Skoda Fabia 3, 1.0 55kW /1.2, 81kW - 2015 – LPG iba 12€?

Poslaťod misuliak » 03 Apr 18, 15:57:32

powerman píše:Nelutujem to, nevidim ani dovod preco by som to mal lutovat.
Predsa len je to vec, ktora mi ulahcuje a povedal by som aj sprijemnuje zivot, kedze mi nejake tie peniaze setri.
A to odcenim ja teda za kazdych okolnosti :-D :-D

To rad pocujem. Nie je to len tak sa do takej prestavby pustit, takze pocut, ze si rad, ze si presiel na lpg je super

misuliak 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 25 Mar 17, 15:09:31

Poslaťod babcan » 04 Apr 18, 10:14:54

Je lepsie pocut skusenost od niekoho, kto na LPG uz nejaky cas jazdi, kto ma skusenosti uz aj s tankovanim, so servisom, s prestavbou ako takou a to ti aspon poskytne taky iny pohlad na tieto veci.
8-)

babcan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 22 Máj 17, 10:56:05

Poslaťod rosemboom » 04 Apr 18, 18:48:09

ked ste o tom zacali, kde je dobre tankovat plyn. je treba si na cerpacky davat pozor? a este jedna otazka, kolko benzinu by som mal mat v nadrzi staci polka, ci musi byt do plna?

rosemboom 


 
Príspevky: 28
Registrovaný: 22 Feb 17, 14:55:17

Poslaťod Ondrej » 05 Apr 18, 11:55:28

benzinak píše:Ak sa smiem spytat, je to otazka hlavne pre tych, ktori uz nejaky ten cas lpg maju. Aj mate zratanu ako taku usporu na palive? Viem, ze to zavisi aj od toho, kolko clovek najazdi, no aspon len tak od oka


Kazdy majitel to skusil ratat, su rozne sposoby, niektore viac vysnivane, niektore menej... Aby to neskresloval benzin na prve km/starty, najlepsie mi prislo urcit si navysenie spotreby pri rovnakej trase s benzinom a s LPG (podla merani som dal aj s rezervou +20%) a potom uz len pocitat odjazdene litre LPG. Priklad: ak odjazdim +120 litrov LPG za 0,6EUR, tak bez montaze by som mal +100 litrov benzinu za 1,3EUR. Sledoval som to poriadne len prvych 5 mesiacov pouzivana a odjazdil som cca 700 litrov plynu = pri vtedajsich cenach usetrenych asi 330EUR na palive. Najazdy mavam stale podobne (20000/rok), takze za necele 4 roky mam odhadom usetrenych okolo 2900EUR a cena celej montaze bola do 1000EUR, 1 vymena filtrov+kontrola+priplatok za LPG pri EK mozno dokopy 50EUR.

Pocitane pre Ceed SW (ED) 1.6.

Ondrej 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 21 Nov 10, 3:06:23
Bydlisko: Trstená

Poslaťod vovalac » 05 Apr 18, 13:14:20

rosemboom píše:ked ste o tom zacali, kde je dobre tankovat plyn. je treba si na cerpacky davat pozor? a este jedna otazka, kolko benzinu by som mal mat v nadrzi staci polka, ci musi byt do plna?


kde je dobre tankovať plyn? predsa tam kde ho predávajú :lol: :lol: :lol:
ale viem pýtal si sa asi konkrétnejšie, tak v servise ti väčšinou odporučia pumpy, s ktorými majú skúsenosti, že mávajú dobre LPG, kvalitné, že sa nemusí báť tankvoať, ale osobne som skôr za väčšie pumpy, čerpacie stanice ;)

vovalac 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 25 Júl 17, 18:57:39
Bydlisko: Komárno

Poslaťod filo999 » 05 Apr 18, 14:53:58

Vidite a mna toto zatial nenapadlo... Teda ci je nejaky rozdiel v tankovanom plyne. Moze nejak nekvalitny plyn uskodit splynovacu?
Nezalezi na tom, co sa stalo, ale na tom, co bude...

filo999 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 28 Okt 15, 10:30:12

Poslaťod babcan » 09 Apr 18, 7:27:14

Kvalita tankovaneho plynu ma vplyv na viacere veci. Viacere casti systemu, cize je dobre si vyberat pumpy, kde mas ako taku istotu, ze bude kvalitny, cize aj ked ides tankovat plyn tak nie je podla mna uplne najlepsie volit si pumpu, kde je cena LPG najnizsia ;-)

babcan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 22 Máj 17, 10:56:05

Poslaťod babcan » 09 Apr 18, 7:27:14

Kvalita tankovaneho plynu ma vplyv na viacere veci. Viacere casti systemu, cize je dobre si vyberat pumpy, kde mas ako taku istotu, ze bude kvalitny, cize aj ked ides tankovat plyn tak nie je podla mna uplne najlepsie volit si pumpu, kde je cena LPG najnizsia ;-)

babcan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 22 Máj 17, 10:56:05

Poslaťod takos » 09 Apr 18, 13:06:52

babcan píše:Kvalita tankovaneho plynu ma vplyv na viacere veci. Viacere casti systemu, cize je dobre si vyberat pumpy, kde mas ako taku istotu, ze bude kvalitny, cize aj ked ides tankovat plyn tak nie je podla mna uplne najlepsie volit si pumpu, kde je cena LPG najnizsia ;-)

aj Slovnaftka má plyn?

takos 


 
Príspevky: 24
Registrovaný: 20 Feb 17, 14:44:39

Poslaťod vovalac » 10 Apr 18, 12:35:57

filo999 píše:Vidite a mna toto zatial nenapadlo... Teda ci je nejaky rozdiel v tankovanom plyne. Moze nejak nekvalitny plyn uskodit splynovacu?


nekvalitný plyn ovplyvňuje napríklad aj časové intervaly pri výmene plynových filtrov, keď sa tankuje nekvalitný plyn, tak ten interval bude kratší, napríklad bežne sa odporúča cca každých 15000km ich meniť, ale ak sa tankuje nekvalitný, tak výmena môže byť potrebná už po 10000km,
z tohto pohľadu sa podľa mňa neoplatí na tankovanom plyne šetriť ;)

vovalac 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 25 Júl 17, 18:57:39
Bydlisko: Komárno

Poslaťod janosik93 » 11 Apr 18, 8:17:40

no keď ty nevidíš, čo taknuješ
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod rolokaz » 11 Apr 18, 14:52:35

janosik93 píše:no keď ty nevidíš, čo taknuješ

vsak to. toto sa podla mna neda nijak ovplyvnit

rolokaz 


 
Príspevky: 26
Registrovaný: 28 Feb 17, 13:32:40

Poslaťod benzinak » 17 Apr 18, 14:42:08

rolokaz píše:
janosik93 píše:no keď ty nevidíš, čo taknuješ

vsak to. toto sa podla mna neda nijak ovplyvnit

Možno je to cítiť na chode motora, môže kašľať :D

benzinak 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 15 Mar 17, 19:11:05

Poslaťod julibar » 18 Apr 18, 9:44:08

nevidis co tankujes, to je pravdou, ale pri vacsich takych pumpach, mas aspon aku taku istotu, ze bude ten plyn kvalitnejsi, aspon z mojej skusenosti si to dovolim tvrdit, pre mensich cerpackach nemas taku istotu, ci ten plyn nie je este s niecim, ci nie je nekvalitny a pod., za mna sa neoplati vyberat si pumpy len podla cien ;-)

julibar 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Registrovaný: 03 Sep 15, 17:45:31

Poslaťod filo999 » 18 Apr 18, 14:49:34

julibar píše:nevidis co tankujes, to je pravdou, ale pri vacsich takych pumpach, mas aspon aku taku istotu, ze bude ten plyn kvalitnejsi, aspon z mojej skusenosti si to dovolim tvrdit, pre mensich cerpackach nemas taku istotu, ci ten plyn nie je este s niecim, ci nie je nekvalitny a pod., za mna sa neoplati vyberat si pumpy len podla cien ;-)

to isto nie, ono sa kludne moze stat aj to, ze pokial bude plyn nekvalitny, auto moze mat samotnu spotrebu aj vyssiu, ako keby jazdilo na kvalitnejsi plyn :D
Nezalezi na tom, co sa stalo, ale na tom, co bude...

filo999 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 28 Okt 15, 10:30:12

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off Topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron