ATD - problem s tandemovym cepradlom...

Poslaťod dr.risko » 25 Dec 11, 17:03:40

Zdarec.

Z nejakeho neznameho dovodu sa mi uvolnila alebo urvala (neviem ako to je konstrukcne riesene) podtlakova hadicova pripojka na tandemovom cerpadle - znazornene na fotke. Pre istotu len zopakujem ze nieje uvolnena spona ale pod hadicou cele ta rurka na ktoru sa hadica nasuva. Este som to nedemontoval a to z dovodu lebo tu skusenejsich sa chcem opytat ze ci je mozne aby sa to hrdlo nejakym sposobom uvolnilo a teda ci je to opravitelne? No a ak teda ano druha otazka je to ze na co sa pripravit pri demontazi a naslednej montazi? Ci tam su nejake specialne tesnenia ktore budem musiet kupit nove a podobne... Lebo to vyzera tak ze to budem musiet cele rozobrat na komplet.

dik az odpovede...
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Fabia 1,9TDi pd

dr.risko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 24 Jún 10, 16:06:01

Poslaťod dr.risko » 25 Dec 11, 17:18:20

no a este snad jedna otazka - je nutne demontovat aj ten rozvod vody co je pod tandemakom alebo pojde odobrat aj bez neho?
Fabia 1,9TDi pd

dr.risko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 24 Jún 10, 16:06:01

Poslaťod djrjay » 25 Dec 11, 20:37:28

dr.risko píše:no a este snad jedna otazka - je nutne demontovat aj ten rozvod vody co je pod tandemakom alebo pojde odobrat aj bez neho?


das dole aj bez toho

djrjay 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 617
Registrovaný: 22 Jún 10, 21:27:21
Bydlisko: PD-SK

Poslaťod dr.risko » 25 Dec 11, 23:13:37

mno takze cerpadlo som sice dal dole ale nerozoberal som ho. Ta pripojka podtlakovej hadice sa asi ma normalne otacat o 360° - z akeho dovodu to netusim. Tesnit tesni ale na 100% v urcitych sitaciach netesni. Neviem ci kvoli tomu rozoberat cerpadlo a ci vobec sa da toto opravit? Ale nakoniec som zistil ze pravdepodobne bolo prasknute podtlakove vedenie... taka plastova rurka k posilovacu brzd. Vlastne na zaklade toho ze mi siel brzdovy pedal relativne tazko som zacal hladat problem...
No uvidime. Auto je momentalne nepojazdne lebo nemam nahradu za to plastove potrubie. Az otvoria obchody vyriesim to a napisem ze ci to chodi normalne...
Fabia 1,9TDi pd

dr.risko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 24 Jún 10, 16:06:01

Poslaťod janosik93 » 25 Dec 11, 23:42:46

zväčša si to lepia ludia tekutým kovom.
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod dr.risko » 29 Dec 11, 11:14:46

Premyslal som aj nad tym kovom. Zatial som tam ale dal O-kruzok a s tym to tak kusok dotesnil medzi stenou a hadicou... To hrdlo je otocne asi kvoli tomu ze podtlakove vedenie k brzdovemu valcu je z tych plastovych rurok a ked sa motor pohybuje v silenblokoch tak aby moc neohybalo to vedenie... Ale da sa to vyriesit cez pruznejsiu hadicu preto nechapem totot epicke konstrukcne riesenie z das auto.
Serem ale zatial na to... auto teraz chodi celkom dobre...
Fabia 1,9TDi pd

dr.risko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 24 Jún 10, 16:06:01

Poslaťod Alpiners2 » 29 Dec 11, 21:36:28

dá sa to pekne opraviť, netreba ani tekutý kov
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod janosik93 » 29 Dec 11, 21:59:43

kdesi na nete som videl opravarensku sadu na to...
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod 1soda » 31 Dec 11, 12:11:34

Toto je rozdiel medzi riskom a sodakom :) ....nic v zlom doktor,ale ja som kupoval novy tandem uz len na dosiahnutie lepsieho vykonu podtlaku ci tlaku paliva do hlavy.Pri takomto poskodeni by som nevahal dat bud druhe ,ktorych je po nete plna rit ,alebo uplne nove ,ktore sa da kupit tiez za nie extra vysoke peniaze.

Pekny den zelam :).

1soda 


 
Príspevky: 64
Registrovaný: 02 Mar 11, 23:13:34


Späť na Údržba a technické problémy VW

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 32 hostia

cron