HHO

Poslaťod Breznew18 » 24 Máj 11, 14:38:37

destilovana voda je nevodiva z toho dovodu sa tam dava NaOH v takom pomere aby si dosiahol istu vodivost ak mi chces tvrdit ze je to blbost tak si v skole chybal velmi vela
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

Poslaťod Miki2t » 24 Máj 11, 19:57:49

K zisteniu spotreby rychla pomoc: Diagnostika, a vstrekovacia davka na volnobeh bez vyvyjaca a snim. potom sem daj log a vyznac zapnutu a vypnutu oblast. :)

Miki2t 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 84
Registrovaný: 25 Okt 10, 13:55:21

Poslaťod Alpiners2 » 24 Máj 11, 22:11:03

miki to je dobrý nápad. cez výkend nalogujeme
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod bjukemen » 24 Máj 11, 22:16:43

..neviem prečo tu všetci píšete pičoviny ktoré nikoho nezaujímaju,to že ste niekde čitali že to nefunguje nezaujíma už vobec ani brezneva ani mna,skuste niečo take doma vyrobiť otestovať a potom kritizovať..ešte som tu nevidel žiadny rozumní argument len bludy

bjukemen 


 
Príspevky: 794
Registrovaný: 13 Jún 10, 16:33:40

Poslaťod Breznew18 » 25 Máj 11, 4:04:32

este to nemam pustene uplne naostro elektrolit mam namiesany zatial len odoka.dat tam samozaistovacie matky ma mohlo napadnut tiez skor :D ale logy predbezne mozme kludne spravit
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

Poslaťod Breznew18 » 25 Máj 11, 7:45:33

len podotykam aby som to uviedol na spravnu mieru necakam ze budem jazdit na 2l nafty ak sa mi podary znizit spotrebu o liter budem s vysledkom spokojny a budem pokracovat vo vyvoji zo zvysenim kapacity. nikomu tu nevnucujem to co som zrobil je kazdeho osobny nazor ci tomu veri alebo nie.Bolo by fajn keby ste sa zdrzali negativnej kritiky a skor by sme sa snazili v prospech nasich penazeniek dospiet s tymto projektom co najdalej.
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

Poslaťod Miki2t » 29 Máj 11, 9:31:03

Tak kde su tie logy ?
Dufam ze to budete skusat aspon 10 krat zapnute a 10 krat vypnute aby to bolo objektive a dalo sa to zpriemerovat.

Teraz neviem ci mam ist tankovat naftu, alebo do drogerie NaOH :)

Miki2t 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 84
Registrovaný: 25 Okt 10, 13:55:21

Poslaťod Breznew18 » 29 Máj 11, 10:09:07

robit logy je uplne nepodstatne.Podstata funkcnosti HHO nieje v znizeni davok nafty notor nedokaze rozoznat horlavost nasavaneho vzduchu takze je logicke ze nedokaze ani upravovat davku vstrekovanej nafty.Funkcnost hho spociva v tom ze plyn je podstatne citlivejsi cize nemusis pridavat tolko ako bez neho, rozsah ucinku zmiesaneho plynu a vzduchu je pri nizsich otackach takze to vyzaduje normalnu jazdu.ked som predtym jazdil 100km za hodinu na pol plynu teraz jazdim na stvrt plynu pretoze ta zmes plynu a nafty sposobuje vacsi vznet a vacsou silou tlaci piest dolu to je princip. pri stvrt plyne davkuje menej nafty a ten ubytok nafty co potrebujes na dosiahnutie pozadovanej rychlosti doplna plyn z generatoru.
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

Poslaťod Miki2t » 29 Máj 11, 21:22:02

Pises veci ktore sa navzajom vylucuju.
Uvedom si ze motor na volnobehu je regulovany na konstantne otacky, pokial by mu stupla ucinost, tak pre konstantne otacky mu staci menej nafty, a teda RJ uberie mnozstvo nafty ked mu zacnu stupat otacky.
Skusal si to vlastne na tej diagnostike ci nie ?

Miki2t 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 84
Registrovaný: 25 Okt 10, 13:55:21

Poslaťod Breznew18 » 29 Máj 11, 21:32:45

nie po 1 nemusim nikomu dokazovat ci to funguje alebo nie dal som to sem len pre zaujimavost
2 od zaciatku vidim ze je to odsudene koli predsudkom
3 nikomu nevnucujem svoje poznatky viem o tom svoje a ked tu niekto tvrdi opak je to jeho nazor ja ho nikomu brat nebudem
4 na konci mesiaca sem prihodim to co som za vpodstate mesiac zistil a je uz potom na kazdom osobne ci tomu uveri alebo nie
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

Poslaťod Alpiners2 » 29 Máj 11, 21:49:51

nie logy sa ešte nerobili keďže pripravujeme opel na preteky a okrem toho ešte jednu ladu do ktorej sa dal turbobenzín. logy vydržia keďže breznev býva odomna 20km a keď má on čas tak ja niesom doma a keď mám ja čas tak on je v práci. myslím že uspokojujúca odpoveď ;)
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod miro22 » 01 Jún 11, 0:01:59

netreba zabudat, ze tam vznika aj kyslik, nielen vodik. kyslik sam o sebe robi zazraky. vodik je zase palivo. nenazyval by som konkretny test, motor s pridavanim vodika, ale s pridavanim vodika a kyslika, co rapidne meni celu debatu na diskutabilnu.

za dalsie, toto ziadna automobilka netestovala. testuju len motory na samotny vodik. sila vybuchu s pridanim kyslika, ktory je zadarmo popri vodiku rapidne narastie a to popriet nemoze ziadny chemik. ak by sa zmenil pomer kyslika v atmosfere napr o 5%, tak ziadny lesny poziar nik nezahasi a motory by zrali podstatne menej paliva, lebo teplo pri vybuchu by malo vyssiu teplotu, co by malo za nasledok vyssi tlak vo valci.

ide vsak o pridavanie zmesi 2 plynov v malom pomere, tak vysledok moze ukazat len test v realite.

na ten log som aj ja zvedavy.
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod dr.risko » 01 Jún 11, 8:39:56

tak a na co su ludom dokazy?... to poznam taketo tahy.
1. Ide ti to ? no tak chcem to aj ja :D ...
2. Nejde ti to? no vidis ja som to vedel a bla bla bla...

V prvom rade je si treba uvedomit to ze vyrabat zmes HHO je z hladiska energetiky vyhodne len rezonancnym rozpadom vody. Taketo pokusy existuju, funguju a potvrdili teoriu.
Klasicky rozpat obcajnou elektrolyzou je na energiu extremne stratovy - teda v preklade energia vo forme HHO je daleko nizsia ako spotrebovana energia na vyrobu HHO.
Ale cela finta je uplne v niecom inom a to v tom ze pokial sa jedna aj o neefektivnu formu vyroby zmesy HHO v automobile tak tu nikto uz nepozera na to aky je priebeh horenia zmesy. A ten je s pridavkom HHO uplne iny ako za normalnych okolnosti. V tom je cela ta finta a tu nastava ludmi nechapany jav uspori paliva aj napriek vysokej spotrebe el. energie.
Otazka znizenia spotreby je vsak zavisla od mnozstva vyrobeneho vodika v case... Ludia ktori pisu ze im to nefungovalo vacsinou ani nemaju spravny generator HHO... Samozrejme v spojeni s rezonancnym obvodom sa dosahuju najlepsie vysledky.

A aby ste si nemysleli ze som len teoretik tak s nizkonakladovym home-made generatorom HHO som bez rezonancneho obvodu uz dosiahol -0,5l/100km a to som produkoval len 25% potrebneho mnozstva pre moj motor...

Toto nieje vec pre hlupakov a prizivnikov. Kto chce sa do toho pusti bez ohladu na to ake budu vysledky a kto nechce tak nech sa do toho nestara a nemudruje lebo mam najradsej takych co si precitaju 3 fora a potom jeden zakon zachovania energie a potom mudruju a snazia sa presvedcit nadcencov ze ich snaha je marna. Na co prosim vas na co? vsak ked sa to niekomu nepaci treba si najst inu zabavku...
Fabia 1,9TDi pd

dr.risko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 24 Jún 10, 16:06:01

Poslaťod Miki2t » 01 Jún 11, 8:56:56

Ja sa ale obávam že všetok vyrobený kyslík sa spáli s vyrobeným vodíkom. a celková účinosť obehu od elektrolizéra po ojnice je tak 10% takže privedieme 1 KW z alternátora, a naspet na remenicu altiku dostaneme 100W.

@ dr.risko : o rezonancnej elektrolize som cital vela, ale na vedeckej a akademickej pode ani zmienka :)
Na CVUT dosiahli ucinost elektrolizi asi 70%. Ak sa ti podarí lepšia, nech sa páči na patentový úrad.
A 0.5litra spravis kludne aj stylom jazdy, takze log s diagnostiky by predsalen bol vieruhodnejsi.

Miki2t 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 84
Registrovaný: 25 Okt 10, 13:55:21

Poslaťod dr.risko » 01 Jún 11, 9:28:23

ked sa bojis tak ti vravim ze nikto ti nekaze to vyrabat... Toho pol litra mas pravdu ale ja som to testoval na useku kde som mrte krat a mam tam tu jazdu uz nacvicenu ako cvicena opica takze da sa povedat ze som to neusetril sposobom jazdy... Ja osobne mam pripraveny k vyrobe novy HHO generator akurat cakam na iste veci okolo toho...
Ono ale ide o to ze niekto sa do toho ruti bezhlavo a potom bez ocakavaneho uspechu prudi na internete ze vrazil do toho tazke prachy a roky zivota a nic... Ja som preinvestoval doposial asi 30eur a dalsie naklady su niekde okolo 50eur a to nebude ziadny zlepenec ale seriozna vec s trhovou hodnotou 500eur... Nic hrozne ze? keby nahodou nic tak nebudem nariekat ze som do toho preinvestoval nemale peniaze...
Mam kamosa co si kupil vyvyjac za 500eur a veselo si jazdi a nevie si vynachvalit ako na 2,5TDicku jazdi za polovicu... Nemam mu to verit? Predat ho nechce a jazdi tak uz nejaky rocik... Okrem toho toto nieje jediny pripad... A je jasne ze na druhej strane su potom ti ktorym to neslo alebo to vobec ani neriesili len maju svoj nazor a taki budu vzdy tvrdit len svoje. Takze su tu dve strany a je kazdeho slobodna vola na ktoru sa prida.
Fabia 1,9TDi pd

dr.risko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 24 Jún 10, 16:06:01

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off Topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron