LPG - áno či nie?

Poslaťod onoxis » 13 Júl 16, 12:26:38

Kde ti ho dobre namontuju? tam kde maju dlhorocne skusenosti. Vyssia zaruka? co tym mas namysli? ci je vyssia ako dva roky? Myslim ze to dost zalezi ako kde. Kamarat daval pred necelym rokom prerobit auto na plyn a ma na montaz trojrocnu zaruku.

onoxis 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Registrovaný: 27 Jan 15, 13:29:49

Poslaťod jojomix » 22 Júl 16, 13:58:13

ja som si daval montovat v servise legas v PK, ked som s nimi komunikoval tak sa s nimi dalo naozaj dohodnut na vsetkom co som chcel, vysvetlili mi ako to funguje co ma vlastne s lpg caka ale kontroly, ako je to so servisom a u mna aj toto zavazilo. Potom druha vec ktora ma potesila ze montuju taliansky system 8-) ono tych servisov uz je ako maku len nie kazdy ti urobi vsetko tak aby si nemusel chodit po mesiaci na dotahovanie a podobne srandy

jojomix 


 
Príspevky: 51
Registrovaný: 05 Dec 14, 9:38:46

Poslaťod dismol » 10 Aug 16, 14:19:28

Ahojte - mrzí ma dlhšie som tu nebol. Mal som toho trošku viac v práci, tak som musel vypustiť aj moje plány s lpg. Ale teraz budem mať voľno do konca augusta tak by som do toho išiel. Jojomix ako dlho si u nich ale čakal na to kým ti namontovali systém? myslíš, že do konca dovolenky by som to mohol stihnúť? chcel by som to už mať za sebou... :shock:

dismol 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Registrovaný: 19 Aug 15, 14:30:58

Poslaťod jojomix » 11 Aug 16, 16:15:52

dismol píše:Ahojte - mrzí ma dlhšie som tu nebol. Mal som toho trošku viac v práci, tak som musel vypustiť aj moje plány s lpg. Ale teraz budem mať voľno do konca augusta tak by som do toho išiel. Jojomix ako dlho si u nich ale čakal na to kým ti namontovali systém? myslíš, že do konca dovolenky by som to mohol stihnúť? chcel by som to už mať za sebou... :shock:


malo by sa to dat stihnut, ibaze zalezi od toho kolko maju roboty a taketo veci. Chapes, ved to je normalne. Bolo by fajn keby si to stihol do konca augusta, potom by si uz aspon od septembra setril peniazky ;-)

jojomix 


 
Príspevky: 51
Registrovaný: 05 Dec 14, 9:38:46

Poslaťod onoxis » 12 Aug 16, 9:44:06

Jojomix a u teba to ako bolo so zarukou a so servisom? :) mas vacsiu zaruku ako tri roky, ci to je taka normalna zaruka, co davaju viacere servisy?

onoxis 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Registrovaný: 27 Jan 15, 13:29:49

Poslaťod borinko » 15 Aug 16, 9:18:06

Záruka tri roky je veľmi výhodná. Ja vám nechcem do toho moc hovoriť, ale podľa mňa je aj veľmi dôležité chodiť na prehliadky do servisu, kde bol aj systém montovaný. Ak by nastal nejaký problém tak oni to budú vedieť myslím, že najlepšie riešiť. :mrgreen:
bora bora bora

borinko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 07 Dec 15, 14:59:20

Poslaťod jojomix » 15 Aug 16, 11:05:28

onoxis píše:Jojomix a u teba to ako bolo so zarukou a so servisom? :) mas vacsiu zaruku ako tri roky, ci to je taka normalna zaruka, co davaju viacere servisy?


ako ako? do servisu chodim a budem chodit do toho kde mi system montovali. Ceny maju prijatelne a hlavne vedia co je to za system tak vedia co s nim ak by nastal nejaky problem. Neviem si predstavit ze by som mal hladat na servis daky iny servis, ktory o tomto systeme nebudu mat ani tusenia chapes. Neviem ci to davaju viacere. Ale myslim, ze skor davaju iba dvoj rocnu...

jojomix 


 
Príspevky: 51
Registrovaný: 05 Dec 14, 9:38:46

Poslaťod dolniacik » 16 Aug 16, 15:25:01

viete mi nieco blizsie o systeme tartarini napisat? je nejaky rozdiel medzi tymto systemom a ostatnymi alebo si to len zle vysvetlujem? od zaciatku roka sa pohravam s myslienkou lpg, len uz to tu zaznelo, ze smrad z plynu. Toho sa aj ja obavam. Ale coho sa obavam viac ci nemoze nastat nejaky vybuch alebo nieco take ak nahodou budem mat havariu alebo nieco take. Nevznieti sa auto?

dolniacik 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 12 Nov 15, 14:46:24

Poslaťod eman » 17 Aug 16, 11:20:11

dolniacik píše:viete mi nieco blizsie o systeme tartarini napisat? je nejaky rozdiel medzi tymto systemom a ostatnymi alebo si to len zle vysvetlujem? od zaciatku roka sa pohravam s myslienkou lpg, len uz to tu zaznelo, ze smrad z plynu. Toho sa aj ja obavam. Ale coho sa obavam viac ci nemoze nastat nejaky vybuch alebo nieco take ak nahodou budem mat havariu alebo nieco take. Nevznieti sa auto?


..jasné, že je tam rozdiel..aj v cene, aj v kvalite, aj vo výrobcovi..smrad z plynu? ja mám auto prerobené na plyn tri roky, už ťahám štvrtý a vôbec nikdy som žiadny smrad necítil. Benzín akože nesmrdí????
neprichádzam sa klaňať, prichádzam víťaziť

eman 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 01 Dec 15, 10:21:30

Poslaťod dismol » 17 Aug 16, 14:28:45

Tak už mám dohodnutý termín v servise na lpg. Posledný augustový týždeň by som do toho mal ísť. Zanesiem auto do servisu a uvidím. Len som sa zabudol opýtať na to, či si mám preň prísť až na druhý deň alebo ako to vlastne celé funguje

dismol 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Registrovaný: 19 Aug 15, 14:30:58

Poslaťod Ondrej » 18 Aug 16, 1:05:00

Ale on chce namontovat LPG teraz, nie pospominat na casy 120-iek a zigulakov. :lol:

- Povinne rocne prehliadky zariadenia boli zrusene v roku 2006, teraz je to nahradene - podla vyrobcu, takze sa to vobec nekontroluje a neda skontrolovat... v aute a aj na TK/EK sa nosi len protokol o montazi plynoveho zariadenia, kde sa o tom nic nepise. Ja mam doporucenie prist az po 50000km na vymenu filtra.
- Povinne 1 rocne emisne kontroly pre LPG boli zrusene minimalne 2 roky dozadu, pretoze tolko mam ja... staci chodit na bezne + mat ten protokol o montazi, nic viac.

Spotreba plynu je o nieco vyssia, vykon pocitovo rovnaky, prepnutie na plyn sa neda postrehnut ani po znizeni hranice teploty motora na 20 stupnov - kazdy valec sa prepina s odstupom. LPG jednotka berie adaptacne hodnoty z motorovej cez CAN, takze nikdy nesposobi vstrekovaniu benzinu rozladenie. Tiez ma vlastnu riadiacu mapu, ktora sa vytvori cez diagnostiku a skusobnu jazdu - len toto som urobil sam po 1,5 roku, lebo sa na dialnici objavila chyba bohatej zmesi pri zatazi. Dodatocne primazavanie ventilov (tupsi nazov pre chladenie - to je zmysel tohto systemu) som na doporucenie nedaval, od 4500rpm mam nastaveny benzin. Smrad plynu... to sme znova v casoch podtlakovych systemov montovanych 6-10 rokov dozadu. V PL by som typoval, ze doteraz nahadzuju. :lol: Pri normalnom kvalitnom systeme sa da plyn zavonat max. po odpojeni tankovacej pistole.

Zhrnutie - za 2 roky a 38000km som zaplatil asi o 8EUR viac na STK+EK a nosim v aute 1 A4 papier navyse. Usporu som pocital presne len necelych 5 mesiacov/698,8 litrov LPG (nie km vs naklady na plyn, vtedy sa nerata spotrebovany benzin...) a vyslo to na 327,3EUR. Do konca roka budem mat celu montaz zaplatenu odhadom 2x, v aute ticho, rychlo teplo, buducich nakladov sa nebojim (92kw atmosfera, nepriamy vstrek)... nemenil by som naspat, ak to tu teda mozem napisat :mrgreen:

Ondrej 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 21 Nov 10, 3:06:23
Bydlisko: Trstená

Poslaťod erno » 18 Aug 16, 13:04:24

vies Ondrej ja osobne mam pocit ze je to o tom ze ludia maju strach z novych veci. Z toho ci budu spokojni, ci ich to nesklame, ked uz tolke peniaze do toho auta vrazia...co si myslim ze je skoda ze sme mnohokrat takyto skepticki

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod Ondrej » 18 Aug 16, 13:41:44

A nazor robia aj kadejake montaze... tu si sused dal na cierno napchat do auta od poliakov nejaku skladacku - po pol roku vyhodil, ze nejde dobre, servisovat nemal kde, veru riadne usetril... Teraz pojde referencia dalsim 50 ludom - LPG by som nedal, nie je dobre. Rovnako je to s upravami vykonu, nakupovanim ojazdenych aut, 10 rocnymi autami s 50000km - nic z toho nie je problem, len si treba primerane zaplatit. Lenze ked 3/4 ludi veri, ze so systemom vydrbu a Poliak je o 300EUR lacnejsi, chiptuning je na ulozto, dovoz po 3. majitelovi najlepsie Mondeo TDCI - ved super stredna trieda za cenu Fiesty, AAA dava 37 superzaruk a 1. majitel hovno... potom sa to zovseobecni a hotovo - vsetko je zle, to sa neda. :)

Ondrej 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 21 Nov 10, 3:06:23
Bydlisko: Trstená

Poslaťod jano7 » 18 Aug 16, 14:50:37

Zdarte mam na vas taku otazku..ako je to s tankovanim plynu? kde mate ulozenu nadrz na lpg? ona byvat tam kde rezerva? alebo ako to je riesene?

jano7 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 23 Nov 15, 10:32:18

Poslaťod Ondrej » 18 Aug 16, 15:38:51

S tankovanim plynu je to velmi dobre, +/- 16,3%, jemne do zelena vlavo. :lol: Neviem co presne chces pocut, stanice najdes na webe a postup staci aj zenam ukazat len 1x. Nadrz a podrobnosti o vhodnom systeme/nadrziach na presny typ auta ti povie firma, ktoru oslovis... 95% si dava namiesto rezervy, ak je to mozne.

Tak predsa som nieco k tankovaniu nasiel, super simulacia :lol: https://www.youtube.com/watch?v=Jjf9rV7kDJA

Ondrej 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 21 Nov 10, 3:06:23
Bydlisko: Trstená

PredchádzajúciĎalší

Späť na Francúzske automobily - Peugeot, Citroen, Renault

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron