kto nahradi/zavari dvojhmotu na Voyageri 2.5crd?

Poslaťod mp3turbo » 21 Jan 11, 13:23:30

stara mi volala ze jej nieco zachrapcalo pocas jazdy a ze niektore prevody nevie radit vobec. Predpokladam dvojhmotu lebo sa semtam ozvala pri vypinani motora. Rocnik 2005, tam bol jediny takyto motor, 104 alebo 105kW.

kontrolna otazka : viete niekto zohnat alebo este radsej namiesto nej jednohmotu? Alebo ju Miro zavari a vyvazi? Samozrejme ju vymontujem a poslem.

mp3turbo 


 
Príspevky: 257
Registrovaný: 27 Júl 10, 23:12:27

Poslaťod Breznew18 » 21 Jan 11, 14:09:38

predpokladam ze nova je draha. jazdenka neni bohvie aka istota ja by som zavaril na tvojom mieste mas to na istotu seknes tam odpruzenu lamelu a mas pokoj. ja s tym doteraz problem nemam. uz ma za sebou 15 000 km
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

Poslaťod mp3turbo » 21 Jan 11, 15:51:36

kto by to zavaril to viem (ze miro), ale kde zozeniem odpruzenu lamelu a ci vobec na toto existuje, tak to uz ani nahodou...

pomoc. Jasne ze original nie je zrovna najlacnejsi, ked to bude rozobrate tak zistim ci je treba menit spojku aj dvojhmotu alebo ci staci jedno z nich :)


Uz kukam okolo seba co sa deje, pozeram ebay allegro a podobne sprostosti. Ked mi niekto viete pomoct, budem rad. Existuje jedna firma ktora predava taketo vselijake sady, dvojhmota aj komplet spojka na mondeo 96kW 2006 pod 500eur, lenze na Chrysler nemaju nic.

mp3turbo 


 
Príspevky: 257
Registrovaný: 27 Júl 10, 23:12:27

Poslaťod janosik93 » 21 Jan 11, 16:11:01

myslím, že na chrysler budeš musieť isť do mercedesu . kamoš i brat maju to iste čo ty, a obaja chodia tam, lebo sa na to neda zohnať skoro nič.
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod miro22 » 22 Jan 11, 3:03:21

breznew, myslim, ze to bude drzat viac, ako ori dvojhmota. citam tvoje prispevky v najazdenych km s tou upravenou dvojhmotou, tak pls pis stale km. podlamna je dvojhmota len komfort(vlasne je to fakt). tato uprava nemoze nilak ublizit. netreba zabudat, ze ty mas este chip na tom a ze to stale tie km drzi.:-)
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod Breznew18 » 22 Jan 11, 9:57:39

akorat ma hneva ze som nedal odpruzenu lamelu ale uz ked tuto oderiem dam odpruzenu. trosku sa jazdi inak ako s dvojhmotov treba kus pri vyssich otackach hadzat rychlosti . napriklad si 4 ku nehodim az od 60km/h. ak drzim motor v otackach okolo 2000 v kludne jazde ani nezbadat ziadne rezonancie ani nic. v pohode drzi aj 4500 :D davam mu riadne nakladacky . ked bude odpruzena lamela aspon ju oblozim keramikou vacsie turbo :D
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

Poslaťod miro22 » 22 Jan 11, 10:07:11

na nizke tocky si bol upozorneny a kazdy je.. tu odpruzenu lamelu by som chcel este testovat.. ale dvojhmote sa nevyrovna v nizkych tockach, to je jasne.. vsetko ma svoje za a proti. ale tie usetrene € za to stoja, ak ma niekto sportoveho ducha, asom kusok. :-) ja som ale taky divny, ze este aj odpruzenu lamelu rusim, lebo v zrychleni to ma svoje nedostatky. ale mensie ako dvojhmota.
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod mp3turbo » 22 Jan 11, 10:10:50

no len aby ti neodisla kluka a/alebo prevodovka ako som pisal v tej inej teme o Toyote - zase na druhu stranu co je to 15000km... keby to bolo o nulu viac, to by bolo super ze to tolko vydrzi :)

teraz som normalne na pochybach ci vobec dvojhmotu mam, idem studovat dokumentaciu. Na rakuskom ebayi som totiz ziadny zweimassenschwungrad nenasiel, zato kupplungov (spojek) milion v cene okolo 200eur s loziskom, dve sady dokonca za 180eur a 120eur. Za original spojku si pytaju 600eur bez loziska, za dvojhmotu tiez.

oprava : dvojhmotu... neviem ci je to dvojhmota ani fesak to nevedel podla obrazku z pocitaca. Proste zotrvacnik :)
Naposledy upravil mp3turbo dňa 22 Jan 11, 10:48:40, celkovo upravené 1

mp3turbo 


 
Príspevky: 257
Registrovaný: 27 Júl 10, 23:12:27

Poslaťod miro22 » 22 Jan 11, 10:25:08

dakedy auta jazdili len na jednohmotu a boli stale diesle.. vysledky boli v stovkach tis km... ten s toyotou mal asi kapanek bud bujnu fantaziu, alebo to pred tym posral s totalne dosratou dvojhmotou. vyvazenie na 1 gram co si pisal je toho dokazom. tak sa vyvazuju iba zavodne projekty. jemu to stale bolo malo. :-(

priklad ku tomu autu: mas 2 druhy sil. 1 chlap ma silu v udere 300kg a druhy 10kg. najskor slahnes niekomu silou 300kg a potom ten dalsi slahne silou 10 kg a vyhovoris sa na druheho, te mu zlomil sanku, lebo mu udrel tiez. precitaj si skor prispevky, co robi s motorom dosrata dvojhmota a ze vie vibrovat s celou karoseriou. ak takto zohnes kluku, co je viac nez jasne, nepomoze ti uz ani nova dvojhmota.

za dalsie si treba predstavit kluk mechanizmus a vyznam zotrvacnika, teda spojky.. aj dvojhmota je vedsou vahou ako zotrvacnik. dalsia cast uz ked tak, tak skor na skodu prevodovku, no zatial sa mi nepotvrdila ziadna negativna skusenost a to bez odpruzenej lamely.

za dalsie, ten s toyotou to mal zratane asi za par km, co by sa uz davno prejavilo. bol to laik a iste mu to povedali v servise. ja osobne som videl ohnutu kluku iba po havarii, alebo po riadnom navyseni vykonu, co je nad 150%. preto sa davaju kovane.
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod Breznew18 » 22 Jan 11, 10:26:07

uplne som s tym stotozneni vedel som do coho idem takze ak sa nieco aj poserie co sa dufam nestane tak nemozem vinit nikoho len seba. aa mne tie stotinky na zrychleni nebudu chybat nejdem jazdit preteky :D ale strasne sa tesim na tvoje auto :D v nom ma musis raz previest :D ale podla toho co som videl u teba tak si musim aj plienky zobrat :D
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

Poslaťod miro22 » 22 Jan 11, 10:41:07

kusok si nepochopil, ze jednohmota ti usetri pri kazdom preradeni rych stupna. v zavodnych autach sa koli tomu este aj silentbloky nahradzaju silonom. mykanie motorom za zavod sposobi aj par otacok a to moze rozhodnut o tisicinach sec.

moj projekt sa stale, ale pomaly blizi ku koncu. skor to bude projekt o tom, co sa da z motora dostat, ako o zrychleni, kedze je to FWD, teda predny nahon a gumovat bude aj v 150 km/hod. konkr sa jedna o 300% zvysena vykonu, emisie, hlucnost vyfuku a 100% vykonu pri LPG. ak sa mi to podari, tak to bude svetovy rekord. nejdem zakriknut. projekt sa blizi ku koncu. 3 roky roboty na motore. ten motor je slabe slovo ze je upraveny. ten je skor VYROBENY !!!

viac ludi mi hovorilo, ze to mam predstavit, ale ja som velmi nechcel, no teraz som zacal.. je tam kusok mojho zivota.:-)
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod Breznew18 » 22 Jan 11, 10:44:23

aj ja si myslim ved si ho doslova vyrobil doma na kolenach :) bude to spica ja verim v uspech tolka namaha sa musi ocenit genialnym uspechom :rr
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

Poslaťod miro22 » 22 Jan 11, 10:54:42

len dufam.. este mi ajtak chyba asi 1500€ na dokoncenie. mam tam vrazenych 10tis € a to som si skoro vsetko vyrabal sam.. asi 95% vsetkych veci.. mam na zakazku napr najsilnejsie ojnice a kluku, ci kruzky, alebo ventili. za dalsie mam tam asi 5 zlepsovacich navrhov.. no musi prist test v realite. potom sa uvidi. nejedna sa len o vykon.. vykon je jedna vec a emisie, ci hlucnost zase dalsia. uvidi sa. no budem rad, ak ma niekto pochvali. :-) to bude placa za tolku namahu, ale postaci. :-)
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod mp3turbo » 22 Jan 11, 11:02:35

Miro neboj nic, ja ta pochvalim a prva vec co ma napadla ked mi stara volala co sa stalo bola ze "snad miro nema tolko roboty aby mi tu moju nezavaril a nevyvazil" :) [nie staru ale dvojhmotu]

ja si ten vojaaager nepotrebujem a neplanujem nechat 27 rokov ako majitelia novych Dacii Sander a podobnych vehyklov, ked mi este tri roky vydrzi doma tak to bude zazrak. A za tie tri roky najazdi takych strasnych mozno aj 30.000km (slovom tridsat), cize... V neposlednom rade s tymto autom sa jazdi maximalne komódne, 1700 az 2600rpm, skoro furt len v Bratislave teda rychlosti do 80km/h, nikdy nie plyn na podlahu (nie je kde aj keby som chcel).

mp3turbo 


 
Príspevky: 257
Registrovaný: 27 Júl 10, 23:12:27

Poslaťod bjukemen » 22 Jan 11, 11:57:58

..no maroš počuj ešte mi povez z kade chceš zohnať odpruženu lamelu lebo neviem či sa ti to podari..mam dojem že teraz nejake su na mJTD ale niesom si isty,ja by som skor dal lamelu z fiat croma 2.5 TD ta ma 228 mm a preobolžiť ju matrošom HDS 57 to by mohlo držať

bjukemen 


 
Príspevky: 794
Registrovaný: 13 Jún 10, 16:33:40

Ďalší

Späť na Americké automobily

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron