Ford TDCI- problém so štartom

Poslaťod Ondrej » 22 Nov 10, 14:29:05

Zdravím,

známy má problém s autom Ford Focus 1.8TDCI 74KW FFDA, 2003. Problém je zlý ranný štart za studena, na 2-3. krát, po dlhom točení.
Na kontrolu prepadov pôjde, ja sa chcem ale opýtať na vysokotlakovú časť CR systému- má tam ostať tlak aj po vypnutí motora?
Diagnostikou namerané hodnoty sú 234 barov na voľnobeh a po vypnutí 4 bary (tlak podávacieho čerpadla predpokladám).
Inak po naštartovaní už ide pekne.

Ďakujem za pomoc.
http://www.autodiagnostika.jantolak.sk/
Aktuálni neplatiči: už čoskoro...

Ondrej 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 21 Nov 10, 3:06:23
Bydlisko: Trstená

Poslaťod Alpiners2 » 22 Nov 10, 14:58:27

tlak v raily alebo lepšie povedané na lište pri volnobehu kolíše alebo si drží požadovanú hodnotu?
problém môže byť napr. v drv ventile.
comonraily všeobecne viac točia kým to chytne pretože vysokotlaká pumpa musí spraviť najprv tlak.
tlak po vypnutí som nikdy nemeral, podla mňa by mal byť.
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod Rumbo » 03 Feb 11, 17:08:31

tak to neni uplne pravda, staci ak po nazhaveni pockas chvilku, kym pumpa dotlaci kolko potrebuje, potom chyta na 1/2 - 1 otacky.
Co sa tyka tazkeho startu, ako si napisal, zameraj sa na trysky - uz asi nebudu v najlepsom stave.
Moj s nabehanymi 202t km startuje uplne bez problemov aj pri -15 stupnoch (pri takej nizkej teplote radsej zhavim 2x)

Co sa tyka tlaku v CR systeme nejaky by tam mal zostat, kedze i po vypnuti nafta zostava aspon min. natlacena (skus skontrolovat tlak po dlhsej dobe).
p.s. nie som automechanik, vychadzam zo skusenosti a predpokladov
Ford Focus 1.8 TDCi, r.v.11/2002, X-Trend, Černá Panther (met) + Red Harlequin
Spotreba: Obrázok

Rumbo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 04 Jan 11, 0:43:35

Poslaťod matok » 10 Mar 16, 13:32:49

ale cast pravdy na tom je

matok 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 08 Dec 14, 11:45:03


Späť na Americké automobily

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť