

babcan píše:To ano, ja som si zo zaciatku myslel, ze si mam tu spotrebu aj nejako sledovat aby sa nestalo, ze to bude viac percent akoby to malo byt, no potom som ozaj pochopil to, co mi vsetci hovorili, ze keby sa mi spotreba zvysi o viac, tak to je vec, ktoru proste neprehliadnem, ked dennodenne som v aute, ked s nim viac menej zijem :-D :-D :-D

sa nacestuješ? takže si tak ako ja 3/4 dňa v aute

mourto 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 24 Feb 17, 13:04:53

Poslaťod takos » 22 Jan 18, 14:59:14

podľa mňa tento systém nie je len pre tých, čo sa nejak extra nacestujú. áno úspora je tak väčšia, no človek by mal ušetriť tak či tak

takos 


 
Príspevky: 24
Registrovaný: 20 Feb 17, 14:44:39

Poslaťod fastty » 23 Jan 18, 13:56:57

Kto sa z nás v tejto dobe nenacestuje? Neustále sa len niekam ponáhľame a presúvame. Povedal by som však, že lpg je aj taký životný štýl, nemyslíte?

fastty 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 12 Aug 15, 9:55:08

Poslaťod Sti2003 » 23 Jan 18, 15:50:54

fastty píše:Kto sa z nás v tejto dobe nenacestuje? Neustále sa len niekam ponáhľame a presúvame. Povedal by som však, že lpg je aj taký životný štýl, nemyslíte?

ako to myslis, ze zivotny styl?

Sti2003 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 09 Mar 17, 14:38:32

Poslaťod babcan » 24 Jan 18, 10:00:48

Tak co si v dnesnej dobe navyberas dokopy nic a ked si vezmem, kolko som dennodenne precestoval, co ma to stalo a co ma to stoji teraz to je teda rozdiel a za rok, ked sa to zrata tak to ani nehovorim, to sa bavime o takych peniazoch, ze sa mi kedysi ani len nesnivalo, ze tolko som vyhadzoval do luftu, len tak a teraz to setrim a este lepsie je, ked nemas problemy pri LPG, tak ako ja, ze som si to dal montovat v Legase, kde vedia co a ako, su odbornikmi, tak som mal istotu, ze to bude kvalitne spravene a aspon teraz nemusim riesit nejake problemy ;-)

babcan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 22 Máj 17, 10:56:05

Poslaťod benzinak » 24 Jan 18, 16:00:25

babcan píše:Tak co si v dnesnej dobe navyberas dokopy nic a ked si vezmem, kolko som dennodenne precestoval, co ma to stalo a co ma to stoji teraz to je teda rozdiel a za rok, ked sa to zrata tak to ani nehovorim, to sa bavime o takych peniazoch, ze sa mi kedysi ani len nesnivalo, ze tolko som vyhadzoval do luftu, len tak a teraz to setrim a este lepsie je, ked nemas problemy pri LPG, tak ako ja, ze som si to dal montovat v Legase, kde vedia co a ako, su odbornikmi, tak som mal istotu, ze to bude kvalitne spravene a aspon teraz nemusim riesit nejake problemy ;-)



A koľko takto už jazdíš, dlho?

benzinak 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 15 Mar 17, 19:11:05

Poslaťod dragman » 24 Jan 18, 16:25:33

kde ma vlastne Legas zastupenie na slovensku?

dragman 


 
Príspevky: 19
Registrovaný: 16 Mar 17, 23:44:51

Poslaťod julibar » 25 Jan 18, 13:02:00

dragman píše:kde ma vlastne Legas zastupenie na slovensku?


je to servis, v Pezinku, su vyhradnymi dovozcami talianskeho systemu Tartarini, neviem ci som dobre pochopil tvoju otazku, ak nie, tak skus mi napisat este raz, ale myslim, ze toto je to, na co si sa pytal, nie? ja som sa pre nich napokon rozhodol prave aj z tohto dovodu, ze su vyhradnymi dovozcami, cize vedia ako ma byt system namontovany, ako ma byt nastaveny aj vsetky veci okolo toho a taktiez velkou vyhodou bolo hromadne schvalenie tohto systemu pre moje aute, ze nieco sa mi aj popri tomto podarilo usetrit ;)

julibar 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Registrovaný: 03 Sep 15, 17:45:31

Poslaťod rosemboom » 25 Jan 18, 15:17:52

viete mi niekto prosim vas vysvetlit to hromadne schvalovanie, nieco som o tom pocul, no nezapamatal som si vsetko. pre ake auta je hlavne urceny - znacky popripade motory

rosemboom 


 
Príspevky: 28
Registrovaný: 22 Feb 17, 14:55:17

Poslaťod takos » 25 Jan 18, 16:18:31

rosemboom píše:viete mi niekto prosim vas vysvetlit to hromadne schvalovanie, nieco som o tom pocul, no nezapamatal som si vsetko. pre ake auta je hlavne urceny - znacky popripade motory

v motoroch nemajú prečo podľa mňa robiť rozdiely

takos 


 
Príspevky: 24
Registrovaný: 20 Feb 17, 14:44:39

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off Topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia