LPG - áno či nie?

Poslaťod Ondrej » 15 Dec 16, 15:41:51

Ked mam predpisanych na tie veci a filer aky mi dali 50000, pojdem tak... ak by bol problem, pojdem skor a zvazim zmenu. Ked sa ti filter priskrti, NIC sa samozrejme neposkodi a nema to ziadne "nasledky na celom systeme"... len RJ ti zacne prepinat pri vyssej spotrebe (akceleracia...) naspat na benzin, presne ako to robi ked ti plyn realne dochadza - vtedy tiez len zisti nizsi tlak. ;)

Ondrej 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 21 Nov 10, 3:06:23
Bydlisko: Trstená

Poslaťod diondi » 16 Dec 16, 10:55:36

Hej hej naspak na benzin ibaze ja som mal obavu ze co vlastne som urobil, kde bol problem, alebo ci servis nieco pri prestavbe zanedbal alebo neviem. No ale nahnevany som bol kvalitne a ked som sa dozvedel ze ta zivotnost tych filtrov zavisi najma od kvality tankovaneho plynu tak mi skoro az sanka padla, na zaciatku mi to sice spominali ale ja som si myslel ze to je jedno, ze vsade aj tak bude rovnaky, a vobec nie :D

diondi 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 09 Okt 15, 13:54:52

Poslaťod matok » 19 Dec 16, 17:42:22

Nie, nemusis mat obavy. To je vec ktoru bezne robia a musi tam byt... ta plynotesna skrinka je alfou a omegou. Bez toho sa proste neda zaobist.
To je dolezita ved ktoru musia servisaci pri prestavbe dat inak by system nebol v pohode jak by mal byt :)

matok 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 08 Dec 14, 11:45:03

Poslaťod Ondrej » 19 Dec 16, 19:22:04

Este obrazok+popisy, lebo ani ja som to doteraz nepoznal... http://www.autoplyn.sk/bezpecnostne-prv ... unkcie.htm
Takze cast nadrze, kde je plavak / ventil, je samostatne zakryta a odvetrana vonku.

Ondrej 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 21 Nov 10, 3:06:23
Bydlisko: Trstená

Poslaťod matok » 03 Jan 17, 12:37:29

Myslim ze clovek to moc ani nema z kade poznat ked s tym neprichadza do kontaktu. Ja tiez vsetky tieto veci som sa dozvedel az ked som zacal riesit prestavbu v legase a chcel som vediet co vsetko ta prestavba obnasa, ake casti, preto to a to tam musi byt a podobne.
Vsetko kazda ta cast ma nejaku dolezitu funkciu a keby tam chybala, tak je to hned na tom systeme citit

matok 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 08 Dec 14, 11:45:03

Poslaťod diondi » 09 Jan 17, 11:56:19

Toto su veci ktore clovek nemusi riesit ak si da robit plyn nejakemu kvalitnemu servisu, ktory si da zalezat na celom systeme aby frcal ako ma.
Ale co sa tyka tej skrinky, tak servis by isiel sam proti sebe keby ti ju nedal je to nezmysel ;)

diondi 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 09 Okt 15, 13:54:52

Poslaťod erno » 10 Jan 17, 13:06:45

Diondi ale myslim ze je normalne ze si casom pri pouzivani na tieto veci prisiel. Clovek ked ide do lpg tak sa snazi si zistit co najviac info, ale myslim ze malokto si vsetky tie informacie drzi v hlave a podobne. Podstatne je na to ze si prisiel, myslim ze aj keby prides do servisu s tym ze mas problem a netusis kde takl to nie je hanba oni pozru spravia, ved povedzme si ako to je od toho su ti servisaci ;)

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod renne23 » 11 Jan 17, 10:02:17

vdaka za tie info ohladne plynotesnej skrinky. Nevedel som ako to je ci si treba dat nejako zvlast na to pozor. Vdaka aj za obrazok uz trosku viac mam predstavu o tom, len mam niekde v sebe obavu ci ta plynotesna skrinka dobre tesni. Ale to bude asi najvhodnejsie ked toto budem riesit priamo so servisom a tam mi to vysvtlia ci?

renne23 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Registrovaný: 19 Dec 14, 11:34:49

Poslaťod diondi » 12 Jan 17, 13:29:59

renne23 píše:vdaka za tie info ohladne plynotesnej skrinky. Nevedel som ako to je ci si treba dat nejako zvlast na to pozor. Vdaka aj za obrazok uz trosku viac mam predstavu o tom, len mam niekde v sebe obavu ci ta plynotesna skrinka dobre tesni. Ale to bude asi najvhodnejsie ked toto budem riesit priamo so servisom a tam mi to vysvtlia ci?


Toho sa bat ale ze vobec nemusis kazdu zmenu v systeme pocitis pri jazde aspon teda ja som taky vnimavy na tieto veci, ale toto s tym plynom riesit nemusis zbytocne si s tym robis vrasky. V servise by nemal byt problem ze by ti zodpovedali otazky ktore ta zaujimaju, ale tak to zalezi od daneho servisu ci budu ochotni, ale snad budes mat stastie a vyberes si taky kde ti to vysvetlia :-)

diondi 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 09 Okt 15, 13:54:52

Poslaťod renne23 » 17 Jan 17, 11:03:45

Tak snad ano, dufam. Ale co teda riesit ked nie plynotesnu skrinku? co je takou zakladnou vecou pri plyne na co by som sa mal zameriavat a co si pri jazde nejako po prerabke vsimat? ako budem vidiet ze ci je vsetko v poriadku alebo ci su nejake problemy?
V servise pri prerabke v podstate nastavia vsetko ako ma byt a malo by vsetko ist v pohode hej?

renne23 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Registrovaný: 19 Dec 14, 11:34:49

Poslaťod pilof » 18 Jan 17, 13:59:10

Jasné že pri prestavbe ti nastavia všetko ako má byť, lenže niekedy je potrebné aby potom po nejakom nájazde si išiel na doladenie systému. Nehovorím, že je to vždy potrebné že budú musieť ti to dolaďovať ale niekedy hej, ide v podstate o to - že membrány v regulátore musia akoby sadnúť preto je niekedy potrebné opätovné nastavenie bohatosti zmesi :) a potom už by nemal byť nejaký problém.

pilof 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 25 Nov 15, 10:42:22

Poslaťod renne23 » 19 Jan 17, 11:28:31

Takze to opatovne nastavenie bohatosti zmesi nie je nejaka chyba ze by servis pochybil pri prestavbe alebo nieco take ano? Je to normalne ze teda ten system musi zaklapnut a trosku usadit sa...

renne23 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Registrovaný: 19 Dec 14, 11:34:49

Poslaťod matok » 20 Jan 17, 12:35:11

renne23 píše:Takze to opatovne nastavenie bohatosti zmesi nie je nejaka chyba ze by servis pochybil pri prestavbe alebo nieco take ano? Je to normalne ze teda ten system musi zaklapnut a trosku usadit sa...


Nie je to chyba je to bezny postup pretoze ten system musi si zvyknut musi sadnut, napravit sa a potom podla toho sa este dosteluje to co je potrebne, bezne sa to robi takze nemusis mat obavu a oni to po tych 2000 km skontroluju, nastavia a uz sa tam nejako nebude nic menit co sa tyka tej bohatosti, uz by to malo byt potom vsetko ok :)

matok 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 08 Dec 14, 11:45:03

Poslaťod eman » 23 Jan 17, 10:24:58

renne23 píše:Takze to opatovne nastavenie bohatosti zmesi nie je nejaka chyba ze by servis pochybil pri prestavbe alebo nieco take ano? Je to normalne ze teda ten system musi zaklapnut a trosku usadit sa...


...keby to bola chyba, tak by ju mal snáď každý ktorý má auto na LPG, tiež som sa s týmto stretol, ale je to bežná záležitosť z ktorej netreba mať obavy, podstatné je to dobre nastaviť a bude to dobre jazdiť aspoň ja mám také skúsenosti, že mi to vtedy nastavili a nebol problém, len prosím ťa keď už raz si to dáš niekde montovať tak si to tam daj aj servisovať, aby nebol problém, nie každý sa všetkému rozumie...najviac ti pomôžu tí čo ti systém montovali
neprichádzam sa klaňať, prichádzam víťaziť

eman 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 01 Dec 15, 10:21:30

Poslaťod richino » 23 Jan 17, 12:39:39

Eman to je uhol pohladu kamarat daval si robit nejakemu znamemu plyn a ten chodil servisovat len k nemu a sodoma gomora, treba si podla mna dobre na zaciatku zvazit komu si dam robit celu tu prestavbu, nech si potom nemusim buchat hlavu ze som si radsej mohol na zaciatku vybrat spravne a nemusel som potom problemy riesit ;) on bol v servise pomaly kazdy mesiac, vtedy som mal celkom obavy ze ci do LPG ist ked on mal problemy, ale nakoniec som dosiel na to ze problem nebol akoze v LPG v samotnom ale v montazi

richino 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 24 Nov 15, 9:56:53

PredchádzajúciĎalší

Späť na Francúzske automobily - Peugeot, Citroen, Renault

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron