LPG - áno či nie?

Poslaťod dismol » 19 Okt 16, 15:13:55

jano7 píše:ked ide o servis tak servisujes auto co sa tyka plynu v servise kde ti to robili hej? a benzinovu cast potom servisujes inde alebo ako to cele riesis?


čau ja som pred prerábkou na lpg servisoval auto v úplne inom servise, ale po. Som sa so servisom, ktorý mi prerábku robil dohodol, že budem aj normálne u nich auto servisovať. Je nezmysel chodiť do dvoch servisov, že v jednom mi budú kontrolovať lpg systém a v druhom celé auto. Príde mi to dosť nezmyselné. A tu to mám všetko naraz a nemusím riešiť takéto veci, že zo servisu do servisu. A dokonca ten servis kde som ja ostal, tak patrí ešte aj k rýchlo servisom, čo je fajn ;)

dismol 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Registrovaný: 19 Aug 15, 14:30:58

Poslaťod andy1 » 20 Okt 16, 7:32:27

tak to som rad..ze uz viem ako to je.. vlastne nic na aute netreba asi zanedbavat, ze.. co sa tyka samotneho plynu tak ako to je co sa tyka setrnosti motora? co viac setri motor, benzin alebo plyn? alebo je to dokonca zanedbatelne ten rozdiel medzi tym?

andy1 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 21 Jan 15, 13:30:21

Poslaťod vyr_skalny » 21 Okt 16, 8:58:00

andy1 píše:tak to som rad..ze uz viem ako to je.. vlastne nic na aute netreba asi zanedbavat, ze.. co sa tyka samotneho plynu tak ako to je co sa tyka setrnosti motora? co viac setri motor, benzin alebo plyn? alebo je to dokonca zanedbatelne ten rozdiel medzi tym?


Tak zanedbatelny rozdiel to nie je. Benzin nejako motor nenici, keby nicil, tak asi by sa tolko stale benzinove motory nevyrabali, ci? ibaze plyn ano ten je k motoru setrnejsi. Ja som uz pocul aj taku vec vraj je pre motor plyn zly, ale je to nezmysel. Pretoze prave pri plyne je to tak ze narozdiel od benzinu nerozpusta olej a nevytvara karbonove usadeniny, takze nie je len setrnejsi k motoru ale aj k motorovemu oleju :-)

vyr_skalny 


 
Príspevky: 32
Registrovaný: 29 Jan 15, 17:10:07

Poslaťod jano7 » 24 Okt 16, 7:58:11

tak to som nevedel ze servis kde robia lpg servisuje aj normalne benzinovu cast a vsetko okolo toho ale to asi nerobi kazdy servis nie, len niektore ?

jano7 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 23 Nov 15, 10:32:18

Poslaťod dismol » 24 Okt 16, 9:34:28

jano7 píše:tak to som nevedel ze servis kde robia lpg servisuje aj normalne benzinovu cast a vsetko okolo toho ale to asi nerobi kazdy servis nie, len niektore ?


Myslím že to ti asi nik neodpovie na túto otázku, lebo napríklad nemám o tom tušenia ani ja, keďže teraz toto všetko riešim cez legas a aj prestavbu som riešil cez nich, takže som s iným servisom v podstate neprišiel do takého kontaktu že by som riešil, či robia aj servis plynu a aj benzínu chápeš. Myslím, že každý ti môžme povedať len o tom, s čím máme skúsenosti. Jedine potom, že by si si zavolal do servisu kam budeš chcieť ísť či to robia a zistil si to hneď takto priamo.

dismol 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Registrovaný: 19 Aug 15, 14:30:58

Poslaťod dolniacik » 25 Okt 16, 13:40:41

eman píše:..jasné, že je tam rozdiel..aj v cene, aj v kvalite, aj vo výrobcovi..smrad z plynu? ja mám auto prerobené na plyn tri roky, už ťahám štvrtý a vôbec nikdy som žiadny smrad necítil. Benzín akože nesmrdí????


nehovorim ze benzin nesmrdi ale viem si predstavit ako taky plyn moze smrdiet preto sa pytam ci je citit to aj v aute a ako to je pri uniku plynu z auta? moze auto vybuchnut ako sa to stava vo filmoch? :D

dolniacik 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 12 Nov 15, 14:46:24

Poslaťod Ondrej » 25 Okt 16, 14:50:12

LOL, jasne ze vsetko je pravda - v aute si po 1km priduseny aj ked mas LPG, aj benzin.. ale pocul som, ze uz to maju zacat robit tesnejsie. Ohen nesmies zakladat v 10m okruhu, inak to vybuchne rovnako, ako chatrc na byvanie. A auta rano roztlacame bez ohladu na palivo, lebo 90% z nasej ciganskej osady ma skody 120... Ty kde zijes clovece? :lol:

Ondrej 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 21 Nov 10, 3:06:23
Bydlisko: Trstená

Poslaťod erno » 25 Okt 16, 16:20:09

dolniacik píše:nehovorim ze benzin nesmrdi ale viem si predstavit ako taky plyn moze smrdiet preto sa pytam ci je citit to aj v aute a ako to je pri uniku plynu z auta? moze auto vybuchnut ako sa to stava vo filmoch? :D


dobre si napisal, ale ono sa to stava len vo filmoch. Pocul si niekedy o tom ze by niekde nejake auto vybuchlo? a ze by bolo este aj na plyn? ja osobne teda nie..taketo veci si myslia najma ludia ktori nemaju vobec sajnu o tom ako plyn vlastne funguje ako je cely ten system zabezpeceny prepracovany a jedno s druhym. Ono ti to auto nema ako vybuchnut, tie systemy su uz tak urobene aby boli co najbezpecnejsie aj keby nastala nejaka nehoda alebo nieco take

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod filo999 » 03 Nov 16, 9:56:55

Lenze ako to s tym plynom je? Co sa vlastne s nim stane keby nieco zacalo horiet? On sa v tej nadrzi nejako uzavrie a nedostane sa von, alebo ako to tam je? Viem ze je to malopravdepodobne ale ked uz sa o to zaujimam a pozeram ponuky, tak aby som vedel o tom co najviac :-)
Nezalezi na tom, co sa stalo, ale na tom, co bude...

filo999 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 28 Okt 15, 10:30:12

Poslaťod Ondrej » 03 Nov 16, 10:55:58

https://www.youtube.com/watch?v=fBXS21uh6lc
Ziadneho vybuchu sa nedockas, pri poziari vyfuci poistnym ventilom.

Ondrej 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 21 Nov 10, 3:06:23
Bydlisko: Trstená

Poslaťod pilof » 08 Nov 16, 10:39:11

Toto je to, čo by ťa myslím že malo trápiť čo najmenej. Plyn nevybuchne, tie systémy, celý ten okruh je riešený tak, že keby došlo k nejakému narušeniu, či už potrubia alebo neviem čoho, tak tá nádrž sa akoby uzavrie a vôbec nebude unikať žiadny plyn. Plyn väčšinou aj tak len zhorí, ale kvôli pretlaku ktorý vznikne sa stane to že nádrž nevybuchne. Keby takéto systémy a celkovo jazdenie na lpg nebolo bezpečné, tak by do toho ľudia nešli, ;)

pilof 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 25 Nov 15, 10:42:22

Poslaťod filo999 » 09 Nov 16, 10:51:47

Tak toto som nevedel, sice som si myslel ze musi to byt nejako chranene. Takze takychto nehod sa teda bat nemusim, to je dobre. Co sa tyka emisnych kontrol a takychto tych, tak tam to je preco potrebne chodit castejsie ako napriklad pri benzinovych autach? tam sa nejako tie emisie mozu menit ci ako?
Nezalezi na tom, co sa stalo, ale na tom, co bude...

filo999 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 28 Okt 15, 10:30:12

Poslaťod Ondrej » 09 Nov 16, 12:56:27

Odpoved mas na strane 3.

Ondrej 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 21 Nov 10, 3:06:23
Bydlisko: Trstená

Poslaťod gabuso » 14 Nov 16, 13:47:16

Ondrej pisal na tretej strane o tom, ze zrusene boli tieto prehliadky rocne v roku 2006, ale vacsina ludi, ktorych poznam, ze maju lpg, tak chodia na prehliadky najma vo svojom zaujme. A zalezi to viac menej vsetko od toho co ti odporucia v servise, v montaznej dielni, ze co vyrobca systemu odporuca a podobne :-)

gabuso 


 
Príspevky: 27
Registrovaný: 08 Dec 15, 10:05:24

Poslaťod Ondrej » 14 Nov 16, 14:18:26

Otázka bola ohladom "emisnych kontrol a takychto tych" - tam urcite nikto nechodi castejsie, ako je povinnost... a ta je rovnaka, ako pri samotnom benzine. Kontrola technickeho stavu LPG/udrba v servise ma byt ako si napisal - v tvojom zaujme (rovnako ako vymena, oleja, rozvodov... tiez ta nikto nenuti). Ked to mam raz za 50000km, je to pre mna minimalna zataz v porovnani s vyhodami montaze.

Ondrej 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 21 Nov 10, 3:06:23
Bydlisko: Trstená

PredchádzajúciĎalší

Späť na Francúzske automobily - Peugeot, Citroen, Renault

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron