Skoda Fabia 3, 1.0 55kW /1.2, 81kW - 2015 – LPG iba 12€?

Poslaťod robulo » 19 Apr 18, 7:03:35

ked servis odporuci nejake pumpy tak sa riadite len tym alebo skusate aj take, o ktorych vam nehovorili? mna by zaujimalo, ze ci sa moze prejavit napriklad daky problem uz ked by som len raz niekde natankoval nekvalitny plyn, ci to auto to hned nejako zacne pocitovat a prejavi sa to ako nejaky problem :o

robulo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39
Registrovaný: 30 Máj 17, 15:13:24

Poslaťod samoul » 20 Apr 18, 8:17:38

robulo píše:ked servis odporuci nejake pumpy tak sa riadite len tym alebo skusate aj take, o ktorych vam nehovorili? mna by zaujimalo, ze ci sa moze prejavit napriklad daky problem uz ked by som len raz niekde natankoval nekvalitny plyn, ci to auto to hned nejako zacne pocitovat a prejavi sa to ako nejaky problem :o

to je dost mozne, myslim, ze na spotrebe najskor

samoul 


 
Príspevky: 35
Registrovaný: 30 Sep 15, 9:32:47

Poslaťod renne23 » 20 Apr 18, 9:56:27

filo999 píše:
julibar píše:nevidis co tankujes, to je pravdou, ale pri vacsich takych pumpach, mas aspon aku taku istotu, ze bude ten plyn kvalitnejsi, aspon z mojej skusenosti si to dovolim tvrdit, pre mensich cerpackach nemas taku istotu, ci ten plyn nie je este s niecim, ci nie je nekvalitny a pod., za mna sa neoplati vyberat si pumpy len podla cien ;-)

to isto nie, ono sa kludne moze stat aj to, ze pokial bude plyn nekvalitny, auto moze mat samotnu spotrebu aj vyssiu, ako keby jazdilo na kvalitnejsi plyn :D


s tymto som sa ja osobne teda nestretol, ze by to malo vyssiu spotrebu pri nekvalitnom plyne.
Alebo predsa len kvalitku kupujem :-D Ale co sa tyka tej zvysene spotreby, co som si zistoval, tak moze byt problem niekde inde, ked je zvysena spotreba tak je dobre dat cely system skontrolovat, ci vsetko je ako ma byt.

renne23 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Registrovaný: 19 Dec 14, 11:34:49

Poslaťod robulo » 25 Apr 18, 10:29:21

samoul píše:to je dost mozne, myslim, ze na spotrebe najskor


nechapem to ako to myslis s tou spotrebou, preco by sa mala zmenit pri nekvalitnom plyne, ja som skor myslel, ze ci sa to aj na systeme nejako neprejavi, ze by nieco skor odislo nejake filtre alebo cosi take :shock:

robulo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39
Registrovaný: 30 Máj 17, 15:13:24

Poslaťod andys » 27 Apr 18, 9:32:12

najskor sa to moze prejavit na plynovych filtroch na tom ako budu zanesene, cize ja toto by som neriskoval, preto je fajn sa v servise informovat kde tankovat, napriklad mne v Legase poradili, ze kde by bolo vhodne tankovat a keby by bolo vhodne aj prist na menenie filtrov a podobnych veci, takze myslim, ze ked o tomto cloveka servis informuje, tak by nemali nastat nejake problemy, prave naopak ;-)
rychlost je droga

andys 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 08 Apr 17, 10:38:40

Poslaťod fastty » 27 Apr 18, 13:53:13

keď sa to tak vezme, to čo by si ušetril napríklad na lacnejšom plyne sa ti aj tak nakoniec spočíta na výmene tých filtrov, takž radšej asi nie

fastty 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 12 Aug 15, 9:55:08

Poslaťod komar » 02 Máj 18, 9:49:34

v com je Fabia ina v tomto smere, ze len 12€? Necital som celu diskusiu, mozno preto celkom tomu nerozumiem, ale bol by som vdacny keby ste mi to priblizili, kedze tento typ auta u nas doma v garazi parkuje :-D

komar 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 05 Dec 14, 15:20:04

Poslaťod majlan » 03 Máj 18, 14:24:29

komar píše:v com je Fabia ina v tomto smere, ze len 12€? Necital som celu diskusiu, mozno preto celkom tomu nerozumiem, ale bol by som vdacny keby ste mi to priblizili, kedze tento typ auta u nas doma v garazi parkuje :-D


v čom je iná? v tom, že je hromadne schválené toto auto, pre istý taliansky systém, tým pádom to vychádza lacnejšie ako keby si do toho auta chcel dať nejaký iný systém alebo do iného auta tam sú tie ceny iné, vyššie a takto je to podľa mňa výhodné aj cenovo a aj taliansky systém je kvalitný, čiže má zmysel do toho ísť :-)

majlan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 20 Máj 17, 15:19:09

Poslaťod benzinak » 04 Máj 18, 13:12:54

Pre iné autá sa vôbec nedá takéto schvaľovanie vybaviť? Od čoho toto závisí?

benzinak 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 15 Mar 17, 19:11:05

Poslaťod julibar » 08 Máj 18, 7:40:28

toto ty ovplyvnit nevies nijako, bud je dany LPG system hromadne schvaleny pre nejake typy aut alebo nie, proste to si musis zistit, ovplyvnit to nevies, tak ako aj ja, najskor som si pozistoval moznosti, az som sa dostal k tomu, ze je system, ktory je hromadne schvaleny pre moje auto, cize sa mi podari aj nejaku tu korunu usetrit uz pri prestavbe ako takej

julibar 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Registrovaný: 03 Sep 15, 17:45:31

Poslaťod majlan » 28 Máj 18, 12:43:53

čo sa týka hromadného schválenia tak sú typy áut, pre ktoré je nejaký ten LPG systém schválený, to je proste tak, proste dané, čiže ty máš možnosť akurát tak si vybrať systém aký chceš ;)

majlan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 20 Máj 17, 15:19:09

Poslaťod krako » 01 Jún 18, 7:28:49

to čo tu zaznelo, s tým súhlasím, ja som si kupoval fabiu 1.0 55kW, kupoval som si ju preto lebo mi to prišlo ako šikovné auto, nie je nejaké extra veľké ani malé a presne niečo také som hľadal, keď som ju išiel kupovať, tak o tom, že by som ju dal prestavať na LPG som ani len ešte nechyroval, až pár mesiacov na to, jak som ju už mal mi švagor spomenul, že videl niekde, že hromadne schvalovanie, tak som si začal o tom zisťovať viac, predsa len ušetriť nejaké peníze nikdy neni zlé a to ma napokon aj priviedlo do Legasu, keďže montujú systém, pre ktorý platí hromadné schválenie pre moje auto a tiež sú jeho dovozcami ;)

krako 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 19 Sep 17, 10:16:17
Bydlisko: Dunajská Streda

Poslaťod renne23 » 04 Jún 18, 9:10:46

ale to tiez, co clovek to ine zmyslanie, niekto uz pri kupe mysli na to, ze ako usetrit aj pri beznych jazdach, na dlhe trasy a podobne veci, ale myslim, ze vacsina si to berie ako ty. Podla mna by to tak v podstate aj malo byt ak clovek chce byt v poho, stotozneny s tym svojim rozhodnutim ;)

renne23 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Registrovaný: 19 Dec 14, 11:34:49

Poslaťod komar » 05 Jún 18, 8:20:51

aha jasne, ten taliansky syystem, o ktorom si mi pisal je spolahlivy, ked je hromadne schvaleny? Nebolo by lepsie keby som si radsej zaplatil viac a dal nejaky iny system? Nevyznam sa v tom preto budem rad, ak mi poradis :-D

komar 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 05 Dec 14, 15:20:04

Poslaťod rolokaz » 11 Jún 18, 11:21:43

komar píše:aha jasne, ten taliansky syystem, o ktorom si mi pisal je spolahlivy, ked je hromadne schvaleny? Nebolo by lepsie keby som si radsej zaplatil viac a dal nejaky iny system? Nevyznam sa v tom preto budem rad, ak mi poradis :-D

ak je hromadne schvaleny, tak asi bude aj kvalitny nie? neviem si predstavit, ze by takto schvalovali nieco, co nefunguje

rolokaz 


 
Príspevky: 26
Registrovaný: 28 Feb 17, 13:32:40

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off Topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron