LPG - áno či nie?

Poslaťod erno » 03 Máj 17, 12:06:27

Doloman píše:erno ano ten cas potrebujem len je celkom problem ze sam si proste pomoct neviem lebo neviem ci hladat servis aj niekde dalej od bydliska ako casto budem musiet chodit do servisu ci sa mi oplati aj niekde dalej alebo ci radsej co najblizsie ako budem riesit ten cas co budem bez auta ktore budem mat na prestavbe a vsetky taketo veci ma trapia ale najma musim si ujasnit teda na zaciatok ten system a servis no systemov je niekolko a co som pozeral tak jednotlive znacky maju aj zastupenia na slovensku v nejakych servisoch len po akych systemoch sa obzerat aby samotny system bol spolahlivy? a potom budem riesit kde ho namontovat takto by to mohlo vyjst


Myslim, ze toto si sa vybral spravnym smerom, ked je nejaky servis vyhradnym dovozcom nejakeho systemu pre Slovensko, bude mat z mojho pohladu viac skusenosti a skor bude mat pristup ci uz k nahradnym dielom alebo podobnym veciam. Takze toto vnimam ako dobry krok. Dalej co sa tyka toho kde servis to je viac menej na tebe, za dobrym servisom sa oplati cestovat, ale vsetko s mierou aby si nemusel styri hodiny cestovat len pre to, ze musis ist do servisu aby ti po nejakom najazde nastavili bohatost zmesi chapes :-D

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod Doloman » 04 Máj 17, 12:23:29

mas na mysli to, ze riesit to cez vyhradnych dovozcov systemu je fajn? potom si budem musiet pozriet vsetkych pre jednotlive systemy a na to sa teda zamerat bol by som rad keby som urobil spravny krok to cestovanie to by som si uz asi nejako musel vymysliet ale tie styri hodiny to by veru sranda nebola a ked si predstavit ze by som v servise stravil napriklad len nejaku pol hodinu alebo co tak akoze dovidenia :-D

Doloman 


 
Príspevky: 50
Registrovaný: 25 Jan 17, 18:02:05

Poslaťod erno » 10 Máj 17, 9:27:52

Doloman píše:mas na mysli to, ze riesit to cez vyhradnych dovozcov systemu je fajn? potom si budem musiet pozriet vsetkych pre jednotlive systemy a na to sa teda zamerat bol by som rad keby som urobil spravny krok to cestovanie to by som si uz asi nejako musel vymysliet ale tie styri hodiny to by veru sranda nebola a ked si predstavit ze by som v servise stravil napriklad len nejaku pol hodinu alebo co tak akoze dovidenia :-D


Ano, to mam na mysli. Ze je to fajn aspon ja to tak vnimam. Pozri si to, viem, ze niekde som nasiel aj zoznam systemov a aj dovozcov, takze mal by si to najst vsetko pekne pokope si myslim, s tym by si nemal mat nejaky problem. Styri hodiny veru nie. Treba to tiez vyberat s rozumom. Tak pol hodinu na prestavbe nestravis, to bude trvat dlhsiu dobu, den alebo dva podla toho o kolko valcov v aute ide ;)

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod dismol » 11 Máj 17, 9:36:54

Neviem čo si myslíš ako dlho trvá prestavba, ale za tak krátky čas to vyriešiť nejde. :) Keď, ak teda pôjdeš do prestavby tak je dobré si vyriešiť náhradný vúz na ten čas, čo budeš mať auto v servise, aby ti namontovali systém. Pretože niekedy pre niekoho aj deň bez auta môže byť problém. Viem o tom svoje. Takže ak sa ti dá ak sa tomu venuješ, tak skús sa popozerať aj po tom aby si mal možnosť využiť nejaké náhradné vozidlo, uľahčilo by ti to mnohé.

dismol 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Registrovaný: 19 Aug 15, 14:30:58

Poslaťod Doloman » 16 Máj 17, 8:07:50

myslel som, ze potom, ze keby som siel dajme tomu na nejaku kontrolu systemu alebo nieco take, prehliadku, tak ze kvoli pol hodine, to mi doslo, ze system mi do auta nenamontuju za taku chvilku, to zase logicky by mi ani neslo do hlavy :) pozeral som nasiel som komplet zoznam dovozcov a uz len teda vybrat, ze kam a co a myslim, ze prave teraz to zacne byt pre mna tazke no ale snad to nejako zvladnem a bude to dobre

Doloman 


 
Príspevky: 50
Registrovaný: 25 Jan 17, 18:02:05

Poslaťod erno » 23 Máj 17, 8:50:12

Doloman píše:myslel som, ze potom, ze keby som siel dajme tomu na nejaku kontrolu systemu alebo nieco take, prehliadku, tak ze kvoli pol hodine, to mi doslo, ze system mi do auta nenamontuju za taku chvilku, to zase logicky by mi ani neslo do hlavy :) pozeral som nasiel som komplet zoznam dovozcov a uz len teda vybrat, ze kam a co a myslim, ze prave teraz to zacne byt pre mna tazke no ale snad to nejako zvladnem a bude to dobre


Tak to potom ano, to potom som ta asi len zle ja pochopil. Ta montaz trva tak jeden den viac menej, aj ked zalezi kolko toho maju a kolko valcov auto ma, lebo tie osem valce trvaju pomerne dlhsie ako napriklad montaz systemu do stvorvalca. Ked si si uz nasiel ten zoznam, tak myslim, ze uz to nebude az take komplikovane, uz len v podstate sa rozhodnut pre system;)

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod Doloman » 25 Máj 17, 14:10:49

to teda ano, zle si mi rozumel. zatial tak premyslam nad dvomi systemami, pozeral som, ze su to talianske systemy, avsak este nie som celkom rozhodnuty, ze pre ktory som viac nakloneny, neviem v com hladat medzi nimi rozdiely, ze jak urobit to finalne rozhodnutie, ze idem prave do tohto pre toto a toto a do tohto zas nejdem z tohto dovodu, ze tieto veci by som si chcel ujasnit, ze preco konkretne sa rozhodnem pre jeden system chapes ma?

Doloman 


 
Príspevky: 50
Registrovaný: 25 Jan 17, 18:02:05

Poslaťod fastty » 29 Jún 17, 9:48:07

Doloman píše:to teda ano, zle si mi rozumel. zatial tak premyslam nad dvomi systemami, pozeral som, ze su to talianske systemy, avsak este nie som celkom rozhodnuty, ze pre ktory som viac nakloneny, neviem v com hladat medzi nimi rozdiely, ze jak urobit to finalne rozhodnutie, ze idem prave do tohto pre toto a toto a do tohto zas nejdem z tohto dovodu, ze tieto veci by som si chcel ujasnit, ze preco konkretne sa rozhodnem pre jeden system chapes ma?

nebolo by najlepšie to nechať na samotný servis? ten by mal predsa vedieť najlepšie, čo by bolo najvhodnejším riešením pre danú značku, model motorizáciu, či?

fastty 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 12 Aug 15, 9:55:08

Poslaťod samoul » 29 Jún 17, 19:04:59

Ake su to tie dva systemy? Ja som si myslel, ze je len jeden princip, no podla toho, co tu pisete, tak som sa mylil, no nic o nemeni na tom, ze to moze pri niektorych motorizaciach celkom dost usetrit :/up :/up

samoul 


 
Príspevky: 35
Registrovaný: 30 Sep 15, 9:32:47

Poslaťod Ondrej » 15 Mar 18, 3:11:05

Len aby sa na to nezabudlo - filtre som po dohodnutych 50000km naozaj dal menit a doma kontroloval stare. V kvapalnej faze bola asi na polovici troska prachu (fotka), z plynnej som filter rozrezal a v podstate nic viditelne, tam bola cela filtracna vlozka tmavsej farby, ako keby nasiaknuta olejom (pri sacich vzduchovych filtroch sa olej pouziva)... mozno ak by som rozrezal novy, tak nejaky rozdiel vo farbe zbadam. Kvapalny zhodnotil aj sam plynar, ze by este dost dlho nemal ziadny problem. Tankoval som vzdy nahodne a ked sa to vobec nezanieslo pri takomto najazde + sam plynar povedal, ze kratsie vymeny su o pravidelnom biznise montazneho pracoviska... tak mu nemam preco neverit, on z toho ma akurat menej penazi. Pri beznom palive sa filter tiez nemeni kazdych 15000km a pritom cez neho pretecie ovela viac (cirkulacia), berie necistoty z celeho systemu (VT cerpadlo, podavacie cerpadlo, vstreky...), je len 1 (LPG 2) a filtraciu u dodavatela by som tiez odhadol na horsiu, ako pri LPG (to je ale subjektivne).
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.

Ondrej 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 21 Nov 10, 3:06:23
Bydlisko: Trstená

Poslaťod erno » 12 Apr 18, 8:48:18

ty si potom este relativne dobre obisiel ;-) Som prekvapeny, ze to nebolo az take zanesene, ale osobne mam aspon istotu, ze nebudem mat problem, ked to dam vymenit, ked to odporucaju. Ty teraz po tejto skusenosti mas v plane o aky cas zas menit?

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod Ondrej » 12 Apr 18, 10:00:14

Pojdem znova ako mam nariadeny svoj interval - 50000km, ked je este aj ten s rezervou. V diskusiach isiel niekto aj po 130000km, aj to len preventivne, lebo ziadny problem nemal... Podstata ostava - ak by mal filter horsi prietok, zistis to na skorsom vypinani plynu, kvalita filtrovania sa ale nemeni. Dnes ludia naspekuluju o vsetlicom - pneumatiky len 3 roky, auto kazdy rok 2x chranit najdrahsim voskom, do oleja zazracne vodicky, do paliva zazracne vodicky, filtre 1 znacky, olej 1 znacky, lebo ostatne je shit, do vsetkeho nanoochrany, setrice paliva... a pritom netusia ani zakladne principy fungovania, vykonove normy olejov...

Ondrej 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 21 Nov 10, 3:06:23
Bydlisko: Trstená

Poslaťod dismol » 16 Apr 18, 16:43:28

To je pravdou, len vec sa má tak, že keď sa človek nevyzná v niektorých veciach, tak radšej si dá poradiť, povedať o niekoho, kto sa viac v danej problematike vyzná, napríklad priamo od servisu, ja tiež mnohým veciam som nerozumel zo začiatku, tak som si dal povedať a nemôžem povedať, že by som tým zle spravil práve naopak, ale pravdu máš v tom, že fakt dnes už s mnohými vecami príliš špekulujeme

dismol 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Registrovaný: 19 Aug 15, 14:30:58

Poslaťod Doloman » 17 Apr 18, 9:09:35

ked si vezmem minuly rok aka toto bola pre mna dilema, aky som bol nervny, ze som sa nevedel rozhodnut, co skor, aky system ked je toho na trhu uz tolko, no nastastie dnes uz je to o inom, uz setrim a teraz skor sa staram o veci, o ktorych ste aj vy pisali, kedy co menit, ja osobne sa riadim tym, co mi servis nakaze, kedy mam prist, co treba robit, vymenit a pod :-D :-D

Doloman 


 
Príspevky: 50
Registrovaný: 25 Jan 17, 18:02:05

Poslaťod pilof » 23 Apr 18, 9:52:43

Doloman píše:ked si vezmem minuly rok aka toto bola pre mna dilema, aky som bol nervny, ze som sa nevedel rozhodnut, co skor, aky system ked je toho na trhu uz tolko, no nastastie dnes uz je to o inom, uz setrim a teraz skor sa staram o veci, o ktorych ste aj vy pisali, kedy co menit, ja osobne sa riadim tym, co mi servis nakaze, kedy mam prist, co treba robit, vymenit a pod :-D :-D


vôbec to nie je nejaké náročné to rozhodovanie, ja by som len povedal, že skôr sa snažíme byť opatrní, aby sme dáku chybu nespravili.
Pritom si myslím, že pri LPG jedinú chybu, ktorú môžeme urobiť je, že by sme si vybrali nekvalitný servis, proste to je tá najdôležitejša vec. :-)

pilof 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 25 Nov 15, 10:42:22

PredchádzajúciĎalší

Späť na Francúzske automobily - Peugeot, Citroen, Renault

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron