kefy na cistenie hlavni v tankoch

Poslaťod miro22 » 01 Apr 11, 22:39:30

nekupi niekto taketo kefy po 10€? bud na T55, alebo na nejaky iny komunisticky tank.. zistim podrobnosti v pondelok. pekny upomienkovy predmet za par € ale + postovne... kamos to rozobera do srotu. skoda to davat do srotu, ked zeleza je tam malo a obal tvori kvalitne drevo a kvalitne stetiny. pekne to vypada aj na vyzor a malokto ma nieco legalne z poskomunistickej ery doma vo vyklade. :-) skusim to dat aj na ebay neskor. mozono po case to bude za 20€ + postovne..
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod miro22 » 01 Apr 11, 22:48:48

cistonove kefy som zabudol !!!!
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod janosik93 » 01 Apr 11, 23:25:45

nemáš foto? jednu by som zobral :-)
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod miro22 » 02 Apr 11, 1:02:05

neumyte, ale nove, stali v sklade desiatky rokov a asi su nasiaknute olejom, ale foto nevystihuje realitu. pod stetinami je drevo, iste nie hociake a stetiny su vraj, ale mozno sa majitel mylil, konske chlpy z chvosta. na koniec zo zavitom ma ist rura dlzky vedsej ako hlaven. videl som v dokumentoch, ako na sklonenej hlavni chlapik posuval tymto dnu a von a ked som to uvidel na vlasne oci, bol som stasny, ze to vidim a vlasnim. :-)

v pondelok pridam foto kde su umyte wabkou. buede asi 10 ks na predaj, tak netreba vahat.

sory, ale ten zavit nevidno a mne dosla baterka vo fotaku.. vyfotim asi zajtra znovu. mozem este dodat, ze najlepsi tank na svete v roku 44 - 45 bol nemecky tiger, mal hlaven 88mm a tieto kefy su na vedsiu hlaven. :-) v II svet vojne by to znamenalo iste vitazstvo, aj ked tiger bol preslaveny, vystrel zasah a akykolvek tank vyradeny z boja na 90%. T 34 mali 76 mm hlaven a len ku koncu vojny boli vybavene cez 80mm hlavnami. spojenecke tanky mali shitove tanky s 55mm hlavnami a slabym pancierom, tak niet divu, ze po vylodeni ich nemci tlacili a bez letectva by nemali sancu. kusok sa o to zaujimam a tak som pripisal par pismenok, lebo mi tieto kefy pripominaju historiu, ktora rozhodovala o tom, ake bude dnesne zlozenie statov vo svete. :-)

v rusku sa s takymito kefami pasovali chudaci ludia v -40 st, len aby porazili nepriatela. mreli v takych zimach aj bez boja. mat take nieco doma je, byt v spojeni s kazdym dokumentom o vojne za II svet vojny. :-)
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06


Späť na Off Topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron