Skoda Fabia 3, 1.0 55kW /1.2, 81kW - 2015 – LPG iba 12€?

Poslaťod simullko » 09 Nov 17, 11:11:44

samoul píše:mna to len tak zaujimalo, ci to do takeho motora aj nie je skoda


Nie je to škoda, prečo by to bola? Spotrebu to má takú, že sa to podľa mojich prepočtov oplatí, ušetrím nie zrovna malé peniaze a to je pre mňa to kľúčové.
Mnohokrát klame ten vzhľad auta, človek by si myslel, že LPG sa oplatí viac do väčších áut, čo? :-D

simullko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Registrovaný: 23 Jan 17, 16:23:41

Poslaťod samoul » 09 Nov 17, 20:20:31

simullko píše:
samoul píše:mna to len tak zaujimalo, ci to do takeho motora aj nie je skoda


Nie je to škoda, prečo by to bola? Spotrebu to má takú, že sa to podľa mojich prepočtov oplatí, ušetrím nie zrovna malé peniaze a to je pre mňa to kľúčové.
Mnohokrát klame ten vzhľad auta, človek by si myslel, že LPG sa oplatí viac do väčších áut, čo? :-D

tak o velkost isto nejde, len by ma zaujimalo, co to na takom litrovom motore usetri

samoul 


 
Príspevky: 35
Registrovaný: 30 Sep 15, 9:32:47

Poslaťod Sti2003 » 12 Nov 17, 20:01:13

ako myslis? tak isto je priemer uspory pri vacsich obsahoch vo vacsich cislach ako pri tomto jednolitrovom motore, ale tak asi nebude ani toto zanedbatelne cislo

Sti2003 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 09 Mar 17, 14:38:32

Poslaťod andys » 14 Nov 17, 10:56:54

Sti2003 píše:ako myslis? tak isto je priemer uspory pri vacsich obsahoch vo vacsich cislach ako pri tomto jednolitrovom motore, ale tak asi nebude ani toto zanedbatelne cislo


nie je to ani zdaleka zanedbatelne cislo, najma nie, ak clovek najazdi vela kilometrov rocne, tiez som si myslel, ze tam ta uspora nebude nejako vysoka, ale ked si to hodim do kalkulacky, tak ti poviem, ze aj usetrenych 50€ mesacne nie je zrovna zle cislo ;-) zalezi od toho kolko fakt najazdis, tato suma, to je pri mesacnom najazde cca 1500km, ale treba si uvedomit, ze treba brat ohlad aj na cenu benzinu, LPG, prestavby, spotrebu a podobne veci ;-)
rychlost je droga

andys 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 08 Apr 17, 10:38:40

Poslaťod Sti2003 » 14 Nov 17, 11:13:47

andys píše:
Sti2003 píše:ako myslis? tak isto je priemer uspory pri vacsich obsahoch vo vacsich cislach ako pri tomto jednolitrovom motore, ale tak asi nebude ani toto zanedbatelne cislo


nie je to ani zdaleka zanedbatelne cislo, najma nie, ak clovek najazdi vela kilometrov rocne, tiez som si myslel, ze tam ta uspora nebude nejako vysoka, ale ked si to hodim do kalkulacky, tak ti poviem, ze aj usetrenych 50€ mesacne nie je zrovna zle cislo ;-) zalezi od toho kolko fakt najazdis, tato suma, to je pri mesacnom najazde cca 1500km, ale treba si uvedomit, ze treba brat ohlad aj na cenu benzinu, LPG, prestavby, spotrebu a podobne veci ;-)


najazd si pocital riadny. ale tak ak si to preratam aj na mojich cca 800 km, mala by byt uspora dajme tomu 30€ co ako musim priznat neznie az tak moc zle

Sti2003 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 09 Mar 17, 14:38:32

Poslaťod andys » 15 Nov 17, 16:51:09

Sti2003 píše:najazd si pocital riadny. ale tak ak si to preratam aj na mojich cca 800 km, mala by byt uspora dajme tomu 30€ co ako musim priznat neznie az tak moc zle


zalezi aj od spotreby aku realne to auto ma, skus si to hodit, podla toho kolko to berie, ze na kolko by ti to vyslo, podla mna ta uspora je vhodna, nie je mala a kazde usetrene euro aspon mna teda potesi, pretoze nemam zrovna penazi nejako na rozhadzovanie a LPG je v tomto super pomocnik ani neviem a setrim :kk/
rychlost je droga

andys 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 08 Apr 17, 10:38:40

Poslaťod simullko » 16 Nov 17, 8:15:13

samoul píše:tak o velkost isto nejde, len by ma zaujimalo, co to na takom litrovom motore usetri


Len väčšina ľudí to vníma tak, že čím väčšie auto tým aj vyššia spotreba preto som to napísal :kk/
To šetrenie nie je také zanedbateľné ani pri takomto motore a najmä nie ak najazdíš mnoho kilometrov a jazdíš dlhé trasy :kk/

simullko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Registrovaný: 23 Jan 17, 16:23:41

Poslaťod blazon111 » 20 Nov 17, 11:13:02

a co je to za system, toho LPG? kde ste si ho davali montovat?

blazon111 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 07 Mar 17, 15:09:05

Poslaťod robulo » 21 Nov 17, 8:33:29

blazon111 píše:a co je to za system, toho LPG? kde ste si ho davali montovat?


mna by skor zaujimalo, ze ci je potrebne sa nejako zamerat aj na to, kde ho budu montovat, lebo ked si pozriem system Tartarini, o ktorom sa tu vyssie pisalo, tak mi vyhodi viacere servisy, ktore ho evidentne montuju a tu aspon teda u mna nastava ta otazka, ze kde je vhodne ho dat namontovat,ci aj na toto mam sustredit svoju pozornost alebo az tak nemusim :shock:

robulo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39
Registrovaný: 30 Máj 17, 15:13:24

Poslaťod blazon111 » 21 Nov 17, 16:20:46

to by som povedal, ze je este dolezitejsie ako samotny system :) mozno sa to nezda, ale samotnemu servisu by som asi venoval vacsiu dolezitost, lebo on neho priamo zavisi, ci bude dany splynovac spravne pracovat a takisto by som sa snazil si vybrat servis s kladnym pristupom k zakaznikovi - myslim nasledny servis

blazon111 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 07 Mar 17, 15:09:05

Poslaťod renne23 » 23 Nov 17, 12:16:59

blazon111 píše:to by som povedal, ze je este dolezitejsie ako samotny system :) mozno sa to nezda, ale samotnemu servisu by som asi venoval vacsiu dolezitost, lebo on neho priamo zavisi, ci bude dany splynovac spravne pracovat a takisto by som sa snazil si vybrat servis s kladnym pristupom k zakaznikovi - myslim nasledny servis


ano je pravdou, ze vsetko to jedno s druhym suvisi, je to proste tak. System a servis, kde montaz robia su dve veci, ktorym treba venovat dostatok casu, aby to rozhodnutie bolo spravne, aby neboli ziadne problemy po montazi aby vsetko sedelo ako ma aby aj to auto slo ako ma :-)

renne23 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Registrovaný: 19 Dec 14, 11:34:49

Poslaťod julibar » 27 Nov 17, 11:49:04

ano je to velmi dolezite montaz celkovo je vec, na ktoru treba brat najvacsie ohlady pretoze od tej zavisi ako bude ten system fungovat dalej, ci to bude vsetko ok ako casto potom bude potrebne navstevovat servis a podobne, ja som bral ohlady na vsetko, sam som si s tym moc pomoct nevedel, ale nastastie mi tu pomohli a otvorili oci, ze co ako by bolo najvhodnejsie robit a poviem ti, ze ja som v pohode s tym, ze som to dal robit prave Legasu a aj, ze som si zvolil prave tento system, plus super bolo to, ze ta moja fabia je hromadne schvalena, cize nejake tie peniaze sa mi aj pri tomto podarilo usetrit a nemam pocit, ze by to islo na ukon niecoho ;)

julibar 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Registrovaný: 03 Sep 15, 17:45:31

Poslaťod dragman » 28 Nov 17, 10:22:16

julibar píše:ano je to velmi dolezite montaz celkovo je vec, na ktoru treba brat najvacsie ohlady pretoze od tej zavisi ako bude ten system fungovat dalej, ci to bude vsetko ok ako casto potom bude potrebne navstevovat servis a podobne, ja som bral ohlady na vsetko, sam som si s tym moc pomoct nevedel, ale nastastie mi tu pomohli a otvorili oci, ze co ako by bolo najvhodnejsie robit a poviem ti, ze ja som v pohode s tym, ze som to dal robit prave Legasu a aj, ze som si zvolil prave tento system, plus super bolo to, ze ta moja fabia je hromadne schvalena, cize nejake tie peniaze sa mi aj pri tomto podarilo usetrit a nemam pocit, ze by to islo na ukon niecoho ;)

ked to tak citam, ako keby ti hviezdy priali, ze si mal taketo stastie. veru, treba si aj na samotne firmy davat pozor, ci robia svoju pracu kvalitne, aby si ich teoreticky nemusel navstevovat tak casto

dragman 


 
Príspevky: 19
Registrovaný: 16 Mar 17, 23:44:51

Poslaťod filo999 » 28 Nov 17, 20:19:43

No ked sa to tak vezme, oplati sa to ci uz so schvalenou fabiou alebo nie. Predsa len ako sa na aute jazdi, tak sa peniaze vratia.
Nezalezi na tom, co sa stalo, ale na tom, co bude...

filo999 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 28 Okt 15, 10:30:12

Poslaťod fastty » 30 Nov 17, 14:47:28

Jasne, ze sa to oplati s akym kolvek autom. Predsa len lpg zvacsa volia ludia, ktori najazdia trocha vacsie vzdialenosti

fastty 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 12 Aug 15, 9:55:08

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off Topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron