Skoda Fabia 3, 1.0 55kW /1.2, 81kW - 2015 – LPG iba 12€?

Poslaťod majlan » 12 Júl 17, 14:26:59

zarolo píše:to su pekne usetrene peniaze ale asi aj dost kilometrov s nimi nabeha nie? aky mu vychadza na tych autach cca rocny kilometrovy najazd? musi to byt o dost viac ako klasicke auta na bezne uzivanie nie?
mna by zaujimalo to ci sa do toho oplati ist aj pouzivatelom auta normalne len tak pre pracovne a rodinne potreby


nie je to tak, že by sa oplatilo dávať len nejaké firemné autá alebo tak na LPG, dnes už aj bežný užívateľ auta, ako napríklad aj ja má možnosť si dať prestavať auto na LPG lebo tiež vieš na ňom dostatok kilometrov nabehať, ja chodím na aute dennodenne, ako som ho dal prestavať a že už jazdím za lacnejšie, za menšie peniaze, tak som sa začal vyvážať ešte viac, kedysi som zglošil, radšej som chodil na pešo, ale teraz keď má auto stojí o dosť menej, tak prečo to nevyužiť

majlan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 20 Máj 17, 15:19:09

Poslaťod zarolo » 13 Júl 17, 8:38:48

staci 20-30tisic kilometrov aby sa mi to vratilo? myslel som, ze bude potrebne mat aspon raz taky velky najazd, ale asi som sa zbytocne obaval, takze to by som nemusel mat ani ja problem, keby som moje auto chcel dat prerobit na LPG, lebo tych 20tisic mam minimalne, uz niekedy to aj viac je, ked chodime na dovolenky a podobne, pouvazujem nad tym, co je taka normalna cena za prestavbu auta na LPG?

zarolo 


 
Príspevky: 34
Registrovaný: 29 Mar 17, 12:59:40

Poslaťod babcan » 17 Júl 17, 12:12:25

zarolo píše:staci 20-30tisic kilometrov aby sa mi to vratilo? myslel som, ze bude potrebne mat aspon raz taky velky najazd, ale asi som sa zbytocne obaval, takze to by som nemusel mat ani ja problem, keby som moje auto chcel dat prerobit na LPG, lebo tych 20tisic mam minimalne, uz niekedy to aj viac je, ked chodime na dovolenky a podobne, pouvazujem nad tym, co je taka normalna cena za prestavbu auta na LPG?


Tolko priblizne aj ja najazdim rocne, niekedy aj tych 25 tis. a uplne bez problemov. Ale neviem, ci je to celkom dobry napad, pocul som uz nieco take, ze LPG by mal aj setrit nejakym sposobom aj auto ako take, respektive motor a asi aj ovzdusie, ale nie som presvedceny o tom, ze by to mala byt pravda, neviete mi povedat ako to je aj v tomto smere? Neskodi nejako ten system LPG samotnemu motoru a auto ako takemu?
Lebo to by som si dost dobre rozmyslel, ci by som do niecoho takehoto potom isiel.

babcan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 22 Máj 17, 10:56:05

Poslaťod carburo » 18 Júl 17, 13:48:58

babcan píše:Tolko priblizne aj ja najazdim rocne, niekedy aj tych 25 tis. a uplne bez problemov. Ale neviem, ci je to celkom dobry napad, pocul som uz nieco take, ze LPG by mal aj setrit nejakym sposobom aj auto ako take, respektive motor a asi aj ovzdusie, ale nie som presvedceny o tom, ze by to mala byt pravda, neviete mi povedat ako to je aj v tomto smere? Neskodi nejako ten system LPG samotnemu motoru a auto ako takemu?
Lebo to by som si dost dobre rozmyslel, ci by som do niecoho takehoto potom isiel.


V tom pripade neviem preco nad vhodnostou LPG este uvazujes, najma neviem, ked vidim aky mas najazd rocny. Aj moja segra ma fabiu a teraz sa chysta, ze pojde do prestavby. Zatial to pouzivala sice len ako vozitko, ze deti, do skoly, do skolky, ale teraz uz zacala pred dvomi mesiacmi pracovat a hovori, ze jej je az luto kolko penazi za kazdym na pumpe necha. A este ako casto tankovat chodi, tak tiez sme spolu preberali, ze ci by malo zmysel ist do LPG, myslim, ze ked si je clovek vedomy toho ako jazdi casto a podobne veci a je si vedomy aj toho, ze ta uspora sa skor ci neskor vrati tak tam nie je nad cim polemizovat. Preco by mal skodit? Praveze LPG by som povedal, ze motor setri.

carburo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 21 Mar 17, 11:43:10

Poslaťod lajk77 » 19 Júl 17, 8:59:33

hromadne schvalenie systemu myslim ze toto by bola skoda nevyuzit zena ma fabiu III konkretne 55kW taktiez uz som to bol riesit ze by som jej ho dal prerobit na plyn aby zbytocne neminala kopu penazi len tak pretoze chceme aj dom dostavat a kazda usetrena koruna nam bude dobra si myslim preto som si zistoval ze ako by to bolo najvhodnejsie riesit a prisiel som ze toto by bola jedna z moznosti kde by sme mohli usetrit a LPG podla toho co som si zistoval by mal aj viac setrit aj samotne auto taktiez motor ale aj zivotne prostredie a to beriem ako fajn benefit este k tomu financnemu setreniu takze my sme sa dohodli ze dame jej do auta namontovat Tartarini len este by som chcel zavolat do Legasu kde tento system montuju ze kedy by sme sa vedeli dohodnut na nejakom termine ze by sme do toho isli aby co najskor sme to mali za sebou a mohli setrit

lajk77 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 27 Mar 17, 9:32:47

Poslaťod majlan » 20 Júl 17, 17:52:04

lajk77 píše:hromadne schvalenie systemu myslim ze toto by bola skoda nevyuzit zena ma fabiu III konkretne 55kW taktiez uz som to bol riesit ze by som jej ho dal prerobit na plyn aby zbytocne neminala kopu penazi len tak pretoze chceme aj dom dostavat a kazda usetrena koruna nam bude dobra si myslim preto som si zistoval ze ako by to bolo najvhodnejsie riesit a prisiel som ze toto by bola jedna z moznosti kde by sme mohli usetrit a LPG podla toho co som si zistoval by mal aj viac setrit aj samotne auto taktiez motor ale aj zivotne prostredie a to beriem ako fajn benefit este k tomu financnemu setreniu takze my sme sa dohodli ze dame jej do auta namontovat Tartarini len este by som chcel zavolat do Legasu kde tento system montuju ze kedy by sme sa vedeli dohodnut na nejakom termine ze by sme do toho isli aby co najskor sme to mali za sebou a mohli setrit


v dnešnej dobe sa každému podľa mňa oplatí hľadať možností ako šetriť, samozrejme, že bude každá koruna dobrá, v tom servise, kde sa chceš informovať, tak ja som tam dával auto prestavovať a myslím, že som urobil dobre, že som sa na nich obrátil, keď sú výhradnými dovozcami tohto systému pre Slovensko, tak to tiež o niečom svedčí, oni skôr budú vedieť ako riešiť ak by vznikli náhodou nejaké problémy alebo niečo podobné, podľa mňa tieto veci je lepšie riešiť takto cez dovozcov ;)

majlan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 20 Máj 17, 15:19:09

Poslaťod jojomix » 21 Júl 17, 9:49:30

pri takejto prestavbe, pri LPG ide o to aby si clovek uvedomil, ze to nie je cokolada, ktoru ked si kupim aj najlacnejsiu a nepozriem priklad na zlozenie, tak sa absolutne nic nedeje, pri prestavbe treba dbat na mnohe veci a neriadit sa cenou. Taktiez mam tento taliansky system a sice este to nie je desat rokov, co ho mam je to menej, ale myslim, ze dobre rozhodnutie som spravil, ze som do toho isiel a este ked je takato moznost, ze je system hromadne schvaleny takto pre auto, tak by som nad tym asi ani moc nedumal

jojomix 


 
Príspevky: 51
Registrovaný: 05 Dec 14, 9:38:46

Poslaťod max1 » 24 Júl 17, 10:58:51

lajk77 píše:hromadne schvalenie systemu myslim ze toto by bola skoda nevyuzit zena ma fabiu III konkretne 55kW taktiez uz som to bol riesit ze by som jej ho dal prerobit na plyn aby zbytocne neminala kopu penazi len tak pretoze chceme aj dom dostavat a kazda usetrena koruna nam bude dobra si myslim preto som si zistoval ze ako by to bolo najvhodnejsie riesit a prisiel som ze toto by bola jedna z moznosti kde by sme mohli usetrit a LPG podla toho co som si zistoval by mal aj viac setrit aj samotne auto taktiez motor ale aj zivotne prostredie a to beriem ako fajn benefit este k tomu financnemu setreniu takze my sme sa dohodli ze dame jej do auta namontovat Tartarini len este by som chcel zavolat do Legasu kde tento system montuju ze kedy by sme sa vedeli dohodnut na nejakom termine ze by sme do toho isli aby co najskor sme to mali za sebou a mohli setrit


cim skor tym lepsie, toto su veci, ktore nejako nema zmysel odkladat, najma nie, ak clovek chce aby sa mu tie peniaze vratili co najskor, taktiez je fajn, ze mozes vyuzit hromadne schvalenie, na tom sa tiez da pekne usetrit, kedze platis tym padom len 12 eciek a nie viac, aj to moze cloveku pomoct niekedy, nie? ;) daj potom vediet, ked sa niekam posunies, ci pojdes do toho tam alebo ci si to zacal riesit dako inak

max1 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 02 Dec 14, 15:20:14

Poslaťod lajk77 » 26 Júl 17, 9:23:44

to dufam ze budes mat pravdu ze cez dovozcov je lepsie to riesit ja som sa tak rozhodol tak dufam ze to bude dobre spravene no samozrejme ze dam vediet potrebujem to mat na poriadku co najskor kedze ma celkom aj cas tlaci aby som vsetko stihol kym zas odidem na nejaky cas mimo slovenska tak nech to je vsetko tip top ono niekomu sa to moze stat ze je tam maly rozdiel v tej cene ale mne sa to zda dost aj tie eura vedia dobre posluzit ;)

lajk77 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 27 Mar 17, 9:32:47

Poslaťod majlan » 28 Júl 17, 8:37:05

lajk77 píše:to dufam ze budes mat pravdu ze cez dovozcov je lepsie to riesit ja som sa tak rozhodol tak dufam ze to bude dobre spravene no samozrejme ze dam vediet potrebujem to mat na poriadku co najskor kedze ma celkom aj cas tlaci aby som vsetko stihol kym zas odidem na nejaky cas mimo slovenska tak nech to je vsetko tip top ono niekomu sa to moze stat ze je tam maly rozdiel v tej cene ale mne sa to zda dost aj tie eura vedia dobre posluzit ;)


ja som to taktiež cez nich riešil, preto si myslím, že si sa dobre rozhodol, myslím si, že oni ako dovozcovia systému vedia o tom systéme najviac, aj o jeho montáži, taktiež fungovaní a aj keby nastal nejaký problém, tak myslím, že najskôr by to vedeli riešiť, takisto aj čo sa týka náhradných dielov, ja som sa na toto pozeral z tejto stránky, že to má veľa výhod, preto som sa rozhodol, že do toho pôjdem priamo v tom servise a uvidíme, neviem akoby to bolo inde som bol rád, že sme sa vedeli dohodnúť, že sme vedeli nájsť termín kedy to spraviť a všetky veci ;)

majlan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 20 Máj 17, 15:19:09

Poslaťod julibar » 31 Júl 17, 10:46:25

vdaka za komentare, ktore ste tu popisali, pomohli mi dozvediet sa viac, aby som vedel urobit nejaky ten konecny verdikt ako vidim, nie som sam, co riesit tieto veci,
co ma celkom aj potesilo, ze nie som sam, co este toho mnoho nevie, no som rad, ze som sa posunul dalej nakontaktoval som sa na servis, kde by som chcel aby mi prestavbu na LPG urobili,
uz mam aj termin a vyzera to dobre, uz to vidim, ze od septembra budem moct plachtit na plyne, aspon teda dufam, ze nebudem musiet riesit ziadne problemy :P
dlho mi trvalo, kym som dosiel k takemuto rozhodnutiu, ale ked chcem setrit, tak musim zacat konat :mrgreen:

julibar 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Registrovaný: 03 Sep 15, 17:45:31

Poslaťod majlan » 01 Aug 17, 15:14:06

julibar píše:vdaka za komentare, ktore ste tu popisali, pomohli mi dozvediet sa viac, aby som vedel urobit nejaky ten konecny verdikt ako vidim, nie som sam, co riesit tieto veci,
co ma celkom aj potesilo, ze nie som sam, co este toho mnoho nevie, no som rad, ze som sa posunul dalej nakontaktoval som sa na servis, kde by som chcel aby mi prestavbu na LPG urobili,
uz mam aj termin a vyzera to dobre, uz to vidim, ze od septembra budem moct plachtit na plyne, aspon teda dufam, ze nebudem musiet riesit ziadne problemy :P
dlho mi trvalo, kym som dosiel k takemuto rozhodnutiu, ale ked chcem setrit, tak musim zacat konat :mrgreen:


je to iné, keď už to má človek za sebou, tak vie toho omnoho viac ako na začiatku a niektorí ľudia práve toto potrebujú, škoda, že mne takéto veci nemal kto povedať, možno by som mal v istých veciach skôr jasnejšie a celé by to prebehlo rýchlejšie, ale som rád, že ja to už mám za sebou a že šetrenie mi zatiaľ vychádza tak ako som si predstavoval, snáď aj v tvojom prípade to pôjde dobre a niekam ďalej sa posunieš ;)

majlan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 20 Máj 17, 15:19:09

Poslaťod onoxis » 02 Aug 17, 9:17:22

ako casto su potrebne nejake tie prehliadky auta alebo akoby som to mal nazvat po samotnej montazi plynu? predsa len je to zasah do auta tak bude treba nejako pravidelne to auto servisovat nie? alebo ako sa riesia tieto veci? je potrebna napriklad z mojej strany ako pouzivatela auta aj nejaka specialna starostlivost o auto alebo nie? :?
ci treba sledovat aj nejake ine veci ako vodu v ostrekovacoch a podobne, ci pri tom plyne mam na nieco aj ja davat pozor

onoxis 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Registrovaný: 27 Jan 15, 13:29:49

Poslaťod renne23 » 21 Aug 17, 12:10:54

onoxis píše:ako casto su potrebne nejake tie prehliadky auta alebo akoby som to mal nazvat po samotnej montazi plynu? predsa len je to zasah do auta tak bude treba nejako pravidelne to auto servisovat nie? alebo ako sa riesia tieto veci? je potrebna napriklad z mojej strany ako pouzivatela auta aj nejaka specialna starostlivost o auto alebo nie? :?
ci treba sledovat aj nejake ine veci ako vodu v ostrekovacoch a podobne, ci pri tom plyne mam na nieco aj ja davat pozor


servisovat to auto treba ako aj kazde ine, avsak ono po prestavbe ti presne v servise povedia, ze kedy by si mal prist a preco, je potrebne ist tam nejaku dobu po prestavbe z dovodu, ze ten system plynovy, tam musi akoby sadnut a potom sa vsetko doladi podla toho ako sadol, aby bolo vsetko ok ako ma byt. Nenazval by som to nejako, ze specialna starostlivost o auto, skor by som povedal, ze ide len o to dat tomu autu to co potrebuje. Hlavne si treba uvedomit, ze netreba potom zanedbavat benzinovu cast auta, motora ;)

renne23 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Registrovaný: 19 Dec 14, 11:34:49

Poslaťod julibar » 23 Aug 17, 8:34:41

uz sa mi blizi ten den, ked pojdem zaniest auto do Legasu na prestavbu, som rad, ze termin na ktorom sme sa povodne dohodli plati, ze nenastali nejake zmeny,
mam rad, ked sa na niecom dohodnem a to aj plati, lebo uz som sa stretol s kadejakym pristupom v zivote a odkladanie dolezitych veci ma akoze vie dostat celkom
do vyvrtky, ocakavam, ze za nejaky den by som mohol byt auto hotove, dohodli sme sa, ze na ten cas si vezmem auto od nich, co som rad, ze mozem vyuzit takuto moznost
a nemusim byt bez

julibar 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Registrovaný: 03 Sep 15, 17:45:31

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off Topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron