Skoda Fabia 3, 1.0 55kW /1.2, 81kW - 2015 – LPG iba 12€?

Poslaťod julibar » 07 Jún 17, 10:00:38

caute som majitelom fabie III, rocnik 2015 a 55kW, premyslal som, ze by som isiel do prestavby na LPG, robil som si uz aky taky prieskum a narazil som na system Tartarini, ktory by mal byt hromadne schvaleny konkretne pre tento typ aut, ktory mam ja, avsak nemam s tym skusenost, preto by som bol rad, ak to uz ma niekto toto za sebou nech mi da info, vdaka

julibar 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Registrovaný: 03 Sep 15, 17:45:31

Poslaťod babcan » 08 Jún 17, 11:36:44

Co ta vedie k tomu vobec nad niecim takymto premyslat? Zaujimalo, co take zaujimave je na LPG, ze coraz viac ludi si auto dava prerobit aby jazdili takymto sposobom?
Co je zle na nejakom tom benzine alebo diesli? Nechcem akoze nejako poucat alebo nieco podobne, ale ja tam akoze vysostne nejake velke rozdiely nevidim, ze preco by
som mal napriklad ja ist do takehoto paliva.

babcan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 22 Máj 17, 10:56:05

Poslaťod julibar » 20 Jún 17, 11:13:08

babcan píše:Co ta vedie k tomu vobec nad niecim takymto premyslat? Zaujimalo, co take zaujimave je na LPG, ze coraz viac ludi si auto dava prerobit aby jazdili takymto sposobom?
Co je zle na nejakom tom benzine alebo diesli? Nechcem akoze nejako poucat alebo nieco podobne, ale ja tam akoze vysostne nejake velke rozdiely nevidim, ze preco by
som mal napriklad ja ist do takehoto paliva.


co ma k tomu vedie? v prvom rade setrenie penazi, preco by som mal vyhadzovat dost penazi za benzin, ked nemusim? nechcem byt otrokom svojho auta preto som zacal nad niecim takymto uvazovat, len si to este musim nechat prejst hlavou a padlo by mi vhod keby som dostal nejaku spatnu vazbu od niekoho, kto nieco podobne alebo to iste riesil, nech sa viem posunut dalej, ty tie rozdiely mozno nevidis, ale keby si si otvoril prepoctovu kalkulacku, ktora mne otvorila oci, tak by si mozno nazor zmenil

julibar 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Registrovaný: 03 Sep 15, 17:45:31

Poslaťod carburo » 21 Jún 17, 8:57:56

LPG ma viacero vyhod. Aj ked mam pocit, ze este vela ludi si ich neuvedomuje. Prvou vyhodou je to, ze fakt pri tankovani budes platit menej. Sice pocul som uz aj take, ze ale ved spotreba je vyssia. Ano spotreba je vyssia, ale aj tak je to stalo, co sa tyka cien, financnej stranky vyhodnejsie ako keby chodis na benzin. Dalsou vecou je, ze je plyn setrnejsi k zivotnemu prostrediu ako je napriklad benzin alebo diesel. A do tretice je LPG setrne aj k samotnemu motoru, co si myslim, ze je fajn. Aj ked je na zaciatku potrebna nejaka ta investicia, ale nerobil by som z toho vedu, kedze sa to skor ci neskor vrati a potom uz len sa setri.

carburo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 21 Mar 17, 11:43:10

Poslaťod babcan » 23 Jún 17, 6:27:43

Kolko ti to podla tej kalkulacky, co si mi pisal vychadza, ze by si mal usetrit?
Ja tomu celkom nerozumiem, ze preco by som do nejakej prestavby mal ist a duplom nerozumiem ako je to s hromadnym schvalovanim systemov, z toho som duplom mimo.
O kolko sa teda carburo zvysi ta spotreba? Netreba sa nejako nad tym pozastavovat ci jak?

babcan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 22 Máj 17, 10:56:05

Poslaťod majlan » 26 Jún 17, 6:38:54

babcan píše:Kolko ti to podla tej kalkulacky, co si mi pisal vychadza, ze by si mal usetrit?
Ja tomu celkom nerozumiem, ze preco by som do nejakej prestavby mal ist a duplom nerozumiem ako je to s hromadnym schvalovanim systemov, z toho som duplom mimo.
O kolko sa teda carburo zvysi ta spotreba? Netreba sa nejako nad tym pozastavovat ci jak?


čomu na tom nerozumieš, sú autá, pre ktoré sú nejaké hromadne schválené systémy, tým pádom papierovačky okolo toho vychádzajú lacnejšie akoby si si dal do toho auta iný systém, ešte stále ti to nie je jasné? nad zvýšenou spotrebou sa netreba nejako pozastavovať, je to normálne, že bude vyššia ako bola pri benzíne, avšak nemalo by to presiahnuť nejakú hranicu, ak by sa tá spotreba zvýšila napríklad o 40% tak už je to dosť a niečo nie je ok, ono to všetko jedno s druhým súvisí ;-)

majlan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 20 Máj 17, 15:19:09

Poslaťod fastty » 26 Jún 17, 10:35:28

Osobne som ešte nepočul o nejakej kalkulačke, čo by vedela vypočítať úsporu. Pre mňa trocha novinka. No zlá vec to isto nie je. Kamarát ma lpg -čko vo fiate bravo 1,6 a chváli si to velice. Je to vidno hlavne na tom, že nemá problém ísť hocikam, bo furt tvrdí, že však cesta ho nestojí pomaly nič

fastty 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 12 Aug 15, 9:55:08

Poslaťod carburo » 27 Jún 17, 9:36:54

fastty píše:Osobne som ešte nepočul o nejakej kalkulačke, čo by vedela vypočítať úsporu. Pre mňa trocha novinka. No zlá vec to isto nie je. Kamarát ma lpg -čko vo fiate bravo 1,6 a chváli si to velice. Je to vidno hlavne na tom, že nemá problém ísť hocikam, bo furt tvrdí, že však cesta ho nestojí pomaly nič


Rozne kalkulacky by si nasiel na nete, keby pohladas. Tam si vies vyratat usporu, za aky cas by sa ti ta prvotna investicia vedela vratit. No v tomto pripade je to dokonca este lepsie, kedze ide o hromadne schvaleny system pre Fabiu, tym padom to majitela vyjde cele este lacnejsie, lebo vsetky tie poplatky a tak nakoniec sa vysplhaju len na dvanast euro, co si myslim, ze je dobra cena, pretoze, ked nie je system hromadne schvaleny, tak su tie poplatky o dost vyssie a myslim, ze to tiez dost dokaze cloveka ovplyvnit.

carburo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 21 Mar 17, 11:43:10

Poslaťod babcan » 28 Jún 17, 11:05:41

majlan píše:čomu na tom nerozumieš, sú autá, pre ktoré sú nejaké hromadne schválené systémy, tým pádom papierovačky okolo toho vychádzajú lacnejšie akoby si si dal do toho auta iný systém, ešte stále ti to nie je jasné? nad zvýšenou spotrebou sa netreba nejako pozastavovať, je to normálne, že bude vyššia ako bola pri benzíne, avšak nemalo by to presiahnuť nejakú hranicu, ak by sa tá spotreba zvýšila napríklad o 40% tak už je to dosť a niečo nie je ok, ono to všetko jedno s druhým súvisí ;-)


Toto som nevedel, ze takto to funguje, ze je rozdiel medzi tymi systemami a tak. O kolko teda je to normalne, ked pises, ze 40% je uz vela?
Tie cenove rozdiely su tam potom asi dost velke, co sa tyka papierov, ked si to takto napisal, keby to bolo asi len par euro tak to asi nejako riesit nik nebude co?

babcan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 22 Máj 17, 10:56:05

Poslaťod majlan » 29 Jún 17, 8:08:33

normálne je to približne o nejaké dva litre, nemôže byť ten rozdiel ja neviem napríklad nejakých 10 litrov, to je už potom hard a je jasné, že niekde nastal problém a treba ho riešiť, tie cenové rozdiely v tých papierovačkách sú väčšie, super je to, že keď takto hromadne schválený systém, tak fakt sú tie cený za papierovačky až neuveriteľné ;) to je dosť veľkou výhodou toho ;) mne auto robili, prerábali alebo prestavovali alebo ako to mám nazvať v Legase, kde majú tento systém zmáknutý myslím, že dosť dobre, keďže sú aj jeho dovozcami, tak už ozaj čoto o tom vedia, ono je dobré si zvážiť viacero vecí, výhody ponuky, či sa mi oplatí alebo neoplatí do toho ísť a potom, že kde, lebo tá samotná montáž ako bude urobená je veľmi dôležitá ;)

majlan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 20 Máj 17, 15:19:09

Poslaťod carburo » 03 Júl 17, 8:59:29

babcan píše:Toto som nevedel, ze takto to funguje, ze je rozdiel medzi tymi systemami a tak. O kolko teda je to normalne, ked pises, ze 40% je uz vela?
Tie cenove rozdiely su tam potom asi dost velke, co sa tyka papierov, ked si to takto napisal, keby to bolo asi len par euro tak to asi nejako riesit nik nebude co?


Aj cenovy rozdiel je tam, ale podla mna, aspon teda z mojho pohladu to, ze je nejaky system pre nejake auto hromadne schvaleny, tak to tiez o niecom svedci a ja by som nemal obavu ist do takeho systemu. Keby nebol, ze riesim nejaky iny a ten nie je schvaleny, tak asi by som tomu celemu musel venovat viac casu aby som si zistil, ci je to fajn system, ci je vobec vhodny pre moje auto a podobne veci, lebo to je tiez dost dolezite ;)

carburo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 21 Mar 17, 11:43:10

Poslaťod janosik93 » 03 Júl 17, 21:53:13

kamoš má vo firme zasobovanie a vw cady. všetky dieslove dal preč a kupil s origo plynom. mesačna uspora 190€ na jednom aute
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod zarolo » 07 Júl 17, 7:51:18

to su pekne usetrene peniaze ale asi aj dost kilometrov s nimi nabeha nie? aky mu vychadza na tych autach cca rocny kilometrovy najazd? musi to byt o dost viac ako klasicke auta na bezne uzivanie nie?
mna by zaujimalo to ci sa do toho oplati ist aj pouzivatelom auta normalne len tak pre pracovne a rodinne potreby

zarolo 


 
Príspevky: 34
Registrovaný: 29 Mar 17, 12:59:40

Poslaťod janosik93 » 07 Júl 17, 8:40:49

Ak urobíš 20-30 000 km ročne, oplatí sa
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod julibar » 11 Júl 17, 10:08:22

babcan píše:Kolko ti to podla tej kalkulacky, co si mi pisal vychadza, ze by si mal usetrit?
Ja tomu celkom nerozumiem, ze preco by som do nejakej prestavby mal ist a duplom nerozumiem ako je to s hromadnym schvalovanim systemov, z toho som duplom mimo.
O kolko sa teda carburo zvysi ta spotreba? Netreba sa nejako nad tym pozastavovat ci jak?


kolko by som mal usetrit? vychadza mi to tak nejako, ze nieco vyse roka, a mohol by som mat naspat vsetko to, co dam do prestavby, aj ked samozrejme, ze tie ceny prestavby budu asi v kazdom servise ine takze je to len priblizne, ja chcem ist do toho skrz to setrenie najma, len si musim este viacero veci zvazit, ze ci teda ist ci neist, ci to vo finale bude dobrou volbou, lebo stale take definitivne rozhodnutie v sebe nemam :/

julibar 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Registrovaný: 03 Sep 15, 17:45:31

Ďalší

Späť na Off Topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron