Audi a4 b7 ponoc

Poslaťod Mirkes878 » 08 Apr 16, 22:38:57

Zdravym Vas, dnes som sa registroval na fore powerdiesel lebo uz dlhsiu dobu ma trapia problemi na mojej audi B7, zatial som to niako neriesil ale dnes pribudli opet nove priznaky a ja nedokazem prist nato co to moze byt. Rozhodol sol som sa napisat sem, s nadejou ze s najde niekto kto sa uz z niecim takym stretol popripade poradi, ale by sa vedel aj osobne nato pozriet z mojho okolia ja som z RV.Moj problem.

Tak skusim Vam trosku opysat co sa umna deje v neakych bodoch.
1) ako prve som si vsimol cca 2 mesiace dozadu ze pri kludnej jazde cca 50km/h mi zacali blikat zhavice a auto nemalo vobec tah ako by slo bez turba. Myslel som si ze to bude neake cidlo na brzdove svetlo ale svetla isli, tak som motor vypol opat nastartoval a vsetko islo zase ok. Toto sa mi zopakovalo asi predtyzdnom tak isto normalna jazda cca 100km/h a z nicoho nic zhavice blikaju a auto netaha. Vypol startol a zase ok

2) dnes som si vsimol ze auto akosi straca tach v intervaloch raz ide silnejsie potom zase slabsie no zhavice uz neblikaju a nieje ten pokles taky badatelny ako predtym, je to taky pocit ako keby sa mi zosmikla noha z plynoveho pedalo no ja ju mam stale v tej istej polohe len som citil ako keby take jemne zosmyknutie (pokles) tahu auta.no pred par hodina mi som siel von a auto mi zacalo divne chvylu triast (vybrovat) myslel som ze defekt alebo nieco take ale po chvyli to prestalo zastal som a ked som sa pozrel v neutrali na aktualnu spotrebu mal som tam 24l/ po zaradeni rychlosti spotreba klesla na normal. Potom som zase zastal a aktualna spotreba nad 40l

Netusim co stym moze byt. Nestretol sa niekto z niecim podobnym? Budem vdacny za kazdu odpoved dakujem

Mirkes878 


 
Príspevky: 16
Registrovaný: 08 Apr 16, 21:36:47
Bydlisko: Rožňava

Poslaťod Mirkes878 » 12 Apr 16, 19:41:34

Wauuu fakt super forum kazdy mi tu radi jak... Ani neviem komu skor podakovat.ONIČOM!!! :CC

Mirkes878 


 
Príspevky: 16
Registrovaný: 08 Apr 16, 21:36:47
Bydlisko: Rožňava

Poslaťod janosik93 » 12 Apr 16, 22:20:16

pozri, keby si tak aspoň napisal, či ta B7 ma ma 1.6 TDI, 2.0 TDI, 2.7 TDI alebo 3.0 TDI, nejaky vypis diagnostiky , pripadne niečo inak podložene, moženo by ti na tvoju temu aj niekto odpovedal. toto čo pišeš, je len tvoj subjektivny pocit, či zistenie blikajucej kontrolky, čo može mať za nasledok len tak cca 1000 roznych možnosti chyby .

Wauuu fakt super forum kazdy mi tu radi jak... Ani neviem komu skor podakovat.ONIČOM!!! :CC toto si možeš svojim pristupom stršiť vieš kam.
a vitaj na fore. Prečitaj si pravidla :grr
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod Mirkes878 » 13 Apr 16, 19:42:35

janosik93 píše:pozri, keby si tak aspoň napisal, či ta B7 ma ma 1.6 TDI, 2.0 TDI, 2.7 TDI alebo 3.0 TDI, nejaky vypis diagnostiky , pripadne niečo inak podložene, moženo by ti na tvoju temu aj niekto odpovedal. toto čo pišeš, je len tvoj subjektivny pocit, či zistenie blikajucej kontrolky, čo može mať za nasledok len tak cca 1000 roznych možnosti chyby .

Wauuu fakt super forum kazdy mi tu radi jak... Ani neviem komu skor podakovat.ONIČOM!!! :CC toto si možeš svojim pristupom stršiť vieš kam.
a vitaj na fore. Prečitaj si pravidla :grr


Tak sorko.vydis staci tak malo. Napisat aspon nieco a uz viem ze sa oto niekto vobec zaujma.
No tak este raz. Jedna sa o 1.9 TDI 85 kw. Na diagnostike vypisalo regulace plniciho tlaku mez prekrocena. Merania nemam ziadne preto ze ani neviem ako sa to robi.
Neviem ci stym moze suvysiet aj to ze ked je motor tepli tak tazsie startuje, najprv rozkyve cele auto a potom ako keby chcelo zdovhnut, a potom naskoci.
Zistil som aj to ze auto bolo asi v neakom nudzovom rezime iz dlhsiu dobu. Pred cca 2 mesiacmi som menil termostat, a ked som vhcel vyskusat vi je to uz ok a skusal v neutrali motor zohriat, a vytocit ho otacky mi sli max do 3000 a ani o palicku dalej, myslel som si ze to tak ma byt ze je to neaka poistka proti tomu aby ho na stk/ems nemohli vytacat, ale pred par dnami som si cistil vahu vzduchu a zrazu tu otacky uz isli aj nad 3000 v neutrali a bol badatelny aj neaky ten narast vykonu, musela byt riadne zas..ta. No tym padom by som toto vylucil.Takze neviem co este by to mohlo byt. Buduci tyzden sa chystam dat precistit Turbo tak uvydim. Musim ist vylucovacou metodou.

Mirkes878 


 
Príspevky: 16
Registrovaný: 08 Apr 16, 21:36:47
Bydlisko: Rožňava

Poslaťod janosik93 » 14 Apr 16, 21:45:02

log : viewtopic.php?f=11&t=93
a ake malo stačilo? ja tu tiež niesom každy deň :mrgreen: hlavne v poslednej dobe. som na marodke a chodim kade tade po doktoroch
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod Mirkes878 » 16 Apr 16, 19:32:20

Tak auticko ide v pondelok do servisu jeho stav sa rapidne zhorsil;( po rozsvieteni kontrolky motora uz auto pri vyzsich otackach divne siči a vydava taky chraplavy zvuk ako keby sa lopatky dreli o stenu. Odpojil som hadicu zbturba a skusal rozkyvat tu tičku v nom tam chodi to hore dole cca tak 2-3 mm podla pocitu prstou a ked ju rozkyvem rychlejsie tak trosku pocut aj ako bucha. Takze zrejme bude turbo kaput:( takze vymena :( uvydim ci sa po vymene priznaky este zopakuju:(

Mirkes878 


 
Príspevky: 16
Registrovaný: 08 Apr 16, 21:36:47
Bydlisko: Rožňava

Poslaťod fabian » 19 Apr 16, 10:06:53

je lepsie ho zaniest do servisu kym sa nieco este nepokasle

fabian 


 
Príspevky: 35
Registrovaný: 02 Dec 15, 21:09:54

Poslaťod Mirkes878 » 22 Apr 16, 12:27:32

Tak auticko je poskladane. Turbo vymenene a aj rozvoty akurat sa mi nezda ze teraz to nove turbo po ubrati plynu ako keby odfukovalo.Je to normalne? A vie sa mi niekto pozriet na foto co sem hodim link ci je vsetko ok? Teda ak sa stoho da nieco vycitat mal som k dispozicii len delphi ds150e .popripade ci tam niekde d pozriet ci su rozvody nastavene ok lebo sa ni zda ze mi stupla spotreba. No zatial len podla palubneho odskusane.http://leteckaposta.cz/986252964#.VxkqM7HycB8.gmail

Dakujem za kazdu odpoved.

Mirkes878 


 
Príspevky: 16
Registrovaný: 08 Apr 16, 21:36:47
Bydlisko: Rožňava

Poslaťod janosik93 » 22 Apr 16, 12:37:09

tieto obrazky su nam skoro nič platne.
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod Mirkes878 » 22 Apr 16, 12:48:40

No pekne teda ;) to sa stoho nic neda vycitat?

Mirkes878 


 
Príspevky: 16
Registrovaný: 08 Apr 16, 21:36:47
Bydlisko: Rožňava

Poslaťod janosik93 » 22 Apr 16, 13:24:41

nie, treba log .... z VCDS .. potom sa ti vyjadrime čo s tým
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod Mirkes878 » 25 Apr 16, 7:22:31

Tak dnes sa to opat zopakovalo.normalna jazda okolo 90km/h necelych 2000otacok a ked som prudsie stlacil pedal ze zrychli, auto ako keby tak jemne poskocilo a rozblikali sa zhavice( zase nudzak) lenive jak svina a musel som zas vyp a start na 70km mi zo spravylo 2x.Ja uz fakt neviem co stym moze byt nove turbo aj rozvody.Co mam este vymenit? Najlepsie by bolo asi cele auto:( no ak bx niekoho este nieco napadlo napiste.Log cez vcds neviem spravyt lebo nemam a ani nikto znami:(

Mirkes878 


 
Príspevky: 16
Registrovaný: 08 Apr 16, 21:36:47
Bydlisko: Rožňava

Poslaťod janosik93 » 25 Apr 16, 7:58:04

ta bez toho logu sa chlape nepohneme.
mo možeš zmeniť majitela auta :grr
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod Mirkes878 » 25 Apr 16, 8:13:04

Ze ny sa stym trapil niekto druhy? A vyvolaval mi ze co som mu to predal? Nie musim to dat neako do kopi.Taky haj..l niesom.Rozmyslam ci to nemozu byz zhavice? Alebo striky.Uz ma nic ine nenapada.A chcem sa opytat ci to nemoze neako poskodit turbo hek ho vypne pocas jazdy.

Mirkes878 


 
Príspevky: 16
Registrovaný: 08 Apr 16, 21:36:47
Bydlisko: Rožňava

Poslaťod janosik93 » 25 Apr 16, 8:25:56

pozri, opakoval som to x krat.treba log, potom ti poradim.... žhaviče s tym nemaju nič
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Ďalší

Späť na Údržba a technické problémy VW

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia