prosba o radu

Poslaťod miro.ferko » 19 Nov 10, 0:46:01

Pekný podvečer,
náhodou som našiel na internete toto zaujímavé fórum. Neviem či to patrí sem ale potreboval by som poradiť.
V BB mi do vozidla Honda CRV montážnik namontoval alarm Patrolline, ktorý mal byť údajne CAN busový a vraj nič nebude pájkovať ani strihať, len nacvakne kabeláž a je to. Navyše nebudem mať ďalší prívesok, pretože alarm sa ovláda originálnym kľúčom. To sa mi veľmi páčilo lebo v predchádzajúcich vozidlách som vždy musel auto nechať v servise na niekoľko hodín a vyzeralo to ako rozborka a zborka môjho vozidla. Po niekoľkých dňoch som zistil, že alarm ide vypnúť nielen originálnym diaľkovým ovládačom, ale aj normálne kľúčom vo vodičových dverách. To sa mi nepáčilo, pretože jedno vozidlo mi dvakrát vykradli tak, že na silu pretočili mechanický zámok, ktorý samozrejme poškodili. Montážnik mi povedal, že je to normálne lebo ide o Japonca. Mňa to dosť hnevalo, ale čo narobím. Po niekoľkých dňoch pri náhodnom pokuse som zistil, že alarm neblokuje motor. Síce po otvorení dverí spustil poplach, ale motor šiel naštartovať. Povedal, že to je normálne a u CAN BUS alarmov sa to ani nedá. Alebo mi môže dorobiť vypínač, ale budem platiť 50 EUR. To som nechcel. Problém však nastal keď som zašiel do servisu na pravidelnú prehliadku. Nedalo sa auto napojiť na diagnostiku. V servise zisitli, že alarm im nedovolí čítať údaje, našťastie (nie moje) tá kabeláž sa dala ľahko odpojiť. Navrhli mi, že alarm na chvíľu odpoja a zdiagnostikujú auto. Keď som videl ako jednoducho sa dá odpojiť tá kabeláž, ktorú tak montážnik suprovo popisoval moja dôvera v tento alarm rázom skončila! Proste prebehlo mi v očiach ako zlodej vojde do auta cez pretočený zámok, veľmi jednoducho odpojí kabeláž (jednoduchá redukcia) a auto je za chvíľu bez alarmu. Ale nemal som čas to riešiť ani sa mi nechcelo. Po niekoľkých dňoch nastali s autom komplikácie. Z ničoho nič ostavala svietiť jedna strana parkovacích svetiel, palivový ukazateľ mi ukazoval neustále málo paliva a stropné svetlo sa po chvíľke samo vypínalo. V servise mi povedali, že problém spôsobuje asi alarm. Na moju žiadosť ho vyhodili von a auto je v poriadku. Alarm som zaniesol montážnikovi na reklamáciu, ale po pár dňoch mi volal, že si mám poň prísť , vraj ho v nejakej firme pretestovali a je Ok. Reklamácia vraj neuznaná. Peniaze mi nechce vrátiť. Ako mám postupovať, už som sa skúšal poradiť s kade kým ale vraj toto nie je jednoznačný problém. Radia mi odstúpiť od zmluvy, ale žiadnu mi montážnik nedal. Na doklade je uvedený len alarm, ale montáž nie. Takže vraj som si ten alarm podľa dokladu len u neho kúpil. Prosím pomôžte mi ako postupovať? Má už niekto s týmito alarmami takéto problémy? Veď to nie je vôbec alarm, je to skôr akési lego?

miro.ferko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 19 Nov 10, 0:14:29
Bydlisko: SR

Poslaťod miro22 » 19 Nov 10, 3:58:16

nemas nic lepsie proti kradezi, ako sustava tajnych vypinacov. ten alarm je mozno na vykradnutie auta. co sa ti na tom nepaci? jasne, ze ak narusi niekto datove vedenie signalu, tak to robi prob. vsak si mal najskor studovat a potom konat. stare prislovie znie: 2x meraj a raz strihaj. kazdy chce zarobit, to je trh a funkciu z vyhodou mas. nestazuj sa. dnes je doba dost rychla a ty si tiez rychly.. si v dobe a v mode. skutocne funkcne veci sa robia starou metodou a stale ta stara bude naj. to mas ako cierna a biela farba. nikdy z mody nevinde. bude mozno na chvilu zastaralejsia, ale nikdy spatna.. nik ti to nenaprogramuje inak, ako to naprogramoval vyrobca. ak chces nieco ine, tak si zaplat nieco ine, ale najskor popremyslaj, co to ine ZNAMENA a ake funkcie to ma v realite. :-)
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod Alpiners2 » 19 Nov 10, 7:41:29

nuž proti ukradnutiu by som volil naozaj tajný vypínač. a čo sa týka ochrany pred vykradnutím tak použiť nejaký kvalitnejší alarm a hlavne ho správne namontovať. potom ti pôjde bez problémov aj diagnostika
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod janosik93 » 19 Nov 10, 8:24:30

Tak jednoznačne ti to robil tvoj Alarm.
Sú alarmy, ktroré len s can bus čítaju, a niektore , ktoré i do nej zapisuju. tie niesu vhodne.....
najlepšie by bolo doň namontovať alarm starou klasikou zborka a rozborka, napichnúť sa priamo na vypínače dverí,
priamo na spínačku, a spraviť tak, aby auto vlastne ani nevedelo, že tam dáky alarm je.
blokovanie motora sa dá spraviť samozrejme vždy ak sa chce. Tajný vypínač je dá sa povedať najlepšia volba aku by si urobil.
Ja by som navrhoval použiť can bus modul len na čítanie samozrejme niečo kvalitne, nie dáky šit. k tomu domontovať alarm s pagerom a urobiť poriadnu montáž. toto je volba rýchlejšej montáže .
Dá sa to spraviť aj tou pomalšou možnosťou , a to je rozborka a zborka auta.
Osobne montujem autoalarmy značky laserline a podobnych kvalitnych značiek, a nikdy som tento problem nemal.
takže by som spravil nasledovne:
dal si zapojiť alarm,
počkal, kým to začne blbnuť,
zavolal by som toho montážnika a ukázal mu to, čo to robí.
pokial by esšte niečo ine tvrdil, vybral by som tento alarm pred jeho očami von, a obuchal mu ho o hlavu. :nnnn
Toto je nekorektne jednanie z jeho strany. keby sa to stalo mne, riešil by som to ihned bud výmenou ineho typu alarmu
alebo vrátenim celej sumy .

Inak teraz listujem o nete, tak to ja riadne drahý alarm. Za také peniaze ti namontujem ovela lepší a kvalitnejší alarm.
nevieš aký to bol presne typ? :grr
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod miro.ferko » 19 Nov 10, 21:11:02

Presne ako uvádzate - bola to moja chyba. Lenže keby ste počúvali ako mi to človek popisoval ... myslel som, že mi podľa tých rečí namontuje do auta hádam počítač.
Inač kauza pokračuje. Zamontoval som do toho aj distribútora týchto alarmov a zistli som, že ide tiež asi o "profesionálnu a perfektnú" firmu, ktorá je o dvoch chlapoch. Chlapi, oni nemajú ani šajnu čo to vlastne dovážajú. A také dačo akože servis, poradenstvo, odborná konzultácia, ... asi ťažko! Povedali, že alarm bol u nich ale oni nemajú generátor protokolu tak to nemohli pretestovať. Hlavne, že poslali vyjadrenie na dve strany.
Presne ako uvádzate ... som v systéme kde chce každý predať. A ja blb som naletel. Janosik93 presne ako uvádzaš, vystihol si to presne.
Uvažujem o SOI, asi im ju tam pošlem. A to myslím nielen montážnikovi, ale aj distribútorovi. Nik mi nechce vrátiť peniaze, každý sa vyhovára, že alarm pracuje tak čo sa sťažujem. A alarm robil v aute čoro moro.
Ešte jeden dotaz ... čo to znamená, že ten alarm do zbernice nielen číta ale aj zapisuje údaje?

miro.ferko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 19 Nov 10, 0:14:29
Bydlisko: SR

Poslaťod miro22 » 20 Nov 10, 3:37:30

janosik, :rr
"zavolal by som toho montážnika a ukázal mu to, čo to robí.
pokial by esšte niečo ine tvrdil, vybral by som tento alarm pred jeho očami von, a obuchal mu ho o hlavu" smiech .

miro, ak budes chciet dakedy nejaky alarm a lebo nieco tomu pod, odporucim ti chlapika menom janosik. taky clovek nemoze trepat somariny, lebo by si sem napisal staznost a on by sa hanbil.. to je lepsia zaruka, ako nejake prazne slovicka nejakeho NIKOHO v peknom obleceni !!!

a podla mna tvoja otazka vystihuje tuto odpoved: ze do sustavy dat posiela ine udaje, ktore ma kazda znacka auta ine a kludne moze narusit komunikaciu min medzi jednou riad jednotkou, alebo vsetkymi, ktore su v konkretnom aute. to je dost slusny pruser. je to to iste, ako keby s teba tahali udaje a bol by jeden prespekulovanec, ktory by ta vedel nanajvys este aj ovplyvnovat a ty by si nebol ty. kafral by sa ti v mozgu.

janosik nech ma opravi, ci doplni, ak nemam pravdu. :-)
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod janosik93 » 20 Nov 10, 23:59:16

píšem až teraz, kedže tu bolo dalsie auto na čip, lenže troška zanedbane... ale to je mimo temy...
turbo prave vyčistene :-) este treba spojku, štarter, žhaviče, pada nafta a ..... až potom dáky čip

Miro22 : máš uplnu pravdu. je to tak s tým zapisovaním do zbernice
Na ovladanie dveri sa treba pekne napichnuť na dvere a potom pekne počúvať s can zbernice signaly otvorených dveri a podobne.
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod baran44 » 22 Mar 16, 11:20:49

mat tak vase znalosti to by bolo

baran44 


 
Príspevky: 43
Registrovaný: 20 Aug 15, 13:22:41

Poslaťod vyr_skalny » 23 Mar 16, 11:12:07

keby sa o to zaujimas a venujes tomu tak sa do toho dostanes

vyr_skalny 


 
Príspevky: 32
Registrovaný: 29 Jan 15, 17:10:07

Poslaťod janosik93 » 23 Mar 16, 23:08:10

skor ide o to, že treba mať chladnu hlavu, skusenosti, chuť, a hlavne predpoklady k tomu ......
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod svitko » 30 Mar 17, 9:33:49

Jasne kto ma cit pre auta vie o nich omnoho viac ako len niekto kto by to chcel vediet nasilu. A hlavne skusenosti robia svoje :rr
Vitazstvo je vsetko. Jediny, kto si na vas spomenie, ked skoncite druhy, je vasa zena a vas pes

svitko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 16 Nov 15, 17:51:56

Poslaťod andys » 27 Apr 18, 9:33:20

len sranda je, ze to, ze je niekto majitelom auta, tak ho to nerobi hned aj skusenym :)
rychlost je droga

andys 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 08 Apr 17, 10:38:40

Poslaťod jumero » 04 Máj 18, 7:31:15

andys ale to je normalne ja tiez ked nieco sa zacne kafrat uz aj premyslam co by to mohlo byt ale nemam odvahu sa do veci pustat sam

jumero 


 
Príspevky: 47
Registrovaný: 06 Máj 17, 13:56:52

Poslaťod jaroslav785 » 09 Máj 18, 20:51:32

U mna to zalezi od toho o co ide, do niecoho sa v pohode pustim aj sam ale niektore veci uz su nad moje sily

jaroslav785 


 
Príspevky: 35
Registrovaný: 25 Apr 17, 9:34:28

Poslaťod frontlo » 05 Jún 18, 16:05:14

hlavne to ale treba dobre odhadnut, neprecenovat sa, ked si nie som isty tak idem do servisu radsej aj s niecim co by som za normalnych veci zvladol aj sam ale su tam nejake komplikacie

frontlo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 27 Apr 17, 9:46:50

Ďalší

Späť na Ázijské automobily - Toyota, Mazda, Honda, Hyundai, Kia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron