LPG - áno či nie?

Poslaťod rudvajs » 24 Jan 17, 15:39:59

Prosim vas kolko tak stoji zapisanie plynu do papierov? Kamarat by si chcel kupit mercedesa a jedneho aj nasiel len tam treba dat zapisat plyn

rudvajs 


 
Príspevky: 26
Registrovaný: 11 Dec 14, 9:13:35

Poslaťod fastty » 28 Jan 17, 14:03:21

rudvajs píše:Prosim vas kolko tak stoji zapisanie plynu do papierov? Kamarat by si chcel kupit mercedesa a jedneho aj nasiel len tam treba dat zapisat plyn


celkom nerozumiem tvojej otázke, veď plyn sa dáva do papierov zapisovať po prestavbe nie? aspoň teda mám taký pocit z toho čo som sa dozvedel za posledné mesiace keďže uvažujem že by som išiel do LPG....a táto tvoja otázka sa mi zdá trošku nezmyselná...alebo sa mýlim? veď to sa všetko rieši so servisom, keď aj rpestavba? alebo? vyveďte ma z omylu ak sa mýýýlim

fastty 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 12 Aug 15, 9:55:08

Poslaťod marian5 » 20 Feb 17, 10:23:09

Ano mas pravdu v tomto smere. Zapis do papierov sa riesi pri prestavbe. Respektive hned po prestavbe..pretoze ty potom vlastne od servisu dostanes vsetky potrebne papiere k tomu aby si mohol ist si dat LPG system zapisat do papierov aby nebol problem napriklad pri STK a podobnych kontrolach. Neviem si predstavit ako dodatocne a najma z akeho dovodu by sa zapis mal konat zda sa mi to celkom ako nonsens
„Tá má pekné nohy“, povedal a hneď tú stoličku naložil do auta.“

marian5 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 08 Dec 14, 13:53:16

Poslaťod majino » 27 Feb 17, 12:34:27

Marian ono je to aj nejako potrebne riesit, ze aky system mozem dat do akeho auta a taketo veci? Vsetky systemy, co su na trhu by mali splnat normy aby clovek presiel s nimi aj cez tieto rozne kontroly ano? Pocul som, ze kedysi to bolo tak, ze auta na LPG museli castejsie chodit na tieto prehliadky, dnes to uz tak nie je alebo?
vdaka ti

majino 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 03 Dec 15, 10:06:25

Poslaťod marian5 » 13 Mar 17, 9:21:47

dnes uz to tak nie je podla toho co viem. Ono je vhodne riesit aky system aj podla typu auta, motora a podobne. Ide v podstate o to, ze ked je hromadne schvalenie alebo akoby som to nazval, tak ten zapis do papierov je lacnejsi ako ked to musi clovek riesit ako individualnu prestavbu ;) niektori ludia sa aj na toto pozeraju a podla toho sa z casti riadia
„Tá má pekné nohy“, povedal a hneď tú stoličku naložil do auta.“

marian5 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 08 Dec 14, 13:53:16

Poslaťod majino » 14 Mar 17, 10:53:04

marian5 píše:dnes uz to tak nie je podla toho co viem. Ono je vhodne riesit aky system aj podla typu auta, motora a podobne. Ide v podstate o to, ze ked je hromadne schvalenie alebo akoby som to nazval, tak ten zapis do papierov je lacnejsi ako ked to musi clovek riesit ako individualnu prestavbu ;) niektori ludia sa aj na toto pozeraju a podla toho sa z casti riadia


cize v podstate v samotnej prestavbe v cene rozdiel nejaky nie je hej? rozdiel je potom v cene co sa tyka zapisu do papierov, dobre tomu rozumiem??? robi to nejako viac eur, ked sa niektori ludia aj na to pozeraju? keby to bolo par tak zrejme by to asi neriesili, ze?
ten zapis potom sa vlastne robi akym sposobom? to mi vyriesi servis?

majino 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 03 Dec 15, 10:06:25

Poslaťod pilof » 15 Mar 17, 14:42:25

Majino ide o to aké auto potrebuješ dať, respektíve chceš dať prestavať na LPG. Pretože od toho sa odvíjajú mnohé iné ďalšie veci, ktoré je potrebné riešiť. Potom je potrebné riešiť samotný ten systém, aký do toho auta môžeš dať, aký typ systému je schválený pre daný typ auta a podobne. A následne čo sa týka zápisu do papierov, tak to je už vec, ktorú väčšinou si človek rieši sám. Ty v servise dostaneš všetky potrebné papiere, ktoré treba k systému aby si mohol v pohode s ním jazdiť a dáš si urobiť zápis. Nie je to nič komplikované a v dobrom servise ti vysvetlia presne čo ťa čaká

pilof 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 25 Nov 15, 10:42:22

Poslaťod majino » 30 Mar 17, 11:41:19

pockaj ty pises o tom ze aky system je pre auto schvaleny, to som nevedel ze je to takto omedzujuce ze nemas na vyber aky system chces. To teda si nemozem ani vybrat system ktory sa mi bude pozdavat ako najvhodnejsi. :cry: Takze ked si urobim po prestavbe tento zapis do papierov, tak nebudem mat problem ani na stk hej? vsetko by malo byt ok tym padom ze to budem mat zapisane?

majino 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 03 Dec 15, 10:06:25

Poslaťod dieselM » 02 Apr 17, 13:54:18

Majino mam taky pocit ze si to cele zle pochopil. Ide o to, ze pre auta su systemy, ktore su pre ne hromadne schvalene to znamena ze ta to vyjde lacnejsie s tym systemom ktory je hromadne schvaleny ako so systemom ktory by nebol takto schvaleny. Nie je na tom nic obmedzujuce, ide o to kolko penazi si ochotny za to dat. Cize vyber systemu je uz na tebe podla coho si vyberies, co bude pre teba prioritou ;)

dieselM 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 04 Dec 14, 9:44:22

Poslaťod Doloman » 11 Apr 17, 9:28:38

vyber systemu podla toho co je pre cloveka prioritou? celkom nerozumiem co mas na mysli tymto. ved prioritou pri lpg je najma setrenie a myslim ze to vie zabezpecit kazdy jeden system nie? ake priority teda tam moze clovek riesit?
tiez teraz prezeram systemy a nemam nejako pocit ze by medzi nimi boli nejake extra rozdiely :?

Doloman 


 
Príspevky: 50
Registrovaný: 25 Jan 17, 18:02:05

Poslaťod dismol » 13 Apr 17, 10:00:32

Doloman píše:vyber systemu podla toho co je pre cloveka prioritou? celkom nerozumiem co mas na mysli tymto. ved prioritou pri lpg je najma setrenie a myslim ze to vie zabezpecit kazdy jeden system nie? ake priority teda tam moze clovek riesit?
tiez teraz prezeram systemy a nemam nejako pocit ze by medzi nimi boli nejake extra rozdiely :?


Áno je priorita šetrenie ale aby si reálne šetriť mohol tak musíš mať dobrý systém, ktorý bude aj správne namontovaný aby mohol správne fungovať. Ak chod motora pri LPG nebude správny tak sa ti môžu stať dosť nepríjemné problémy a zbytočne sa ti celá tá prestavba predraží lebo budeš musieť furt jazdiť do servisu a podobne. Ide v prvom rade o to, po tom čo už viem, že neoplatí sa sledovať ceny prestavieb pretože najnižšia cena ťa len zbytočne môže zmiatnuť v rozhodnutí ;

dismol 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Registrovaný: 19 Aug 15, 14:30:58

Poslaťod Doloman » 18 Apr 17, 14:37:46

chod motora nebude spravny? ake problemy mozu nastat? mam na mysli ze co take sa moze stat ked pises ze sa to moze cele predrazit mozno sa pytam pre teba banalne veci ale nemam v tomto smere moc znalosti preto budem rad ked ma s tym oboznamis lebo moja vidina v tomto smere je najma usetrit a myslim ze bol by som celkom nemilo prekvapeny keby som na tom este aj prerobil a neusetril :/

Doloman 


 
Príspevky: 50
Registrovaný: 25 Jan 17, 18:02:05

Poslaťod pilof » 19 Apr 17, 12:02:47

Doloman píše:chod motora nebude spravny? ake problemy mozu nastat? mam na mysli ze co take sa moze stat ked pises ze sa to moze cele predrazit mozno sa pytam pre teba banalne veci ale nemam v tomto smere moc znalosti preto budem rad ked ma s tym oboznamis lebo moja vidina v tomto smere je najma usetrit a myslim ze bol by som celkom nemilo prekvapeny keby som na tom este aj prerobil a neusetril :/


čo sa môže stať? Môže sa stať, že ti bude auto brať viac benzínu ako by mal. Môže sa stať, že budeš musieť chodiť na doťahovanie systému každú chvíľu. Je toho mnoho, čo sa môže stať, ak montáž nebude správne urobená. Montáž je dôležitá. A vezmi si, že keby takýto problém nastal, tak ti to bude brať aj čas aj peniaze a myslím, že keďže chceš ísť do LPG, tak toto je to posledné, čo by si chcel zažívať ;)

pilof 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 25 Nov 15, 10:42:22

Poslaťod erno » 20 Apr 17, 14:24:59

Usetrit pri LPG je vidina zrejme kazdeho cloveka, ktory do toho ide. Avsak problem nastava mnohokrat, ze silou mocou chceme setrit aj na prestavbe co nie je velmi vhodnou volbou pretoze to moze dopadnut tak ako uz vyssie zaznelo a tym padom uz bude po celom setreni. Ked potrebujes cas na rozmyslenie systemu, vyber servisu, tak si ho dopraj, porovnaj si ponuky servisov, pozri si jednotlive systemy a potom sa rozhodni :)

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod Doloman » 27 Apr 17, 9:20:18

erno ano ten cas potrebujem len je celkom problem ze sam si proste pomoct neviem lebo neviem ci hladat servis aj niekde dalej od bydliska ako casto budem musiet chodit do servisu ci sa mi oplati aj niekde dalej alebo ci radsej co najblizsie ako budem riesit ten cas co budem bez auta ktore budem mat na prestavbe a vsetky taketo veci ma trapia ale najma musim si ujasnit teda na zaciatok ten system a servis no systemov je niekolko a co som pozeral tak jednotlive znacky maju aj zastupenia na slovensku v nejakych servisoch len po akych systemoch sa obzerat aby samotny system bol spolahlivy? a potom budem riesit kde ho namontovat takto by to mohlo vyjst

Doloman 


 
Príspevky: 50
Registrovaný: 25 Jan 17, 18:02:05

PredchádzajúciĎalší

Späť na Francúzske automobily - Peugeot, Citroen, Renault

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron