bmw e39 abs-asc

Poslaťod tomasMI » 21 Máj 16, 16:57:33

cawte potrebujem radu od odbornikov na e39 je to 525d manual rok 2000,auto pokial nedosiahne prevadzkovu teplotu ide v pohode hned ako sa zohreje na 90st.zacne triast volantom a brzdia mi predne kolesa nie ze smykom ale citit ako spomaly auto ked zastavym pockam 20-30min.ide zas ako ma ale pokial sa zase nezohreje potom sa to opakuje,svieti v kuse abs a asc tempoomat funguje aj ked to svieti diagnostika hlasy nejaku chybu snimaca kolesa aj ked sa uz vymenil,je mozne aby mi to takymto sposobom blokovalo vadna jednotka abs asc?

tomasMI 


 
Príspevky: 17
Registrovaný: 21 Jan 14, 11:58:26
Bydlisko: Michalovce

Poslaťod tomasMI » 22 Máj 16, 21:33:08

no neviem skusil som odpojit konektor od jednotky abs a prebehol to a zase dosiahol prevadzkovu teplotu a hned ma brzdilo ale zistil som ze to robi hlavne prave kolo to bolo horuce,neviem aku ma suvislost brzdy s teplotou motora mozno brzdova kvapalina sa nejako prehreje a robi blbosti?inak ked nieje zohriate na svoju teplotu tak brzdovy pedal je v pohode ale ked ma zacne brzdit tak aj pedal je tvrdy

tomasMI 


 
Príspevky: 17
Registrovaný: 21 Jan 14, 11:58:26
Bydlisko: Michalovce

Poslaťod janosik93 » 27 Máj 16, 0:04:20

to nie teplota motora, ale to, že bude strmeň brzdy pridrety. tym apddom, keď sa ochladi, ide dobre. Prejdeš par km a non sa zohreje a tak dookola. šiel by som po strmeňoch. robia sa samozrejme vždy v pare
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod tomasMI » 08 Jún 16, 10:24:12

dakujem za radu ale problem je uz vyrieseny bola to stara brzdova kvap.ked som vytiahol z nadrzky striekackou vyzerala velmi divne a este vnej nieco aj plavalo,tak som vytahal vsetko von a cez odvzdusnovaky vytlacil zvysok nalial novu odvzdusnil a odvtedy sa mi kolea neprehrialy uz som urobil cez 250km a je to ok predtym stacilo 5km a uz som vedel ze ma brzdi,
napada ma ze v tej kvapaline bolo mozno vela vody a tak sa dostala skoro do bodu varu a preto sa roztahovala a tlacila na piestik,aspon vidim ze netreba zanedbavat vymenu tejto kvapaliny ked neviem ako dlho tam je a to som uz uvazoval o vymene abs jednotky :opf?

tomasMI 


 
Príspevky: 17
Registrovaný: 21 Jan 14, 11:58:26
Bydlisko: Michalovce


Späť na Nemecké automobily - BMW, OPEL

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron