bmw 525 tds - oprava hlavy

Poslaťod viktorddd » 20 Okt 11, 15:56:42

zdravím

chcem dať na aute vymeniť tesnenie pod hlavou + zrovnať a otlakovať hlavu, viac menej preventívne lebo chcem dať auto chipovať, tak aby som vedel že je všetko v poriadku, ale aj preto lebo mám pocit že to tlakuje hadice, aj keď mi z vody neubúda nič (zaujímavé :| )
a chcel by som vedieť čo takáto práca približne stojí, viem že je veľký rozdiel medzi mechanikom a mechanikom ale aspoň tak rádovo, čo stojí samotná výmena tesnenia, koľko sa berie za rovnanie a tlakovanie hlavy, atď., okrem materiálu všetky tesnenia si zoženiem sám, ale či si mám pripraviť 200€ alebo 800 nie je to jedno
keď máte niekto skúsenosť tak napíšte, diki

viktorddd 


 
Príspevky: 25
Registrovaný: 03 Jan 11, 16:41:14

Poslaťod bjukemen » 22 Okt 11, 22:25:19

..sws pisal som pri konkurencii kolko stala GO hlavy nas aj s pracou atd,hlava bola nakoniec okej iba tesnenie fuknute ale potom ešte zrovnanie prava sediel vymena ventilu a tak bola to palka oplatí sa iba v pripade ked si chceš auto nechať

bjukemen 


 
Príspevky: 794
Registrovaný: 13 Jún 10, 16:33:40

Poslaťod viktorddd » 23 Okt 11, 15:47:10

hej videl som ale keď tá suma okolo 1000€ bola aj s repasom čerpadla čo počítam 300-400€, všetky nové zdvihátka tiež cca. 200€, tak potom za zvyšok to nie je až tak veľa
materiál si viem zohnať sám za dobrú cenu, vlastne podľa mňa dobrú keď vie niekto lacnejšie ozvite sa, ale tesnenie hlavy elring (žiadna ajusa alebo podobné lacné), k tomu tesnenia pod výfuk, sanie, veko, atď. komplet do 100€, len hlavne mi ide o to koľko bežne berú za to rovnanie hlavy, otlakovanie, zabrúsenie ventilov, atď.
inak čerpadlo a rozvody nastavené pred 3 týždňami, odvtedy auto štartuje aj za tepla celkom dobre, zvuk neporovnateľný k tomu čo to bolo predtým a spotreba krásna teraz s tým behám za 6,5 a 250km cestu s rýchlosťami do 100-110 som spravil so 6l spotrebou, takže veľký problém určite nebude len ma kus znepokojuje že mám tvrdšie hadice ako by mali byť, ešte skočím na zmeranie CO v chladive že vraj tým sa dá na 100% zistiť či je tesnenie alebo hlava v háji možno ani nebude treba zhadzovať hlavu

viktorddd 


 
Príspevky: 25
Registrovaný: 03 Jan 11, 16:41:14

Poslaťod bjukemen » 23 Okt 11, 21:37:48

..tvrde hadice sme mali aj my,vymenilo sa všetko vratane chladiča,vička na nadržke vodna pumpa,termostat a nakoniec bola chyba v tesnení pod hlavou mierne bolo prasknute a tade to tlakovalo sustavu..cenu za samotne rovanie a tlakovanie neviem ale na bmwklub by to niekde mohlo byť...odmerať sa to takto da som o tom tiež už počul vyskušaj ale podla mna budeš mať tiež chybu v tesnení..hlavy vydržia kvantum ked sa to spravne zohreje videl som na nete už upravy kde bolo na tds zakvačene turbo HX40 a tlak asi 2bar a makalo to

bjukemen 


 
Príspevky: 794
Registrovaný: 13 Jún 10, 16:33:40

Poslaťod viktorddd » 24 Okt 11, 12:56:38

vodná pumpa, viečko a termostat boli menené pred rokom (preventívne, nič im nebolo ale aspoň viem že to niečo vydrží), a chladič budem teraz dávať nový lebo ten čo tam je je už starý, plný bordelu a pri hornej hadici je malá trhlina kde to presakuje
takže chladiaci systém bude potom kompletne nový, a keď ma tá oprava hlavy bez materiálu vyjde na nejakých 200-300€ tak idem do toho, auto si chcem ešte na minimálne 2-3roky nechať a chcem to dávať chipovať tak sa to určite vyplatí

viktorddd 


 
Príspevky: 25
Registrovaný: 03 Jan 11, 16:41:14

Poslaťod komar » 14 Apr 16, 11:10:06

vyslo ta to vtedy na kolko?

komar 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 05 Dec 14, 15:20:04


Späť na Nemecké automobily - BMW, OPEL

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron