autofolie

Poslaťod dr.risko » 04 Apr 11, 23:16:35

Teraz sa mi k tomu moc vyjadrovat nechce ale o par dni si najdem cas a popisem ti co som vlastne robil...
je to striekane autolakom v spray-i len podla cisla farby...
Ale je to jebanica a chce to skill - na prvy krat som tiez vela toho posral. Mozno sa ti viac oplati folia na tie lemy... ja by som to olepil karbonovou foliou... snad by to vyzeralo dobre...
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Fabia 1,9TDi pd

dr.risko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 24 Jún 10, 16:06:01

Poslaťod Breznew18 » 05 Apr 11, 6:08:13

pekne si to zrobil :rr jtdchip presne takto si to musis urobit ako som ti aj pisal ani neybadas ze to ma striekane
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

Poslaťod Alpiners2 » 05 Apr 11, 7:14:52

pekne si to spravil ;)
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod JTDchip » 05 Apr 11, 9:32:16

to je paradni prace :vc/ :rr . Nechapu jak to tak krasne dokazete srovnat.Ja bych tu folii taky koupil,ale ja si myslim,ze to nebude jen na tech lemech drzet.Az budu moct konecne vypadnout z domu.tak si objedu lakovny znova a zeptam se jestli mi to fakt nekdo za 2 tis nestrikne a pak to same s firmama na folie,ale ja chapu,ze pro ne to neni kseft a poslou me nekam tak jako kdyz po me nekdo chce objednat 2 silentbloky a tycky stabilizatoru.

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod dr.risko » 05 Apr 11, 19:04:46

no v podstate je dolezite povedat ze ked som auto kupil tak exmajitelovi omotalo do kolesa drot a riadne obilo ten lem... a kedze to pomali hrdzavelo tak som sa rozhodol to opravit a zbytocne tu budem pisat historiu len v kratkosti poviem ze kym som sa naucil ako to mam robit tak som to vela krat riadne zbabril a musel som ist od znova a co horsie stale som musel ist vyssie a vyssie az to dopadlo tka ze cely bladnik som lakoval. Ale je to len tym autosprayom.
Zvladne to kazdy len je to kus cviku a hodne trpezlivosti.
Ako cez pismenka ti neporadim a ani nikomu kto by to chcel robit ale nemam problem pomoct s tym osobne... len no najhorsie je ten odtien - strieborna je v pohode ale napriklad taka zlata metaliza po 10tich rokoch tak to je uplne iny odtien co vyde z noveho sprayu.
Premyslal som uz aj nad kupou striekacej pistole... k tomu staci kompresor a je to potom celkom hracka aj financne lacnejsie vychadza farba...

Ale hmm je sposob ako sa naucit lakovat a to zozen si nejaky nalakovany bezvyznamny dielec z karoserie - trebars zo srotoviska a skusaj si to na nom... naucis sa to najlepsie tak. Urobis tam napriklad ryhu a ides... skusas ako ti sadne tmel, ako to zabrusis ako to nanesies do stratena atsd... a nemas co posrat... to mas lepsie ako davat 2tisicky niekomu - tie 2 tisicky takto aj tak neminies...

Inak lak sa potom brusi pod vodou brusnymi papiermi len z lahka a jemne a to jemnostou 800 - 1600 a fonale nad 2000 a pak lestiacou pastou... A je dolezite vediet ze celu pracu dokoncuje prave lak ktory prekryje novu farbu a sucastne aj stary lak... Ja to robim tak ze jemnym brusnym papierom zabrusim este asi 5cm okolie dalej ako dopadnu posledne ciastocky farby. On ostane taky jemne poskrabany ale po naneseni laku sa vyplnia tieto mikroskrabance a tym to dostanes do stratena... ono je toho hodne okolo tohoto ale cez forum to nemam sancu ani cas to cele vysvetlit lebo je to fakt asi na knihu...
Fabia 1,9TDi pd

dr.risko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 24 Jún 10, 16:06:01

Poslaťod JTDchip » 05 Apr 11, 19:26:37

ja vam to dovezu na sraz kluci a cely mi to zgeneralkujete:D:D. no ja vim kopnete me aj s autem ze skaly:D:D smiech
Jeste porad nemuzu zacit,protoze vse budu delat na chalupe kde aj budu prezouvat a nejdriv az skoncim neschopenku pristi tyden. Asi si zatim nebudu kupovat spray,ale vemu nejaky tatikuv co koupil na fabii a zkusim treba striknout vnitrek pod sedakama to taky resim. mam odkryte aj vnitrky podbehu a tam by to slo zkusit.
ale do laku co je origo to sam davat nebudu to sem rozhodlej na 99%. Pokud mi nekdo nepomuze nepustim se do toho. Ted vymyslim spis jakou barvu jestli obyc cernou a jine nebo matnou a nebo nejakou peknou metlu treba fiaovou a roztriknout to,ale sme presvedceny,ze to bez zkusenosti asi nezvladnu. kompresor mame jen ten bez zasobniku. nevite kolik staci na lakovani atmosfer? tohle je hodne slabucky. kamos ma kompresor aj pistol na lakovani,ale nechci si od nej nic pucovat me se to vzdy posere a on zuri:D

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod dr.risko » 05 Apr 11, 21:31:12

miesta ktore nebude vidno natri normalne stetcom... a pripadne existuje aj taka voskova farba ktora dokonale ochrani snad aj pred radiaciou...
Fabia 1,9TDi pd

dr.risko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 24 Jún 10, 16:06:01

Poslaťod JTDchip » 05 Apr 11, 21:38:02

zitra se stavim do firmy co dela ty folie at vyloucim,ze by neco vymysleli za slusny peniz celopolep maleho auta pry 12 tis,ale pochybuju,ze by dellai neco co si preju ja. oni tak mozna kapoty jinak asi celky. Nejak to dopadne. Kazdopadne do srazu tam nesmi byt koroze:D aj kdybych to mel olepit tema nalepkama. Vzpomel sem si ,ze ybch mohl sehnat nejake bikerske

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod JTDchip » 06 Apr 11, 12:08:33

Tak jo:D myslim,ze je rozhodnuto. Folie neprichazi v uvahu. Oni Kecaji,ze polepi auto za 12 tis. To co sem chtel polepit bylo asi ctvrtina a rekl 6 tis. Lakovani by vyslo daleko levneji.
Borec mi nabizel aj AIRBRUSH,ale ono to neni jednoduche neoc s tim vymyslet divalo se nato spousta lidi a vseci jen cumeli a premysleli. Za 2 tis by neco ucelali,ale vysledke nebude vypadat valne. Posledni moznost je vzit nabidku borca co rikal,ze ma ted akci na lakovani jakehokoliv dilu za 1200,ale on je 35 km ode me,takze bych to musle slozite resit s 2 autama.Asi teda budu bastlit sam.Nakonec bude tuning by stetka a zadni strikani:D

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod Alpiners2 » 06 Apr 11, 12:42:23

u nás by lakýrnik za 1200czk ani kompresor nezapol, tak neviem čo riešiš. cena je viac než dobrá. a keď si to v živote nerobil tak to bude vyzerať viac než horšie a nakoniec to dáš ajtak spraviť niekomu kto to vie a zaplatíš 2x :roll:
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod JTDchip » 06 Apr 11, 13:35:15

No jo,ale vysledna cena bude 8 tis. To je blbost tod o toho auta jeste cpat kdyz bude dal uhnivat podvozek.Ja vim,ze to je dobra cena a kdybby to bylo nejkay poradny auto,tak ho klidne striknu cele mit praci.Jako udelam si za nim vylet jetsli neni sikovny tak,ze by to dal do zastriku,ale jak vsichni vidi tu perlet tak okamzite zamitaji.

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Predchádzajúci

Späť na Off Topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron