LPG - áno či nie?

Poslaťod svitko » 08 Jún 16, 10:21:01

ked teraz ti to vyslo ze za rok spat...tak myslim ze nemas nad cim vahat..v tomto smere sa ti to urcite vyplati. Otazne vsak je ci ti nebude problem robit chodit pravidelne na technicke kontroly a taketo veci. Kedze je to potrebne castejsie ako u benzinu napriklad..
Vitazstvo je vsetko. Jediny, kto si na vas spomenie, ked skoncite druhy, je vasa zena a vas pes

svitko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 16 Nov 15, 17:51:56

Poslaťod erno » 09 Jún 16, 12:43:45

dismol píše:Je to možné, že potom najazdím viac. Predsalen už by to bolo o inom. Ja som to počítal a ja by som to mal mať za nejaký rok späť. Čiže dobre to vyšlo aj tak. Ja som sa bál, že mi to bude vychádzať na viac rokov. :shock:


tak potom je to v poriadku. Isiel by som do toho. Len je potrebne aby si nemal problemy do buducna vybrat system ktory nebude robit sarapatu a dobry servis, ktory ma uz nejaku prax a vedia co robia. Urob si prehlad ake systemy existuju aky je rozdiel medzi nimi ;)

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod jojomix » 10 Jún 16, 13:05:17

Ak ti mozem poradit tak co sa tyka systemov tak su rozne, ale co z mojho hladiska je podstatne ake su to systemy. Ci talianske alebo polske. Mne pri vybere by osobne zavazilo najma toto a potom odporucanie servisu. Kedze vedia najlepsie o com. Do prerabky na lpg urcite sa oplati investovat peniaze a nesetrit ani na systeme ani na montazi. Lebo od toho zavisi chod auta v buducnosti.

jojomix 


 
Príspevky: 51
Registrovaný: 05 Dec 14, 9:38:46

Poslaťod dismol » 16 Jún 16, 8:41:14

tie technické kontroly a podobné veci aký je rozdiel medzi benzínom a plynom? Talianske alebo polské systémy? ty si sa pre čo rozhodol? Čo si mám predstaviť pod tým, že nešetriť ani na systéme ani na prerábke? koľko bubákov to vychádza?

dismol 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Registrovaný: 19 Aug 15, 14:30:58

Poslaťod svitko » 20 Jún 16, 12:35:27

dismol píše:tie technické kontroly a podobné veci aký je rozdiel medzi benzínom a plynom? Talianske alebo polské systémy? ty si sa pre čo rozhodol? Čo si mám predstaviť pod tým, že nešetriť ani na systéme ani na prerábke? koľko bubákov to vychádza?


kedze teraz mas benzin tak urcite vies ako to je s kontrolami pri benzine.. pri lpg sa tk sa robia raz rocne, co si myslim, ze nie je vobec ziadna veda, ale tak niekoho to mozno odradi. Vsetko zalezi na tebe. Ako sa k tomu postavis. TK je dolezita, kedze pri nej sa robi aj kontrola tesnosti, bezpecnosti a dokonca aj spravneo fungovania systemu. Cize myslim, ze je to dolezite.
Vitazstvo je vsetko. Jediny, kto si na vas spomenie, ked skoncite druhy, je vasa zena a vas pes

svitko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 16 Nov 15, 17:51:56

Poslaťod jojomix » 21 Jún 16, 13:19:12

dismol píše:tie technické kontroly a podobné veci aký je rozdiel medzi benzínom a plynom? Talianske alebo polské systémy? ty si sa pre čo rozhodol? Čo si mám predstaviť pod tým, že nešetriť ani na systéme ani na prerábke? koľko bubákov to vychádza?


ja som dal taliansky. S polskymi vecami nemam moc dobre skusenosti. A pri systeme som naozaj nemal chut spekulovat a vymyslat. A predsa len lpg system nie je len nejaka cokolada co stoji par eur. Ale je to vec, ktora musi byt kvalitna a fungovat dlhe roky. Co si mas pod tym predstavit? ja som ti tym chcel povedat len tolko ze nie kazda na prvy pohlad lakava ponuka v konecnom dosledku aj bude lakava a vyhodna ;)

jojomix 


 
Príspevky: 51
Registrovaný: 05 Dec 14, 9:38:46

Poslaťod doktorko44 » 22 Jún 16, 17:14:50

kolko bubakov to vychadza? ak si dobre pamatam tak cena sa odvijala predovsetkym od poctu valcov :P

doktorko44 


 
Príspevky: 39
Registrovaný: 10 Sep 15, 14:14:27

Poslaťod dismol » 23 Jún 16, 9:35:54

jasné to viem. Veď na benzín jazdím roky. Raz ročne? ale veď to nie je také strašné to by som zvládol. Bolo by smiešne aby ma od šetrenie odradili zrovna technické kontroly, nie?...

hej tomu rozumiem, talianskych je viac? či len jeden? nech si to viem pozrieť čo to je za systém a či by bol vhodný aj pre naše auto. A čo je taká primeraní cena? teda aby som zbytočne niekomu nesadol na lep a nevzal prvú ponuku ktorá mi príde?

dismol 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Registrovaný: 19 Aug 15, 14:30:58

Poslaťod jojomix » 26 Jún 16, 15:31:13

je ich viac, ale ja som dal tartarini. Cenu ti neviem takto povedat, zalezi to vsetko od poctu valcov, cim viac valcov tym je cena vyssia. Plus samozrejme musis ratat aj so zapisom do papierov ;) to napriklad pri individualnej predstavbe robi necelych 250 eur

jojomix 


 
Príspevky: 51
Registrovaný: 05 Dec 14, 9:38:46

Poslaťod svitko » 28 Jún 16, 12:22:37

dismol píše:jasné to viem. Veď na benzín jazdím roky. Raz ročne? ale veď to nie je také strašné to by som zvládol. Bolo by smiešne aby ma od šetrenie odradili zrovna technické kontroly, nie?...


ved o tom hovorim, netreba sa dat odradit takymito drobnostami. Su ovela dolezitejsie veci a naozaj tie peniaze ktore clovek pri lpg usetri nie su zanedbatelne. Za rok to dokaze usetrit celkom peknu sumu ;)
Vitazstvo je vsetko. Jediny, kto si na vas spomenie, ked skoncite druhy, je vasa zena a vas pes

svitko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 16 Nov 15, 17:51:56

Poslaťod dismol » 29 Jún 16, 13:20:07

ved ale aspon taku pribliznu cenu mi nevies povedat? som sa o tom bavil s kamaratom ze chcem dat plyn a spominal ze videl niekde ponuku za nejakych 800 euro ci ako. Ale zda sa mi to nejako malo aj za system aj za montaz nie?

dismol 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Registrovaný: 19 Aug 15, 14:30:58

Poslaťod doktorko44 » 06 Júl 16, 18:41:08

700-800 euro je podla mna tiez malo. Vacsinou davaju take ponuky aby zaujali ale potom cena je ina. Takym podozrivo lacnym ponukam by som sa na tvojom mieste vyhybal a radsej si zvolil taku zlatu strednu cestu. ;)

doktorko44 


 
Príspevky: 39
Registrovaný: 10 Sep 15, 14:14:27

Poslaťod rasto7 » 07 Júl 16, 15:39:55

tak tartarini sa môže vyšplhať až do nejakých 1500euro, ale má to svoje opodstatnenie nie je to len tak. Je iné si dať kvalitný taliansky systém a nájsť nejaký servis, kde ti ho ešte aj dobre namontuju ako kúpiť lacný systém a ešte k tomu si ho dať namontovať nejakému laikovi, ktorý o tom dokopy nič nevie.
auto je len prechodny jav ako Japonci pasuju ocel

rasto7 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 09 Dec 14, 14:54:58

Poslaťod jojomix » 08 Júl 16, 9:03:08

dismol píše:ved ale aspon taku pribliznu cenu mi nevies povedat? som sa o tom bavil s kamaratom ze chcem dat plyn a spominal ze videl niekde ponuku za nejakych 800 euro ci ako. Ale zda sa mi to nejako malo aj za system aj za montaz nie?


800 euro je malo, do takej ponuky by som vzhladom na terajsi moj rozum a uz aj vedomosti nesiel. Urcite niekde bude chytak. Co sa tyka ceny tak stvorvalec vychadza na tisicku, sest valec 1300 a osemvalec na 1500 a plus teda zapis. Podla toho ci je schvaleny tento system na auto alebo to treba dat na individualnu a podobne :)

jojomix 


 
Príspevky: 51
Registrovaný: 05 Dec 14, 9:38:46

Poslaťod dismol » 12 Júl 16, 12:57:44

Tak po tomto tvojom upozornení sa budem snažiť im vyhýbať. Aj keď cena je lákavá, to musím uznať.
Dobre chlapci lenže kde mi ho dobre namontujú? Kde ste si dávali montovať? Neviem celý rok z toho taký nejaký nijaký. Tie ceny sú síce vyššie ako tých 800 euro, ale snáď to má svoje opodstatnenie. Dáva sa aj nejaká vyššia záruka na systém?

dismol 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Registrovaný: 19 Aug 15, 14:30:58

PredchádzajúciĎalší

Späť na Francúzske automobily - Peugeot, Citroen, Renault

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron