LPG - áno či nie?

Poslaťod dismol » 19 Máj 16, 17:44:47

Zdravím. Pred pár mesiacmi som začal dosť aktívne uvažovať nad tým, že by som náš Renault Clio dal prerobiť na plyn. Ale ešte stále váham. Nie som si istý, či je to dobrá voľba a hlavne neviem ako by to znášal francúz. Preto by som odcenil ak by ste mi mohli poradiť, ak máte nejaké skúsenosti niekto s lpg - či je to výhodné, či sa vôbec oplatí do toho púšťať alebo to mám radšej nechať tak. Vďaka ;)

dismol 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Registrovaný: 19 Aug 15, 14:30:58

Poslaťod janosik93 » 20 Máj 16, 8:03:32

Osobne by som si plyn nikdy nedal do auta. I keď cena jazdenia je zlomková oproti benzinu. smrdi to, treba každy rok kontroly na emisie, to si kupim radšej diesel, alebo pekne tankujem benzin. Autám je srdečne jedno, či chodia na plyn alebo benzin.
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod dismol » 20 Máj 16, 9:04:21

Janosik93 toto je to, čo mňa nesmierne zaujalo, že tá cena o dosť nižšia ako za benzín. Len mám zmiešané pocity z toho, že najprv musím do auta investovať aby som potom mohol šetriť. Ty si proti plynu len z týchto dôvodov? či to má ešte aj nejaké iné nevýhody pri ktorých by som mal zbystriť?

dismol 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Registrovaný: 19 Aug 15, 14:30:58

Poslaťod janosik93 » 20 Máj 16, 10:15:26

mne to smrdi , to radšej budem liať benzin alebo diesel .... mal som auto s plynom, lacne vozenie. len mi prekažalo stale dookola STK EK , prehliadky a pod. ja chcem voziť, nie sedieť v servise ... inak k tomu nemam nič
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod stanomx » 21 Máj 16, 14:14:21

ja by som dnes o inom aute ako na plyn ani neuvazoval, plyn jazdis najlecnejsie a pohodlne naorzdiel od nafty, benzinovy motor je kultivovanejsi, ked mi niekto povie ze plyn smrdi tak mu poviem ze nafta smrdi.. aj benzin smrdi
to s tymi emisiami je asi tak ze na normalnom aute chodis 1 za dva roky a na plynovom 1 za jeden rok, a ak mas vsetko vporiadku tak bez problemov... pripadne vieme ze 20€ na emisnej vyriesi vsetko
uplne najlepsie je velky objem a plyn, mas vykon a spotrebu, kto bude argumentovať, ale veď 1.9 tdi..... :/up nech si skusi sadnut do benzinu v6
vlastnim 1,9tdi 96kW, chodim este na 1,6mpi a ma posledne 2 roky plejn
najradsej by som kupil 300c s 5,7hemi + plyn

_
a potom su tu este argumenty, plyn patri do bojlera, nafta do lokomotivy, benzin do auta a baterky do hrackarskeho auta..... nazor na takych ludi si vie kazdy spravit sam

stanomx 


 
Príspevky: 17
Registrovaný: 03 Jan 15, 23:11:06

Poslaťod janosik93 » 21 Máj 16, 22:33:31

mne extremne prekaža smrad keď to je v garaži ... neskutočny smrad ,
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod erno » 23 Máj 16, 13:06:42

myslim ze na toto nikdy jednoznacnu odpoved nedostanes. Su ludia, ktori na plyn nedaju dopustit a ini o nom radsej ani pocut nechcu. Ja tiez som iste obdobie premyslal ci si dat prerobit ci nie, ale kedze som zvazoval aj predaj auta, tak som to nechal tak. Z mojho pohladu pokial si auto chces este nechat a budes na nom plnohodnotne jazdit tak nemas co stratit. Stratil by si len v pripade ze by si ho dal prerobit a za mesiac predaval ;)

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod dismol » 28 Máj 16, 12:27:43

prichádzam pomaly na to, že názory sú rôzne. Auto určite nemám v pláne predať možno až za nejakých cca 5 rokov skôr určite nie. Investícia do plynu by sa mi mala približne za aký čas vrátiť? do tých piatich rokov by som to snáď už aj mal späť, či?

dismol 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Registrovaný: 19 Aug 15, 14:30:58

Poslaťod janosik93 » 28 Máj 16, 22:52:36

vypočitaš si to jednoducho:
100 km na benzine - cena
100km na plyve plus cca 1,5 litra naviac - cena
vypočitaš rozdiel ty vynasobiš km
vstupna investicia, do prerabky a uvidiš, kedy sa ti to vrati
kalkulačka nepusti :-)
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod powerman » 30 Máj 16, 13:11:14

Do piatich rokov? to budes mat podla mna na spat aj keby nechces. To by si musel velmi malo km rocne najazdit aby sa ti to vratilo az po viac ako troch rokov. Vacsinou investicia by mala byt spat za rok, dva. Inak sa asi auto ani na plyn neoplati davat. Bud si to vypocitaj ako janosik93 napisal, alebo si pozri stranky servisov na prerabku lpg a tam urcite u kazdeho najdes online kalkulacku alebo nieco take

powerman 


 
Príspevky: 51
Registrovaný: 18 Aug 15, 14:25:37

Poslaťod max1 » 31 Máj 16, 15:03:35

kolko priblizne teraz rocne najazdis? lpg je podla mna dobra volba, pretoze to nie je len o tom, ze setri tvoje peniaze, ale ze setri aj auto aj zivotne prostredie, co teda je v dnesnej dobe ozaj dolezite ;)

max1 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 02 Dec 14, 15:20:14

Poslaťod michau » 01 Jún 16, 8:24:46

Známy si rok dozadu dával lpg na renaulta a zatiaľ si chváli. Hovoril, že rok prešiel a už viac ako polovica peňazí, ktoré dal do systému a montáže sa mu vrátila. Takže má to niečo do seba podľa mňa. Ale treba si dobre zvážiť, koľko ročne najazdíš, či sa Ti to oplatí a určite by nebolo na škodu si pohľadať aj aké systémy sú a aké sú cenové rozdiely a podobne :)

michau 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 10 Aug 15, 16:13:01

Poslaťod dismol » 03 Jún 16, 10:45:06

je to rôzne - pomaly každý rok inak, ale za tento rok to bolo okolo 30 000. Idem si ho skúsiť dať na papier a vypočítať, čo mi to povie, za koľko sa to vráti. Čiže ak sa mi to nemá vrátiť do dvoch rokov tak ani nemám do toho ísť?

dismol 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Registrovaný: 19 Aug 15, 14:30:58

Poslaťod powerman » 06 Jún 16, 12:12:13

pokial sa ti to nema vratit za taky cas tak naozaj do toho nemusis ist. Pretoze investicia sa ti bude pomerne dlho vracat. Aj ked som si isty, ze ak by si si to dal na plyn tak budes ovela viac jazdit. Mam kamarata, co mal benzin, casto chodil peso aby proste nieco usetril a tak a ked isiel na prerabku plynu tak sa na neho pozerali ako na blazna, ze ved jemu sa to vrati az za nejake styri roky. A akonahle mal auto na lpg zacal viac jazdit, pretoze jazdi lacnejsie a za rok a pol to mal vsetko spat. :-)

powerman 


 
Príspevky: 51
Registrovaný: 18 Aug 15, 14:25:37

Poslaťod dismol » 07 Jún 16, 15:53:13

Je to možné, že potom najazdím viac. Predsalen už by to bolo o inom. Ja som to počítal a ja by som to mal mať za nejaký rok späť. Čiže dobre to vyšlo aj tak. Ja som sa bál, že mi to bude vychádzať na viac rokov. :shock:

dismol 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Registrovaný: 19 Aug 15, 14:30:58

Ďalší

Späť na Francúzske automobily - Peugeot, Citroen, Renault

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť