LPG - áno či nie?

Poslaťod filo999 » 18 Nov 16, 11:55:54

Caute - dakujem vam za info, mne sa zdalo ze som kedysi niekde videl, ze sa riesilo, ze lpg musi chodit castejsie na take kontroly a tak, ale nejako som neregistroval to ze to bolo v podstate uz tak davno zrusene. To mi nejako uslo, ale tak naco by som tomu nejako venoval vtedy pozornost ked som to neriesil, ze hej... ked ides tak ze raz za 50000km tak co ti vsetko robia?
Nezalezi na tom, co sa stalo, ale na tom, co bude...

filo999 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 28 Okt 15, 10:30:12

Poslaťod Ondrej » 18 Nov 16, 12:10:59

To zistim coskoro... ale predpokladam, ze bude len kontrola + vymena filtrov za par drobnych. Casom pride aj na vymenu vstrekovacov, ale tie stoja dokopy 50EUR.

Ondrej 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 21 Nov 10, 3:06:23
Bydlisko: Trstená

Poslaťod matok » 21 Nov 16, 11:42:29

pokial bude vsetko v poriadku ze nebude treba nic dotahovat alebo tak tak vacsinou sa urobi len kontrola celeho systemu, vymenia sa filtre ktore by sa mali po 15tis. kilometroch a potom je potrebne ceknut to v akom stave su sviecky, ci je uz potrebne ich menit alebo este nie a taketo veci, nie je to nejaka narocna kontrola, teda myslim ked sa na to pozrieme z financneho hladiska. Avsak co sa tyka toho menenia filtrov tak vsetko podla toho co v legase nam hovorili to zalezi od toho aky plyn tankujeme, ze kde.. Pretoze ked niekto tankuje kade tade tozvie aky nekvalitny tak tie filtre je treba menit skor no.

matok 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 08 Dec 14, 11:45:03

Poslaťod renne23 » 23 Nov 16, 10:07:01

Nedavno som riesil s kamaratom ze ako to je s plynom co sa tyka jeho uniku, bavili sme sa ze to je nejako zabezpecene, on hovoril o plynotesnej skrinke, len ja si to celkom neviem predstavit ako ta skrinka funguje ako to vyzera vlastne, neviete mi to nejako blizsie opisat?

renne23 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Registrovaný: 19 Dec 14, 11:34:49

Poslaťod matok » 28 Nov 16, 10:38:53

renne23 píše:Nedavno som riesil s kamaratom ze ako to je s plynom co sa tyka jeho uniku, bavili sme sa ze to je nejako zabezpecene, on hovoril o plynotesnej skrinke, len ja si to celkom neviem predstavit ako ta skrinka funguje ako to vyzera vlastne, neviete mi to nejako blizsie opisat?


Co si nevies na tom predstavit? ta plynotesna skrinka funguje tak ze pri pripadnom uniku plynu vyvedie plyn do priestorov mimo vozdidla. Aby nedoslo k nejakemu uduseniu alebo neviem comu chapes v aute.. To ako to vyzera myslim ze moze byt pre teba nepodstatne pretoze to nebudes nejako potrebovat ale je dolezite aby si vedel zenieco take tam vobec je a ze je to nesmierne dolezite :)

matok 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 08 Dec 14, 11:45:03

Poslaťod bubak » 28 Nov 16, 14:11:35

Tiez som netusil ze take nieco je ale je pravda ze som sa aj cudoval ze ako je mozne ze sa ti ludia nezadusia :-D Som si to predstavoval nebezpecnejsie :-D

bubak 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 18 Nov 15, 15:36:09

Poslaťod erno » 29 Nov 16, 13:14:22

bubak píše:Tiez som netusil ze take nieco je ale je pravda ze som sa aj cudoval ze ako je mozne ze sa ti ludia nezadusia :-D Som si to predstavoval nebezpecnejsie :-D


Ti ludia sa ani nemaju preco zadusit. Plyyyyyn sam o sebe v aute je chraneny pred tym aby nejako neublizil ludom v aute a abyy sa pri nejako pripadnom uniku vobec nedostal do vnutra auta. Keby to nebolo chranene a zabezpecene tak myslim ze tolko ludi by do toho neslo :) LPG v dnesnej dobe je uz ovela viac prepracovany ako kedysi v zaciatkoch ked sa auta na toto palivo prerabali

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod bubak » 29 Nov 16, 13:40:41

Ved ja viem to som myslel skor obrazne :-D ale pocul som vseliake story tak pre to :-D ale pravdu mas

bubak 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 18 Nov 15, 15:36:09

Poslaťod renne23 » 30 Nov 16, 10:41:37

matok píše:Co si nevies na tom predstavit? ta plynotesna skrinka funguje tak ze pri pripadnom uniku plynu vyvedie plyn do priestorov mimo vozdidla. Aby nedoslo k nejakemu uduseniu alebo neviem comu chapes v aute.. To ako to vyzera myslim ze moze byt pre teba nepodstatne pretoze to nebudes nejako potrebovat ale je dolezite aby si vedel zenieco take tam vobec je a ze je to nesmierne dolezite :)


Vdaka za odpoved - takze nemusim mat nejako obavu ze pri prestavbe by mi v servise tuto plynotesnu skrinku neumiestnili hej? Nemusim to nejako riesit a pytat sa na to ci to aj oni nejako robia riesia a podobne, je to teda bezne ze ju davaju pri prestavbe. Mam z toho zmatok kedze je to nieco nove pre mna a v takychto veciach fakt nejako chodit neviem preto sa radsej opytam.

renne23 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Registrovaný: 19 Dec 14, 11:34:49

Poslaťod filo999 » 06 Dec 16, 12:31:04

Takze v podstate tie intervaly su dost individualne, tak to je zaujimave. Ale jak clovek vie kde by mal plyn tankovat, kde je nejaky lepsi ako inde? Je nejaka mapa na to?
Nezalezi na tom, co sa stalo, ale na tom, co bude...

filo999 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 28 Okt 15, 10:30:12

Poslaťod Ondrej » 06 Dec 16, 13:14:37

To ano, intervaly su dost ine... oni tam vsetci nemaju co menit, len niekto si da auto pristavit na kontrolu kazdy rok, niekto az ked naozaj treba a dovtedy prides len ak mas problem. Kde netankovat som nikdy pri ziadnom aute neriesil a nikdy som ziadny problem tu, ani v CR/PL nemal. Posledne roky si len cez Waze vyberiem najblizsiu pumpu po ceste s dobrou cenou. Ono ak budes vsetko velmi prezivat, tak pri akomkolvek probleme zaradis pumpu na ktorej si tankoval medzi shitne a pridas sa k X ludom, co to dalej hlasaju. Napis do googla nekvalitna nafta+akukolvek znacku cerpacej stanice a uvidis fanklub :D Mozno u nafty sa vynimocne objavuju problemy+citlive systemy v autach... ale u benzinu a nie to este v LPG by som vobec neriesil. Ked budes chodit tam, kde ti daju pokladnicny blocek, je to ok.

Ondrej 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 21 Nov 10, 3:06:23
Bydlisko: Trstená

Poslaťod diondi » 12 Dec 16, 15:46:12

Malo by to byt aj tak ze v servise ti aj povedia ze kde vedia ze je ok plyn, ze neboli nejake problemy s nim. Ale tak to je tazko ked takto ides po slovensku tak nemas odhad na kazdu pumpu, ja len som dosiel na to ze najlacnejsi plyn nie je zrovna najlepsia volba pretoze potom som uz musel dat menit filtre o tisicky kilometrov skor, co teda ma prekvapilo ale aspon som prisiel na to kde aku chybu som urobil.

diondi 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 09 Okt 15, 13:54:52

Poslaťod Ondrej » 12 Dec 16, 16:22:47

Prepinalo ti naspat na benzin, ked si musel menit? Pri zatazi sa mi to tiez stalo, ale po dalsich tankovaniach znova ok... cerpacka ma urcite filter na pevny bordel, ale v plyne moze byt asi viac veci, ktore zalepia filter v aute. Pojdem svoj vymenit po 50000km a ak nezabudnem, tak si povodny vezmem a otvorim.

Ondrej 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 21 Nov 10, 3:06:23
Bydlisko: Trstená

Poslaťod erno » 13 Dec 16, 16:49:49

Ten povodny, tak to budes mat podivanu. Ono sa potom tie zanesene filtre roznymi sposobmi prejavuju, ale moze to mat aj nasledky na celom systeme ak sa pravidelne nebudu menit, takze je dobre na to mysliet a dat to do poriadku ked je to potrebne :)

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod diondi » 15 Dec 16, 10:44:53

Hej hej, prepinalo, ja som sa najskor zlakol ze je problem nejaky iny, ze nieco sa zanedbalo alebo tak a v konecnom dosledku som si za to mohol sam.
Myslim ze by bolo vhodne keby si castejsie na menenie tych filtrov chodil, ale tak uvidis sam po tomto najazdde ze v akom stave su ;-)

diondi 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 09 Okt 15, 13:54:52

PredchádzajúciĎalší

Späť na Francúzske automobily - Peugeot, Citroen, Renault

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron