Vyber noveho auta

Poslaťod JTDchip » 01 Feb 11, 23:23:52

nebo podle extremu chipu ze alpine:D:D

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod bjukemen » 11 Feb 11, 10:56:12

..nemame ponatie.?..nesranduj nebyvaš iba ty v horskom terene videl si ako to vyzera u nas..a nejdem sa s tebou hadať ja som na ale vyšiel vždy a všade a to plati na pažovte nevidem tak dalako...zapal to auto a budeš mať klud pomoc mu už nieje predat to het a bude...

..benzin s audi rozhodne nekupuj 2.6 benzin je to najhorší motor..tak či tak ja by som nechel žiadny benzin iba 2.8 s plynom to už aspon ide nejako...

bjukemen 


 
Príspevky: 794
Registrovaný: 13 Jún 10, 16:33:40

Poslaťod JTDchip » 12 Feb 11, 14:55:16

bjukemen píše:..nemame ponatie.?..nesranduj nebyvaš iba ty v horskom terene videl si ako to vyzera u nas..a nejdem sa s tebou hadať ja som na ale vyšiel vždy a všade a to plati na pažovte nevidem tak dalako...zapal to auto a budeš mať klud pomoc mu už nieje predat to het a bude...

..benzin s audi rozhodne nekupuj 2.6 benzin je to najhorší motor..tak či tak ja by som nechel žiadny benzin iba 2.8 s plynom to už aspon ide nejako...

ja se hadat nechcu vubec. Sem rad,ze sem si to auto nekoupil,protoze se to brutalne posralo v praci...
V6 bych chtel stejne jen z duvodu kroutaku a zvuku. S tim tezkym autem by to nijak lip jak s mojim lepe nehybalo.
Ted chci v nejakym stavu udrzet bravo a nove koupit az se dostanu z te blbe krize.

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod autickar21 » 12 Feb 11, 20:49:58

Kup od chlaniska motor, predava to komplet s malo km za par drobnych http://146.italiancars.org/diskuze/inde ... w&id=81398 , prehodene to mas za chvilu a nebudes muset predavat bravo. Ked chces zvuk, kup si 2.4jtd v dobrom stave, krasny zvuk uz v serii, dostatocny vykon uz v serii. Ked to porovnam s jtd 77kw co som mal, je to velky rozdiel aj ked sa jedna o generacne rovnake motory. Kedze som mal aj 1.9jtd cipnute, tvrdim ze ta 2.4ka v serii ide len o chlp horsie ako cipnuta 1.9 s pretlakom 1,3 baru, najme vo vysich rychlostiach. Po meste je 1.9 ideal, ale mimo mesta je 2.4ka na nezaplatenie...180 ani nevies ako a stale si v pracovnych otackach motora.

autickar21 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 620
Registrovaný: 16 Jún 10, 15:22:18
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Poslaťod JTDchip » 12 Feb 11, 22:43:13

Nemam duvod menit motor a to alpin urcite potvrdi. To,ze to dost viubruje neni vada k jezdeni akorat to je neprijemne. Spotreba po chipu klesla o vic jak litr a a vykon a kroutak je uplne jinde.
kdyby to auto nebylo tak tezke kvuly ruznym blbostem co tam mam zrychleni bude nekde kolem 8,5s.A proc bych si mel kupovat 2,4 JTD? kvuli zvuku? ja nevyuziju diesel a vylozene ho nicim tema kratkyma trasama. Je superten obrovsky kroutak na tahani voziku tady v tech extremnich kopcich,ale jinak ropak je proste na dalky pro lidi co najedou 5x tolik co ja.
Ted sem na aute doresil potize se zahrivanim a uz mi zbyva jen doresit tu opravu laku co cehoz se mi vubec nechce:( neradsi bych koupil ty lemy na blatniky kdyby nestaly 1800

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod bjukemen » 01 Mar 11, 0:03:23

..tak čo niečo si vymyslel..??..či ostavaš pri brave..??

bjukemen 


 
Príspevky: 794
Registrovaný: 13 Jún 10, 16:33:40

Poslaťod JTDchip » 02 Mar 11, 16:27:24

nic vubec. kalsu na to. sem rad ze nejak jezdi bravo. Po chipu sem hodne spokojeny s vykonem a spotrebou a jeste mi to zacalo zrat repkovy olej:D a je to mnohem kultivovanejsi.
Ned sem v situaci skoro jako bez prace,takze musim neskutecne setrit. Mozna si uz nikdy nove auto nekoupim,protoze mam hodne spatne vyhlidky....

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod Alpiners2 » 02 Mar 11, 16:49:49

jazdí to na repkový olej? čistý alebo riediš v určitom pomere?
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod JTDchip » 03 Mar 11, 17:51:51

byla moc velka zima,takze sem daval asi 5 l oleje na 20 l nafty. ale jak bude nad nulou tak 1:3 mozna 1:2 uvidim.

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod sikin1987 » 29 Sep 11, 20:02:09

kluci chci se s vama poradit . vybiram auto pro svoji slecnu a chci vedte jake mate nazory a zkusenosti.
Ona bude jezdit stejne malo jako ja,takze o diesleu ani neuvazuju. prvni vec je cena rozpeti je 20-45 tis,ale 45 tis je opravdu uz strop.
Objem motoru do 1250, takze 1,2 nepotrebuje vic do mesta stacilo by aj litr,ale nevim ktere motory jsou spolehlive treba od VW mam dojem,ze nic moc. samozrejme vyboram motory co jsou overene a nejvetsi favorit je punto 1,2 44kw 8v overeny motor fire u ktere ho kdyz prdne rozvodak nic se nestane.Kdyby se dala koupit za 45 litru fabie nevaham,ale za tu cneu jsou jen uplne zdevastovane 1,4rky,ktere budou ve meste zrat 9 a vic litru.Dival sem se aj na jine auta,ale dost mi zalezi na tom at si muzu doma udelat diagnostiku a proto sem vyber zuzil na VW a Fiat . kdybych tohle vynechal,tak uricte uvazuju aj o corse,cliu a jeste minimalne 3 dalsich,ale i kdyz se snazim hledat,tak o jinych autech nenajdu tolik info jako o puntu nebo treba prave te fabii. Kdyz bych chtel polo,ibizu,lupo ci arosu,tak tam je jedine ta litrovka a o te sem si neco precetl a jako moc pozitivni to nebylo.
POradite nejaky jiny auto s konkretnim motorem krom punta?
Punto hledam samozrejme MK2,ale to jsou do 40 tis vetsinou asi sroty:( MK1 zase bude zhnile a celkove zastarale.
Chci se dale zeptat kdybych nahodou narazil na 16V u punta jestli je stejne spolehlivy jako 8V a jak to je se spotrebou cetl sem v tabulkach,ze ma o nejakou deci vetsi. a to je pro me smerodatne stejne jako naklady na provoz u punta je minus napriklad to,ze nemuzu vymenit samostatne cep na rameni coz je sice polozka jen 2500 za obe ramena,ale u auta za 30 tis to roli hraje. samozrejme bych rad koupil auto co melo udrzbu a uz neco ma vymenene a nebudu vse menit ja jako na bravu :nnnn .
Jo jeste jedna vec jak sem mel punto mk1 GT turbo nemel sme diagnostiku,ale slo to vyblikat dalo by se vyblikat aj punto 1,2? protoze na ECUSCAN nejde pripojit to starsi.

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

Poslaťod Alpiners2 » 29 Sep 11, 20:18:37

daj jej svoje punto, a o zábavu má postarané :grr
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod sikin1987 » 29 Sep 11, 20:54:41

punto nemam :grr
a bravo budu dojizdte co to pujde nasel sme si mechanika co mi umi fiaty,takze mi klidne zrepasne cerpadlo nebo prevodovku co bude potreba.
Potrebuju fakt benzinaka pro holku.

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

Poslaťod sikin1987 » 13 Dec 11, 19:38:12

zase se musim vratit :grr nemuzu si pomoct, ale na zimu fakt JTD neni vhodne mam k tomu moc duvodu a nebudu to rozebirat. Potreboval bych na litani nejaky benzinak co se rychle zahreje. Taky mate stejnej nazor,ze cim mensi objem tim rychlejsi zahrati?portoze me tvrdi kamos co ma 3 litr AUDI,ze se mu to zahreje po 3 km aniz by tomu daval . Ja mu neverim,protoze on taky rika,ze mu 4 x 4 zere 10 l kdyz ma 162 kw.
Nebo jinak potrebuju auto v benzinu samozrejme bez turba to je zakladni pozadavek co se rychle zahreje ma spolehlivy motor ci snese kratke trate a nebude zrat vic jak 15l pri klidne jizde. uz sme resil V6tky od audi,ale aj si fakt myslim,ze na kratke trati to bude zrat tak 20 a vic litru

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

Poslaťod bjukemen » 13 Dec 11, 20:07:17

..no mne sa 2.4 JTD zahrieva rýchlo ale to nesmiem isť ako dedko jazdim po meste 60 na 3ke žiadne zadúšanie a pri radení rozbieham po 2500ot. potom stupa ručka rychlo a 70°C je ta hned

bjukemen 


 
Príspevky: 794
Registrovaný: 13 Jún 10, 16:33:40

Poslaťod sikin1987 » 13 Dec 11, 21:11:44

jako je pravda,ze ja fakt motor vytacim jen kdyz je aspon vlaznej a jen kdyz musim.jinak ho spis podtacim ja radim 2100 a nikdy nejedu 55 za 3 to je moc otacek vzdy mam 4 tim samozrejme uplne tlacim na dvouhmotu aby jeste rychleji odesla,ale ja tu spotrebu jinak dole neudrzim. takto jak jezdim mam papirove hodnoty.
Me stve ted v zime,ze o mnoho vic vibruje motor(dvouhmota jak setrvak tak remenice a asi vstriky) a ze nicim turbo.na zimu bych proste potreboval holej benzinak i za cenu,ze budu platit zase 2 auta sem na to zvyklej.

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off Topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron