Čistenie turba

Poslaťod bjukemen » 13 Okt 10, 22:32:10

zzani píše:Mate niekto skusenosti s cistenim turba z auta Renault espace alebo Renault 25? Je to podobne ako u cistenia turba na VW alebo seat...ako bolo pisane na niektorych forach? vdaka za odpoved



..poklial viem tak renault 25 ma obtok takže tam nieje velmi čo k čisteniu,jedine že by netesnila klapka a trocha prepuštala

bjukemen 


 
Príspevky: 794
Registrovaný: 13 Jún 10, 16:33:40

Poslaťod janosik93 » 14 Okt 10, 6:30:27

alebo bola fuč banka na regulaciu
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod zzani » 14 Okt 10, 15:19:12

no typ turba je airesearch m24 (teda aspon to bolo jedine, co sa mi podarilo vycitat z pod kapoty). Pytam sa preto, lebo jedine, coho sa trochu obavam je to, aby pri rozdeleny turba na tie dve casti nedoslo k poskodeniu turbinky, alebo aby nemusel clovek po tomto rozobrati ist to turbo vyvazovat, len kvoli tomu ze to otvaral.

zzani 


 
Príspevky: 9
Registrovaný: 13 Okt 10, 21:31:54

Poslaťod zzani » 14 Okt 10, 15:23:28

..poklial viem tak renault 25 ma obtok takže tam nieje velmi čo k čisteniu,jedine že by netesnila klapka a trocha prepuštala


no neviem, co myslis celkom pod pojmom obtok? A ktora klapla? Co by som rad precistil je priechod vyfukovych plynov cez turbo. Ako bolo aj na inych forach ukazane, cistili tam tu variabilitu turba. Alebo turba na renaulte su ine?

zzani 


 
Príspevky: 9
Registrovaný: 13 Okt 10, 21:31:54

Poslaťod Alpiners2 » 14 Okt 10, 15:31:01

variabilné turbo má podtlakovú nádobku kolmo na osku turba.
obtokové turbo má nádobku zároveň z oskou turba, a klapku otvára pretlakom.
ak máš obtokové turbo tak tam nečistíš nič. lebo nemáš čo čistiť.

skús ho odfotiť a hoď sem fotku
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod zzani » 14 Okt 10, 15:36:58

Alpiners2 píše:variabilné turbo má podtlakovú nádobku kolmo na osku turba.
obtokové turbo má nádobku zároveň z oskou turba, a klapku otvára pretlakom.
ak máš obtokové turbo tak tam nečistíš nič. lebo nemáš čo čistiť.

skús ho odfotiť a hoď sem fotku



podla tohoto popisu mam pravdepodobne obtokove turbo. Podtlakova nadoba je subezne s osou turbiny. Da sa teda aspon precistit ta klapka? Pojdem k autu o chvilu, tak sa to pokusim odfotit a uploadnem.

zzani 


 
Príspevky: 9
Registrovaný: 13 Okt 10, 21:31:54

Poslaťod janosik93 » 14 Okt 10, 22:30:06

a k obtokovemu idu 2 hadičky
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod bjukemen » 14 Okt 10, 23:59:02

janosik93 píše:a k obtokovemu idu 2 hadičky


..nje vždy ;)

bjukemen 


 
Príspevky: 794
Registrovaný: 13 Jún 10, 16:33:40

Poslaťod zzani » 15 Okt 10, 0:20:20

Tak som to nafotil...je to obtokove teda vsak?
DSC00106.JPG
DSC00107.JPG


Tak sa chcem opytat, ci sa da nejako cistit ta klapka podtlakoveho regulatora? A tiez, co je to za vyvod oznaceny na obrazku cervenou sipkou?
A do tretice... k vyfukovemu potrubiu, kt. ide do turba z motora...ma ho vyznam otvorit a precistit? Mam pocit ze okolo tesnenia dost zaolejovane, tak neviem ci je to v poriadku.
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.

zzani 


 
Príspevky: 9
Registrovaný: 13 Okt 10, 21:31:54

Poslaťod janosik93 » 15 Okt 10, 6:46:08

ano, je to obtok. na tom nemáš čo čistiť. ten olej tam budeš mať vždy, kedže to nieje nove auto :-D
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod Alpiners2 » 15 Okt 10, 8:13:41

ten vývod označený šípkou je vývod na tlak. ten tlak ti ide do tej nádobky a vysúva tiahlo pri určitom tlaku a otvára klapku vo výfuku. niektoré turbá to majú prepojené priamo vývod-regulačná banka, niektoré ešte idú cez ventil n75.
na obtoku netreba naozaj nič čistiť
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod zzani » 15 Okt 10, 10:39:55

Ok, turbo necham na pokoji, to ste mi uz pisali, ale som sa pytal napr. na tu klapku. Ako pisal Bjukemen, co ak netesni, prepusta? A ako je to s tym vyfukovym potrubym? Je mozne, ze by bolo prilis zanesene, a ze by to mohlo mat za dosledok lenivu odozvu turba?

zzani 


 
Príspevky: 9
Registrovaný: 13 Okt 10, 21:31:54

Poslaťod bjukemen » 15 Okt 10, 16:26:21

zzani píše:Ok, turbo necham na pokoji, to ste mi uz pisali, ale som sa pytal napr. na tu klapku. Ako pisal Bjukemen, co ak netesni, prepusta? A ako je to s tym vyfukovym potrubym? Je mozne, ze by bolo prilis zanesene, a ze by to mohlo mat za dosledok lenivu odozvu turba?



..no tak ta klapka vo väčšine pripadov testi a funguje tak ako ma...zase tak k srdcu si to nemusiš brať ale videl som raz jedno turbo kde bol kopec karbonu a nezatvaralo ju uplne bola tam mala medzera...

...vyfukove no skor by som povedal že bude upchaty vyfuck,ja som tak mal na tempre tak som ho trošku preriedil a bolo to lepšie...alebo maš zabity vzduchovy filetr ;)

bjukemen 


 
Príspevky: 794
Registrovaný: 13 Jún 10, 16:33:40

Poslaťod zzani » 15 Okt 10, 17:14:02

takze, ak je vyfuk upchaty niekde za turbom, moze to sposobit rapidne znizenie vykonu? Hod tip na nejaky sikovny postup cistenia vyfuku :) ...bo slovo preriedil,mi nejak nic nevravi. Vzduchovy filter je v poriadku, cerstvo vymeneny...cesty volne.

zzani 


 
Príspevky: 9
Registrovaný: 13 Okt 10, 21:31:54

Poslaťod bjukemen » 16 Okt 10, 15:33:22

..nemyslel som že je výfuk upchaty hneď za turbom ale kdekoľvek...preriedil som myslel tak že nejaký ten stredný tlmič by som vyhodil preč z tade...ale ešte stale si nepovedal aky maš problém z autom tak sa trocha rozpiš a uvidime či sa da nejako poradiť..

bjukemen 


 
Príspevky: 794
Registrovaný: 13 Jún 10, 16:33:40

PredchádzajúciĎalší

Späť na FAQ - Časté dotazy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia

cron