LPG - áno či nie?

Poslaťod rosemboom » 15 Okt 18, 13:28:29

za to ze nie je auto oznacene nalepkou moze dostat majitel aj pokutu?

rosemboom 


 
Príspevky: 28
Registrovaný: 22 Feb 17, 14:55:17

Poslaťod diondi » 16 Okt 18, 13:55:38

moze moze a to bez mihnutia oka, casto to kontroluju. Co viem, tak do 60€ pokutu za to moze clovek dostat, ak nalepku nebude mat tam kde ma byt a myslim, ze je to nezmysel si ju nedat a platit pokutu. To, ze si nalepim nalepku tam kam mam to mi nevezme vela casu, neubudne zo mna ked to tam dam, tak preco by som to nedal chapes :)

diondi 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 09 Okt 15, 13:54:52

Poslaťod matok » 18 Okt 18, 9:05:43

Prirodzene, ze za to clovek moze dostat pokutu, osobne si myslim, ze je to povinnost pre toho cloveka dat si tam tu nalepku. Je potrebne aby auta na LPG boli odlisene od inych, aj skrz napriklad parkovanie v podzemnych garazach a podobne vecicky.
Osobne ja nie som z tych co by s tymito vecami hazardoval, v servise ti povedia, ze to treba mat ;-)

matok 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 08 Dec 14, 11:45:03

Poslaťod ivannko » 22 Okt 18, 9:51:45

ta nalepka tam podla mna nie je najmensim problemom, mam ju tam vec vybavena, nemusim sa obavat pokuty, auto ja jasne oznacene, ze je LPG a vec je vybavena, neviem preco by som mal riskovat, ze mi niekto niekde da desiatky eur pokutu len skrz jednu nalepku, ktoru by som nemal na skle, nemam penazi na rozhadzovanie :lol: :lol: :lol:
benzin patri do kosacky

ivannko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 23 Mar 17, 9:51:14

Poslaťod milkos » 24 Okt 18, 11:00:16

Akoze tie podzemne garaze, to by mi nevadilo, to by som neriesil, beztak velmi malo v podzemnych parkujem aj teraz, skor mi nejde do hlavy to, ci samotne LPG ma tolko vyhod, ze sa do toho oplati ist tolkym ludom. Da sa realne na tom usetrit tolko, aby to clovek pocitil na penazenke, na ucte??

milkos 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 10 Feb 17, 18:56:01

Poslaťod pilof » 29 Okt 18, 13:53:06

milkos píše:Akoze tie podzemne garaze, to by mi nevadilo, to by som neriesil, beztak velmi malo v podzemnych parkujem aj teraz, skor mi nejde do hlavy to, ci samotne LPG ma tolko vyhod, ze sa do toho oplati ist tolkym ludom. Da sa realne na tom usetrit tolko, aby to clovek pocitil na penazenke, na ucte??


keby sa reálne nedalo, tak asi ani ja by som nemal auto na LPG. Pretože myslím, že väčšina ľudí ide do tejto varianty práve z toho dôvodu, že sa im podarí ušetriť nejaké peniaze a pritom môžu jazdiť rovnako a aj viac chápeš. Na základe týchto vecí som sa rozhodol, že aj ja do toho pôjdem. Ale veľa spraví aj to aký systém si vyberieš. Aký servis ti ho namontuje, aby ten systém plnil svoj účel tak ako má! Mne trvalo, kým som sa rozhodol, ale napokon mi prestavbu robili v Legase a fajn, aj prestavba dopadla dobre, netrvala dlho a hlavne to auto šlape ako hodinky a šetrí mi peniaze, čiže mám stále radosť jak malý chlapec :lol:

pilof 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 25 Nov 15, 10:42:22

Poslaťod milkos » 08 Nov 18, 12:03:09

V priemere tak kolko sa da nejako usetrit pri zmene na LPG? Ci asi dost zalezi aj od spotreby samotneho auta co? Musim pozriet vraj na to su aj nejake kalkulacky kde sa to da nejako orientacne preratat ta uspora, ci?

milkos 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 10 Feb 17, 18:56:01

Poslaťod benzinak » 08 Nov 18, 14:49:50

Isto sa to nejak podla nejakych tych tabuliek da, no ak clovek vie jazdit a nesliape tomu na pedal myslim, si, ze to nebude zanedbatelne cislo

benzinak 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 15 Mar 17, 19:11:05

Poslaťod jozol » 12 Nov 18, 12:19:08

benzinak píše:Isto sa to nejak podla nejakych tych tabuliek da, no ak clovek vie jazdit a nesliape tomu na pedal myslim, si, ze to nebude zanedbatelne cislo


lenze co je to zanedbatelne cislo? :shock: a co nie je??

jozol 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 07 Jún 17, 13:02:57
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod pilof » 19 Nov 18, 14:54:31

pre každého je to niečo iné, nejaké iné číslo. Čiže treba si hodiť do kalkulačky návratnosť LPG, pri spotrebe, pri aute, aké má človek a pozrieť, že aká úspora by vychádzala, kedy by sa vrátili človeku tie peniaze, ktoré sa dajú do prestavby auta. Ako by potom vychádzalo, že mesačne koľko by sa podarilo ušetriť, koľko by to vychádzalo ročne a to už je potom na každom jednom nech si zváži či by išiel pri takom šetrení takej úspore do prestavby alebo nie 8-)

pilof 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 25 Nov 15, 10:42:22

Poslaťod jozol » 20 Nov 18, 13:50:26

mozes mi napisat napriklad, ze ako to mas ty? aku mas ty usporu, ked si sa rozhodol pre takuto zmenu?
teda prirodzene ak ti nevadi mi o tom napisat 8-)

jozol 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 07 Jún 17, 13:02:57
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod erno » 21 Nov 18, 10:41:02

ked sa ti vrati investicia do prestavby, co je priblizne tisic €, ked to tak nejako zovseobecnim, ze sa ti to vrati do roka, do dvoch max, tak to ma zmysel, ze ist do takejto prestavby, ak by to malo trvat dlhsie tak je to uz potom na zvazenie :shock:

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod norino » 22 Nov 18, 10:13:07

nevidím dôvod prečo by niekomu malo vadiť niečo takéto napísať. je normálna vec, že človek sa rozhodne pre LPG na základe toho, že mu to ušetrí nejaké peniaze. to podľa mňa je bežná realita a nie je to tajomstvom. my síce zatiaľ máme na LPG len jedno auto, ale v blízkej budúcnosti plánujem dať prestavať aj druhé, keďže aj ja a aj manželka jazdíme často a najmä dlhé trasy, čiže sa nám to vyplatí 8-) treba si toto zvážiť, aké trasy jazdíš, či krátke, či dlhé, ako často, aj keď je pravdou, že o niečo sa ten nájazd po prejdení na LPG zvýši, teda u nás sa zvýšil jednoznačne :mrgreen: :mrgreen: posielam ti aj fotku nášho zmeneného tátoša :lol: :lol:
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.

norino 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 05 Jún 17, 15:38:09

Poslaťod Sti2003 » 23 Nov 18, 11:45:17

ide tam prave o to nie? lpg si clovek da namontovat ak pocas roka najazdi kopec kilometrov a prave kvoli tomu, ze je to lacnejsie. za tie prve roky by sa mala ta pociatocna investicia vyrovnat tym co usetris pri jazdeni a potom su to uz vlastne peniaze vo vrecku. neviem o tom, ze by mal niekto este iny dovod :lol: :lol: ved okolo toho sa teraz vsetko toci

Sti2003 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 09 Mar 17, 14:38:32

Poslaťod norino » 23 Nov 18, 12:38:30

je pravdou, že v dnešnej dobe sa všetko točí okolo peňazí a šetrenia, ale tak podľa mňa je na mieste sa nad tým zamyslieť, predsa osobne nezarábam milióny aby som si mohol dovoliť zbytočne kopu peňazí vyhadzovať každý mesiac za benzín ;)

norino 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 05 Jún 17, 15:38:09

PredchádzajúciĎalší

Späť na Francúzske automobily - Peugeot, Citroen, Renault

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron