vase prace

Poslaťod istvo » 28 Mar 11, 14:47:45

JTDchip píše:no jasne pocitam s timm,ze spousta agentur bude podvodnych:(.Kazdy den serfuju po internetu a sbiram informace,male nekdy jsem zdeseny. Nekde platem a nekde tim jak moc velke maji naroky na jazyk. Jako ja urcite nemam anglictinu na komunikativni urovni. Chybi mi slovni zasoba,takze se pomazuju raci za naprosteho zacatecnika a podle toho chci hledta praci,protoze nechci tam pohoret.
Ale vetsina praci je jen pro holky a ja mam sanci najit praci asi o 60% mensi nez ony:(. Kuchare delat nemuzu ani asi cisnika. Ja jsme technik a specializuju se na auta,ale automechanika taky tezko. Spis nejakyho ridice, zahradnika s tim mam zkusenosti bohate a potom jedine nejaky uplny pomocny prace pro debili aj to bych musel vzit abych se tam nejak otrkal. Hlavne kdyz clovek prezije a aspon neco malo vydela. Student agency nabizi praci za 10 tis cisteho tydne:D a za zprostredkovani chteji 14 tis kulil sme oci jetsli jsou normalni kdyz minimalni povolena mzda v britanii je 5,93 liber.
Ale na druhou stranu tady az me skonci podpora asi 4500 tis mesicne nebudu mit nic a a tam muzu poznavat jiny kraj,takze aj za tech 10 tis to snad stoji. Ten student je na druhou stranu jistota,ze to neni podvodna firma.Ale reknu vam sme z toho vyklepany nemam predstavu co budu muset vyrizovat na ceskych uradech ohledne toho abych tady nemusel platit socilani,zdravotni a jak s danema..

a preco neskusis slovensko?dobre teraz ma tu mozno niekto zvozi,ze na slovensku to nie je ziadna vyhra,ale predsa.s jazykom si lamat hlavu nemusis,daleko by si to nemal a firiem,co robia pre automobilky je tu vela.ja myslim,ze by si si tu pracu urcite nasiel.ale je to len moj nazor

istvo 


 
Príspevky: 85
Registrovaný: 08 Mar 11, 21:23:39

Poslaťod JTDchip » 28 Mar 11, 20:47:35

Moje bejvalka ma na Slovensku stryca co udajne neoc dela s autama nevim jestli autobazar tak se mi zepta. Ja bych rad delal servisniho technika nebo prodejce vozu. Nevim co myslis presne jako za pozici v tech firmach. Ale urcite ,kdyz to bude strojirenstvi,tak chteji min anglictinu a na vyssi urovni nez mam ja. Pristi tyden se jdu registrovat na pracak a doufam ze dostanu podporu. Pak odjedu na chalupu a zacnu delat na aute,kdyz mam cas. Samozrejme aktivne kazdy den prohledavam internet a posilam zivotopisy. Bohuzel volani a osobni navsteva firem vzdy skonci stejne. Bud ze misto neni nebo at poslu zivotopis a pak se stejne ani neozvou s negativni odpovedi. Ale v te jedne firme na kterou mam zalusk se nenecham odbyt. Psal sem motivacni mail a nic:(.Pujdu tam osobne a vynutim si pohovor a at si me klidne vyzkousi. Nejsu automechanik(toho ani nehledaji),ale znalosti a hlavne chut se ucit o autech vseobecne i prakticky mam velkou.

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod istvo » 29 Mar 11, 21:02:36

myslel som pozicie ako napr. operator cnc,alebo operator montaznej linky v peugeote/kii...ale neviem co dokazes...pozri si napr. www.profesia.sk ci tam nieco nenajdes

istvo 


 
Príspevky: 85
Registrovaný: 08 Mar 11, 21:23:39

Poslaťod JTDchip » 30 Mar 11, 21:44:13

Moje strojarina byla zamerena na konstrukci pomoci CADU. CNC sme meli mar hodin na praxi a vse sme delali pres pocitac zadny programovani masin jak vyzaduji firmy.
Ty CNC co sem tedka obsluhoval byly jednoduche jak facka. Nevim jestli neco podobne jednoducheho existuje. proste lehucky poloa.Tos uvidime kde skoncim...

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod JTDchip » 01 Apr 11, 12:45:11

musim se pochlubit ja pokracuju s hledam prace:D hodim link na praci o kterou mam zajem.
http://www.nabidky-prace.cz/inzerat-9e4088345b8bup
Aby jste vedeli muj nazor je,ze to je prace pro borca debila se zakladkou se zajmem o auta jako ja. To urcite budete souhlasit. I ten plat je hrozny nechtel bych z 12 tis hrubeho zivit rodinu.
Ale duvodu proc o to misto usiluju je vic:auta me strasne bavi a chci s nema proste delat, naprosto vse me k nim tahne a velice lehce nabyvam znalosti oproti jinym oborum, firma me zaujala a protoze vim,ze tam driv obsazovali i jine pozice bylo by snad moznost se tam vypracovat, ziskal bych nutnou praxi pro pozice v jinych autoservisech ci autosalonech, praci bych mel zase jako minulou kousek od baraku asi 1 km.
Jak to postupuje? byl sem tam osobne a sekretarka me odbyla,ze tu manager neni a ze i kdyz mam zajem,tak on nemuze kazdeho zvat na pohovor,ze mu mam zavolat. Do telefonu sem mu rekl,ze nejsu vyuceny automechanik coz ani nechteji,ale mam strojni prumku a auty ziju a s kamosem delame veskere opravy na nasich autech pocinaje filtry konce GO hlavy. Tam mu musim zduraznit,ze ja sam nic umet nemuzu nejsu vyuceny a vsechny znalosti mi ukazuje kamos(nikdo uceny z nebe nespadl) navic tam maji napsano,ze bych delal pomocnika coz bych mel bez problemu zvladnout.
Rekl mi ze jsou to velka slova a trosku se mi vysmal. Nicmene rekl at poslu zivotopis znova a vysvetlil,ze u nich probiha prijimaci pohov podobe testu. a ted se podrzte:D rekl mi,ze bych tam musel delat 3-5 dni zadarmo a ukazat co ve me je. Coz mi pripada hodne stupidni. Ja klidne nekomu ukazu co o autech vim a par hodin tam s nema budu,ale tohle se mi zda k nabizenemu platu a podradnosti pozici blbost. Co rikate? Neni jiste,ze i tak me pozve na pohovor,ale kdyz ano,tak nevim jestli chci 5 dni nekde delat zadarmo a pak slyset no vy neumite vymenit zadni brzdove desky na superbu,takze sory.
Je to na zvazeni. Vim jaky nezajem o me je na trhu prace,ale porad si rikam sem technik se strojni prumkou proc koncit nekde jako delnik? zacinal sem na konstrukterovi a sel pres prodavace v intersportu az k obsluze poloau.
Kazdopadne dejme tomu,ze me vemou a dostanu 12 hrubeho coz je myslim 10 cisteho. Bude to lepsi nez podpora,ale kdyz me vyhodi tak dostanu podporu asi 3 tis a budu dalsi cerny puntik do meho zivotopisu coz si nemuzu dovolit,protoze uz ted me 99% firem haze do kose. V minulem zamestnani sem mel mzdu 17-25 hrubeho,ale byly to vymakane prachy. Kdybych dostal praci v kanclu za 20 hrubeho nestezuju si zatim co nemam rodinu.
Jeste jedna nevyhoda. Jakou mate pracovni dobu? tady by byla do 5 vecera. Byl sem zvykly na ranni dleat max do 3. Ted kdyz sem nezamestnany a nemam ani pritelkyni bych to asi nemel vubec resit,ale do budoucna clovek mysli na svuj osobni zivot a z toho dne uz pak moc nema:(

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod istvo » 01 Apr 11, 23:32:30

akoze podstatne je zarobit peniaze aby si uzivil seba,popripade svoju rodinu a nie robit to co ma bavi,respektive to co som sa vyucil.ono ta to totiz dokaze dostat do takych sraciek,ze vyhrabat sa z nich niektori jedinci nedokazu,pretoze im situacia prerastie cez hlavu.ja len aby si skusil aj ine zamestnania,mozno sa chytis aj v niecom inom.ja som tiez vyuceny elektrikar/silnoprudar a nerobim to.aj ked ma to bavi...skusil som nieco ine,robim tam 4 roky,postupil som profesne,postupil som platovo a cuduj sa svete zacalo ma to bavit.aj ked si sem-tam ponadavam...v dnesnej dobe je uplne jedno,ci si kuchar,strojar,smetiar,ci mas priemyslovku,vysku alebo len gympel...ide o to aby si mal co dat do huby...

istvo 


 
Príspevky: 85
Registrovaný: 08 Mar 11, 21:23:39

Poslaťod JTDchip » 02 Apr 11, 11:14:37

No jako souhlasim s tebou,ale jen castecne. Nevim jak u Vas,ale v Cesku jsou pekne svine. 99% firem nechce absolventy a chteji jak mi vzdy reknou do telefonu hotoveho cloveka co to uz delal a nebude se muset zaucovat coz je volovina a kamen urazu.Kdyz jsem treba videl inzerat,ze prijmou rozpoctare do firmy na strechy,tak me zaujalo,ze meli napsano,ze nevyzaduji praxi a zauci,ale chteji stavebni vzdelani. Nedaji ti sanci proste. Tak jako ti nedaji sanci v autoservisu,kdyz jsi kuchar. Ver tomu,ze mam bohate zkusenosti. Od roku 2008 sleduju nabidky prace a prubezne i pri zamestnani sem se uchazel o pohovory,ale vzdy me vyradi v prvnim kole,ze vyhodi muj zivotopis do kose a ani se ze slusnosti neozvou. Je to banda. Ale nic s tim nenadelam. Tady me mel zasahnout ten zkurveny stat.Ten se o nas mlade bez praxe vubec nestara. Nemame zadne sance bez znamosti a ty ja bohuzel nemam. Ale jinak jako ja sem chtel v te posledni firme makat jeste 2 roky vydelat si penize a pak jit delat neco dustojnejsiho,ale bohuzel to dopadlo jak dopadlo.Zacinam se citit jako menecenny. Nakonec jdu na pracak az 11.4. ted mi dala doktorka jetse sanci byt nemocny a stejne zamestnavatel dal mi moznsot at sem nemocny jak dlouho me necha doktorka ,ale tim se nic nezmeni.Chci se uschopnit at se nemusim bat,ze me prijde zkontrolovat nejaky urednik.Jinak sem dostal nabidku na realitniho maklere,ale nejsu schopny pokryt naklady co se do toho musi investovat,takze sem nucen to odmitnout.

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod dr.risko » 02 Apr 11, 12:05:53

Vies... s tym zamestnanim je to tak ze ty vlastne musis zamestnavatela presvedcit ze si vhodny kandidat. A je jasne ze na zaklade zivotopisu uprednostia ludi co maju predpoklad v prvom rade prave vo vzdelani pripadne praxe na podobnej pozicii. Najhorsie na systeme je to ze uchadzacov je vzdy dost a oni sa snazia hned v uvode na zaklade predoslich skusenosti vylucit uchadzacov ktory pravdepodobne nebudu mat pozadovane predpoklady. O tom rozhodne pohlad na zivotopis a to bez ohladu na to ci bude to pohlad povrchny alebo nejakeho hlbsieho zamyslenia. Pre nich je to viac menej vyhoda takto odbit kandidata lebo tym nestratia zbytocne cas neuspesnym pohovorom. Ak naozaj sa citis na urcite zamestnanie tak je len na tebe ako dokazes zaujat... kludne mozes aj klamat v zivotopise len aby si sa dostal na osobny pohovor a tam im predvedies ze na to mas... Kazdopadne nejake vydrbane personalne agentury to mozes rovno zabudnut lebo oni po vacsine zistuju len vseobecne udaje a triedia uchadzacov z uplne zaslepenym pohladom na vec...
Fabia 1,9TDi pd

dr.risko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 24 Jún 10, 16:06:01

Poslaťod JTDchip » 02 Apr 11, 12:33:03

Ses muj clovek. Behem pristiho tydne si chci prekopat zivotpis. Nevim jestli mam jen nektere zamestnani vypustit at jich tam neni za 4 rok 5 a nebo si vymyslet,ze sem treba delal technika v autoservisu. Ale je tu nebezpeci,ze jak to zjisti,ze se mnou spis vyjebou toho se hodne bojim. Jasne nekdo by to mohl brat jakoze jsem ambiciozni a to ja jsem,ale urcite chapes me obavy.
Ono totiz ja mam myslim dost dobre komunikacni schopnosti a dokazu lidi presvedcit. Kdzy me pozvou na pohovor,tak v 90% tu praci dostanu. Muuu to rcit asi takto. Zivotopis sem odeslal uz asi 300x
z toho me asi 12x pozvali na pohovor:(,ale 8x me chteli prijmout. Dojem umim udelat to vim pokud mam co nabidnout zrovna te firme . Pokud sme si nejisty,tak jim narovinu reknu,ze by to nebylo prave orechove ze bych se s tim musel hodne prat.
Jinak sem mrknul k vam do SK a hne dme zaujalo tohle http://www.profesia.sk/praca/personalny ... 1370111917
Plat je sice ubohy ,ale udajne ubytovani zdarma coz mi v cechach nikdo nenabidne. Taky to asi budete povazovat za samozrejmost,ale to,ze jsou priplatky za vikendy a prescasy je pro me hodne pozitivni. Jsem zvykly makat. V minule praci jsem delal soboty, nedele a treba zustaval z patku odpoledni az do rana soboty klidne 16h. Ale priplatek nebyl ani korunu jen za nocni 6 kc na hodinu.
Ja jak jsme chtel jet do te Anglie tak me zaujalo ,ze za prescas je libra na hodinu nahoru a rikal sem si,ze bych si aj mohl vydelat kdybych treba delal 70h tydne ja sem schopny dleat aj 100h tydne,ale kdyz mi to nekdo zaplati. Jenze tu Anglii sem odsunul az na dobu kdy mi skonci podpora a nenajdu praci,protoze po odecteni nakladu bych tam vydelal asi 8 cisteho a jeste splacel min mesic poplatky agenture a vylohy za cestu atd.

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod dr.risko » 02 Apr 11, 12:53:45

Chapem tvoje obavy ale vacsinou si to ze ci si naozaj robil neoveruju... Mozno ked tak dohodnut sa zo znamym co ma biznis tam kde ty uvedies predosle miesto ze ti to telefonicky potvrdi... Tam ide fakt len o to ze ci maju alebo nemaju s tebou stracat cas... A ja som zistil ze ked neojebes system nic nemas a to tak funguje stale... Ty nejdes nikoho okradnut len si troska pomoct k uspechu a hlavne k tomu aby si sa na ten pohovor vobec dostal. Ked na to budes naozaj mat nikto uz potom nebude zistovat ci si ty naozaj niekde robil. Urob to tak aby to bolo kus "poistene zo zalohy" a tvar sa ze si najlepsi... a ked sa budu pytat ze preco si teda opustil predosle pracovne miesto musis povedat ze ti nevyhovoval plat alebo podmienky prace ...
To iste plati aj pre tie zamestnania co si mal - neuvadzaj zbytocne vela a uz vobec nie nejake nepodstatne a kratke... to skor natiahni dobu nejakych zaujimavejsich pozicii nech to vyzera lepsie...
No a co sa tyka personalnych agentur tak tam to moc neodrbavaj okato lebo prave tie nemaju nic na praci len preverovat uchadzacov... Firmy ktore nevyuziju personalne agentury tak nemaju cas stracat nejakym skumanim minulosti...
Fabia 1,9TDi pd

dr.risko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 24 Jún 10, 16:06:01

Poslaťod JTDchip » 02 Apr 11, 13:10:30

Mas pravdu dekuju za nazory opravdu:). Ted treba pisu odpoved na prodejce vozu do Olomouce je to sice mimo muj kraj a nevim jak bych to resil s dojizdenim nebo bydlenim, ale uz proste zkousim aj jine kraje. Napsal sem motivacni mail. nevim jestli zaujme:D, ale vis co me sere? Ze to muze zaujat nejakeho vedouciho nebo majitele firmy, ale ne nejakou picu personalni. Ta me zase hodi do kose.
Treba ja si myslim, ze sem byl prinosny pro posledni firmu a snazil sem zlepsovat, ale nevim jestli by mi majitel dal reference, protoze odchazim z duvodu, ze jsem to vpodstate vzdal. Ale nedalo se jinak. On vi, ze jsem ambiciozni a dokazu spoustu veci vymyslet coz jsem taky delal, ale oni to neradi prijmuli at uz z duvodu, ze sem podle nich delal chytreho a jim vysokoskolakum prece nebude radit nejaky stredoskolak co dela delnika:D a taky,ze nemel penize na opravy. Kazdopadne si s nim chci promluvit o tech referencich at vim co muzu cekat.

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod JTDchip » 04 Apr 11, 22:29:58

Tak konec ten hajzl me ani pres telefonat a presvedcovani o mojich vedomostech ani na ten blbej pohovor nepozval. raci si tam da nejakeho debila vyuceneho. prominte jestli sem nekoho urazil vim,ze je spousta lidi sikovnych,ale me sere,ze me nedaji sanci jim vysvetlit co ve me je.:(

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod alfik » 05 Apr 11, 8:24:14

Cital si moj mail?
AR 156,2.4 JTD+Chip,EGR OFF

alfik 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 10 Mar 11, 12:17:51
Bydlisko: Vsetin---ČR.Považská Bystrica---SK

Poslaťod JTDchip » 05 Apr 11, 9:37:00

Jo cetl,ale promin ja se nechci uz zapletat do provizniho systemu. Mohl sem jit delat pojistovaka u Ceske pojistovny a to uz bylo zajimave diky databazi klientu podpore prvnich 5 mesicu. To same realitka MM reality,ale nemam penize na vztupni naklady- musel bych si zaridit zivnostak,pak zaplatit 1500 za skoleni,potom poradny pausal a pekelne castky mesicne,nafta do auta a samozrejme platit socialni a zdravotni 3300. Takze bych vyvalil pres 5 tis mesice a nemusle vydelat ani korunu a na to nemam zaludek. Chci fixni plat.pripadne fix plus provize

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod Breznew18 » 05 Apr 11, 9:53:46

mas nejake vysoke naroky. stebou ma asi aj urad prace problemi :D ked som raz bez roboty a treba peniaze tak idem robit cokolvek aj za nizsi plat a apopritom si hladam nieco lepsie. sediet na riti a plakat ze nemam na nic peniaze neni riesenie
:cvb/
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off Topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron