LPG - áno či nie?

Poslaťod matok » 18 Aug 16, 19:15:37

Jano ono je to rozne od auta, od servisu a podobne. Ale vacsinou je to tak, ze sa to dava miesto rezervy. Rezerva sa da potom umiestnit aj inam s tym nejaky problem zrovna nie je. Ale to vsetko sme sa dozvedeli v legase, ze ako to bude..takze myslim ze sa to aj ty dozvies v servise ze ako to bude, v com bude rozdiel po prestavbe, na co si budes mat davat pozor, kde budes mat prepinac, kde nadrz, ako sa tankuje a vsetky veci okolo toho. Netreba mat nejako strach ze plyn nebudes vediet natankovat alebo nieco take..si myslis ze my sme v zivote nepoziadali obsluhu o natankovanie? :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok
Obrázok

matok 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 08 Dec 14, 11:45:03

Poslaťod jano7 » 20 Aug 16, 11:21:21

Ondrej píše:S tankovanim plynu je to velmi dobre, +/- 16,3%, jemne do zelena vlavo. :lol: Neviem co presne chces pocut, stanice najdes na webe a postup staci aj zenam ukazat len 1x. Nadrz a podrobnosti o vhodnom systeme/nadrziach na presny typ auta ti povie firma, ktoru oslovis... 95% si dava namiesto rezervy, ak je to mozne.

Tak predsa som nieco k tankovaniu nasiel, super simulacia :lol: https://www.youtube.com/watch?v=Jjf9rV7kDJA


tak to ti dakujem za simulaciu :mrgreen: :mrgreen: ale je to ine tankovanie ako normalne benzin nie? pozeral som ze cerpacich stanic co sa plynu tyka je coraz viac ibaze ako viem kde by bolo vhodne potom tankovat? Ako inak sa to da potom riesit ked to nebudem chciet mat ulozene miesto rezervy???

jano7 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 23 Nov 15, 10:32:18

Poslaťod jano7 » 20 Aug 16, 11:24:11

matok píše:Jano ono je to rozne od auta, od servisu a podobne. Ale vacsinou je to tak, ze sa to dava miesto rezervy. Rezerva sa da potom umiestnit aj inam s tym nejaky problem zrovna nie je. Ale to vsetko sme sa dozvedeli v legase, ze ako to bude..takze myslim ze sa to aj ty dozvies v servise ze ako to bude, v com bude rozdiel po prestavbe, na co si budes mat davat pozor, kde budes mat prepinac, kde nadrz, ako sa tankuje a vsetky veci okolo toho. Netreba mat nejako strach ze plyn nebudes vediet natankovat alebo nieco take..si myslis ze my sme v zivote nepoziadali obsluhu o natankovanie? :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok
Obrázok


Na co si davat pozor, to mas co tym na mysli? treba si davat na niektore veci pri plyne zvlast nejaky vacsi pozor ako pri napriklad benzinovom aute? A prepinac tam mas ako rieseny? je niekde nejako schovany alebo je nutne ho vidiet mat nan dosah?

jano7 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 23 Nov 15, 10:32:18

Poslaťod Ondrej » 20 Aug 16, 14:16:58

Vsetky stanice co som stretol na SK/CZ/PL/HU mali rovnaky koniec tankovacej pistole, takze nic neriesis - zastavis kde chces (alebo pozries na Waze vypis LPG stanic v okoli aj s cenami), na 90% bude stanica volna tak len pripojis pistol (vlozit, stlacit), zapnes tankovanie a cakas 2-4 min., same sa vypne/zacne bzucat a prestane tankovat. Vypnes tlacidlo na stojane, odpojis pistol, zaplatis. Byva tam aj zvoncek na zavolanie obsluhy - velmi vynimocne je to povinne (stojan zamknuty)/daju ti kluc. Jedine co mi vadi - veci na umyvanie skla tam nedavaju a niekedy je na stojane tlacidlo, nie prepinac = musis pocas tankovania drzat...

Ondrej 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 21 Nov 10, 3:06:23
Bydlisko: Trstená

Poslaťod erno » 05 Sep 16, 10:46:02

Ondrej píše:A nazor robia aj kadejake montaze... tu si sused dal na cierno napchat do auta od poliakov nejaku skladacku - po pol roku vyhodil, ze nejde dobre, servisovat nemal kde, veru riadne usetril... Teraz pojde referencia dalsim 50 ludom - LPG by som nedal, nie je dobre. Rovnako je to s upravami vykonu, nakupovanim ojazdenych aut, 10 rocnymi autami s 50000km - nic z toho nie je problem, len si treba primerane zaplatit. Lenze ked 3/4 ludi veri, ze so systemom vydrbu a Poliak je o 300EUR lacnejsi, chiptuning je na ulozto, dovoz po 3. majitelovi najlepsie Mondeo TDCI - ved super stredna trieda za cenu Fiesty, AAA dava 37 superzaruk a 1. majitel hovno... potom sa to zovseobecni a hotovo - vsetko je zle, to sa neda. :)


treba sa na veci pozerat z viacerych uhlov pohladu a neverit prvemu cloveku ktory povie ze to nestoji za nic.. Montaz dokaze velmi vela urobit, aj velmi vela pokazit. Preto myslim ze ludia by nemali byt v tomto smere daki sebecki a nemali by k tomu pristupovat tak ze este aj na montazi setrit :shock:

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod eman » 06 Sep 16, 12:47:03

jano7 píše: Na co si davat pozor, to mas co tym na mysli? treba si davat na niektore veci pri plyne zvlast nejaky vacsi pozor ako pri napriklad benzinovom aute? A prepinac tam mas ako rieseny? je niekde nejako schovany alebo je nutne ho vidiet mat nan dosah?


myslim...ze tym davat si pozor je myslene nieco take ze chodit pravidelne do servisu dat skontrolovat auto, ci vsetko dolieha ako ma ;)
neprichádzam sa klaňať, prichádzam víťaziť

eman 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 01 Dec 15, 10:21:30

Poslaťod matok » 06 Sep 16, 13:51:27

Tak to myslim ze uz je potom na kazdom jednom cloveku kde ho chce mat. Ci chce mat prepinac na ociach ci nie. Ale myslim, ze je dobre ho mat na dosah ked chces auto z plynu prepnut na benzin a poodbne.. takto pri volante ho mat myslim ze je take najbeznejsie ale tak kazdemu vyhovuje to mat inak. Pozor som mal na mysli to, ze by bolo fajn z casu na cas auto na benzin tiez prebehnut aby si nemal potom s autom problemy, ze nieco zaschlo atd
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.

matok 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 08 Dec 14, 11:45:03

Poslaťod jojomix » 07 Sep 16, 11:24:42

dolniacik píše:viete mi nieco blizsie o systeme tartarini napisat? je nejaky rozdiel medzi tymto systemom a ostatnymi alebo si to len zle vysvetlujem? od zaciatku roka sa pohravam s myslienkou lpg, len uz to tu zaznelo, ze smrad z plynu. Toho sa aj ja obavam. Ale coho sa obavam viac ci nemoze nastat nejaky vybuch alebo nieco take ak nahodou budem mat havariu alebo nieco take. Nevznieti sa auto?


auto ci sa nevznieti ked mas plyn? nevznieti. Nie je na to dovod. Keby nastal nejaky poziar tak poistka na ventile sa roztavi, co sice umozni unik plynu, ale ten plyn len zhori a vznika tam potom pretlak v nadrzi takze tam nic nevybuchne. Toho sa bat nemusis..

jojomix 


 
Príspevky: 51
Registrovaný: 05 Dec 14, 9:38:46

Poslaťod andy1 » 08 Sep 16, 13:43:52

Neviem ci som to len nevidel alebo ste sa o tom nebavili ale ja by som chcel vediet ako je to s benzinovymi vstrekovacmi po prerabke na plyn. Kedze sa potom viac vyuziva plyn tak je dost pravdepodobne ze tie vstrekovace zasychaju nie?

andy1 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 21 Jan 15, 13:30:21

Poslaťod onoxis » 12 Sep 16, 8:57:43

borinko píše:Záruka tri roky je veľmi výhodná. Ja vám nechcem do toho moc hovoriť, ale podľa mňa je aj veľmi dôležité chodiť na prehliadky do servisu, kde bol aj systém montovaný. Ak by nastal nejaký problém tak oni to budú vedieť myslím, že najlepšie riešiť. :mrgreen:


tak ale to snad clovek ktory si da prerobit auto tak sa dovtipi ze by mal chodil pravidelne do servisu a nezanedbavat to aby sa nieco nestalo. Aby nemal nieco popovolovane alebo zanesene a jedno s druhym.. ;)

onoxis 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Registrovaný: 27 Jan 15, 13:29:49

Poslaťod matok » 13 Sep 16, 10:46:08

Zasychaju ludom ktori sa privelmi zameriavaju na setrenie a vyuzivaju plyn velmi a nedavaju si pozor na to aby z casu na cas prebehli aj auto na benzine ;) je to velmi dolezite ak sa chce clovek vyhnut takymto problemom so zasychanim benzinovych vstrekovacov. Aj ked je jasne ze vacsina aut prve kilometre, kym sa motor zohreje ze ide na benzin a potom sa prepne, ale tu chvilu co auto ide na benzine nestaci aby to tie vstrekovace nejako prebehlo

matok 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 08 Dec 14, 11:45:03

Poslaťod fabian » 15 Sep 16, 11:42:28

prebehnut auto na benzin - ako casto je to potrebne aby sa nieco taketo nestalo? je potrebne prebehnut na benzin auto akoze celu nadrz benzinovu minut, alebo ako? :-)

fabian 


 
Príspevky: 35
Registrovaný: 02 Dec 15, 21:09:54

Poslaťod matok » 19 Sep 16, 12:44:21

fabian píše:prebehnut auto na benzin - ako casto je to potrebne aby sa nieco taketo nestalo? je potrebne prebehnut na benzin auto akoze celu nadrz benzinovu minut, alebo ako? :-)


ako casto je to potrebne? je to dost individualne pretoze kazdy si aj tak v tomto smere robi po svojom a malokedy da na rady servisu a to je chyba. My sme si nastastie vzali k srdcu rady od legasu, tak to tak striedame.. Niekedy po dvoch plynu, jednu celu benzinu a podobne. Aby tie vstrekovace nemali moznost zaschnut, pretoze s tym su potom uz ozaj len zbytocne problemy. Je dobre, ked clovek da na odporucanie servisu a prebehne to auto aspon raz za cas na benzine..

matok 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 08 Dec 14, 11:45:03

Poslaťod Ondrej » 19 Sep 16, 13:13:33

Takze Legas ti doporucil striedat 2 nadrze LPG a 1 benzinu? Mas priame/nepriame vstrekovanie? Ak nevies, napis auto+rocnik+motor.

Pri nepriamom sa ziadne pravidelne cistenie vstrekovacov neriesi - keby sa na spicke nieco usadilo, pri starte na beznin je to prec...

Ondrej 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 21 Nov 10, 3:06:23
Bydlisko: Trstená

Poslaťod matok » 20 Sep 16, 10:08:53

Ondrej píše:Takze Legas ti doporucil striedat 2 nadrze LPG a 1 benzinu? Mas priame/nepriame vstrekovanie? Ak nevies, napis auto+rocnik+motor.

Pri nepriamom sa ziadne pravidelne cistenie vstrekovacov neriesi - keby sa na spicke nieco usadilo, pri starte na beznin je to prec...


tak oni mi odporucali kazdu 4 - 5 nadrz, ibaze ja pre istotu to castejsie prebehnem na benzin.. pri nepriamom sa cistenie neriesi? to sa mi nezda. Pretoze co sa tyka nepriameho vstrekovania tak co viem, tak oni mozu to urobit tak, ze auto od zaciatku od startu pojde na plyn takze ten benzin sa nebude vobec pouzivat a tym padom sa to nebude premazavat a zacnu vznikat problemy, takze preto je potrebne ho prebehnut aj na benzin z casu na cas.

matok 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 08 Dec 14, 11:45:03

PredchádzajúciĎalší

Späť na Francúzske automobily - Peugeot, Citroen, Renault

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron