autofolie

Poslaťod JTDchip » 05 Nov 10, 17:31:32

Mate nekdo zkusenosti s foliema pres lak? napr. firma:
http://www.tass.cz/page/2371.tuningove- ... samolepky/
Ja mam lak v hodne spatnem stavu a lemy blatniku mi zacaly korodovat a nemuzu si dovolit lakovat,protoze mam preletovou metalizu a kazdy lakyrnik to chce strikat jako cely dil ,takze bych musel udleat kvuli 2 cm celolak za nejakych 30 tis. Premyslel sem ze osetrim mista kde se koroze vykytuje a pak to olepim do nejakeho tvaru paskou a bnatru bile a nebo cerne , stribrne. ted em ale napadlo ze by se to proste osetrilo a vybrala nejaka folie co by sla k me barve a stylove by se to prelepilo. Miska dke se loupe lak se prelepy a to ze to tam zacen za 2 roky zase hnit aspon nebude videt.
Ale nemam hlavu na vymysleni barev a tvaru.Neni mezi vama nekdo sikovny ,kdo by dokazal neco vymyslet a navrhnout. Neco jednoduche.
slo by vlastne o cely obvod auta. Blatniky,prahy a kousek predku kapoty, ktera je opryskana od kaminku.
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod janosik93 » 06 Nov 10, 0:42:24

Štetcový prístrek a ideš :-) Ale nie, srandičky... ale tie folie čo spomínaš som niekde už videl.
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod Alpiners2 » 06 Nov 10, 2:15:21

chalan s nickom dr.risko z fóra chcel rozbehnúť lepenie tých fólii. tak mu skús napísať, možno ti bude vedieť poradiť kde to zohnať a aký je postup lepenia tej fólie
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod JTDchip » 06 Nov 10, 10:39:54

No pro me je ted hlavni vymyslet design toho vytvoru:D At uz to bude stetcem,kompresorem nebo folii.Ale kazdopadne tohle je zalezitost penez. Dival jsem se ze i kdybych udelal jen kousicek kolem lemu,ale po celem obvodu auta vyjde jen material aspon na 3 tis.Kdybyb nekdo umel poradne pracovat ve fotoshopu nebo podobnem grafickem programu,kde by si slo hrat s barvickama a mel trosku vkus tak by to moc pomohlo win

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod chiptuning » 06 Nov 10, 13:09:38

nechci te zklamat ,ale polepit cele auto stoji tak 25000kc / takze skoro jako lakovani - jen stim rozdilem ,ze kdyz se ti to nebude libit tak to muzes strhnout /
jeden muj kamarad to dela a neni uplne sranda to udelat poradne , byl uz na nekolika skoleni , dela to chvilema tady kdyz je v CR , jinak pracuje v anglii .
hlavne to co ty asi chces nejake pruhy okolo lemu nebo tak neco je strasne pracny aby to nejak vypadalo a podle me i drazsi nez treba polepit cely blatnik.
pokud by ses o to pokusil sam tak si asi rovnou kup minimalne 20tinasobek materialu nez budes potrebovat a mozna to jeste nebude stacit.
tak preju hodne stesti ;)
Obrázok ..... www.dragpower.cz

chiptuning 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 06 Okt 10, 19:49:34
Bydlisko: Plzen

Poslaťod JTDchip » 06 Nov 10, 18:39:31

Proto se chci poradit. Tu korozi tam nemuzu nechat a nejak se to osetrit aby to vypadalo trosku k svetu musi. Tak co doporucujete? mam to podrobne nafotit a mrknete na to a zkusime teda vymyslet neco jak by se to zastriklo jinou barvou? Byl sem v jedne autolakovne a to byla asi jedina v cely republice,kde se nechovali jako lidi co chcou obrat mladeho kluka,ale poradili... ptal se jestli opravdu chci investovat do lakovani takoveho auta a ze by v mem pripadne osetril korozi a pak si vybral nejakou peknou barvicku treba fialovou metlu a olepil si to do nejakeho tvaru paskou a strikl aj bez kompresoru. Tento pristuk k zakaznikovi se mi libil,protoze mi i vysvetlil proc se strika cely dil,ale tak ze sem mu veril:). Takze ted vybrat barvicku a bud udelat rovny pasek a nebo nejaky obloucky ci neco jineho. Za navrhy budu vdecny pratele

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod janosik93 » 06 Nov 10, 18:40:28

nafoť to, uvidime
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod JTDchip » 06 Nov 10, 19:35:45

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod janosik93 » 06 Nov 10, 19:45:11

obrusiť spraviť dobrý základ a skombinovať s inou farbou.. ja by som to takto riešil.... alebo cele prestriekať...
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod JTDchip » 06 Nov 10, 20:10:33

Ja vim kluci:D ale to je jako bych mluvil do dubu:D Tohle je samozrejme nejlevnejsi a nejednodussi,ale ja nemam inespiraci ani napad. A ze bych umel dobre vykitovat karoserii se taky neda rict,ale tak nebude to na vystavu nedlela bych si z toho hlavu,ale zase to nechci obetrit cerne:D uz ta bila vypada lip k tem kolum:)

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod janosik93 » 06 Nov 10, 21:01:15

pozri, ono sa to dá spraviť , problem nieje, bruska, hrdzu dole, toška vygitovať a nastriekať. da sa to i v domacich podmienkach. ak samo chceš, aby to vyzeralo , tak to bude i neičo stáť.
odfoť mi cely bok auta z jednej strany aj z druhej, daj to tu na forum, stiahnem si to, a spravím ti dáky navrh :-)
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod Breznew18 » 08 Nov 10, 9:56:00

ja som taketo veci riesil tak riadne to vybrusit nielen priamo hrdzu ale aj kus okolo :) mam doma konkor co prenika do porov hrdze a zastavuje priebeh. kedze je to olej treba to riadne odmastit. treba na to poriadnu zakladnu farbu pripadne troska sprejoveho tmelu ak bz si tam mal dierocky alebo tak vybrusit. ja som si kupil gumoasfalt vo vedierku ale da sa kupit aj sprej nastriekas aspon zo dve vrstvy a potom uz len farba bud skusis najst nieco podobne alebo si das namiesat presne taku istu nastriekas farbu lak mne to drzi.
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

Poslaťod Alpiners2 » 08 Nov 10, 10:35:23

riešil by som to tak že kde ti to hrdzavie tak prebrúsiť, základnú, riadnu farbu. spraviť to do stratena tak ako to robia aj lakýrnici, a nemusíš lakovať celý diel.
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod JTDchip » 09 Nov 10, 7:26:21

Jj ja vim jak na to:D akorat semi do toho absolutne nechce a kor kdzy vim jak sem na tohle nesikovny...
Do stracena se tahle barva neda nastrikat pokud to neudela profesional s poradnym nacenim. Barva je to krasna a rad bych ji zachoval,ale asi tam dam jiny odstin.Pred zimou uz se do toho nestihnu pustit cimz auto vic orezne,ale neda se neni cas..

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod Alpiners2 » 09 Nov 10, 8:14:46

každá farba sa dá nastriekať do stratena že nepoznáš ktorá časť bola nanovo lakovaná. len to chce trochu zručnosti.
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Ďalší

Späť na Off Topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron