DPF A EGR názory

Poslaťod doki » 22 Nov 13, 12:11:28

O potrebnosti niet pochýb.Ale ak niekto napíše....Technológia dpfcleaniq ktorou čistíme DPF a FAP filtre je najpokročilejšia technológia na trhu. ..tak nutne mu musís položiť otázku,a to je prosím aká ? Pokročilá ..to je predbežne iba napísané slovo z nulovým obsahom a obrovským príslubom.
Nespochybňujem snahu,kvalitu,potrebnosť,ale osobne ma to nepresvedčilo,kedže je to formulované do všeobecnej formy volanej bla bla. Patrilo by sa tomu dať reálny obsah. Ak to má byť niečo čo má ľudí presvedčiť,OK,musí mať reklama aj reálny a konkrétny obsah.
Za každým jedným riadkom píšem ...prečo ? s čím ? ako ?
Neskracuje životnosť, v poriadku...prečo ju neskracuje ?
Lebo je šetrná ? v poriadku,čím je šetrná ?

doki 


 
Príspevky: 160
Registrovaný: 27 Máj 13, 20:51:07

Poslaťod acryll » 22 Nov 13, 13:14:59

perfektná práca marketingového oddelenia, stránka nádherná, vsetko super, až na jeden maličký detail , že nie všetci majú načisto vygumovanú makovicu
zosmiešniť všetky ostatné techniky čistenia dpf filtra, a pomyselne vystavit na piedestál dokonalosti jedinú ktorá ponúka daná firma, a ani neuviesť čo to vlastne je? :rr
a psychologické kydy zahrňujúce "Vás a Vaše deti dostanete okamžite rakovinu", to je grc,humus a hnus naväčšieho zrna, pretože sú ľudia čo si neuvedomia, že im to niekto hnusne podsúva a uveria tomu
preto neznášam manažérov a rôznych reklamných "poradcov" pretože nič o tom nevedia,ale snažia sa robit "kinder cowboy managment" a oblbujú tým seba aj druhých pri snahe zarobiť
ale to je stále v jednom kuse... motoristov oblbujú zázračnými tabletkami do paliva pre zvýšenie výkonu a dosiahnutie polovičnej spotreby paliva pri nulových emisiách, dôchodcov liečia hrnce, matrace, prikryvky,zájazdy za tisícky eur, totálne zničené autá sa LEPIA dokopy a predávajú sa ako top stav s tretinovou hodnotou kilometrového priebehu za regulérne ceny, autá sa chipujú len primitívnou zmenou kalibrácie dĺžky otvorenia vstreku, a tak ďalej
no a prečo je to tak? ..
LEBO PENIAZE NESMRDIA ...
smutná to spoločnosť,všakže? :?

acryll 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115
Registrovaný: 25 Máj 12, 9:42:19

Poslaťod janosik93 » 22 Nov 13, 13:36:19

otazka rakoviny a podobne je na mieste...
asi neviete, prečo tam tie filtre vlastne su....... budem Vám musieť dať prdnášku
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod bjukemen » 23 Nov 13, 20:17:30

neuraz sa janosik ale ani ty asi nevies ako funduge biznis ohladom DPF a podobe a aky maju DPF a ostatne dopad na zivotne prostredie..mam znamych co pracuju s TUV a podobnych bludoch a DPF je cisto biznis pre automobilky ako take..je to na dlho,.. netreba zabudat ze kazda minca ma dve strany, a nieje vsetko zlato co sa blistí..


ps: je tak ako uviedli chlapci, neje pekne spochybnovat ostatne metody cistenia DPF, ked vsetky stoja viac menej za prd, vies sam ako vyzera upeceny FAP a vacsina filtrov je v stave rozpadu mriezky na prach a tu nespraví nitko..filtre maju urcenu zivotnost a v tom najidealnejsom pripade sa to da natiahnu o par tisic km na zivotnosti formou chemickeho cistena..


sory za off topic ale nemohol som


ps2: nebranim sa konstruktivnej debate na temu DPF a FAP

bjukemen 


 
Príspevky: 794
Registrovaný: 13 Jún 10, 16:33:40

Poslaťod janosik93 » 28 Nov 13, 0:09:58

tuto môžete písať svoje podnety ohadom DPF. napr čistenia dpf, regenerácie, odstavenie, účinky DPF na životne prostredie a pod.
kludne aj linky , poprípade výťažok .
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod acryll » 28 Nov 13, 0:21:39

ja čakám na tú prednášku :kk/

acryll 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115
Registrovaný: 25 Máj 12, 9:42:19

Poslaťod janosik93 » 28 Nov 13, 0:25:08

chvilku to potrva, ale až to budem mať hotovo, tak to šupnem sem... mal by som mať niekde aj video od výrobcu k tomuto problemu
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod Shima » 28 Nov 13, 1:50:48

ak je velmi chudobna zmes tak pri vznieteni vznika reakcia kde sa tvori vela oxidov dusika co nie je velmi dobre na zivotne prostredie
nato aby eliminovali oxidy dusika tak pustia viac nafty a tym vznikaju drobne ciastocky sadzi ktore sposobuju rakovinu preto su tie DPF filter aby ich zachytavali

odo mna vsetko :sss

Shima 


 
Príspevky: 372
Registrovaný: 18 Jún 10, 21:02:43

Poslaťod acryll » 28 Nov 13, 10:18:51

na NOx je tam EGR + kat
ale hej, dpf by malo sluzit na zachytavanie tych najmensich ciastociek sadzi,pretoze tie su najrizikovejsie zo zdravotneho hladiska, pretoze problem je v tom, ze sadze z takej avie skoncia v nose, a pojdu so soplami von, lenze male ciastocky sa dostavaju az do pluc, kde sa usadia
no lenze mi teraz vysvetlite tu logiku, ako je mozne, ze sa zaroven vyrabali modely s dpf a bez dpf toho isteho motora, tak aky je to potom risk pre zdravie, ked bola aj verzia bez...
ci ked susedove auto nemalo dpf a moje malo, a ja som ho dal prec, tak on je v pohode a ja budem ekologicky zlosyn?
a to take obycajne CR podla mna neni az taky problem,tam sa vstrekovacie tlaky menia podla zataze...ale co take PD? tam to prasi vysokymi tlakmi nonstop, tam malo dpf ake percento vyrobenych motorov? 5? 10%?
a dost by ma zaujimalo ako dlho dokaze dpf fungovat spravne, kedy zachytava naozaj tie najhaklivejsie ciastocky? 30-40 tisic km?

acryll 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115
Registrovaný: 25 Máj 12, 9:42:19

Poslaťod janosik93 » 28 Nov 13, 11:35:35

auta sa tak vyrábali kvoli štátu a ich emisným normám. zober si to tak, že ak ťa uvidia v centre berlina s golfom 2 tak ti naparia pokutu, že sa s toho poserieš.... do mesta len euro 4 minimalne . u nás ešte tato legislativa neplatí preto sa sem dodavali autá bez týchto DPF filtrov. Ak si to zoberieš, o kolko je teraz v mestách čistejší vzduch oproti minulosti. ak teraz ideš len za škodou 120 tak sa za §ou nedá vydržať, aky je to smrad.
Nové autá dokážu rozprášiť naftu na uplne jemnulinke čiastočky. Tie sa nezastavia už v nose, či na prieduškách, ale až uplne vo vlásočniciach pluc , od kial sa nevedia dostať von. tým padom je tam velke riziko rakoviny. kvoli tomu sa tieto čiastočky zachytávaju v DPF filtri. potom sa pri vysokej teplote spaluju a mimo mesta vypustia von s minimalnym rizikom škodlivosti zdravia
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod doki » 28 Nov 13, 13:35:15

Presne tak je to produkt velmi vysokých tlakov a atomizácie paliva.Čiastočky sadze potom hravo prenikajú až do samej podstaty plúcnej bunky,preto húrá,treba filtre vytrepať,možno bude pánboh taký svedomitý že trest vo forme rakoviny daruje pôvodcovi tejto formy šetrenia a nie maličkým a ešte menším nevinným

doki 


 
Príspevky: 160
Registrovaný: 27 Máj 13, 20:51:07

Poslaťod bjukemen » 29 Nov 13, 2:53:02

..samozrejme potom treba zakazat aj fajcit lebo to je rovanako skodlive...a pre tych co ste fajciari vybraty fap vadi ale cigy nie.?..co ta si porovnat zanesenie pluc pri tom a pri tom ;)

bjukemen 


 
Príspevky: 794
Registrovaný: 13 Jún 10, 16:33:40

Poslaťod doki » 29 Nov 13, 8:58:26

Neviem či je dym do plúc a čiastočka až do jadra bunky v plúcach porovnatelná ,ale budiž.Od zajtra už nebehajte fajčiť na balkón,fúkajte tie cigarety miminu rovno pod cumlík.Toto sa mi na SVK mimoriadne páči,tu niet nič,čo by sa nespochybnilo za každú cenu,proste nech sa zariadi svet podľa nás.

doki 


 
Príspevky: 160
Registrovaný: 27 Máj 13, 20:51:07

Poslaťod janosik93 » 29 Nov 13, 11:34:31

porovnaj si , kolko dymu je s cigariet a kolko s aut..... kolko spáliš nafty či benzínu ty za jazdy a kolko sa vyfajčí cigariet . Ak to už máme brať takto .. cigaretam sa zabijame sami, ale autami a výfukovými plynmi sme nedobrovolnými dýchačmi :grr
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod doki » 29 Nov 13, 13:11:43

je to ako rozhodovať ktorý kaliber ti urobí väčšiu paseku či 38-ma alebo nejaký iný,je to nezmyselné zrovnávanie a omlúvanie nesprávnej veci,je jedno ktorej

doki 


 
Príspevky: 160
Registrovaný: 27 Máj 13, 20:51:07

Ďalší

Späť na FAQ - Časté dotazy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron