LPG - áno či nie?

Poslaťod Ondrej » 20 Sep 16, 12:25:14

Nie, pri plynnej faze sa vzdy startuje a zohrieva do nastavenej teploty na benzine. Pri priamom vstrekovani moze ist LPG tiez nepriamo (plynna faza), alebo cez povodne vstrekovace (kvapalna faza) - len tu je pouzitelne bezne startovanie na LPG. Rovnako ziadne "mazanie" u LPG/benzinu neexistuje, su to dopletene pojmy s dojmami... riesi sa len teplota spalovania a pripadne chladenie "primazavanim"/ privstrekovanim benzinu (aby sa to lepsie predavalo, napr. flashlube ma este aj v nazve mazanie, lenze to by z neho nieco muselo nezhoriet). Nenapisal si co mas za auto/system LPG a takto pises doporucenia, ktore platia mozno pre 10-20% montovanych systemov. Zvysok to vobec nemusi riesit... lebo ak by nieco mohlo teoreticky zaniest vstreky v sani, tak EGR.

Ondrej 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 21 Nov 10, 3:06:23
Bydlisko: Trstená

Poslaťod fabian » 22 Sep 16, 9:44:26

matok píše: ako casto je to potrebne? je to dost individualne pretoze kazdy si aj tak v tomto smere robi po svojom a malokedy da na rady servisu a to je chyba. My sme si nastastie vzali k srdcu rady od legasu, tak to tak striedame.. Niekedy po dvoch plynu, jednu celu benzinu a podobne. Aby tie vstrekovace nemali moznost zaschnut, pretoze s tym su potom uz ozaj len zbytocne problemy. Je dobre, ked clovek da na odporucanie servisu a prebehne to auto aspon raz za cas na benzine..


cize ono je dobre mat neustale nejaky benzin mat natankovany, ano? kolko ked natankujem plnu nadrz benzinu tak ako dlho by mi mohla vydrzat?

fabian 


 
Príspevky: 35
Registrovaný: 02 Dec 15, 21:09:54

Poslaťod pilof » 26 Sep 16, 11:08:39

Záleží koľko natankuješ a koľko budeš jazdiť to sa takto odhadnúť všeobecne dá len veľmi ťažko....ak vôbec teda...je potrebné mať aj po prerábke benzín natankovaný za každých okolností, aj keď jasné, že nie je potrebné tankovať do plna nádrž. Je dobré keď natankuješ tak asi polku nádrže. Buď pre prípad, že by sa ti minul plyn, ale benzín je potrebný aj pre ochranu niektorých súčiastok v aute. Čo sa ešte týka tej plnej nádrže tak je zbytočné aby si benzín tankoval do plna, pretože nie si schopný ho dáko rýchlo minúť a časom z neho vyprchajú tie "dobré, vhodné" látky.

pilof 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 25 Nov 15, 10:42:22

Poslaťod matok » 27 Sep 16, 14:19:57

Sorry, to som prehliadol, plyn mame v hyundai i20 a system ktory sme davali je tartarini.
Fabian ked natankujes plnu nadrz benzinu a budes jazdit na plyne tak ti dokaze dlhsiu dobu vydrzat. Ibaze neodporuca sa tankovat plnu nadrz benzinu pretoze na jednej strane je to zbytocne pretoze ten benzin ako tu uz zaznelo po niekolkych tyzdnoch, mesiacoch uz nie je taky ako bol ked si ho tankoval chapes?

matok 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 08 Dec 14, 11:45:03

Poslaťod andy1 » 28 Sep 16, 9:00:39

ako citam tak mam pocit, ze ozaj to moze byt rozne, takze to by som sa mal asi priamo potom v nejakom servise co to robi informovat o tom, ako to je pri danom systeme...hmm..este by som rad vedel viackrat som pocul o tom ze ked ma niekto auto prerobene na plyn tak nemusi nejako riesit udrzbu benzinovej casti, tak by som rad vedel ci je na tom nieco pravda alebo praveze opak je pravdou

andy1 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 21 Jan 15, 13:30:21

Poslaťod dismol » 29 Sep 16, 10:57:34

Čaute nebol som tu nejaký čas, ale už mám po tom :-D verím že úspešne. Auto na plyn prerobené, už aj nejaké kilometre najazdené tak sa vytešujem. Trošku váham, keď idem okolo čerpačiek, že kde natankovať kde nie, ale myslím že to tiež sa časom naučím, že si zvyknem kde tankovať môžem a kde by to asi nebolo najvhodnejšie :-)
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.

dismol 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Registrovaný: 19 Aug 15, 14:30:58

Poslaťod michau » 30 Sep 16, 9:17:01

Super - nech ti robí radosť. Len nezabúdaj na pravidelnú údržbu systému, nie že to budeš flákať, lebo si ťa môžu potom nájsť veľmi rýchlo problémy so systémom a to nie je moc sranda :)

michau 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 10 Aug 15, 16:13:01

Poslaťod matok » 04 Okt 16, 11:16:18

andy1 píše:ako citam tak mam pocit, ze ozaj to moze byt rozne, takze to by som sa mal asi priamo potom v nejakom servise co to robi informovat o tom, ako to je pri danom systeme...hmm..este by som rad vedel viackrat som pocul o tom ze ked ma niekto auto prerobene na plyn tak nemusi nejako riesit udrzbu benzinovej casti, tak by som rad vedel ci je na tom nieco pravda alebo praveze opak je pravdou


tak to je nezmysel a opak je pravdou. Praveze aj ked je auto na plyn tak je potrebne sa venovat aj tej benzinovej casti. Pokial ma lpg fungovat bez problemov, tak aj ta benzinova cast motora, alebo teda celkovo auta musi byt v bezchybnom stave. Neoplati sa zanedbavat ani udrzbu samotneho lpg ani benzinovej casti ;)

matok 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 08 Dec 14, 11:45:03

Poslaťod dismol » 05 Okt 16, 12:43:50

michau píše:Super - nech ti robí radosť. Len nezabúdaj na pravidelnú údržbu systému, nie že to budeš flákať, lebo si ťa môžu potom nájsť veľmi rýchlo problémy so systémom a to nie je moc sranda :)


po tom, čo som si čítal, čo som si zisťoval, tak budem si na to dávať veľký pozor. Tá prestavba nestála pár grošov, takže budem sa snažiť dbať na to aby všetko bolo v najlepšom poriadku aby som nejako nemusel viac peňazí investovať akoby bolo nejako potrebné.

dismol 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Registrovaný: 19 Aug 15, 14:30:58

Poslaťod pilof » 06 Okt 16, 14:40:21

dismol takže už to je hotovo. Fotky paráda. Nádrž máš v kufri alebo kde ju máš umiestnenú? Mal by si teraz auto prevetrať nech zistíš či je všetko v poriadku, či sa ti všetko pozdáva. V servise si ako pochodil? prístup pohode, či mal si nejaké problémy s nimi alebo niečo?

pilof 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 25 Nov 15, 10:42:22

Poslaťod dismol » 07 Okt 16, 11:18:29

Takto ju mám. Nemal som problémy, všetko v poriadku. Uvidíme keď najazdím ten počet kilometrov a zastavím sa v servise ako sa veci majú, či budú musieť niečo dorábať doťahovať, alebo či bude všetko v pohode. Zatiaľ mám z toho fajn pocity, ibaže to nemôžem súdiť teraz takto, keď sa opýtaš za rok tak ti skôr bližšie budem vedieť povedať svoje pocity :EEE
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.

dismol 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Registrovaný: 19 Aug 15, 14:30:58

Poslaťod pilof » 10 Okt 16, 7:23:15

hej, tak takto si to riešil? myslím že je to v pohode. Je mi jasné že dobré pocity budú keď sa už tie peniaze všetky vrátia, že? :-D ale tak to chce čas, hlavne nezabúdaj na rady servisu, na to čo treba kedy riešiť a hlavne dúfam že vieš ako to je s kontrolymi ako často treba na ne chodiť, lebo je to iné ako pri benzín :/up

pilof 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 25 Nov 15, 10:42:22

Poslaťod dismol » 15 Okt 16, 11:19:43

Tak javilo sa to ako najvhodnejšie riešenie tak prečo nie. Trošku som váhal že či to bude dobre držať či je to dobre upevnené ale keď som to videl tak myslím že to vydrží všetko, snáď aj všetky slovenské jamy :-D No tie kontoly si musím zapísať niekde do kalendára, v legase mi to pripomínali nech na to nezabudnem, tak aby som nezabudol si to budem ozaj musieť zaznačiť, lebo na toto mám pocit že som niekedy akváriová rybička, ale tak snáď si na to dám pozor. Lebo keď na prehliadku zabudnem a stopli by ma policajti to by bolo... :-)

dismol 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Registrovaný: 19 Aug 15, 14:30:58

Poslaťod jano7 » 17 Okt 16, 13:45:26

matok píše:Tak to myslim ze uz je potom na kazdom jednom cloveku kde ho chce mat. Ci chce mat prepinac na ociach ci nie. Ale myslim, ze je dobre ho mat na dosah ked chces auto z plynu prepnut na benzin a poodbne.. takto pri volante ho mat myslim ze je take najbeznejsie ale tak kazdemu vyhovuje to mat inak. Pozor som mal na mysli to, ze by bolo fajn z casu na cas auto na benzin tiez prebehnut aby si nemal potom s autom problemy, ze nieco zaschlo atd


ked ide o servis tak servisujes auto co sa tyka plynu v servise kde ti to robili hej? a benzinovu cast potom servisujes inde alebo ako to cele riesis?

jano7 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 23 Nov 15, 10:32:18

Poslaťod matok » 18 Okt 16, 11:51:48

jano my davame servisovat cele auto do servisu kde nam robili prerabku na lpg. Pretoze oni robia aj normalne bezne servisne prehliadky, to znamena ze aj benzinovych aut a podobne. Tak nevidim dovod este aj toto aby som si nejakym sposobom komplikoval, oni vyriesia akykolvek problem. Pretoze mnohokrat aj keby nejaky problem nastal tak z mojho pohladu ty si nevies urcit kde vznika ten problem, ci v lpg systeme alebo kde a oni,kedze maju prehlad o tom aky system tam je ako sa servisuje tak vedia pozriet aj ten aj vyhladat pricinu ak by bola niekde inde v aute, ze nie len v plynovej casti

matok 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 08 Dec 14, 11:45:03

PredchádzajúciĎalší

Späť na Francúzske automobily - Peugeot, Citroen, Renault

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron