Insignia hučanie

Poslaťod libor95 » 08 Nov 16, 23:53:53

Ahoj, nevedeli by ste mi niekto poradiť čo spôsobuje toto hučanie na videu?
Jedná sa o auto Opel Insignia 2,0cdti 118kw, 2011, A20DTH


Takže jedna sa o tento problém zvuk :


https://m.youtube.com/watch?v=I1sx2YAfh58



Bol som s tým asi v troch servisoch tu pri mne po okolí, nikde mi nevedeli poradiť (ale nikto nespomenul prevodovku - k tomu sa dostanem ďalej) takže vymenila sa napinacia kladka vodicia kladka alternátor sa repasoval (výmena ložísk + uhlíky) vymenila sa remenica klukoveho hriadeľa (originál diel) všetko bez výsledku, rozvody + vodná pumpa boli menené pri 120tkm, tak som zašiel do opel servisu v Trnave, vozil som sa s mechanikom no nič mi nepovedal zvuk počul, dali sme auto na zdvihák skúšali sme situáciu nasimulovať, ale keďže auto nebolo pod zatazou ja som zvuk zvnútra nepočul vôbec a mechanik behal s veľkými sluchátkami a počúval, ako záver mi povedal, že mohli by to byť ložiská prevodovky (vážny problém) ale nepovedal mi to 100%, odporučil mi, že by som mal skúsiť vymeniť olej v prevodovke (olej v prevodovke podľa faktúr čo mám k autu mal byť meneny pri 120tkm v autorizaku) navyše ten zvuk ide čisto niekde z pravej strany z miest kde je airbox, klinovy remeň, pripadne práve koleso, (prevodovka je na druhej strane pokiaľ viem) ložisko kolesa sa vlastne vylúčilo, lebo ten zvuk robí len pri 2200-2500 otáčkach pri stlačenom plyne (akonáhle pustím plyn zvuk prestane) ďalšia vec je, že zvuk začína až keď sa auto zohreje na prevádzkovú teplotu 90 stupňov, pokiaľ je auto studené to nerobí vôbec, čítal som, že prevodovky m32 mali dosť problémy s týmito ložiskami, ale ja mám prevodovku F40, spojka ide v pohode, zotrvačník tiež, + do toho všetkého mi klepne vždy niekde v pravom kolese napríklad keď podradim tak mi tak kovovo klepne (vždy iba jeden krát) už to ale začína robiť častejšie aj keď idem do zatacky tiež tam niekedy klepne, auto má najazdené 172 000km, neviem si moc rady, niekde v tých troch nemotorizovanych servisoch mi spomenul jeden, že by to mohlo robiť ešte práva poloos (ale že by poloos vydávala také zvuky je tiež divné) co si ty o tom myslíte alebo čo by to mohlo byť?

Chcem ešte doplniť, že skúšali sme sa na to previesť keď bol dole klinovy (drazkovy) remeň a zvuk sa prejavoval stále

libor95 


 
Príspevky: 2
Registrovaný: 08 Nov 16, 23:43:28

Poslaťod max1 » 15 Nov 16, 10:04:36

asi co najrychlejsie smer servis tu asi moc neporadis aby sa to este nezhorsilo

max1 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 02 Dec 14, 15:20:14

Poslaťod julibar » 21 Nov 16, 12:36:37

Ako radi max, necakaj a chod s tym eradsej k mechanikovi aby to nebola nejaka vacsia zavada a neodbornym zasahom by sa to mohlo este viac pokazit

julibar 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Registrovaný: 03 Sep 15, 17:45:31

Poslaťod borinko » 09 Feb 17, 18:56:50

@libor95 ako si dopadol prosim ta, lebo mam podobny problem s autom a tiez neviem co mam robit. co ti povedali alebo poradili?
bora bora bora

borinko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 07 Dec 15, 14:59:20

Poslaťod rudvajs » 15 Feb 17, 13:45:52

Tiez som to riesil cez servis, lebo sa to inak nedalo a musel som to mat cim skor opravene a vyriesene

rudvajs 


 
Príspevky: 26
Registrovaný: 11 Dec 14, 9:13:35

Poslaťod Sti2003 » 09 Mar 17, 14:40:48

ono tazko to tu bude niekto len tak z brucha vediet co s tym je treba to dat na zvdihak a poriadne sa na to pozriet

Sti2003 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 09 Mar 17, 14:38:32

Poslaťod doktorko44 » 16 Mar 17, 9:47:58

asi neviem ako to dopadlo,mozno ju nakoniec aj predal ak na nu nemal uz nervy ;)

doktorko44 


 
Príspevky: 39
Registrovaný: 10 Sep 15, 14:14:27

Poslaťod marian5 » 06 Apr 17, 12:47:22

heh zeby a tak ono tam sam nejak moc nenakukas a nie kazdy ma na servis niekto sa na to .. a potom to takto vyzera
„Tá má pekné nohy“, povedal a hneď tú stoličku naložil do auta.“

marian5 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 08 Dec 14, 13:53:16

Poslaťod Doloman » 11 Apr 17, 9:25:17

marian co si tymto akoze chcel povedat? tak nie je servis ako servis ale myslim si ze od minuleho roku to uz bude mat vybavene. a bude riesit uplne nieco ine nechce sa mi verit ze v nijakom servise by nevedeli odhalit pricinu

Doloman 


 
Príspevky: 50
Registrovaný: 25 Jan 17, 18:02:05

Poslaťod onoxis » 16 Jan 20, 12:31:10

caute, prosim vie sa mi ozvat niekto kto to vyriesil, kamarat ma podobny problem, podla toho co mi on popisoval a co som si tu precital, tak moze tam byt nejaky suvis, tak by som chcel vediet ako to vyriesit

onoxis 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Registrovaný: 27 Jan 15, 13:29:49


Späť na Nemecké automobily - BMW, OPEL

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron