Skoda Fabia 3, 1.0 55kW /1.2, 81kW - 2015 – LPG iba 12€?

Poslaťod rory » 30 Nov 17, 17:11:48

Zaujala ma celá táto diskusia a ako čítam tak ozaj LPG má zmysel, ako som už raz písal, aj ja nad tým uvažujem každú chvíľu a to najmä z dôvodu, že ma nebaví neustále liať peniaze do auta, dávať ich za benzín, keď môžem platiť menej a jazdiť rovnako, myslím, že by som bol celkom blázon keby som niečo také nevyužil. Viete mi bližšie popísať ako je to celkovo s tým hromadným schválením?

rory 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 21 Sep 17, 13:36:16
Bydlisko: Leopoldov

Poslaťod onoxis » 03 Dec 17, 15:37:04

rory píše:Zaujala ma celá táto diskusia a ako čítam tak ozaj LPG má zmysel, ako som už raz písal, aj ja nad tým uvažujem každú chvíľu a to najmä z dôvodu, že ma nebaví neustále liať peniaze do auta, dávať ich za benzín, keď môžem platiť menej a jazdiť rovnako, myslím, že by som bol celkom blázon keby som niečo také nevyužil. Viete mi bližšie popísať ako je to celkovo s tým hromadným schválením?


tiez som prisiel na to, ze to ma cosi do seba, najma co sa tyka teda setrenia penazenky, keby mi kedysi niekto povedal, ze toto budem riesit, tak mu nebudem verit, ale teraz radsej usetrim nieco pri tomto, pri tankovani a investujem to potom do niecoho ineho, zbytocne nemusim jazdit za vacsie peniaze, ked je uz viacero moznosti ako to riesit rovnako efektivne a za menej :lol:

onoxis 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Registrovaný: 27 Jan 15, 13:29:49

Poslaťod julibar » 04 Dec 17, 10:35:08

ja som v tejto faze bol tiez a nie je to tak davno,
poviem ti, ze bolo najtazsie urobit to rozhodnutie, ze idem do toho potom to uz islo o nieco lahsie,
ale ma to velky zmysel najma pre teba, pre tvoju penazenku a pre tvoj ucet ;-)

julibar 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Registrovaný: 03 Sep 15, 17:45:31

Poslaťod rory » 05 Dec 17, 15:50:59

Ďakujem, len ste mi v podstate potvrdili to, čo som si myslel, ale chcel by som vedieť ako je to aj s hromadným schvalovaním, akých áut sa to týka a celkovo, že čo to znamená, viete mi to priblížiť?

rory 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 21 Sep 17, 13:36:16
Bydlisko: Leopoldov

Poslaťod misuliak » 06 Dec 17, 10:03:17

rory píše:Ďakujem, len ste mi v podstate potvrdili to, čo som si myslel, ale chcel by som vedieť ako je to aj s hromadným schvalovaním, akých áut sa to týka a celkovo, že čo to znamená, viete mi to priblížiť?

Tak tu sa tusim schvalovala fabia. Zalezi asi od firmy s akou automobilkou ma zmluvu

misuliak 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 25 Mar 17, 15:09:31

Poslaťod carburo » 06 Dec 17, 11:25:34

Su pripady kedy je prestavba hromadne schvalena, napriklad ked si vezmes system Tartarini, tak ten je hromadne schvaleny pre Skodu Fabia 3, pre 1.0 a aj 1.2 ked si do takeho auta das tento system, tak ta to vyjde lacnejsie, pretoze nemusis si riesit to ako individualnu prestavbu alebo nieco take.
Cenovo je to o dost vyhodnejie a prijatelnejsie ;-)

carburo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 21 Mar 17, 11:43:10

Poslaťod simullko » 07 Dec 17, 10:23:58

Myslím, že carburo ti to vysvetlil dostatočne. Ušetríš v podstate nejaké tie peniaze už aj pri samotnej prestavbe, čo si myslím, že nie je na škodu, lebo to zrovna nie je málo peňazí a myslím, že budeš súhlasiť so mnou, že peniaze vieš aj efektívnejšie využiť ;-)

simullko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Registrovaný: 23 Jan 17, 16:23:41

Poslaťod rory » 11 Dec 17, 11:36:10

Čiže cenovo potom len tých 12€ áno? A keby išlo o individuálnu prestavbu tak tam by sme sa bavili približne o akej sume?
Aby som mal pedstavu koľko sa dá ušetriť?

rory 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 21 Sep 17, 13:36:16
Bydlisko: Leopoldov

Poslaťod carburo » 12 Dec 17, 15:20:21

rory píše:Čiže cenovo potom len tých 12€ áno? A keby išlo o individuálnu prestavbu tak tam by sme sa bavili približne o akej sume?
Aby som mal pedstavu koľko sa dá ušetriť?


Ano pri hromadnom schvaleni je to 12, to je za dva kolky v podstate ;-) potom moze byt aj retrofit aj individualna prestavba pri retrofite je to o nieco lacnejsie ako pri individualnej, tam to robi sa mi vidi, ze okolo 62 a individualna je cca 240, ale bude asi lepsie, ked si to pozries priamo pri nejakom servise, http://www.legasauto.sk/montaz-lpg/mont ... -preukazu/ posielam ti tento servis, lebo tam sestrine auto robili nedavno a toto iste sme pozerali a je to tam vsetko vypisane, co sa tyka cien a aj ako treba postupovat, co vsetko vybavit, lebo aj to je dolezite aby si vedel na koho sa obratit, komu co zaniest, kto ti co nachysta spravi a pod.

carburo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 21 Mar 17, 11:43:10

Poslaťod mourto » 12 Dec 17, 15:24:03

takže vedia dobre poradiť, aj keď má človek veľké množstvo otázok? lebo na vlastnej koži som pocítil, že nie u každého je to tak

mourto 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 24 Feb 17, 13:04:53

Poslaťod carburo » 13 Dec 17, 8:49:36

mourto píše:takže vedia dobre poradiť, aj keď má človek veľké množstvo otázok? lebo na vlastnej koži som pocítil, že nie u každého je to tak


Vedia, vedia predsa len je to servis, kde s LPG robia uz nejaky ten cas takze maju aj prax a aj skusenosti, takze ti vedia poradit so vsetkym, co ta bude zaujimat ci uz ohladne samotneho chodu systemu alebo jeho starostlivosti. Suhlasim s tebou, ze to nie je vsade tak, ale tak to je vec, s ktorou nic proste nespravis chapes :roll:

carburo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 21 Mar 17, 11:43:10

Poslaťod takos » 13 Dec 17, 13:15:50

ja by som sa chcel spýtať nato, ako dlho vlastne tento celý proces trvá

takos 


 
Príspevky: 24
Registrovaný: 20 Feb 17, 14:44:39

Poslaťod benzinak » 13 Dec 17, 15:11:05

takos píše:ja by som sa chcel spýtať nato, ako dlho vlastne tento celý proces trvá

Ako to myslíš, montáž, či?

benzinak 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 15 Mar 17, 19:11:05

Poslaťod dragman » 13 Dec 17, 16:13:33

benzinak píše:
takos píše:ja by som sa chcel spýtať nato, ako dlho vlastne tento celý proces trvá

Ako to myslíš, montáž, či?

to by inak celkom zaujimalo aj mna, ci sa to da vobec spravit aj tak, ze by to vsetko za mna vybavila samotna firma

dragman 


 
Príspevky: 19
Registrovaný: 16 Mar 17, 23:44:51

Poslaťod julibar » 14 Dec 17, 9:42:23

takos píše:ja by som sa chcel spýtať nato, ako dlho vlastne tento celý proces trvá


ako to myslis, ze proces? mas na mysli kym ti namontuju v servise LPG system do auta? to zalezi aj od toho ake je to auto, pri niektorych den pri niektorych dva co sa tyka procesu, ze kym si vyberies servis, system, tak to je individualne podla toho ci mas nejake znalosti dake info o tychto veciach alebo vobec nie ;-)

julibar 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Registrovaný: 03 Sep 15, 17:45:31

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off Topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron