cipovat atmosferu renault 1,6 8v ?

Poslaťod hipi » 12 Jún 11, 22:42:29

v poslednej dobe(cca posledne 3 nadrze) som mal problem urobit spotrebu pod 6l, pricom jazdny styl som nemenil. Teraz po uprave mam spotrebu nas5 5,6l(na benzine z metra). Takisto narast vykonu bol citelny, aj ked osobny pocit vzdy klame, ale cisla spotreby ma presvedcili, ze ma za nos netahal.
pozrem, kde bude problem, dam vediet ak sa najde, ale az s dalsou vymenou oleja( za rok).

hipi 


 
Príspevky: 7
Registrovaný: 28 Nov 10, 0:20:51

Poslaťod miro22 » 13 Jún 11, 0:40:28

akurat som precital tuto humornu temu. :-D

najviac sa mi rata, ze naivny clovek sa opiera o vykon +12%.. muhhhheeeee..

v realite je to asi tak, ze spotreba, ak sa vie ako na to, tak klesne, ale tych 12% vykonu, :-D a chiptuning je rozumny chlap a pisal ti pravdu, ze tie akoze "firmy" co ty spominas, tak sa mylis. vedsina slovenska a ciech po nich opravuje softy. nepozeraj sa na firmy, ale na vedomosti a to, ze ti vie niekto zvysit vykon softom na benzinaku bez turba, tak to uz fakt logika nepusta. nejake minimalne percenticka, co je do 5, aj to max. mozno cislo 2-3% je realnejsi pohlad a tolko ma aj vykonova brzda toleranciu v nepresnosti. vykon na atmo motoroch sa robi mechanikou a doladuje softom.. nepis pls take spravy podobnym ludom, ako je chiptuning.

PS: ten kto ma brzdu na meranie vykonu ti bude davat vykonove grafy take, ktore tvoje ocicka chcu vidiet. :-) spotreba ale klesne, ak sa to dobre spravi, to je pravda.. emisie sa vsak porusia. ak by ti zmerali emisie pocas celeho priebehu otacok a vykonu, tak tvoje pismenka by sa premenili po dokazoch na bezcenne..

kazde auto ma tolerancie na emisie od-do a mozno by si bol v norme, ale hned by si videl, ze uz nemas nove auto, ktore malo emisie daleko nad normu.. myslis, ze su vo vyskumnom ustave barani?

a sory za moj styl prejavu, ale nemam rad, ak niekto zasypava forum spamami a myli verejnost, teda stal sa obetou tych, ktory na nom zarobili..

PS2: precitaj si nieco o tom, ako pracuje atmo benzinak a ze vykon zvysiss jedine 2 sposobmi: 1: zvysis efektivitu spaleneho paliva a 2 zvysis miligramy nasavaneho vzduchu. ta 2 su upravy mechanicke a ta 1 je to, ze motor posunies blizsie ku horsim emisiam a jemne zakafres aj do hladuckeho chodu.. vo WRC dakedy ten 2 bod riesili tak, ze do ramu plnili kyslik a takisto aj do paliva ho pridavali viac, ako bol povoleny. na vsetky pripady sa prislo.. mmracing a pod firmy to vedia softom.. a dokonca ovela viac.. :-D

PS3: pls precitaj si tuto odpoved viac krat, aby som nebol arogantny a neznaly v tvojich ociach.. tato odpoved ti ma otvorit oci a nie ich pritvorit. mam skusenosti zo zvysovanim vykonu atmo a turbomotorov a to na zavodoch, kde tie firmy nic neznamenaju. mam pravo napisat realitu.
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod chiptuning » 13 Jún 11, 12:57:16

miro22 píše:akurat som precital tuto humornu temu. :-D

najviac sa mi rata, ze naivny clovek sa opiera o vykon +12%.. muhhhheeeee..

v realite je to asi tak, ze spotreba, ak sa vie ako na to, tak klesne, ale tych 12% vykonu, :-D a chiptuning je rozumny chlap a pisal ti pravdu, ze tie akoze "firmy" co ty spominas, tak sa mylis. vedsina slovenska a ciech po nich opravuje softy. nepozeraj sa na firmy, ale na vedomosti a to, ze ti vie niekto zvysit vykon softom na benzinaku bez turba, tak to uz fakt logika nepusta. nejake minimalne percenticka, co je do 5, aj to max. mozno cislo 2-3% je realnejsi pohlad a tolko ma aj vykonova brzda toleranciu v nepresnosti. vykon na atmo motoroch sa robi mechanikou a doladuje softom.. nepis pls take spravy podobnym ludom, ako je chiptuning.

PS: ten kto ma brzdu na meranie vykonu ti bude davat vykonove grafy take, ktore tvoje ocicka chcu vidiet. :-) spotreba ale klesne, ak sa to dobre spravi, to je pravda.. emisie sa vsak porusia. ak by ti zmerali emisie pocas celeho priebehu otacok a vykonu, tak tvoje pismenka by sa premenili po dokazoch na bezcenne..

kazde auto ma tolerancie na emisie od-do a mozno by si bol v norme, ale hned by si videl, ze uz nemas nove auto, ktore malo emisie daleko nad normu.. myslis, ze su vo vyskumnom ustave barani?

a sory za moj styl prejavu, ale nemam rad, ak niekto zasypava forum spamami a myli verejnost, teda stal sa obetou tych, ktory na nom zarobili..

PS2: precitaj si nieco o tom, ako pracuje atmo benzinak a ze vykon zvysiss jedine 2 sposobmi: 1: zvysis efektivitu spaleneho paliva a 2 zvysis miligramy nasavaneho vzduchu. ta 2 su upravy mechanicke a ta 1 je to, ze motor posunies blizsie ku horsim emisiam a jemne zakafres aj do hladuckeho chodu.. vo WRC dakedy ten 2 bod riesili tak, ze do ramu plnili kyslik a takisto aj do paliva ho pridavali viac, ako bol povoleny. na vsetky pripady sa prislo.. mmracing a pod firmy to vedia softom.. a dokonca ovela viac.. :-D

PS3: pls precitaj si tuto odpoved viac krat, aby som nebol arogantny a neznaly v tvojich ociach.. tato odpoved ti ma otvorit oci a nie ich pritvorit. mam skusenosti zo zvysovanim vykonu atmo a turbomotorov a to na zavodoch, kde tie firmy nic neznamenaju. mam pravo napisat realitu.

miro to neni korespondence se mnou , ale se sarkanem
Obrázok ..... www.dragpower.cz

chiptuning 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 06 Okt 10, 19:49:34
Bydlisko: Plzen

Poslaťod miro22 » 13 Jún 11, 19:25:09

:-D to re: chiptuning ma domotalo. kto sa ma v tom vyznat, ked mas take meno, ako tema? :-D tak sory.
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod hipi » 13 Jún 11, 22:32:19

miro22 takze vravis ze mmracing, profituning(a x dalsich na sk, cz a ostatnom trhu) su podvodnici, ktori zavadzaju zakaznikov.... nehovoris to sice priamo, ale da sa to vycitat. A vsetci tito podvodnici sa dohodli na rovnakych hodnotach pre 1,6 8v renault motor(ale aj ostatne atmosfery napr skoda 1,4 55kw -> 61kW), na ktore dokazu zvysit vykon. To je zaujimava realita, jedinecny segment trhu, kde sa dokazu podvodnici zhodnut na hodnotach podvodu a to aj za hranicami statov. Ze im doteraz nikto neklepol po prstoch...
Este jedna logicka nezrovnalost, keby mi chcel dat grafy, po akych moje oci tuzia, tak by mi dal graf na 72kW a nie 66kW.
Hladal som na nete zle referencie na nich, ale neuspesne...skoda. Skor som nasiel ludi, ktori u nich boli a boli spokojni.

hipi 


 
Príspevky: 7
Registrovaný: 28 Nov 10, 0:20:51

Poslaťod Alpiners2 » 14 Jún 11, 7:10:55

tak si užívaj xy koní a nerieš 8-)
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod miro22 » 14 Jún 11, 16:42:12

vies, je to asi tak, ze jedine kde sa docitas korektne veci ohladom "chipovania" su motorky. upravou softu sa daju zvysit kone, ktore spocitas na 1 ruke a ked spravis mech upravy, tak su ti malo aj 2 ruky.. motor taky isty ako v aute, akurat je podstvorcovy, ale tiez ma emisne normy atd.. tam je ale odlisnost ta, ze pisu veci konkretny ludia, ktori si sami robia upravy softu a ineho mechanickeho a nezavadzaju sa. v podstate sa ale ani taky motor neda naladit rovnako, ak tam nalejes rovnaky soft, ako z ineho motora, co plati aj o hociakom motore.. musis vela merat, logovat a prepisovat data v ecu. sam si zober poucenie, ze motor, ktory ma 150 hp a viac sa da navysit o 5hp pracnym doladenym softu. na nete existuju aj seriozne stranky, ale je ich malo a o atmo autach ich asi ani nenajdes.. vsade sa bude jednat skor o mechanicke upravy a nasledne ladenie.. a ohladom firiem? maju v tom strasne vela penazi a ine im nezostava, len tazit s ludskej hluposti. zial, je to tak. inak by skrachovali.

este ti napisem perlicku, aby si si nemyslel, ze len chipovacie firmy zavadzaju:

od roku asi 2002 odrbavali vsetky zname znacky motoriek s vykonom.. prestali odrbavat az v poslednych 2 rokoch.. moja ma vraj 171 hp a v skutocnosti ma 148 hp. tento udaj sa uvadza aj vo wikipedii a na udaj 171hp skuseny motorkar kasle. dokonca aj samotna Honda preznala pred 2 rokmi, ze najnovsie Hondy o vykone 178 hp uz nameras aj na brzde. to ako keby priznali, ze odrbavali. priznali sa, lebo strelci nie si blbci a skoro kazdy strelec si vykon aj odmeral a porovnal to s inou znackou.. lenze v tom obdobi vsetky znacky odrbavali a prestali az teraz.. udajne ma naporove sanie a to zvysuje vykon.. ano, ale chybaju udaje, ze v akej rychlosti je udavany vykon 171 hp.. skratka odrbavaju aj znacky aut a motoriek. a za dalsie, ten kto ma valcovu brzdu si s nou moze robit to, co len chce.. ukaze ti papier, aky len chces. viem vela pripadov.. ja tam preto nechodim a porovnavam to v realite, teda v zrychleni auta, ci motorky. to nikdy neodrbkas, ak skusis pridat na rovnakom rychlostnom stupni..
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod dr.risko » 15 Jún 11, 9:27:28

Za normalnych okolnosti ti spotreba nemoze klesnut na atmosferickom benzinovom motore software-ovym navysenim vykonu to da logika. No a neviem ci ti stalo tych par kW za tie peiaze lebo to nebol realne ziadny vykon plus.
Fabia 1,9TDi pd

dr.risko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 24 Jún 10, 16:06:01

Predchádzajúci

Späť na Chiptuning

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron